Brněnské Velikonoce na ledě. Malé krasobruslaře odměnili olympionici

Brno - Nasát velikonoční atmosféru a zabruslit si s olympioniky, takový byl program už jedenáctého ročníku Brněnských Velikonoc na ledě. Největší hvězdou benefičního setkání byl Michal Březina, který na této akci bruslil poprvé už v roce 2004 jako žákovský mistr republiky. Desátý krasobruslař z olympiády v Soči předvedl před svým domácím publikem hned dvě exhibice.

„Vždycky je to něco jiného, když můžete jet před domácím publikem. Navíc jsme tady dokázali vybrat peníze pro školy a malou Karolínku, takže je to i taková srdeční záležitost, když můžete někomu pomoct,“ vysvětlil olympionik Michal Březina.

Kromě Michala Březiny zářila na ledě i další domácí hvězda – jeho sestra Eliška, která má za sebou nejúspěšnější sezónu své kariéry. Osmnáctiletá česká reprezentantka vybojovala titul mistryně republiky, na evropském šampionátu skončila patnáctá a na mistrovství světa jen o tři místa hůř. „Akce je výborná vzhledem k tomu, že v Brně moc exhibice nejsou. Lidi si alespoň užijí zase jinou stránku krasobruslení,“ prozradila česká reprezentantka Eliška Březinová.  

Bronzový hrdina z mistrovství Evropy 2013 si do Brna pozval i Ondřeje Hotárka. A s rodákem z Brna, který reprezentuje ve sportovních dvojicích Itálii, vystřihl při společném vystoupení i zvedačku. „Ono to takovou práci nedalo, on je Michal lehký jak pírko. Partnerku za něho ale rozhodně nevyměním,“ má jasno Ondřej Hotárek.

Bez pomlázky, zato na bruslích, se před svými vzory předvedly i malé naděje z brněnského klubu, které mají o svých idolech jasno. „Mým vzorem je Michal Březina, protože je z Brna, hezky bruslí a já ho chci napodobit,“ potvrdil krasobruslař TJ Stadion Brno Adam Ctibor.

„Sice jsou to nováčci, ale na to, kolik jim je, toho umí docela dost. Někteří dokonce i víc, než když já jsem začínal. Jen doufám, že u toho zůstanou a budou se snažit, aby se postupně dostali výš a výš, protože to bruslení je opravdu běh na dlouhou trať,“ řekl Březina.

Krasobruslaře teď čeká měsíční odpočinek, v květnu začnou připravovat nové programy, s nimiž budou chtít vybruslit nejcennější kovy své kariéry.