Související pořady:

Chat s osobností

 Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková autorky pořadu a knihy Pod pokličkou

Váháte, po jaké potravině sáhnout, když potřebujete posílit imunitu, zrak či potenci nebo otupit sílu nežádoucích bakterií a virů? Nevíte, co je to josta, oskeruše nebo topinambur? A neumíte si v kuchyni poradit s úpravou tofu, kuskusu, jehněčího, skopového nebo hlemýždího masa? Odpovědi, samozřejmě řádně okořeněné humorem příznačným pro televizní pořad Pod pokličkou, nabízí stejnojmenná kniha s podtitulem Popelky v české kuchyni, kterou můžete zakoupit v eShopu ČT.

Záznam chatu z úterý 8. dubna 2008 od 14:00
Tomáš z Opavy: Dá se vařit ne z vody, ale bez vody?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Zdravíme do Opavy. Pokud jde o knihu Pod pokličkou 3, pak "z vody" určitě nevaříme... :-) Ale jinak umíme, samozřejmě, jako správné popelky uvařit z čehokoliv!
divacka z Brna: Dobrý den, dekujeme za vase uzasne porady! At uz Bydlení, Chalupa nebo Poklicka - vsechny jsou skvele!
Jste moc moc sikovne - cely tym!
Pekny den a at se prace stale dari!
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Děkujeme, doufáme, že si to přečtou i u nás doma! Týmu Vaše díky přetlumočíme.
Ivana Krejčí: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho už vysíláte pořad pod pokličkou?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Zdá se to neskutečné, ale je to už 8. rok. Tedy od roku 2001. Jelikož vysíláme každý týden, vyrobíme 52 dílů ročně, i s těmi letošními je to tedy více než 400 dílů... Uf, napsat tuhle statistiku bylo podobně vysilující... Na hodiny a minuty už to raději počítat nebudeme...
elis12: Dobrý den,pořad pod pokličkou s mi moc líbí a chci se zeptat jak dlouho ještě bude probíhat a jestli tam nedáte něco nového . Předem děkuji za odpověď nashledanou.
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Doufáme, že budeme Pod pokličku nahlížet ještě pár let - minimálně, abychom mohli napsat ještě pár knih... :-) A protože změna je život, chystáme samozřejmě i pár změn. (Maruš by třeba měla Karlovi trochu zatnout tipec...) Věříme, že Vás všechny inovace potěší minimálně stejně, jako Vás těší každý nový díl Pokličky na Vaší obrazovce. :-)
koblížek : Chtěla jsem se zeptat jakým potravinám by se mělo dítě vyhýbat pokud má atopický exém a co je pro tyto děti vhodné vařit. DÍKY Jestli existuje i nějaká kuchařka děkuju
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Tohle je otázka spíš pro naše odborné spolupracovníky. Každopádně, děkujeme za dobrý námět na některý z dalších pořadů, určitě se tomuhle onemocnění budeme věnovat. Takže rada zní: Sledujte Pod pokličkou. U každé potraviny, které se v pořadu samostatně věnujeme, totiž uvádíme i rady pro maminky. Zkuste prolistovat i naše webové stránky, kde je archiv starších dílů (www.ct1.cz). Určitě tam pár rad najdete.
janosková@urspraha.cz: Dobrý den!Děvčata,jste geniální!Vaše pořady jsou bezvadné!Hlavně paní Kamilo a Jano jste velké sympaťačky!Moc Vám přejeme ať vás inspirace neopouští a my se máme na co těšit!DÍKY!!!Irena Janošková
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Děkujeme, doufejme, že nám ta inspirace vydrží. Mimochodem, opravdu Vám v našich live-stylových pořadech nic nechybí?
Ota z Nýrska: Dobrý den,prosím se vede a jak se Vám dělá na tomto pořadu?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: My jsme vedeny dobře a jak se máte Vy? :-)
ten,co neumí placky taky : ..tak nevim,na co znáte odpoveď, dámy a šikulky,ale třeba tohle.Pećení a jiné úpravy v plynové troubě,jsou na tom ve výsledku asi húř,než v elektrické.
Dúvodem snad mohou být spaliny.
Jakou troubu,asi el. si mam pořidit?
Snad ještě tohle:Babička mi povidala o plackách a meltové kávě.Placky ,a to nevím jake,se dělaly na plotně a moc mně chutnaly.Byly ..do zlatova vypečené a při zlomení krásně voněly.
Párkrát jsem se tím chtěl předvédst,ale zdaleka to nebylo ONO:-)
Pradíte,šikulky..nechvátám.
Dík
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: To je dobře, že nechvátáte. My se tedy hluboce zamyslíme a recept na lokše v některé z dalších knih nebo dílů pořadu Pod pokličkou nabídneme. Jak si pořídit troubu, bude asi vědět spíš Maruš... :-)
Karlutka: Jáký to je být autorkou pořadu pod pokličkou
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Je to take fajne a hezke... Co jiného jste z Ostravy čekali? :-)
Mira: To je hezký že píšete o vaření, ale já mám hlad, bo mi jistá kolegyně nedonesla řízek. Du na oběd. Doufám, že večer bude na výstavce něco dobrého k večeři.)
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Doufáme, že večer nečekáš řízek! Přijď si zobnout něčeho bio. Samozřejmě zveme i ostatní, v 18.00 v ostravském Antikvariátu a výstavní galerii Fiducia! Keksíky budou a knihy možná taky... Napekly jsme i štrůdly! :-)
Hanka: Líbily se mi díly věnované potravinám vhodným pro jednotlivé krevní skupiny. Plánujete do budoucna něco podobného? Jakou krevní skupinu má Karel?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Ke krevním skupinám už se v pořadu vracet nebudeme, protože jsme je detailně probrali ve čtyřech samostatných dílech. Informace z nich jsou k dipozici v našem webovém archivu. Občas se k nim ale v jednotlivých dílech v komentářích k jednotlivým potravinám vrací dr. Fořt... Karel má pochopitelně krevní skupinu plus minus P... :-)
zbyňek: zdravím zde přítomné dámy, zajímalo by mě,
kdo glosuje Animované postavičky v pořadu
Pod Pokličkou
jsou fakticky vynikající
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Herci Jiří Sedláček z Národního divadla moravskoslezského a Norbert Lichý z Divadla Petra Bezruče (byl nominován na Thálii, i když - pravda - za jinou roli). Hádejte, který je který... Mimochodem, postavy nejen namlouvají, ale všechny texty si sami připravují... A protože dnes večer v Ostravě knihu Pod pokličkou 3 křtíme, budou to právě Karel a Maruš, kdo ji uvedou do literárního světa. Hádejte čím se asi bude křtít?... :-)
Brňák: Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou taky nechystáte knížku pro muže v domácnosti? :-)
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: To je výborný nápad! A takoví jsou? Adresy a telefonní čísla sem! :-)
Anonym z Prahy: Dobré odpoledne,
Chtěla jsem se zeptat, zda někdy nemáte pocit, že vám při tvorbě pořadu někdo "háže klacky pod nohy," děkuji za odpověď
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Jak to myslíte? Vypadáme, že škobtáme?
Honza z Ostravy: Přinesl pořad Pod pokličkou nějakou opravdu dobrou inspiraci pro vaši domácí kuchyň a je naopak něco, co jste zmiňovali, a vašim domácím strávníkům to vůbec nechutnalo?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Téměř všechno jsme vyzkoušely, uvařily a ochutnaly a naši domácí strávníci můžou být rádi, že na ně občas něco zbyde...
oskar: zdravím Moniku Horsákovou, Kamilu Teslíkovou
a Janu Strýčkovou
a chtěl bych se zeptat, jakým způsobem, vybírají do pořadu Pod Pokličkou, Témata které se právě bude vysílat
poněvadž už jste snad toho tolik pronrali v pořadu, tak mě zajímá kde berete tu neustálou Inspiraci?
děkuji Vám dámy za odpoveď , dále pokračujte nepřestávejte natáčet nové Díly, je to baječný Pořad
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Inspiraci hledáme ve spíži, v lednici, v obchodě... a náš speciální dík patří všem našim hypochondrickým přátelům.
zbyňek: Dobrý den zdravím všechny od pořadu ČT; Pod Pokličkou
a zajímalo by mě, co bude za téma v zítřejším Pořadu
jestli pak můžete nám všem to dopředu prozradit
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Kuchyně z Vysočiny. Na Vysočině vědí a zbytek zveme k obrazovkám!
lenka: Jak dlouho taková kniha vzniká? Kolik toho musíte nastudovat? Spolupracovali s vámi na knize i odborníci?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Dlouho, hodně, ano... :-)
Petr z Orlové : Dobrý den, chtěl jsem Vás jen poprosit, jestli by náhodou Váš pořad Pod pokličkou nešel přesunout na pozdější hodinu (např. tak na 22:00). Mé ženě se totiž tak líbí, že nesleduje a nemluví o ničem jiném. Stačilo by to tak na týden, abych měl od ní chvíli klid, pak by se zase pořad mohl vrátit do běžného vysílacího času. :-)
Jinak: Přeju Vám mnoho úspěchů a víc zanícených diváku, jako je např. moje žena. Váš pořad je moc "fajný"! Hlavně Karel je moje krevní skupina!
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Petře z Orlové, pozdravujte ženu. A s Karlem si přijďte popovídat dnes večer do Ostravy. Nějaké vitaminy tam budou!...
kutil Tim: Mě by zajímalo, jak to máte dámy vyřešené v praxi. Jste také tak zdatné v kuchyni, jako Maruš?
Monika Horsáková, Kamila Teslíková a Jana Strýčková: Jako Maruš? Té nesaháme ani po kotníky! Zavděčit se Karlovi, aby neutíkal Na Růžek, to dokáže opravdu jen málokdo!... :-)
Hledej pořad:
...více