Slepené góly a souboj brankářů. V prvoligovém dramatu Třebíč padla

Třebíč - Horácká Slavia Třebíč dál čeká na svou první letošní domácí výhru v první hokejové lize. Připsat si ji nedokázala ani v zápase se zatím posledním Šumperkem. Utkání ale mělo vyrovnaný průběh a nabídlo i zajímavý brankářský duel. 

Do branky Třebíče se poprvé v sezóně postavil Marek Čiliak, který vloni dovedl tým z Vysočiny až do semifinále. Trápící se Šumperk měl na druhé straně pozvednout Tomáš Štůrala, který v extraligovém dresu Zlína v úterý vychytal výhru proti Pardubicím.

Třebíč se vedení ujala už po padesáti vteřinách hry. Dietz ujel po křídle a připravil dobrou pozici přesně střílejícímu Vondráčkovi. Šumperk se oklepal o dvacet vteřin později. Domácí fanoušci ještě ani nestihli vyvolat střelce prvního gólu a po trefě šumperského Staňka bylo srovnáno. Gólmani na obou stranách tak kapitulovali hned z první střely. 
 
I další dva góly padly v rozmezí pár desítek sekund. Ke smutku fanoušků Třebíče ale tentokrát jen do domácí sítě. Šumperk nejprve přesnou trefou Michala Hlinky využil dvojnásobnou přesilovku a než se na led mohl vrátit i druhý vyloučený hráč domácích, trhák Draků potvrdil nenápadnou, ale přesnou střelou od modré Sedlák. 

Bílé hvězdy zápas zdramatizovaly deset minut před koncem normální hrací doby, kdy dostatek důrazu před Štůralovou bránou prokázal David Dolníček. O čtyři minuty později pak třebíčský kapitán dokonce srovnal na 3:3. V samostatných nájezdech se prosadil jen šumperský Hulva a Draci se tak poprvé v sezóně radovali z výhry.

SK Horácká Slavia Třebíč - Salith Šumperk 3:4 po s.n.

Branky a nahrávky: 1. Vondráček (Dietz, Dlapa), 50. Dolníček (Čuřík), 54. Dolníček (Čuřík, Holec) – 2. Staněk (Moskal), 30. Hlinka (Haas, Sedlák), 31. Sedlák (Hulva, Tesařík), rozh. nájezd Hulva. Rozhodčí: Hejduk – Reich, Černý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 1230. Střely na branku: 41:33.  

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Bilčík, Malena, Dlapa, Dietz, Dujsík, Čejka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Nahodil, Křivohlávek – Zohorna, Holec, Kaut – Přibyl, Kadela, Čech.

Salith Šumperk: Štůrala – Bail, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Pastor – Hlinka, Plášek, Haas – Červenka, Hulva, Brunec – Žalčík, Staněk, Moskal – Skoumal, Půhoný, Langr.