Dostihový areál Dvorska otevřel své brány

Brno - Na jižní Moravě začala dostihová sezóna. Na závodišti Dvorska se žokejové představili v osmi rovinových a překážkových dostizích. Termínová listina slibuje pro letošní rok oproti minulým sezónám hned čtyři závodní dny.

Po sedmi měsících rozezvučel brněnský jezdecký areál Dvorska dusot kopyt závodních koní. V sedle se ukázali elitní domácí žokejové jako Andrés, Kašný nebo Šafář. V letošní sezóně chce ale jihomoravské závodiště přilákat i zahraniční hvězdy. To se povedlo už na V. ročníku Jarní brněnské steeplechase, kde se sedmiletým valachem Esem triumfoval francouzský žokej Thomas Boyer.

Hnědák Eso dokázal získat už šesté vítězství, poprvé ale vyhrál dostih s těžkými skoky a zkompletoval tak hattrick v základních disciplínách, tedy steeplechase, rovina a proutěné překážky. Pro trenéra Esa Grzegorze Wroblewskiho to ale nebylo jediné vítězství, ve druhé steeplechase dominoval další jeho svěřenec Blesk.

První dostihový den sezóny na jižní Moravě byl úspěšný i pro žokeje Jiřího Chaloupku, který si doběhl hned pro dvě vítězství. To cennější získal v rovinovém vrcholu dne, a to Jarní moravské míli, kdy svým soupeřům ukázal s šestiletou hnědkou Cincér v cíli záda o několik délek.

Dvorska ještě letos otevře své brány milovníkům závodních koní třikrát. Červnový a dva zářijové termíny nabídnou celkem dvacet čtyři rovinových a překážkových dostihů. Pořadatelé slibují ještě lepší obsazení než vloni, změn se dočkala také bezpečnostní opatření na dráze, kdy železnou vnitřní bariéru vystřídala modernější plachtová. 

Termíny konání dostihů na závodišti BRNO-DVORSKA.                         

Sobota    27. 4. 2013

Sobota    29. 6. 2013

Sobota    7. 9. 2013

Sobota    28. 9. 2013