AVÍZO: Běh naděje v Lounech

Také v Lounech se letos uskuteční Běh naděje. Start je v sobotu 13. září a běh volně navazuje na předminulé, velice úspěšné Běhy Terryho Foxe. I tentokrát je tak smyslem akce nejen pohyb, ale hlavně shromáždit finanční prostředky. Letošního roku je to na pomoc zdravotně postižené Aničce z jižních Čech.

V Lounech je organizátorem akce již tradičně TJ Sokol Louny a Základní škola Jana Ámose Komenského. Start je před školou a přihlásit se je možné do několika kategorií. Například pro seniory a rodiče s dětmi je připravena spíše procházka centrem města. Na 10 hodinu je pak připraven start hlavního Běhu naděje a v 10,30 hodin odstartuje cyklo naděje, což je nesoutěžní závod na všem, co má kola. Okruh povede centrem města a okolo hradeb. Pro účastníky je připraveno také malé občerstvení a pamětní list. 

Anička, které je letošní ročník běhu věnován, je desetiletá veselá a chytrá dívka, která chodí do třetí třídy a bydlí s rodiči a dvěma staršími sourozenci v malém městě v jižních Čechách. Anička má vzácné genetické onemocnění spinální muskulární atrofie. Toto onemocnění se projevuje postupným ochabováním všech svalů, včetně svalů dýchacích. Anička se pohybuje na elektrickém vozíku a je odkázána na celodenní péči druhé osoby. Většinu péče Aničce zajišťují rodiče, dle finančních možností využívají také služby asistence.

Ladislav Bába, Louny