Dobře vypečená zábava

Nový zábavný pořad Pečený sněhulák uvádí televizní upoutávky jako smršť nekorektního humoru. Sehraná parta herců v ní předvádí společné improvizace. Vzniká tak osobitá zábava, která nabízí svébytný pohled na život i situace kolem nás. Dvanáct dílů této skečové show vyrábí pro Tvůrčí producentskou skupinu Kateřiny Ondřejkové producent Vladimír Skórka. Na scénářích se podílejí Vladimír Skórka, Martin Šimíček, Marek Janota a Jakub Kohák, který je zároveň režisérem.

Osou každého dílu Pečeného sněhuláka je fiktivní reportáž, která si s pomocí mystifikace dělá legraci z nejrůznějších situací. Mezi „reportážními vstupy z terénu“ se pak střídají jednotlivé skeče. Jejich témata jsou nadčasová, od satiry na současnou společnost a vyhraněné charaktery lidí, se kterými se občas v životě setkáváme, až po ryze absurdní momenty. Jako refrény se opakují různá prostředí – ministerský úřad, psychiatrická léčebna, kokpit letadla, televizní studio, pracovní úřad, fotbal, peklo a řada jiných. Herečtí představitelé jsou hlavně z ostravských divadel, ale i odjinud. Podstatné je ale, že se dobře znají, vyznávají podobný humor a během natáčení jdou společně naproti situacím, které pak vyvrcholí nečekanou pointou.

Kreativní producentka Kateřina Ondřejková k tomu říká:„ Skečová show je asi nejtěžší žánr, který jsem kdy dělala. Na začátku je spousta nápadů na scénáře, ze kterých se musí pečlivě vybírat a jen některé se ujmou. Spousta improvizací vzniká přímo na place. Někdy před rokem mi Vladimír Skórka ukázal video, které se svými přáteli natočil, a já jsem si řekla, že tuhle punkovou zábavu bychom měli dělat. Věřím, že si diváky získáme, hlavně velkou porcí nadsázky, skvělými výstupy herců, ale i sebeironií, která Pečenému sněhulákovi rozhodně neschází.“


Originální humor tvůrců a protagonistů Pečeného sněhuláka si už našel řadu fanoušků díky publikování několika virálních videí na internetu. Ambicí pořadu je navázat na tradice populárních zahraničních vzorů jakými jsou např. Monty Pythoni, série Malá Velká Británie, Big Train, ale i Česká soda a další.      

Vysílání od 1. září ve 21:00 na ČT1

www.ceskatelevize.cz/pecenysnehulak