Zlín je blízko titulu. Zvítězil i v Brně

Brno - Hokejisté Zlína vyhráli ve třetím finále playoff extraligy na ledě Komety Brno 4:1 a jsou krok od mistrovského titulu. V sérii vedou 3:0 a již v úterý mohou slavit druhý extraligový triumf v klubové historii. Dvěma góly se na výhře hostů podílel Filip Čech.

Kometa v předešlých dvou finálových zápasech nedokázala skórovat, dnes se ale domácím podařilo překonat Kašíka ve zlínské brance velmi rychle. Pivko vystihl Zámorského rozehrávku a zajistil Brnu vedení již po patnácti sekundách. Vyprodaná Kajot arena hnala domácí do útoku a Zlín byl v hluboké defenzivě. Druhý gól ale nedokázali přidat Zohorna, Tomáš Svoboda ani Jakub Svoboda a v 15. minutě toho Kometa litovala. Čech dorazil za Čiliakova záda Zámorského střelu od modré a bylo vyrovnáno.

V závěru první třetiny mohl po individuální akci zajistit hostům vedení Kubiš, ale slovenský brankář Brna jeho pokus zlikvidoval. Ve 23. minutě již Zlín vedl a opět u toho byl Zámorský. Tečovaná střela elitního beka hostů skončila za Čiliakovými zády.

Video Gól v utkání Brno - Zlín: Pivko - 1:0 (1. min.)
video

Gól v utkání Brno - Zlín: Pivko - 1:0 (1. min.)

Vyrovnat mohl Mrázek nebo Pivko, ale prosadili se opět Berani. Vedení dodalo Zlínu ještě větší sebevědomí, navíc na domácích bylo vidět, že obrat v dobře rozehraném zápase je poznamenal. V 35. minutě se po rychlé kombinaci druhé formace prosadil Köhler a přiblížil Zlínu třetí výhru v sérii.

Kouč Kýhos se na nepříznivý stav pokusil zareagovat změnami v sestavě, najít recept na pozorného Kašíka se ale domácím nedařilo. Snížit nedokázal ani Hanzlík, který po zranění v semifinále se Spartou v bojích o titul nastoupil poprvé.

Tři minuty před koncem se Kometa rozhodla riskovat bez brankáře, zdramatizovat duel se jí ale nepovedlo. Naopak sama počtvrté inkasovala, druhý gól v zápase dal Čech.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pivko - 15. F. Čech (Zámorský, Holík), 23. Zámorský (F. Čech, Holík), 35. Köhler (Balaštík, Leška), 60. F. Čech (Čajánek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Brno: Čiliak - Žižka, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa - H. Zohorna, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, J. Hruška - Vondráček, P. Mrázek, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Zlín: Kašík - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.