Na pastvině u Příboru zloději zanechali jen torzo krávy

Příborsko - Přímo na pastvině nedaleko Příboru zabil neznámý pachatel jednu z krav a na místě z ní odřezal většinu masa. Případ už šetří policie jako krádež. Podle majitele šlo sice o starší kus, přesto si jej cení na deset tisíc korun. Odborníci tvrdí, že práci musel udělat profesionál.

Zloděj, nebo spíše zloději, zabili jednu z krav v noci ze soboty na neděli. Z více než půltunového zvířete zmizelo kolem tři sta kilogramů masa.

„Předpokládáme, že na místě muselo být více pachatelů, jelikož jenom zadní kýta by mohla vážit mezi sedmdesáti a sto kily,“ informoval Petr Gřes, mluvčí Policie ČR, Nový Jičín.

Podle slov majitele jatek to udělal profesionál, který má zkušenosti s domácí porážkou.

Majitel stáda tvrdí, že si místo pachatelé zřejmě vyhlédli předem. V červnu totiž někdo přestříhal elektrické ohradníky.

Na tomto poli to přitom není první případ. Už před sedmi lety tady stejnému chovateli neznámí pachatelé porazili dvě krávy.

Maso z krávy, usmrcené přímo na poli, přitom neprochází veterinární kontrolou. Veterináři varují před nemocemi, nevylučují třeba ani tasemnici.

„Zvíře je poraženo za nevhodných hygienických podmínek a nevíme, v jakém zdravotním stavu toto zvíře bylo,“ uvedl Severin Kaděrka, ředitel Krajské veterinární správy Ostrava.

Krádeže masa přímo z pastviny jsou podle veterinářů stále častější. Jen letos už napočítali minimálně čtyři usmrcené krávy v Moravskoslezském kraji.