Brněnská Mantila vládne české estetické gymnastice

Brno - Republikový titul v estetické gymnastice dál zůstává v Brně. Na mistrovství o tom rozhodly reprezentantky pořádající Mantily. Ty národní šampionát v mladém a elegantním sportu využily hlavně jako přípravu na mezinárodní závody.

Křehké dívky brněnské Mantily vládnou české estetické gymnastice železnou rukou už několik let. Družstvo, které má ve svém středu bývalé reprezentantky v moderní gymnastice, i letos překonalo konkurentky především díky vysoké technické hodnotě své sestavy. „Letos se o republikový titul utkala sice jen tři družstva, ale holky z Velkého Týnce nám byly velkou konkurencí. Podle mě mají lepší umělecký dojem než my, na tom musíme ještě zapracovat,“ je si vědoma rezerv reprezentantka brněnské Mantily Kateřina Dlabačová.


České mistryně jako jediné obdržely od rozhodčích za druhé provedení své sestavy známku 17, vrchol letošní sezóny je teprve čeká. Za čtrnáct dní chtějí v Barceloně vylepšit své zatím nejlepší umístění ve finále Světového poháru, kterým je páté místo. „Pro nás je velmi těžké se v mezinárodní konkurenci prosadit, trénujeme jen třikrát týdně a i ty podmínky v České republice se od ostatních evropských zemí dost liší,“ řekla opora Mantily Barbora Dopplerová.

V červnu pak budou reprezentantky brněnského klubu usilovat o historický úspěch pro českou estetickou gymnastiku dokonce v kolébce tohoto mladého sportu. Ve Finsku bude chtít na světovém šampionátu Mantila stejně jako vloni postoupit do finále.