Jihlava na lídra z Mladé Boleslavi nestačila

Jihlava - Hokejisté Mladé Boleslavi zvládli duel se třetí Jihlavou a po vítězství 2:1 dál drží šestnáctibodový náskok v první lize.

V Jihlavě začali lépe hosté, kteří se ujali vedení ve 13. minutě díky střele Jeřábka od modré čáry v přesilové hře. Vedení Boleslavi navýšil 90 vteřin před přestávkou z dorážky Mikulík. Duklu vrátila do zápasu střela Haluzy z mezikruží ve 25. minutě, vyrovnat však Dukla už nestačila a utrpěla první domácí porážku po deseti zápasech.

Sestřih a ohlasy utkání Jihlava - Mladá Boleslav (zdroj: ČT24)

Asi 200 jihlavských fandů před zápasem dalo v centru města před radnicí najevo podporu Bedřichu Ščerbanovi, jednateli klubu, který nabídl rezignaci poté, co radní za ODS podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření z machinací v hospodaření klubu. Rada města to již ale odmítla a Ščerbana ve funkci potvrdila.

Jihlava - Mladá Boleslav 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 25. Haluza - 13. Jarůšek, 18. Mikulík. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Beneš, Svobodová. Vyloučení: 6:11, navíc Dobrovolný (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1709.