Domácí neporazitelnost přerušena. V Králově Poli loupily Hranice

Brno - Cennou výhrou na hřišti Brna ukončili házenkáři Hranic sérii extraligových proher. Většinu zápasu přitom vedlo Královo Pole, Hranice utkání ve svůj prospěch otočily až v závěru a vyhrály 26:24.

Zatímco brněnský kanonýr Jan Hubáček se na zápas s Hranicemi přišel o berlích jen podívat, hosté mohli konečně počítat s Martinem Stržínkem. Ani český reprezentant ale dlouho nemohl najít recept na vysunutou obranu Králova Pole, které v zápase dlouho vedlo. „Ze začátku utkání jsem měl v sobě nějaký psychický blok, moc se mi nedařilo, ale už jsem se chtěl vrátit a klukům pomoct,“ popsal Stržínek.

Pomyslné střídání na marodce se pro zápas nakonec ukázalo klíčové. Brnu Hubáček ve finiši výrazně chyběl, Hranice se dostaly do pohody, pět minut před koncem zápas otočily a i díky čtyřem gólům leváka Stržínka zvítězily 26:24. „Je to škoda, většinu zápasu vedeme, a pak si to vlastními chybami prohrajeme,“ vysvětlil zklamaně kapitán Brna Michal Dostalík. 

Loňský vicemistr tak po cenném vítězství zůstává na pátém místě v extraligové tabulce na dostřel medailových pozic. Brno se za svým přemožitelem drží v závěsu.

KP Brno – TJ Cement Hranice 24:26 (13:10)

Nejlepší střelci Brna: Hanták 8, Dostalík 5, Hajčman 4/2. Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Galus 6/2, Margla 5/2. Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 620