Prostějov potvrdil druhé místo výhrou nad Ústím

Praha - Basketbalisté Prostějova si v NBL upevnili druhé místo po vítězství 91:79 nad dosud čtvrtým Ústím nad Labem. Orli si připsali páté vítězství za sebou, Slunetu zdolali podruhé v sezoně a vrátili jí listopadovou porážku ze severu Čech. Ondřej Kohout vedle 16 bodů doskočil 14 míčů, hostům nebylo nic platných 30 bodů Kwamaina Mitchella.

Ve šlágru 23. kola třetí Děčín doma prohrál 83:86 s Pardubicemi a oba celky mají bilanci 14 výher a osmi porážek jako Ústí nad Labem. Pardubice vyhrály i bez zraněné opory Coreyho Muirheada, Levell Sanders k vítězství přispěl proti svému bývalému týmu 24 body a osmi asistencemi. V domácím dresu se Miroslav Soukup blýskl 23 body a deseti doskoky.

Opava už potřetí v sezoně porazila USK Praha, tentokrát na své palubovce 96:71. Slezané trefili dvanáct tříbodových košů a s přehledem potvrdili šesté místo v tabulce.

Jindřichův Hradec neukončil sérii porážek ani doma proti Ostravě. Výsledek 83:94 znamená pro Jihočechy už devátý nezdar za sebou od nečekaného vítězství nad Pardubicemi z 23. listopadu. S Novou hutí prohráli Lions potřetí v sezoně, nezabránil tomu ani skvělým individuálním výkonem Tomáš Vošlajer, autor 19 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body ostravský Luděk Jurečka.