Chat s osobností

Lenny Trčková
Lenny Trčková moderátorka

Lenny Trčkovou můžete znát jako dlouholetou moderátorku hudebních pořadů v rádiích i televizích. V České televizi moderovala pořad o architektuře, životním stylu a designu nazvaný Styl, nyní ji na obrazovkách můžete vídat v pořadu Dobré ráno s Českou televizí.

K hudbě se ale zase vrací. Lenny Trčková je totiž jednou z tváří nové hudební late night show Tečka páteční noci, která se bude vysílat každý pátek od 23:00 na ČT art. Na co se mohou diváci v talk-show těšit a jak se na moderování těší sama Lenny, na to se jí můžete ptát v našem chatu!

Záznam chatu ze středy 24. července 2013 od 12:00
Káčko: Půjde skutečně o pravý late night formát, jak funguje např. v USA nebo se tak pořadu říká, jen proto, že je vysílán večer?
Lenny Trčková: Krásné poledne všem, kteří se v tomto parnu účastní dnešního chatu:). Pokud se jedná o formát - nedávala bych mu asi žádné škatulky. Pokud vím, tak pravou Late night show měl David Letterman. Něco podobného má Jan Kraus, ale my budeme spíše hudebně-nehudební noční pořad - uvidíme, zda to bude i show:)
Grainsofs: Která hudba vůbec v Tečce nezazní?
Lenny Trčková: To ještě uvidíme. Myslím, že se otevřeme širokému spektru žánrů. Jak dalece se to podaří, ukáže až čas.
Grainsofs: Cílová skupina Tečky?
Lenny Trčková: Zatím se nezaměřujeme na nějakou úzkou skupinu lidí, které chceme oslovit. Řekla bych, že právě ta široká škála hudby a hostů, kteří se budou v Tečce objevovat, osloví jistě i širokou veřejnost.
Jakub : Lenny jsi úžasná! Měl jsem Tě rád už na Očku před poměrně dávnou dobou a jsi pořád skvělá :-) Krásná a milá a sympatická ženská! Skromná ještě k tomu :-) Držím palce v novém pořadu, at se vše daří :)
Lenny Trčková: Moc děkuju, Jakube:).
Štěpán: Pěkné poledne,
chtěl bych se zeptat, jaké české kapely a interprety považujete za talentované, nebo jejich tvorbou zajímavé.

Štěpán, hudební redaktor
Lenny Trčková: Mám ráda, když je z hudby a interpreta cítit osobitost a zároveň uvěřitelnost. Líbí se mi například kapela Zrní nebo Sára Vondrášková. Takové talenty bude určitě dobré podporovat:)
Martina: Jakou hudbu posloucháte????
Lenny Trčková: Musím říct, že nejsem úplně vyhraněná. Poslouchám vážnou muziku, folk i pop, rock i ambient. Zkrátka to, co mě nějak osloví. Ať už textem nebo hudbou. Každá hudba má svoje. Zatím jsem úplně nedozrála do poslouchání jazzu:). Třeba to jednou taky přijde...
Aneta: těšíte se na moderování????
Lenny Trčková: MOC!
Miruš: Ahoj Lenny, jsem moc ráda, že Tě budu vídat v novém hudebním pořadu :) Tvůj původní Jukebox mě moc bavil, protože jsi skvělá moderátorka :) Přeji hodně štěstí a ať jsi stále víc a víc úspěšná :)
Lenny Trčková: Ahoj Miruš, taky se moc těším na návrat k hudbě, protože mi to dost chybělo a tak se vracím do něčeho, co jsem měla dlouhá léta ráda a co mě asi nikdy neopustí:)
Honza V.: Dobrý den, chtěl by se zeptat, jestli mezi hosty Vaší talk-show budou i muzikanti například z tvrdšího žánru, například metal. Díky za odpověď
Lenny Trčková: Honzo, o metalu zatím nevím. Ale třeba se tam dostane i ten:). Sleduj nás a uvidíš sám:)
Grainsofs: Jakým stylem bude moderována Tečka?
Lenny Trčková: Myslím, že mým stylem:). Neumím být jiná, než svá, takže si zkrátka budeme normálně povídat:)
Martin: Ahoj, jaký máš názor na Madonnu? Díky )))
Lenny Trčková: Skvělá umělkyně a ke všemu vyjímečná a talentovaná obchodnice. Dalo by se od ní hodně naučit.
Marcí: Ahoj Lenny , gratulace k novému pořadu , moc se těším a otázka , máš z toho radost ?
Lenny Trčková: Děkuji, Marcí...samozřejmě se těším a radost z toho mám obrovskou:)
Božena: Milá Lenny, fandím ti a jsi skvělá:) Jsem ráda, že jsi dostala další prostor v ČT a že tě budu víc vídat:) Neznám lepšího člověka na hudbu, jako jsi ty. Takže ti přeji hodně štěstí:)
Lenny Trčková: Boženo, moc si toho vážím a děkuju za milá slova:)
Marcí: Kdo bude vybírat hosty a jak dlouho bude pořad trvat ? Díky za odpověď
Lenny Trčková: Hosty budeme vybírat společně jako tým. Takže budeme nosit všichni nápady a společně se budeme domlouvat, kdo se nakonec v Tečce objeví a kdo zatím ne. Pořad bude trvat 2 hodiny.
siddha: Hi Lenny I am happy to see you in Czech tv
Lenny Trčková: oooo...thanx, Siddha:)...I am happy too:)
Martin: Dobrý den,
Těšíte se, jak budete moderovat 2 televizní pořady?
Děkuji za odpověď slečno
Lenny Trčková: Martine, mám z toho vážně radost. Dva pořady, dvakrát víc se můžu naučit:)
Kryštof Ostřížek: Ahoj Lenny, držím ti palce a těším se, až se na Trčku páteční noci podívám! :) Jen nevím, na co se tě zeptat, tak třeba: kam se jezdíš koupat?
Lenny Trčková: Ano, Trčka páteční noci...pro Lenny Tričkovou (toto oslovení už mám díky oblíbenosti triček nějaký ten pátek:). Taktéž se těším a koupat se jedu hned po chatování - ale kam, to si ponechám jako tajemství:)
Lukáš: Zdravím vás Lenny,

jako moderátorku (i člověka) vás mám rád už od doby, co jste působila na hudební televizi Óčko. Jste zkrátka přesně moje krevní skupina, takže se na vaše moderování Tečky na Artu moc těším. :-)

A teď můj dotaz:

Jak zvládáte přejezdy z Prahy do Brna a zpět. Teď vám k Dobrému ránu ještě přibude Art. Kde berete tolik energie? Působíte na mě velice pozitivně.

Zdraví vás
Lukáš Lucky Polák
Lenny Trčková: Moc děkuji, Lukáši:). Vážím si toho! Přejezdy zvládám čím dál lépe. Díky Brnu jsem se naučila, že žádná vzdálenost není dost velká a že když se člověk přestane vymlouvat, že je to daleko nebo že se mu nechce, tak ho to ve finále začne i bavit. Od té doby jsem stále s batohem na zádech a dost si to užívám:). A ano, energie mám naštěstí stále dost a život si užívám. Proto můžu být klidně pozitivní 24 hodin denně.
Martina: Můžeme jako "mladá krev" očekávat i současnou elektronickou hudební scénu ? Nebo bude pořad pro starší a pokročilé, tím pádem pro nás nezajímavé ?
Lenny Trčková: haha...já tedy sama doufám, že starší a pokročilá nejsem, tudíž se určitě najde něco pro mladé i pro ty, co toho více zažili:)
Petr: Baví Vás adrenalinové sporty? Děláte nějaký? A pamatujete si ještě na Juana z Óčka? :)
Lenny Trčková: Jak bych na Juana mohla zapomenout? :))). To zkrátka nelze! A adrenalin mě baví...ale do jisté míry. Nesmí to být už zahrávání si se životem. To nepotřebuju.
Luboš: Ahoj cérko šikovná,očem to bude ten pořád?.Pořádný rokec?.A nebudeš u toho spát,když je to tak pozdě v noci?:).
Lenny Trčková: To se ještě uvidí, Luboši, jestli tam někdy po mém týdenním vysílání Dobrého rána neusnu. Ale věřím, že hosté budou natolik zábavní, že se mi to nepodaří:). A bude to žánrový mix:)
Veve: Ahoj Lenny, skončíš v Dobrém ránu? Tam jsem tě popravdě nikdy neviděl, protože tak brzo nevstávám. Ale asi by nešlo zvládat točit ranní i večerní pořad, tedy předpokládám, že by ten večerní byl živě vysílaný. Těším se, že tě budu moci vídat k novém pořadu, který se možná trošku vrací k formě Noci s Andělem :-)
Lenny Trčková: Ahoj Veve, rozhodně tam nekončím. Pokračuju i tam. Uvidím, jak to půjde zvládat, ale řekla bych, že to zvládnu:). Bude to krapánek náročnější, ale zažila jsem už i horší pracovní nápor. Těším se i s tebou...
Jaromir: Celkem by me zajimalo, proc je hudebni porad nasazen na patecni vecer/noc, kdy bezni hudebni fanousci vyrazi na koncert nebo do klubu? CT to dela takhle uz leta a nepochopitelne tim predem "zabiji" jakykoliv hudebni format...
Lenny Trčková: Jaromíre, neznám odpověď na tuto otázku, ale řekla bych, že tímto nabídneme alespoň těm, co se do klubu nedostanou, nějakou alternativu klubu, kam by si třeba taky rádi zašli.
Viktor: Ahoj Lenny, potřebuju tip na nějakej dobrej filmeček :D
Lenny Trčková: Zajdi si na Revival:). Já se výborně pobavila:)
Atlanteon Archie: co ty a Hudba? co ted poslouchas? nosis jeste klasicky rockersky hadry? Wesc? driv si mela vic fotek nez jen z prace :) nechas si zase narust vlasy? pouzivas Instagram?
Lenny Trčková: Hudbu poslouchám neustále. Teď zrovna jsem měla v uších MS MR a pořád chodím oblékaná do různých hadříků, které mě baví. Pravdou je, že teď nebyl čas se fotit:). Bylo spousta zábavnějších věcí k užívání. Instagram nepoužívám. A vlasy mi zatím stále vyhovují delší. Ale u mne jeden nikdy neví:)
Martina: na jakém koncertě jste byla naposledy??
Lenny Trčková: Naposled jsem byla na Rock For People a tam těch koncertů bylo hned několik...:). Nestihla jsem bohužel včerejší Depeche Mode.
Tomas: Ahoj Lenny, dá se říct, že pořad bude podobně koncipovaný jako Noc s Andělem? Bude žánrově nějak omezený a nebo se budou připravovat témata např. od dnb až po jazz ad.? Jinak gratuluju k nové pracovní příležitosti a přeju hodně štěstí :).
Lenny Trčková: Nespojovala bych vůbec tyto dva pořady. Zkrátka to bereme jako nový pořad, který bude mít i nějaké téma, ale nebudou v něm klipy. Moc děkuju za gratulaci:)
Petr Koukolíček: ahoj Lenny, koda, že nejsme hudebník hned bych si šel poklábosit v pátek v noci :-) a co téma molekulární vaření? to je taky umění :-) ať ti všechno vyjde !!! Petr K.
Lenny Trčková: Ahoj Petře, jen se neboj, třeba se tam někdy potkáme...přeci jen to nebude pouze o hudbě:). Těším se na tebe:)
Goldstar (czechfunk.com): Ahoj Lenny 2h je hrozně málo a zvlášť v pátek večer, kdy se většina lidí které zajímá muzika chodí bavit v pátek večer do klubů.
Tim pádem by mě zajímalo kterou cílovou skupinu chcete oslovit....
Asi maminka na MD nebude čekat až do 23h aby se dozvěděla že tamta a tamta kapela vydala nový hit, který už ji stejně drtí přes den každou půlhodinu na nějakém komerčním rádiu.
Byl bych moc rád kdyby se tvůj pořad nevydal cestou komerce a nabídl lidem i neznamou, ale o to vic zajimavou muziku kterou v radiu jen tak neuslyší-max na radiu 1 :-)
A také bych byl moc rád kdyby se pořad vysílal v pátek odpoledne - abych se třeba dozvěděl že dnes večer je v Akropoli tenhle skvělý koncert kapely z Brazílie a oni by prošli do studia na rozhovor ....
A jedno přání na konec - Nebuďte prosím stejní jako ostatní - buďte originální.

mimochodem jazz doporučuji - rozhodně to neni nuda - poslechni si Gustava Broma-Bounty :-)
Přeji hodně štěstí
Lenny Trčková: Ahoj Goldstare...tak třeba se nám to ještě posune na jiný čas. Uvidíme, koho budeme oslovovat a jak se lidem bude líbit právě tato hodina.
wagabund z lesa: Ahoj Lenny,zajímalo by mě co elektronická hudba a prostor pro ní, jinak preju vysokou sledovanost a nekonečno témat ; )
Lenny Trčková: Elektronika bude mít jistě taky svoje místo v Tečce. Děkujeme...
Grainsofs: Trčkové z Lípy jsou Vaši předkové?
Lenny Trčková: Pátrali jsme, něco jsme objevili, ale není to tak úplně jisté.
DAYD: Nejste příbuzná s Michalem Trčkou - politický aktivista?
Lenny Trčková: Nejsem.
JARA S BRNA: DOBRY DEN JAK TO DELATE ZE VYPADATE TAK DOBRE ,NA SVUJ VEK JSTE VELICE PRITAZLIVA ZENA ,HODNE USPECHU V PRACI
Lenny Trčková: To mě rozesmálo - spojení - na svůj věk. A jak bych měla vypadat "na svůj věk" ? Ale děkuji za kompliment?
DAYD: Jak dlouhá stopáž bude u Tečky?
Lenny Trčková: Dvě hodiny.
DAYD: Máte nějaký moderátorský vzor, vzory?
Lenny Trčková: Nemám žádné vzory. Ale líbí se mi, jak moderuje například Oprah Winfrey nebo Ellen Degeneres.
Gauner: Co subkultury? Punks, Skinheads, Goths, Hippies atd. a jejich hudba?
Lenny Trčková: celé schéma pořadu ještě dáváme dohromady. Takže od září se můžete podívat, jak Tečka vypadá a kam se bude ubírat.
Mája: Zdravím.chci se zeptat co říkáte na kapelu NightWork??? máte je ráda či ne???nebo máte raději Vojtěchův druhý projekt- B-side Band??? :D
Lenny Trčková: Kluky mám ráda, jsou zábavní a slečny na ně letí. Ovšem B-Side Band s Vojtou je naprosto unikátní!!!
milan: proč nemáte dlouhé vlasy může za to dobré ráno :D ?
Lenny Trčková: Dlouhé vlasy jsem nosila do svých 19 let. Ale potom jsem se ostříhala dohola a už si nikdy dlouhé vlasy nenechala narůst. Třeba to jednou znovu přijde. Dobré ráno v tom prsty rozhodně nemá:)
Marvys75: Mohla by jste srovnat vyvýjení architektury a hudby v posledním století, jestli spolu vývojově korespondují?
Lenny Trčková: Nejsem v tomto směru kovaná, takže odpovídat na takovou otázku mi nepřísluší.
milan: zdravím vrátí se na obrazovky meduza nějaká hit paráda milan z ostravy ??
Lenny Trčková: O ničem takovém nevím.
Lubomír Blecha: Jaká je Vaše nejlepší hudební kapela a nejoblíbenější píseň?
Lenny Trčková: Lubomíre, na to se přeci nedá odpovědět. Hudba se vyvíjí, oblíbenost taktéž.
milan: a bude v novém pořadě sranda zábava komici satira recese na tu by se taky nemělo zapomínat žé :D ??
Lenny Trčková: Milane, na to jsou přeci jiné pořady - například Na stojáka. Ale sranda věřím chybět nebude.
Dabel : lepsi by to bylo udelat jak to ma Brooke Balwin a nic ninyh nevymyslet
Lenny Trčková: Ta je na CNN, ne?
Mirka: Ahoj Lenny, moc Tě obdivuji a jsem ráda, že budeš mít nový pořad :) Ranní vysílání moc nestíhám, jsem ráda, že vstanu :D Obdivuji, že ráno takhle brzy vstaneš, stále se usmíváš a jsi moc milá :) Ať Ti tato energie vydrží a přeji i hodně štěstí do dalších projektů :)
Lenny Trčková: Mirko, děkuji:)...věřím, že vydrží:)...
Lu: Zdravím,
jak se jmenuje Váš kadeřník? :) By the way, skvělý vlasy!!!
Lenny Trčková: Děkuji, Lu...chodím do Salonu Joshua. Jsem s nimi spokojená už asi 15 let:)
milan: takže ten pořad bude něco jako dříve pomeranč od zelera v novém více sexi díky vám ??
Lenny Trčková: Nesrovnávala bych s jinými pořady. Zkrátka bude jiný. Náš:)
Atlanteon Archie: proč nemáš Ask.fm aby ti mohli lide davat otazky kdykoliv a tys mohla kdykoliv odpovidat
Lenny Trčková: Třeba proto, že nepotřebuju vždy a všude být k zastižení:)
latas: Ahoj, budete se venovat i elektronicke tanecni hudbe ? diky a at se dari, P
Lenny Trčková: věřím, že i tato hudba bude mít u nás své místo a prostor. Děkujeme
milan: ale když se to vysílá pozdě večer to znamená že se tam bude vysílat věci co by jinak neprošly cenzurou takže se máme na co těšit paráda :D ?:?
Lenny Trčková: To je velká pravda.
Honzík Z: tady kočka Honzík, dostanu dneska Whiskas;.-)?
Lenny Trčková: Určitě....ale až poté, co si vyříkáme, kdo shodil tu kytku v obýváku.
Chorche: Ahoj, je to tvuj autorsky porad, nebo se na nem podili vic lidi? Kdo treba?
Lenny Trčková: Můj autorský pořad to není. Pracuje na tom celý tým lidí. Například dramaturg Jan Tengler, se kterým to celé připravujeme a který má výborný náhled na věc.
Jan: Potkal jsem tě v buse Brno>Praha, jsi hrozně sympatická a fajn skromná holka. Zúčastníš se letos PraguePride?
Lenny Trčková: Jeee, to je milé, Jane...děkuju. Ano, tam mě můžeš potkávat dost často:). Prague Pride - ještě nevím, zda se dostane do mého seznamu toho, co navštívím. Rozhoduji se většinou v ten den, co budu dělat.
milan: a bude se tam i vařit něco dobrého ??
Lenny Trčková: Někdy si tam třeba i uvaříme. Spíš tedy ale doufám, že hosté mi budou nosit koláče a dobroty ze své vlastní kuchyně:)
karel: ahoj lenny moc vám fandím jen tak dál snad bude mýt váš pořad dlouhé trvání a bude na co koukat ""
Lenny Trčková: Karle, děkuji a věříme v to:)
Jirka: Zdravim. Setkáme se v pořadu i z tou tvrdší metalovou hudbou? :)
Lenny Trčková: Uvidíme časem. Na začátek nic takového v plánu není.
Michal: Na chatu v lednu jste odpověděla, že plavat začnete učit

Jak pokračuje vaše plavecká výuka ?
Lenny Trčková: Právě teď jedu plavat, takže ukončuji tento chat a přeju všem, co se přidali, krásný a úspěsný den a hezké léto:)
karel: a co hraní na play back je to u vás možné?
Lenny Trčková: já doufám, že NE!!!
Hledej pořad:
...více