Film Koza se stal nejslibnějším projektem roku

Česko-slovenský film Ivana Ostrochovského Koza se stal na festivalu v Karlových Varech nejslibnějším projektem akce Works in Progress. Na jeho výrobě se podílí i tvůrčí skupina Kamily Zlatuškové z brněnského studia České televize. Snímek líčící příběh romského boxera vyhrál prezentaci připravovaných filmů, kde spolu s ním bylo představeno dalších 14 filmů ze střední a východní Evropy, Balkánu, Turecka a zemí bývalého Sovětského svazu.

Film si získal porotu díky silným postavám, smutnému i vtipnému vizuálnímu stylu od režiséra, který dokáže smísit lehkost a těžkost příběhu s naprostým přehledem. 

„Podobně jako náš hraný koprodukční film Zázrak, který byl loni mimo jiné promítán na jedné z nejprestižnějších světových filmových přehlídek v Torontu a získal ocenění na festivalu v Karlových Varech nebo v Arrasu, je i příběh boxera Kozy reprezentantem toho nejlepšího ze současného středoevropského filmu,“ říká kreativní producentka Kamila Zlatušková.

„Tento snímek, hraný debut dokumentaristy Ivana Ostrochovského, má velký potenciál zaujmout evropské i americké publikum. V naší tvůrčí skupině se dlouhodobě a cíleně snažíme o most mezi českou a slovenskou televizní a filmovou tvorbou. A zdá se, že to začíná přinášet ovoce. ČT Brno tak nejen díky své geografické poloze pomáhá na svět filmům nastupující slovenské generace originálních a talentovaných tvůrců, o kterých určitě ještě hodně uslyšíme,“ věří Kamila Zlatušková.