Všechny barvy hudby na televizní obrazovce

Během festivalu Colours of Ostrava odvysílá Česká televize z Dolní oblasti Vítkovice živě sedm pořadů. Vedle toho nabídne hostům, kteří přijdou do nové budovy Velkého světa techniky, prezentace nových pořadů a besedy s televizními osobnosti. Pro festivalové návštěvníky je k dispozici také Relax zóna, Dětský koutek a okružní prohlídka televizní techniky.

 „Letos jsme se rozhodli prezentovat Českou televizi prostřednictvím toho, co je jí vlastní. Vtrhneme s veškerou technikou přímo do středu dění, budeme odtud vysílat zpravodajské pořady, živé vstupy a debaty i zábavnou publicistiku,“ říká ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina a dodává k tomu: „Chceme festivalové hosty přesvědčit, že ČT je jejich médiem, a diváky České televize, že se naším prostřednictvím mohou stát hosty festivalu.“

Dominující postavení ve vysílacím plánu má zpravodajství. V průběhu všech čtyř dnů budou redaktoři na place živě vstupovat do vysílání na ČT24 s aktuálními postřehy a rozhovory. Zároveň budou připravovat souhrnné reportáže pro regionální i celostátně vysílané zpravodajské relace. “Česká televize se stala médiem, které ke Colours of Ostrava neodmyslitelně patří. Každoročně jsme odtud odvysílali v živých vstupech kolem 50 minut. Letos jsme se rozhodli v rámci mediálního partnerství plně uplatnit i větší formáty a přihlásíme se s pořady pro čtyři televizní kanály,“ říká projektový manažer Aleš Gongol.

Svůj prostor a vysílací čas ovládnou ale i další televizní pořady. V pátek 18. 7. to bude Dobré ráno na ČT2. Moderátoři Radek Erben a Veronika Poláčková v něm přivítají řadu atraktivních hostí, s nimiž budeme vstávat do druhého festivalového dne. Tečka páteční noci vypukne ve 20:20 na ČT artu. Marek Hlavica v ní bude mít nejen domácí a zahraniční muzikanty, ale i hudebního publicistu, alternativní herce a další kumštýře. 

V době mezi živě vysílanými pořady se ČT otevře festivalovým návštěvníkům. Na televizním patře ve Velkém světě techniky se při osobních setkáních, besedách a prezentacích dovědí novinky z televizního zákulisí. Zeptat se mohou přímo generálního ředitele Petra Dvořáka nebo ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala. Mohou se zúčastnit interaktivního zpravodajského workshopu, který připravili Petr Vizina a Gabriela Lefenda, nebo debaty nazvané jako stejnojmenný pořad U zavěšené knihy, kam si moderátoři pozvali básníka a publicistu Ivana Motýla.

V nabídce je také možnost dovědět se v předstihu co nejvíc o nových pořadech, které se už od podzimu objeví ve vysílání. Patří mezi ně např. nový hudebně-publicistický cyklus Fenomén underground, seriál o tajemném světě hudebních subkultur nazvaný Kmeny, úplně nový zábavně-dramatický formát nazvaný SM Kabaret nebo cyklus dokumentů o mimořádných mladých muzikantech nazvaný Můj pokus o mistrovský opus.  

Stejně jako v předchozím roce i letos pořizuje Česká televize záznam jednoho dne na jedné scéně. Tentokrát půjde o program na Radegast Stage. Vznikne tak přes padesát minut, které divákům v rámci vysílání na programu ČT art připomenou zpětně atmosféru festivalu.