Tenisový turnaj hráčů na vozíku má vítěze

Karviná - Vítězstvím Maďara Laszlo Farkaše skončil v Karviné mezinárodní tenisový turnaj hráčů na vozíku. O vítězství v něm usilovalo 32 startujících z 8 evropských zemí.

Turnaj hráčů na vozíku pod hlavičkou ITF se v Karviné konal podruhé a podle ohlasu všech zúčastněných určitě ne naposledy. Karviná se tedy přiřadila k Praze, Brnu a Prostějovu, jako další místo mezinárodního měření sil handicapovaných sportovců u nás.

Finále hlavní soutěže v singlu bylo záležitostí loňského poraženého finalisty Maďara Laszlo Farkase s mladým talentovaným Španělem Danielem Caverzaschim. Duel zkušenosti s mládím vyzněl tentokrát ve prospěch maďarského hráče. Ten zvítězil ve dvou setech 6:4 a 7:6.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)

Z českých hráčů došel v turnaji nejdále Miroslav Brychta, který hrál s Laszlo Farkasem čtyřhru. Jejich společné úsilí pak vedlo až k zisku trofeje, když ve finále porazili německo-slovenský pár Sommerfeld Masaryk 6:2 a 6:4.