V Manéži Bolka Polívky zazářil hudební klaun z Kanady

Jan Budař s Eliščiným bandem nebo Jakub Kohák coby přísný trenér v šusťákové soupravě bavili diváky 51. dílu Manéže Bolka Polívky. Mezi účinkujícími se představil také speciální host, který do Brna vážil cestu až z Kanady. Vizuální humorista, klaun a performer Michel Lauzière předvedl, že i vážnou hudbu je možné dělat bez tradičních nástrojů. V televizi se na něj diváci mohou těšit koncem jara.

Bolkovi pomocníci Barin a Fretti, kteří nemohou chybět v žádném díle Manéže, postavili před zvědavé diváky podivný věšák s hrníčky a plechovými miskami. „Hello,“ vběhl na jeviště docela nenápadný muž v brýlích. „Symfonie na nádobí,“ uvedl stručně a s cizokrajným přízvukem svoji show. Vytáhl tyčový mixér a začal jím „bubnovat“ do nádobí různé známé melodie. Mnozí si možná pomysleli - a co, to přece zvládne kdekdo! Jenomže nezůstalo pouze u Happy Birthday To You.

Performer na chvíli zmizel za oponou a vrátil se v kombinéze s našitými klaksony. Bez jediné chybičky, svižnými a perfektně sehranými pohyby všech končetin si na svůj vskutku netradiční nástroj střihnul i klasiky vážné hudby.

Michel Lauzière v Manéži Bolka Polívky
Michel Lauzière v Manéži Bolka Polívky

Michel Lauzière je známý kanadský hudební klaun. „Takových už dnes moc ve světě není,“ ocenil režisér Rudolf Chudoba.

Vystoupení v Manéži je součástí Lauzièrovy úspěšné one man show. „Chtěl jsem předvést něco, při čem nemusím moc mluvit, protože moje znalost češtiny je nulová. Je to především vizuální podívaná, zábavná hudba s netypickými nástroji. Nicméně je to pouze malý vzorek toho, co všechno dovedu,“ dodal neskromně umělec.

Pozvání do pořadu si velmi váží, do České republiky kvůli tomu zavítal poprvé. „Je skvělé tady pracovat s těmi všemi profesionálními umělci, je to parádní show. Už se nemůžu dočkat publika, už teď je tu opravdu nažhavená atmosféra,“ řekl na konci zkoušky.

Labutí jezero jinak i rapující Bolek

Jednapadesátá Manéž Bolka Polívky na podobná překvapení, ze kterých se publiku tajil dech, rozhodně nebyla skoupá. Také televizní diváci se v záznamu České televize mohou těšit na Labutí jezero v originálním podání studentek umělecky zaměřeného Gymnázia Pavla Křížkovského v Brně nebo „motýlí“ krasojízdu na kole, kterou předvede čtyřnásobná mistryně České republiky Nikol Frýbortová.

  • 51. Manéž Bolka Polívky - Nikol Frýbortová
    51. Manéž Bolka Polívky - Nikol Frýbortová zdroj: Jef Kratochvil
  • 51. Manéž Bolka Polívky - Labutí jezero
    51. Manéž Bolka Polívky - Labutí jezero zdroj: Jef Kratochvil

A bude také legrace - Bolek Polívka například ukáže, jak by to vypadalo, kdyby se rozhodl stát drsným rapperem nebo beatboxerem, a dá odbornou lekci Janu Budařovi, jak se chovat jako správný vesničan z Moravy.

„Nejdůležitější je pestrost programu. Monotéma v Manéži nemůže existovat. Hlavním tématem je vždy sám Bolek,“ uzavřel Rudolf Chudoba.