Házenkářky Olomouce porazily Parizánské 24:22

Olomouc - Sedm kol před koncem házenkářské interligy stále bojují o svou šanci na postup do Playoff hráčky Zory Olomouc. V zatím posledním vystoupení doma porazily čtvrté Partizánske 24:22. Hanačky v sedmi letošních utkáních prohrály jen jednou, na postupovou pozici přesto ztrácejí devět bodů.

Partizánske je nejvýš postaveným týmem, který Olomouc v letošní sezóně porazila. K úspěchu Hanačky přivedla velká bojovnost, díky které otočily vývoj prvního poločasu a vyhrály ho 16:14. Trenér Bělka znovu postavil Lucii Fabíkovou a s ní i posilu v podobě třicetileté Alžběty Mikolajkové z béčka Poruby. Ani ony ovšem po přestávce nemohly najít recept na brankářku Súlovskou, která v prvních patnácti minutách druhé půle pustila jediný gól. Hosté na tom nebyli o moc lépe, množství jejich pokusů skončilo u Barbory Raníkové, takže v závěru třemi brankami v řadě rozhodla olomoucká křídla o vydřené výhře Zory 24:22.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)