Policie odhalila výkonný gang zlodějů. Vykrádali domy, když majitelé spali

Ostrava - Moravskoslezští kriminalisté dopadli gang zlodějů, který se vloupal nejméně do sto třiceti domů v devíti krajích Česka. Zajímaly je luxusní domky v satelitních městečkách. Na místo činu jezdili vlakem, loupili v noci. Do cizích domů lezli přes pootevřená okna nebo balkónové dveře, často v době, kdy majitelé spali.

Zloději se zaměřovali na peníze, šperky a drobnější elektroniku, která se jim vešla do batohu. Ukradli nebo poničili věci v hodnotě nejméně čtyři a půl milionu korun.

„Tak velkou sérií vloupání jsme v tomto regionu nezaznamenali od sedmdesátých let minulého století,“ uvedl kriminalista Zdeněk Sobotka.

Z krádeží policisté viní tři muže ve věku od šestatřiceti do padesáti let. Všichni jsou už v policejních celách. A jsou to zkušení recidivisté. Jeden z nich strávil ve vězení asi šestnáct let. Policisté uvedli, že zřejmě i díky bohaté trestní minulosti nechávali na místě činu jen minimum stop, takže policistům jejich odhalení maximálně ztěžovali. Dva z již obviněných mužů nakonec chytili na nádraží ve Svinově i s uloupenými věcmi. Třetího dopadli nedaleko jeho bydliště.

„Zadržení muži se pod tíhou důkazů postupně přiznávají. Přiznali mimo jiné, že domy si vybírali také podle internetových aplikací, které nabízejí také fotogalerie domů,“ uvedl policista Sobotka.