Mladí fotbalisté Olomouce bojují o titul

Olomouc - Mladí fotbalisté Sigmy Olomouc mají stále naději na zisk mistrovského titulu v I. lize staršího dorostu. Hanáci v jednom z klíčových zápasů jara zdolali pražskou Slavii 1:0 a dvě kola před koncem soutěže se posunuli na první příčku.

Slávisté do Olomouce přijeli hájit pozici lídra tabulky, v zápase toho ale příliš nepředvedli. V prvním poločase zahrozili jen dvěma nepřesnými střeleckými pokusy a v jeho závěru je po akci Tomáše Langera zachránilo břevno. Po přestávce měli mladíci Sigmy drtivou převahu a gól doslova visel ve vzduchu. Dočkali se v šedesáté osmé minutě, kdy se na hrot vysunul stoper Ondřej Ševčík a hlavou rozhodl o výhře Olomouce.

Hanáci před rokem vyhráli soutěž s náskokem jednadvaceti bodů. Tentokrát o titul bojují ve zcela jiném složení, a i když Slavii v tabulce předstihli, vyhráno ještě zdaleka nemají. Ve zbývajících dvou kolech musejí získat víc bodů než Mladá Boleslav, pro kterou hovoří lepší vzájemné zápasy.