Nymburk v repríze finále porazil Prostějov

Nymburk - Basketbalisté Nymburka porazili Prostějov 70:64 a po čtvrtém odehraném zápase se dál drží v čele tabulky se stoprocentní úspěšností. Orli se po třetí porážce v sezoně propadli na čtvrté místo. Favorit si před vlastními diváky vybudoval rozhodující náskok v závěru druhé čtvrtiny, kdy od nepříznivého stavu 22:25 vyhrál sedmiminutový úsek do hlavní přestávky poměrem 21:2.

Hostům se pak i zásluhou nejlepšího střelce zápasu Panduly (21 bodů) povedlo třetí hrací období, ale maximálně se přiblížili na šest bodů. V poslední části si nechali obhájce titulu znovu utéct až na osmnáctibodový rozdíl a v závěru už jen porážku zmírnili.

Výsledky 20. kola:

Nymburk - Prostějov 70:64 (20:17, 43:27, 50:43)

Nejvíce bodů: Page a Simmons po 16, Mahalbašič 10 - Pandula 21, Švrdlík 11, Bohačík 10. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Benda. Fauly: 24:23. Trestné hody: 24/20 - 21/13. Trojky: 4:7.