Jogínci vyrážejí do přírody

Cvičitelka Bětka opustila prostředí studia v suterénu brněnského studia Typos a vyrazila s dětmi na natáčení do přírody. Diváci Déčka od září uvidí populární cvičení z několika exteriérů, kam během prázdnin televizní štáb zavítal. Kromě Podzámecké zahrady v Kroměříži, kaolinového jezírka u Brna a bílovického polesí, zavítali Jogínci i k zatopenému lomu v Drysicích.

Dětem z televizních Jogínků zpestřilo natáčení dalších dílů začátek prázdnin. Podle manažerky vývoje Svatavy Šenkové je jóga s přírodou těsně spjata. Cvičení v přírodě je tak mnohem přirozenější, než provozování jógy v tělocvičnách.

Alžběta Vaculčiaková, která dětem jógu předcvičuje, se do přírody rovněž těšila. Jen měla trochu obavy, aby jí děti v horkém letním dnu nenaskákaly do zatopeného lomu. „A já skočím za nimi,“ směje se. Vzápětí ale dodává: „Koupat se nebudeme, to je tady zakázáno!“

I když mají děti v přírodě spoustu podnětů, režiséru Pavlu Šimákovi se daří jejich pozornost udržet lépe než ve studiu. A to i přesto, že děti v Drysicích zaujalo několik užovek.

I v exteriérech na cvičení dohlíží lektorka jógy Jana Chovancová, která cviky pečlivě vybírala. Musely to být cviky vhodné právě pro mladší děti. Jóga dětí a dospělých se totiž podle ní liší.

Na televizních obrazovkách uvidíte Jogínky v přírodě na podzim tohoto roku.