Házenkáři Jičína porazili Karvinou a jsou opět ve finále poháru

Jičín - Házenkáři Jičína postoupili stejně jako před rokem do finále Českého poháru. V semifinále doma porazili Karvinou 25:23. Soupeře se dozvědí ve středu, kdy se hraje druhé semifinále Dukla Praha - Frýdek-Místek.

Mistrovský Jičín, který postrádal nemocného Zemana, vedl po vyrovnané první půli nejtěsnějším rozdílem 12:11. Po změně stran převzala iniciativu Karviná a otočila na 15:18, především mladík Čurda se pak ale postaral o další obrat.

Dvě minuty před koncem rozjásal jičínské publikum gólem na 24:23 Král a postup domácího týmu do finále pak definitivně potvrdil nejlepší střelec utkání Čurda svým osmým gólem v zápase.

Jičín - Karviná 25:23 (12:11)

Nejvíce branek: Čurda 8, Král a Hlava po 4 - Chudoba 6/3, Vančo 5, Sliwka 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 - 4/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 320.