Kolony aut budou ve Frýdku-Místku ještě delší. Začala další etapa oprav

Ostrava - Oprava dvou pruhů estakády na průtahu Frýdkem-Místkem v sobotu po třech měsících sice skončí, začne se však opravovat druhá polovina, k tomu i dva pruhy na sousedním mostě přes Ostravici. Řidiče čekají při průjezdu městem ještě větší komplikace než dosud. Do zimy ale má být hotovo.

Jde o strategický dopravní tah na Slovensko a Polsko. Vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ivo Muras informoval, že největší zhoršení dopravy se čeká na průjezdu Frýdkem-Místkem ve směru z Příbora na Český Těšín, kde byly dosud k dispozici dva jízdní pruhy. „Kvůli tomu, že most přes Ostravici je užší než estakáda, že už tam není možné mít tři pruhy, ale jenom jeden, bude omezení větší a čekací doby delší,“ vysvětloval Muras.

V současné fázi opravy vzniká při průjezdu městem sedm až deset minut zpoždění, linková doprava je podle Midase zpožděná o čtyři až sedm minut. Náměstek frýdecko-místeckého primátora Karel Deutscher zdůraznil, že vnitřní doprava ve městě je už teď na hranici únosnosti, řidiči čekají v kolonách patnáct až dvacet minut. „Lidé si neustále stěžují, řidiči už mají z této situace nervy napnuté k prasknuté,“ upozornil.

Oprava frýdecko-místecké estakády
Zdroj: ČT24

Největší obavy má vedení města z opravy mostu přes Ostravici, který je na zásadní tepně pro tranzitní tah. „Hrozí krizové situace. Připravujeme se, že upravíme signalizaci na křižovatkách tak, aby kolony stály mimo město,“ řekl Deutscher. Autobusy budou muset jezdit objížďkou po ulicích T. G. Masaryka a Nádražní. „Obávám se, že zpoždění bude narůstat,“ potvrdil ředitel osobní dopravy společnosti ČSAD Jakub Vyvial.

Doprava ve Frýdku-Místku není zdaleka hladká ani při běžném provozu, protože město nemá obchvat. Jedině ten může podle vedení města vyvést z Frýdku-Místku tranzitní dopravu. Stavbu obchvatu roky oddaluje řada problémů od komplikací při schvalování trasy pro nedostatek peněz. „Doprava ve městě je přetížená. Obchvat je nezbytný. Věříme, že se příští rok začnou vydávat stavební povolení a že se obchvat do dvou let začne budovat,“ prohlásil Midas z krajského úřadu.