V Brně bude opět zpívat celá rodina

Brno - U příležitosti 60. výročí vzniku Československé televize se i brněnské studio ohlíží zpět k tomu nejlepšímu, čím během uplynulých desetiletí potěšilo diváky. Nesmazatelnou stopu u diváků zcela určitě zanechala legendární pěvecká soutěž „Zpívá celá rodina“. Tříčlenné rodinné týmy rozložené do generací předvedly své pěvecké umění v různých žánrech za doprovodu televizního orchestru. Po téměř 35 letech se Česká televize k tomuto pořadu vrací.

Video Přihlaste se do soutěže
video

Přihlaste se do soutěže

„Zatím připravujeme jeden díl, který se bude vysílat zřejmě v květnu,“ říká dramaturg Jan Souček. „Vladimíra Dvořáka, který už tu s námi bohužel není, nahradí na moderátorském postu Roman Vojtek, známý televizním divákům například ze seriálu Vyprávěj,“ dodává manažer projektu na vzkříšení kdysi populárního pořadu.

V porotě opět zasednou legendy české a československé popmusic a soutěžit budou podle osvědčeného principu tříčlenné rodinné týmy, které budou podporovat patroni z řad profesionálních zpěváků. I natáčení se vrátí na původní „místo činu“, tedy do prostoru Rotundy pavilonu A na brněnském Výstavišti. Čeští diváci si za posledních deset let už různých talentových show užili dosytosti. Základním mottem „zpívající rodiny“ ovšem není stát se na pár týdnů hvězdou šoubyznysu. Soutěž je určena těm, kteří rádi zpívají jen tak pro radost.

Pokud se chcete obnovené soutěže zúčastnit, můžete svoji přihlášku poslat na adresu zpivacelarodina@ceskatelevize.cz. Podmínky pro účast jsou stejné jako před lety.


Oblíbeného pořadu se natočilo celkem 21 dílů. Šlo o první televizní talentovou reality show v tehdejším Československu, ve které ve zpěvu písní všech různých žánrů soutěžily vždy tři tříčlenné rodinné týmy. Podmínkou bylo kromě příbuznosti soutěžících také jejich rozvrstvení do tří různých generací, tedy například vnuk, tatínek a babička. Legendární je vystoupení tehdy dvanáctileté Barborky, která se později stala hvězdou československé a české pop music jako Bára Basiková. Zpívala píseň Marie Rottrové „Markétka“. Její rodinný tým ale skončil na druhém místě.