Skončila základní část florbalové extraligy

Ostrava - Základní část florbalové Autocont ligy je u konce. Havířov skončil na posledním místě a zahraje si o udržení mezi elitou. Ostravské Remedicum soutěž uzavřelo sedmým místem a zahraje si o titul. Větší šance na boj o cenné kovy mají ovšem nakonec druhé Vítkovice.

Vítkovice prohrály poslední utkání základní části s Chodovem 5:6, ač ještě po druhé třetině vedly o dvě branky. Přišly tak sice o vítězství v dlouhodobé soutěži, v případném semifinále se však vyhnou mistrovskému Tatranu, se kterým se jim příliš nedaří, nenarazí ani na nevyzpytatelný Chodov.

Po základní části je nicméně jasné, že Havířov se v boji o udržení mezi českou elitou utká s pražskými Bohemians, které v posledním kole porazil 8:2. Ostravské Remedicum narazí na velmi ambiciózní Chodov, jehož jediným cílem pro letošní sezónu je účast v superfinále. A stejný úkol leží i před florbalisty Vítkovic, které by v případném semifinále mohla čekat letos velmi silná Mladá Boleslav. Svěřenci Radomíra Mrázka ovšem musí přejít přes Brno, které si vybrali pro čtvrtfinále hrané na čtyři vítězné zápasy.