Na veletrzích Styl a Kabo se poprvé představí i tvůrci nezávislé módy

Brno - Aktuální trendy v textilní, oděvní, kožedělné a obuvnické branži představuje ode dneška 42. ročník veletrhů Styl a Kabo na brněnském výstavišti. Nové modely a kolekce určené zejména pro jaro a léto 2014 vystavuje téměř 600 značek z Evropy, Indie, Číny, Japonska a dalších zemí. Vůbec poprvé veletrhy představí také originální mladou módu.

Veletrhy jsou určené hlavně odborné veřejnosti. Pro zahraniční firmy jsou vstupní bránou na český a středoevropský trh. Tuzemským profesionálům umožňují navázat kontakty a načerpat informace o světových trendech - například při semináři londýnské prognostické agentury World Global Style Network. Její odborníci v pondělí zájemcům předestřou analýzu klíčových stylů, barev, tvarů a látek pro jaro a léto příštího roku.

Novinkou letošního ročníku je zóna originální mladé módy Fresh Fashion, kterou připravily Veletrhy Brno ve spolupráci s módní značkou Lovemusic. Představí se pět českých vystavovatelů, kteří kladou důraz na originální design, kvalitní provedení a své výrobky vyrábějí v Česku. Značky Lovemusic, Dara bags, Playbag, Trash Made a ReeflexDesign se doposud prezentovaly především na trzích nezávislé módy a dalších designových událostech.

Veletrhu Styl dominují kolekce dámské a pánské konfekce, spodní prádlo a plavky, módní doplňky a bižuterie, kojenecké a dětské oblečení. Nechybí ani těhotenské oblečení, móda v nadměrných velikostech a punčochové zboží. Sortiment na veletrhu Kabo tvoří dámská, pánská a dětská obuv, kožená galanterie a kožené doplňky, to vše nejen od lídrů trhu, ale i tradičních menších značek na českém trhu.

Zajímavý kontrast k moderním kabelkám na stáncích veletrhu Kabo přináší výstava historických dámských tašek. Jde o předpremiéru expozice Symfonie kabelek, kterou připravilo Muzeum města Brna, a která oficiálně začne 26. září na hradě Špilberk.