Florbalistky Vítkovic si musí na superfinále počkat

Ostrava - Včera mohly florbalistky Vítkovic za stavu 3:1 na zápasy zpečetit svůj postup, domácího prostředí ale nevyužily.  S Chodovem prohrály 0:3 a série se tak vrací zpátky do Prahy.

První třetina musela být pro domácí hráčky frustrující. Tvořily hru, vytvářely si šance, góly však střílely soupeřky. Už ve třetí minutě se prosadila Gabriela Žůrková. Druhou branku přidala z nenápadné a lehce skryté střely Anna Dvořáčková. Vítkovice sice přestřílely v úvodní části Chodov 18:8, do kabin však šly za nepříznivého skóre 0:2.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)

I druhou třetinu začaly domácí územní převahou, platné jim to však nic nebylo. Chodov, který podpořila vynikajícím výkonem gólmanka Kristýna Provázková, totiž odskočil na rozdíl tří branek. Podruhé do statistik utkání promluvila Gabriela Žůrková. Střevními problémy zdecimované Vítkovice jen těžko hledaly síly a účinnou zbraň na své soupeřky. Selhaly i v těch nejvyloženějších příležitostech. Chodov porazil Vítkovice 3:0.