AVÍZO: 725 let obce Očihov

Chcete se projít historií malebné obce, která v letošním roce oslaví 725 let od první písemné zmínky? Chcete zažít odpoledne plné nevšedních zážitků a přitom se pobavit? Pak máte příležitost učinit tak v sobotu 12. července. Obec Očihov (zhruba 5 km JV od Podbořan na Lounsku) ve spolupráci se Sdružením RestArt připravila pro návštěvníky historické slavnosti, které nemají v regionu podbořanska srovnatelnou obdobu.

Od 13 hodin se účastníci oslav, spolu s moderátorem akce, vydají na pomyslnou cestu časem od gotiky až po novověk. Na této cestě, která připomene dějinné události obce Očihov v širších dobových souvislostech, se návštěvníkům postupně představí skupina středověké hudby a tance, šermíři v soubojích, katovské řemeslo, kejklíř, žonglér, praporečníci, bubeníci, mušketýři, ostrostřelci, napoleonská garda, tanečnice francouzského kankánu, staročeští muzikanti, vojenská jednotka a mnoho dalšího. K tomu všemu ještě přehršel jarmarečníků, ukázky řemesel, sokolníka s dravci, medvíďata, loutkové divadlo, skákací hrad a další atrakce.

Historická část programu sice končí těsně před 20. hodinou, ale na ní bezprostředně navazuje lidová taneční zábava. Tu si dovolí v nočních hodinách na malý okamžik přerušit velká ohňová show a ohňostroj.

Oslava obce Očihov se koná v sobotu 12. července od 13 hodin a srdečně jsou zváni všichni rodáci, pamětníci a ostatní návštěvníci.

Ladislav Bába