Obchvat Třince by se měl začít stavět ve druhém čtvrtletí 2014

Třinec – Dlouho očekávaný obchvat Třince by měl být vystavěn v druhém čtvrtletí příštího roku. Stavba by měla trvat 36 měsíců a stát bez DPH téměř 4,5 miliardy korun. Bude mít dvě části Nebory - Oldřichovice a Oldřichovice - Bystřice. Vše ale nejdřív musí schválit vláda.

Ministerstvo dopravy dokončilo přípravu obchvatu Třince, chystá veřejnou zakázku na zhotovitele a vládě předloží její odůvodnění. V meziresortním řízení nezazněla proti návrhu žádná připomínka," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

„Obchvat zlepší plynulost a bezpečnost místní dopravy, sníží hlukové a emisní zátěže v obytné zástavbě. Změní podmínky pro tranzitní dopravu," uvedl ministr dopravy Zdeněk Žák. Silnici hojně využívá například největší tuzemský hutní podnik Třinecké železárny.

SŽDC otevřela v Třinci novou zastávku
Zdroj: ČTK
Autor: Jaroslav Ožana

Přes Třinec vede silnice I/11, která směřuje na Slovensko a patří k nejvytíženějším silnicím nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v celé České republice. Silný provoz tam často působí kritické situace, bývají tam zácpy, stává se hodně nehod a záchranáři mají problémy projet. Místní lidé už na situaci upozorňovali například happeningem, při kterém zpomalovali dopravu. V roce 2006 se vláda v usnesení zavázala, že výstavba přeložky silnice I/11 začne v roce 2009 a hotova bude v roce 2012, nic se ale dosud stavět nezačalo.