Chat s osobností

Vítězslav Sýkora
Vítězslav Sýkora

Od soboty 12. až do středy 16. října budete mít možnost potkat největší hvězdy tanečního i hudebního světa. A také zdarma zhlédnout takřka devadesát snímků, které se utkají o titul Grand Prix Golden Prague. Třeba Labutí jezero v hiphopové podobě. Na pražském Žofíně se totiž koná Mezinárodní festival České televize Zlatá Praha. V první den festivalu je pro všechny navíc připraven i zábavný program – potkáte se třeba s tanečníkem Honzou Onderem. Na podrobnosti k festivalu i doprovodnému programu se můžete ptát jeho ředitele Vítězslava Sýkory. Hostem chatu bude ve čtvrtek od dvou hodin.

Záznam chatu ze čtvrtka 10. října 2013 od 14:00
Eva St.: Dobry den, jak narocne jsou a jak dlouho trvaji pripravy na festival? Preji pevne nervy a at se festival vydari!
Vítězslav Sýkora: Přeji hezký den všem, kteří se zajímají o kvalitní hudební a taneční pořady a filmy.
S přípravami následujícího ročníku festivalu začínáme prakticky ihned po skončení aktuálního ročníku.
Děkujeme za přání, věřím, že se letošní ročník opět vydaří a že se bude líbit nejen odborné, ale i laické veřejnosti
Daniel Procházka: Dobrý den, pane Sýkoro, jsem věrným fanouškem Zlaté Prahy už několik let. Takové osobnosti tanečního světa, jaké vozíte do Prahy vy, klobouk dolů. Například Mats Ek před pár lety... Rád bych se zeptal, jak a za jakých podmínek se vám povedlo na letošek získat Johna Neumeiera? Děkuji a přeji hodně zdaru!
Vítězslav Sýkora: Také moc zdravím. To ale přece nebyl jenom M. Ek, kdo na festival přijel a osobně představoval nejlepší díla ze své tvorby. Byli tu třeba choreografové N. Duato, A. Preljocaj, režiséři H. Burton, B. Large či třeba Ch. Nupen. To jsou všechno obrovská jména a my si vážíme toho, že na Zlatou Prahu přijíždějí. Do poslední chvíle se modlíme, aby někde na letištích nestávkovali, aby umělce nezkosil záludný vir a já osobně si oddechnu, když je v pohodě a spokojené přivítám na Žofíně.
Na Johna Neumeiera se moc těšíme a doufámě, že opět všechno dobře dopadne.
Káťa R.: Dobrý den mužete mi prozradit co se na takovém festivalu může vidět nebo co se mužeme dozvědět a na co se máme těšit ?
Vítězslav Sýkora: Na festivalu předně můžete vidět kolekci nejlepších tanečních a hudebních filmů, které soutěží v mezinárodní velmi uznávané soutěži, a to ve videotéce , zcela podle Vaší volby. Čeká Vás ale i doprovodný program, ve kterém se představí 5 zcela nových pořadů ze světa, pod názvem Golden Prague Premieres. Tady Vás určitě přitáhne pořad Hip-hop Labutí jezero nebo z oblasti jazzové a klubové scény záznam koncertu C. Gonzales zve V. Segala.
Ale setkáte se třeba s bratry Bubeníčky či s Johnem Neumeierem. A seznámime se třeba i se špičkovou americkou , veřejnoprávní televizí Thirteen z New Yorku, která přijede představovat své skvělé pořady.
A celý festival můžete začít již zítra na Zlatém dnu Zlaté Prahy, který je zaměřen na rodiny s dětmi a představí různé soutěže a vystoupení s tématem hudba a tanec. Podívejte se na naše stránky www. festivalzlatapraha.cz, tam je celý program, ale třeba i anotace všech téměř devadesáti soutěžních filmů...
DAYD: Je někdo kdo odřekl, nevystoupí na Zlaté Praze?
Vítězslav Sýkora: Letos zaplaťpánbůh ještě ne, ale v minulosti si nemoc občas zařádila. Ale nepřivítali jsme - a to už jsme nestačili, ačkoliv jsme byli na všem domluveni - skvělého francouzského tanečníka a choreografa Rolanda Petita.
Ten v průběhu dvou měsíců po našem posledním telefonátu zemřel. Je ale pravda, že jsme si ho s jeho nejbližšími spolupracovníky připomněli o rok později v pořadu Pocta...
Tereza Horáková: Zdravím. Co takhle pozvat do Prahy Baryšnikova?
Vítězslav Sýkora: Také Vás moc zdravím. Témat a zajímavých jmen máme ještě spoustu, ale každopádně děkujeme.
DAYD: Kolik pořadů bude v ČT o letošní Zlaté Praze?
Vítězslav Sýkora: Jsme rádi, že ČT vysílá každoročně dva přímé přenosy z festivalu, dále pak tři oceněné pořady z loňského roku a okamžitě po závěrečném předávání cen ten pořad, který aktuálně získá Grand Prix Golden Prague 2013.

Takže letos uvidíte Svět M. Bournea, Lamače zvuku a film nazvaný John Cage: Cesty zvuku. No a kdo získá cenu nejvyšší - to opravdu v tuto chvíli nevíme...
DAYD: Kolikátý je letos ročník Zlaté Prahy?
Vítězslav Sýkora: Padesátý a dovoluji si Vás všechny pozvat od 12.- 16. října na Žofín. Čekají Vás nejlepší světové hudební a taneční filmy, čeká Vás zhuštěná, ale skvělá "kronika" hudebního a tanečního života. A čeká Vás mnoho skvělé zábavy a poznání.

Těším se na setkání s Vámi na Žofíně !A nezapomeňte navštívit www. festivalzlatapraha.cz
Hledej pořad:
...více