Zlín povolal veteránky a potrápil mistra

Zlín - Až nečekaně vyrovnaný byl průběh zápasu třetího interligového kola mezi Zlínem a Mostem. Domácí házenkářky totiž nad favoritem dlouho vedly. Až v poslední dvacetiminutovce se úřadujícím mistryním podařilo utkání zvrátit. Favoritky z Mostu ve Zlíně zvítězily 31:27.

Peter Sabadka letos poprvé do brány postavil veteránku Lenku Černou a ta se za důvěru odvděčila vynikajícími zákroky, zejména v první půli. Zraněnou Martinu Salčákovou zase na levém křídle nahradila devětatřicetiletá Marcela Handlová, která se k soutěžní házené vrátila po dvouleté pauze.

Most ve Zlíně vyrukoval se zasunutou obranou, přes ni se dokázaly prosazovat zejména Marčíková s Tóthovou a domácí hráčky si tak postupně začaly budovat náskok, který navršily až na slibné poločasové vedení 16:12.

Video Rozhovor s Petrou Vítkovou a Michaelou Borovskou
video

Rozhovor s Petrou Vítkovou a Michaelou Borovskou

Favorizované Severočešky si ale body vzít nenechaly. Do druhé půle jim kouč Dušan Poloz naordinoval ofenzivní vysunutou obranu, chyby Zlíňanek následně dokázaly loňské mistryně nemilosrdně trestat, stav utkání otočily ve svůj prospěch a závěr si zkušeně pohlídaly.

Most je tak v tabulce interligy stále stoprocentní, Zlín naopak bez bodu. Průběh zápasu ale naznačil, že už po dalším utkání s Pískem by tomu mohlo být jinak. Interligu teď čeká reprezentační pauza. První přípravný zápas s Norkami ve středu hostí právě Zlín. Místní palubovku si tak před prestižním duelem nanečisto vyzkoušela i šestice mosteckých reprezentantek, mezi náhradnicemi je také zlínská Šárka Marčíková.

Zlín - Most 27:31 (16:12)

Nejvíce branek: Marčíková 10/1, Tóthová 8, Handlová a Nudni po 2 - Beňušková 9/2, Růčková a Borovská po 5.