Kvůli sněžení se v Moravskoslezském kraji nabourala řada řidičů

Ostrava - Kvůli rannímu sněžení dnes bourala v Moravskoslezském kraji řada řidičů. Už přes noc připadlo několik centimetrů sněhu, hustě sněžilo i ráno. Všechny silnice v regionu jsou sice sjízdné, silničáři však zdůrazňují, že řidiči si musí dávat pozor. Například na nechráněném železničním přejezdu v Bolaticích na Opavsku se srazilo auto s vlakem. Ve vlaku cestovalo deset pasažérů.

Při srážka nebyl nikdo zraněn. „Je tam stopka, ale přejezd není zabezpečený závorami ani světelnou signalizací. Řidič zřejmě nedokázal auto před přejezdem zabrzdit,“ řekla opavská policejní mluvčí Dagmar Schindlerová. Hned dvě nehody už se dnes staly v Bobrovníkách, části Hlučína na Opavsku.

Schindlerová řekla, že kolem sedmé narazila řidička jedoucí směrem do Hlučína do stromu a lehce se zranila. O dvě hodiny později se v Bobrovníkách srazila dvě auta. „Ve všech případech je pravděpodobnou příčinou nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky,“ řekla Schindlerová.

U přehrady Šance ve Starých Hamrech se srazilo auto s kamionem naloženým dřevem. „V autě byly zaklíněné dvě osoby. Záchranáři je museli vyprostit. Jejich zranění byla naštěstí jen lehká,“ řekl frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Policie apeluje na řidiče, aby byli opatrní a zbytečně neriskovali. „Řidiči, kteří vyjíždějí do horských oblastí, by měli mít sněhové řetězy a kamiony náhon na všechna kola,“ řekl mluvčí.

Havarovaný kamion
Havarovaný kamion

Na Frýdecko-Místecku se staly i další nehody. Mezi Zelinkovicemi a Lysůvkami se srazily dvě auta a nákladní auto. Ve Staříči bourala najednou tři osobní auta, nikdo tam nebyl zraněn. Dva automobily se srazila v Bruzovské ulici ve Frýdku.

Řidiči ale bourají po celém kraji. Například v Havířově u nádraží narazil autobus do svodidel. Podle silničářů jsou všechny silnice sjízdné, avšak řidiči musí být opatrní. „Silnice první třídy máme ošetřené chemicky. Jsou na nich zbytky rozbředlého sněhu. Sjízdné jsou ale všechny se zvýšenou opatrností,“ uvedl dispečer opavských silničářů. Dodal, že na vozovkách druhé a třetí třídy leží ujetá vrstva sněhu, kterou silničáři posypali drtí.

Na Novojičínsku působí problémy nízké teploty a silný vítr. „Na silnicích občas máme zledovatělou vrstvu sněhu a vyjeté koleje,“ uvedl tamní dispečer. Toto riziko se podle něj týká jen silnic druhé a třetí třídy. Sněžení zasáhlo v noci na dnešek celý kraj. Situace na silnicích je tak podobná i na Karvinsku, Ostravsku, Frýdecko-Místecku a Bruntálsku.