Mrázek skončil u vítkovických florbalistů, ztratil motivaci

Ostrava – Trenér Radomír Mrázek po dlouhých jedenácti letech skončil na lavičce florbalistů Vítkovic. Odchod zdůvodnil ztrátou motivace zejména kvůli neustálé tvorbě nového týmu po každoročním exodu opor.

„Nemám problém s tím, když hráči odcházejí poté, co klubu něco odvedou. Ti si to zaslouží. Ale hráči, kteří si vyšplhali po vítkovických 'zádech' a hleděli jen sami na sebe, to je absolutně špatně. Byli sobci, v týmu ještě měli něco odvést,“ nebral si Mrázek servítky.

Spousta hráčů odchází do zahraničí díky lepším finančním podmínkám, motivuje je i profesionálnější prostředí či možnost se naučit cizí jazyky. Florbal už dávno není ryze amatérským sportem. „I v Česku se hráčům snažíme pomoct, jak můžeme,“ říká Mrázek.

Mrázek dovedl Vítkovice v extralize pětkrát do finále a v roce 2009 a letos slavil pod jeho vedením tým titul. Na kontě má i tři bronzy, v roce 2010 dovedl Ostravany na Poháru mistrů ke stříbru. S florbalem zatím nekončí, zůstává ve vedení vítkovického klubu. A návrat na lavičku v budoucnu nevylučuje. „Ale teď už to dál nešlo,“ dodává.