Prodavačka z Prostějovska upravovala ceny zboží. Ukradla milion

Prostějov – Prodavačka z Prostějovska je podezřelá, že v průběhu čtyř let zpronevěřila více než milion korun. Policisté tvrdí, že žena, která pracovala v prodejně se smíšeným zbožím, několik let falšovala v počítačovém systému ceny zboží. Rozdíly si pak brala pro sebe.

Obviněná žena pracovala ve středně veliké prodejně na Prostějovsku. Měla přístup k centrálnímu počítači. K penězům z pokladny se dostávala takzvanými vratkami. „Navýšením ceny málo prodávaných druhů zboží z korun na stokoruny provedla fiktivní vrácení tohoto zboží. Částky se pohybovaly od tří set do šesti tisíc korun. Tyto peníze si nechávala pro sebe,“ potvrdil prostějovský policejní komisař Martin Skokánek.

Podle vedoucího územního odboru Pavla Nováka jde o docela neobvyklý případ. „Žena dokázala svou činnost maskovat od listopadu 2009 až do letošního srpna, zpronevěřila přitom hodně peněz. A nebylo jednoduché ji odhalit,“ řekl Novák a dodal, že ženě hrozí až osm let vězení.

Předsedkyně družstva brala ze společného účtu

V den, kdy prostějovští policisté obvinili čtyřicetiletou prodavačku, odhalili také další podvodnici. Šedesátiletou ženu podezřívají ze zpronevěry peněz bytového družstva, jehož byla předsedkyní. Podle policie převedla na svůj účet různě vysoké částky, které použila pro sebe. Policisté také zjistili, že dvakrát prodala různým zájemcům byt družstva, se kterým disponovala. Také ona podle nich ukradla více než milion.

Počet podvodů a zpronevěr na Prostějovsku podle policie v poslední době stoupá, nejvíce přibylo úvěrových podvodů.