Čas pro alternativu, léto s Fenoménem underground

Letošní prázdninové festivaly a další kulturní akce v celé republice zařazují do svého programu setkání s tvůrci nového cyklu Fenomén underground, který vzniká v Tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové. Při projekcích a besedách s autory se představí několikrát v červenci na Měsíci autorského čtení, o první červencové neděli ve Skalákově mlýně v Meziříčku a samozřejmě i na scéně České televize na festivalu Colours of Ostrava ( 18.7.). A tak to půjde dál až do konce prázdnin. Přehledný termínovník akcí najdete na www.ceskatelevize.cz/fenomenunderground.

„Pro tato setkání s festivalovým publikem jsme zvolili nejen ukázky z už hotových dílů Fenoménu underground, ale i možnost setkat se naživo s lidmi, kteří tento seriál vymysleli, a také s muzikanty, spisovateli nebo dalšími známými osobnostmi. Na Colours of Ostrava budou např. nejen autoři František Čuňas Stárek a Břetislav Rychlík, ale i režiséři Jiří Fiedor, Václav Křístek a Jana Chytilová. Věřím, že velkou pozornost návštěvníků televizní scény přitáhne svým vystoupením Dáša Vokatá nebo Vráťa Brabenec,“ říká dramaturg pořadu Josef Albrecht.

Nový televizní cyklus, který mapuje neoficiální kulturní proud od 40. let minulého století až do současnosti, budeme připomínat i v září před jeho televizní premiérou a pochopitelně také v souvislosti s výročím listopadových událostí. Dnes ale doporučujeme věnovat pozornost letnímu dění a při putování po festivalech využít jedinečnou příležitost k seznámení s alternativní televizní tvorbou a jejími autory.