Chat s osobností

Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová moderátorka

Nová moderátorka hlavní zpravodajské relace Události patří již ke stálicím televizní obrazovky. Do ČT nastoupila v roce 2006. Za rok 2010 získala cenu TýTý v kategorii Objev roku. Zeptejte se jí, co vás zajímá!

Záznam chatu ze čtvrtka 11. července 2013 od 11:00
Stefi: Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaký styl hudby posloucháte a jaký je Váš oblíbený zpěvák/zpěvačka, či hudební skupina. Děkuji.
Daniela Písařovicová: Hezký den, všechny moc zdravím, budu se snažit zodpovědět co možná nejvíce otázek. Co se hudby týče, líbí se mi takový pop/rock, funky,... Líbí se mi, jak zpívá Dan Bárta, Adele, Pink, Norah Jones, z kapel Nightwork, JAR... mohla bych pokračovat...
Jirka: Máte ráda pivo? jaké sporty provozujete? přeji Vám pěkný den
Daniela Písařovicová: Mám, ale právě jenom po sportu v létě:-) Jinak ho prakticky nepiju. Hraju ráda volejbal, lyžuju, jezdím na kole, občas si i zaběhám... i když pravda, jen střídmě:-)
Aleš Kastner: Preferujete v Událostech prezentaci co nejvíce negativních a šokujících zpráv, které v důsledku šíří "blbou náladu", nebo existuje nějaká snaha o vyvážení?
Daniela Písařovicová: Ne, není to podle mě o prezentaci palety negativních a šokujících zpráv, ale o tom, co je ten den důležité. A právě to pak i divák v Událostech uvidí.
František Bartoš: Dobrý den,

asi jsem se do Vás zamiloval. Co s tím? :-)
Daniela Písařovicová: Zkuste ještě pár dní počkat, uvidíte, že už ten pocit mít nebudete:-)
Tomáš Beran: Buďte zdráva, paní hlasatelko. Nevadí Vám, že se z vlajkové lodi kavkohorského zpravodajství stává servis pro spotřebitele? Občas tedy promazaný myšlenkami obdivovatelů Fidela Castra, FARC a Černých panterů*, pravda.

* samozřejmě myslím na Olivera Stonea
Daniela Písařovicová: Není to výhradně servis pro spotřebitele, ale samozřejmě, že se ve zprávách takové informace objevují. Z jednoho prostého důvodu - lidi to zajímá a je to věc, která do jejich životů nejvíc zasahuje. A každé téma je samozřejmě zpravodajsky zpracované.
Daniela Nosková (Kočová): Ahoj Danielko, jen Tě chci pozdravit :-) Jestlipak si pamatuješ? :-) Tábor Zdravuška, stejná naše jména, stejná jména našich sester :-) Přeji Ti ať se Ti moooc daří a máš se fajn :-) Fandíme Ti :-)
Daniela Písařovicová: Ahoj Dani, samozřejmě, že si pamatuju. Děkuju moc!!! Doufám, že se ti taky daří, pozdravuj i sestru:-)
Miro: Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda to pro Vás byla velká změna přechodu do Událostí z ČT24? Dovedete si představit, že budete tuto práci dělat příštích 20 let?

Velmi se mi jako moderátorka líbíte, ačkoli jste v týmu Událostí nová, příjdete mi jedna z nejlepších, ne -li úplně nejlepší.

Děkuji za odpoveď a přeji hezký den
Daniela Písařovicová: Hezký den, moc Vám děkuji. Je to změna, samozřejmě, každý pořad má úplně jiný rytmus, jinou strukturu, jinou formu přípravy. A jestli vydržím dalších 20 let? To teď opravdu nedokážu říct:-) momentálně mě ale moje práce moc baví.
lukas: tak ma uz daniela nekoho nebo nema
Daniela Písařovicová: a proč to pořdá všechyn zajímá?:-)
DAYD: Chtěla byste být nomen omen, tedy písařkou?
Daniela Písařovicová: Nechtěla. Ale když jsem byla malá, chtěla jsem dělat mimo jiné i na poště... protože se tam razítkuje, zapisuje, rovná...:-)
Marek: Zdravím Vás, chodí Vám od fanoušků hodně pozvání na kávu? :-) Přeju hodně úspěchů a budu rád, když na obrazovce vydržíte.
Daniela Písařovicová: Hezký den, taky moc zdravím! Chodí, ale ne zas tak často:-) a děkuji, budu se snažit...
Adam: Přeji Vám krásný den Danielo,jak si užíváte prázdniny?Máte také někdy volno?Je možné Vás vidět osobně?
Daniela Písařovicová: Hezký den, zatím jsem si jich moc neužila. Byla jsem jen pár dní mimo Prahu, ale to všechno přijde, už spřádám plány.
Pavel P: Když nejste zrovna na chatu, jezdíte třeba na chatu? ;)
Daniela Písařovicová: Výjimečně - na pozvání. Chatu nemám:-)
moravák: Dobrý den, otázku nemám, jenom chci říct, že Vám to strašně sluší :-). Přeji mnoho úspěchů
Daniela Písařovicová: hezký den, moc Vám děkuji. Ať se i Vám daří!
Marek: Dobrý den, v nadpise je uvedeno " chat s osobností" ...cítíte se jako osobnost (celebrita) :) ?
Díky
Daniela Písařovicová: Ne, dělám jen svoji práci. A to, že je na ni víc vidět, neznamená vůbec nic... zní to jako klišé, ale je to pomíjivé...
bob: Pěkný den madam Písařovicová
chtěl bych se Vás zeptat,
jest-liže náhodou by jste mohla
Sama osobně,
ted prozradit
Nám všem - chlapům a obdivovatelům a mužům,
jak jenom proběhl On osobně.
Za 1. Duben 2013.,
který se zminuje Ono osobně,
jako Velikonoce.,
snad možná máte, že ještě vyšleháno Sama osobně.
Na symbolický - na/červenalý
Vlastní zadeček.,
už (ne)ustálých se nacházejících Jejích osobně.
Od různorodých - Pomlázek.
Prosím a děkuji za zodpovězení
Daniela Písařovicová: Hezký den, omlouvám se, ale jak zní dotaz?:-)
bob: Dobrý den paní Písařovicová
chtěl bych se Vás zeptat,
jaký pak zaujímáte Vlastní postoj.
jako Moderátorka.
Na Moderátorskou kolegyňi=
madam Zuzanku Tvarůžkovou.,
která nějako zastoupila Ona osobně,
tom-to ve vysílání Vás osobně.,
že konkrétních, shlédnutím Jejích osobně.
Od různorodých - Televizních pořadů.
děkuji za odpověd
Děkuji
Daniela Písařovicová: Hezký den, Zuzka Tvarůžková je skvělá volba, svoji práci dělá dlouho a dělá ji dobře... Moc jí to přeju.
Pavel: Vážená dámo.Konečně jste se dostala na vysněný post.Kdoví čím.Schopnostmi zcela jistě ne.Ale rozhodně to je pro soúsedy z Vidlákova pecka.
Daniela Písařovicová: Hezký den Pavle. Mějte se hezky, pěkné léto!
bob: Nádherné dopoledne paní Písařovicová
chtěl bych se Vás zeptat,
zda-liže možná jste si zauvažovala Vy osobně,
jako populární Moderátorka,
nebo osobnost, nebo umělkyně, nebo publicistka,
nebo zpravodajka, nebo reportérka, nebo
nivinářka.,
pravděpodobně by být Osobně,
pro nacházející Její osobně.
Za Generální Ředitellou - České televize.
děkuji za zodpovězení
Daniela Písařovicová: Hezký den, tyto ambice opravdu nemám. A navíc ani nemám manažerské schopnosti, které jsou pro tento post potřeba...
Dan: Co kdybych s vámi chtěl chodit?
Daniela Písařovicová: :-) to nechtějte...
Michal K.: Dobrý den, řekla byste o sobě, že jste hodná holka?
Daniela Písařovicová: Hezký den, řekla bych, že někdy až moc...
Beník: Dobrý den, paní Písařovicová, chtěl jsem se Vás zeptat, kolik hodin tak strávíte v práci, když moderujete? děkuji
Daniela Písařovicová: Hezký den Beníku, přicházím většinou krátce po poledni, končím po osmé večer...
Mi.Ra.Mi@seznam.cz: Rád bych věděl kolik lidí sleduje čt 24??Dnes jsem pustil tuto stanici,a už nikdy více!!Ten humus který jsem poslouchal,za to že mám platit??!!!Kolik vás tam je,za co jste placení,za drbárnu????Nic jiného v tom pořadu není,ten tlustˇoch Takáču by měl jít makat,třeba na povodně M. Hlaváček U.O.
Daniela Písařovicová: Hezký den, přesná čísla samozřejmě neznám, ale sledovanost ČT 24 je velmi dobrá - samozřejmě v kontextu toho, že se jedná o zpravodajskou televizi. A nesouhlasím s Vámi, nejde o žádné tlachání. A všichni moji kolegové - David Borek, Dan Takáč, Bára Kroužková a Zuzka Tvarůžková - jsou profesionálové.
honzaaa69macak@seznam.cz: Dobrý a krásny den Danielo.Můj dotaz zasílám z dalekého Hong-Kongu.Není ani profelionální ani se netýká toho, čeho se může člověk dočíst.Neurazilo by Vás pozvání na kávu od od obyčejného chlapa, pro kterého jste nejkrásnejší žena na světě?Velice rád bych Vás pozval a osobně se s Vámi setkal.
Daniela Písařovicová: Hezký den, zdravím do Hongongu! A děkuji za lichotku. Na tu kávu bych měla letět tam:-)
peta: máte děti?
Daniela Písařovicová: Nemám. Ale synovce ano.
Viťa: Otázku nemám, chtěl bych Vám jen poděkovat. Velice příjemný projev a profesionalita. Hodně štěstí :)
Daniela Písařovicová: Hezký den Víťo, moc děkuju! Vám taky hodně štěstí.
Honzík: Dobrý den Danielo, jak Vás oslovují kolegové a přátelé? Máte nějkou přezdívku? :-) Přeji Vám, ať jste v pracovním i osobním životě šťastná a vše se Vám daří. Zasloužíte si to ;-) Jste pro mě jednička!!!
Daniela Písařovicová: Hezký den, mám, ale tu bohužel nemůžu zveřejnit:-) Jinak mi občas někdo řekne Ello:-)
ARNO3t: Dobrý den, právě Vám peču muffiny, kde vám je mohu poslat ? Jste super :)
Daniela Písařovicová: Hezký den, pošlete je do zpravodajství na Kavčí hory. Mimochodem, peču taky velmi dobré muffiny:-)
drobas: Dobrý den,
chci vás hlavně pozdravit a popřát mnoho zdaru ve vaší práci. Doufám, že se na nás z obrazovku bude hodně dlouho usmívat.
Já bych vás na kafe klidně taky pozval, ale ne proto, abych se tím mohl chlubit, nýbrž proto, že bych si s vámi určitě hezky popovídal.
Máte ráda českou kuchyni např vepřo, knedlo, zelo?
Mějte se krásně
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc. Mám ráda jen knedlo a vepřo. Zelí nejím. Nějak jsem si k němu nevypěstovala vztah... a už se to asi nezmění...
DaV: Dobrý den , slečno Písařovicová, chtěl jsem se zeptat, jaké školy jste absolvovala ? Jak jste se dostala do Tv ? Jinak přeji hodně štěstí jak v osobním životě, tak i v práci. Hezký zbytek dne.
Daniela Písařovicová: Hezký den, studovala jsem německé gymnázium ve Znojmě a VŠE v Praze. A do televize jsem poslala životopis - zhruba touhle dobou před devíti lety:-)
ARNO3t: Velmi se omlouvám, muffiny bohužel nezašlu :( , jsou černé jako uhlí :´(
Daniela Písařovicová: Tak nic, upeču je já:-)
Honza V.: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jaký je Váš sen buď v práci nebo v osobním životě. Díky
Daniela Písařovicová: Hezký den, nemůžu říct, že bych měla nějaké pracovní sny. Teď jsem dostala šanci v Událostech a než se mi tato práce zají, tipuju, že to bude trvat ještě hodně dlouho. A v osobním - časem rodinu.
Kristián: Dobrý den, jak vypadá Váš pracovní den? Jako divák můžu mít pocit, že přijdete do práce v 6 odpoledne a "jen" nás provedete Událostmi :). Jak dlouhá je vlastně příprava moderátora na vysílání? Děkuji, K. P.S. fandím Vám
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuji moc. Chodím do práce zhruba kolem poledne. nejdřív si pročítám agenturní zprávy, abych byla v obraze, co se kde děje. Ve dvě je porada, kde se upřesňuje, co se bude večer vysílat. Pak jdu do maskérny a pak už si upravuju texty, které uvádějí jednotlivé reportáže, připravuji rozhovory s hosty... Uteče to hrozně rychle.
Neon: Drzite nejakou dietu? Jite maso? :)
Daniela Písařovicová: Hezký den, nedržím vůbec žádnou. A maso samozřejmě jím.
Stefi: Je Vám sympatický Karel Schwarzenberg?
Daniela Písařovicová: A Vám?:-)
Tereza Horáková: Dobrý den, nedá mi nezeptat se... Tikají vám už biologické hodiny?
Daniela Písařovicová: Hezký den, dneska vůbec ne:-)
Pavel: Dobrý den, sleduji pravidelně Studio ČT24 a docela tam chybíte, ale chápu, že Události jsou změna a fandím Vám, jste dobrá! Chtěl bych se jen zeptat - ze studia 6 se vysílá kromě rána ještě Interview ČT 24, Hyde Park, Události, komentáře a Polit.spektrum? Nebo je to celé jinak? Děkuji za odpověď a držím Vám palce!
Daniela Písařovicová: Hezký den, je to přesně tak, jak říkáte, máte naprostý přehled:-) Mějte se hezky!
Radim Nevyhoštěný: Dobrý den Danielo, chci Vás jen pozdravit a popřát Vám hodně úspěchů, nejen v nové roli v Událostech, která Vám mimochodem velmi sluší. :)
Daniela Písařovicová: Hezký den Radime, moc děkuju! Ať se Vám daří!
Filip: Dobrý den. Čeho by jste chtěla v profesním životě dosáhnout? Myslíte, že jako moderátorka Událostí jste již dosáhla profesního vrcholu - nebo jaká je vaše vysněná meta?
Daniela Písařovicová: Hezký den, já o dalších metách nepřemýšlím. Jsem ráda za to, co je teď. A jestli bude někdy v budoucnu ještě něco dalšího, to se teprve uvidí...
grubeck@yahoo.com: liebe grüße aus gmünd und danke für deinen einsatz. die zeitung hat meinen kommentar und den von meinen schülern veröffentlicht.
bussi hati
Daniela Písařovicová: Hallo Hati, das freut mich. Habe noch eine Stunde am Samstag mit dem Menschen, der den Artikl geschrieben hat, telefoniert... Gruess dich, bussi.
anonym: Dobrý den, jaký názor máte na Miloše Zemana, koho jste volila v prezidentských volbách?
Daniela Písařovicová: Hezký den, nesmím ani naznačit:-)
jandrabek@seznam.cz: Co stím mám dělat.. když vás vidím v TV mám na vás chuť, sexuální.. je mi 65 roků je to normální ? Odpovídám předem.. protože jste pěkná holka.. zdravím vás a přejí mnoho zdraví , krásy a též mnoho sexuálních prožitků..Jan Drábek
Daniela Písařovicová: Hezký den... tak já nevím, co s Vámi:-) každopádně se mějte hezky!
Petr Nežerka: kdo to je?
neznam....zase kecam..:-)
preji hezky,uspesny,poklidny,slunecny den.......
Daniela Písařovicová: Hezký den Petře, nic si z toho nedělejte, to je normální:-)
Aleš Kastner: Díky za odpověď. Ale kdo určí, která zpráva je toho kterého dne důležitá? Je tu také konflikt "důležité" vs. "naléhavé".
Daniela Písařovicová: Je to ředitel zpravodajství, šéfredaktor, šéfové jednotlivých rubrik, editoři....
Aladar: Dobrý den,
nechci se na nic ptát, jen vyjádřit obrovskou radost, že jste se stala moderátorkou Událostí a Vaši sympaticku tvář bude možné na obrazovce vidět častěji a popřát Vám hodně úspěchů.
Daniela Písařovicová: Hezký den, já vyjadřuju radost taky, za to, co jste napsal:-)
Martin: Hezký den Vám přeji, jste vdaná a máte deti ? Anebo "jen" přitele ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, nejsem vdaná a ani nemám děti... a co mám, si nechám pro sebe:-)
Paní Niallová :D: Dobrý den, jak s máte? Zajímá mě váš názor na one direction. Prosím odpovězte :-(
Daniela Písařovicová: Hezký den, mám se fajn. Děkuji za optání...:-)
Lenka: Dobrý večer, moc Vám fandím, jsem ráda,že jste začala moderovat události. Chci se zeptat čemu se věnujete ve volném čase,kam pojedete na dovolenou.Držím Vám pěsti.
Daniela Písařovicová: Hezký den, Lenko, moc děkuju. Občas si zasportuju, ráda čtu knížky, ráda si posedím s někým příjemným u dobrého jídla a vína. A dovolenou teprve plánuju, takže ještě nemůžu říct. Možná Provence.
bob: Dobrý den paní Písařovicová
mohl bych se Vás zeptat,
jest-liže možná poodhalíte Vlastné osobně,
pro nacházejícím Nám všem - publikum,
kam pak konkrétněji máte, že naplánováno
Sama osobně,
tuto možnou na(d)cházející Její osobně.
Na Vlastní Dovolenou.
Děkuji mnohokrát
Daniela Písařovicová: Dovolenou teprve plánuju, zatím nevím...
Libor Větrovský: Dobrý den, s dovolením Vám položím několik otázek. Jaké máte koníčky, co ráda jíte?. Máte rodinu?. Děkuji
Daniela Písařovicová: Hezký den, ráda sportuju, čtu, chodím do divadla. Jím velmi ráda - teď bych si třeba dala nějaký dobrý steak:-) A děti ještě nemám.
Michal: Umíte plavat ve vodě (např. plavecký bazén, moře, jezero, rybník, přehrada, zatopený lom)?

Jak moc dobře umíte plavat ve vodě ? Jaké např. děláte plavecké chyby (např. nesprávné držení těla při plaveckém způsobu)?

Kolikrát přeplavete 50m bazén? Jakým plaveckým způsobem nejčastěji plavete? Jakou nejčastěji plavete rychlostí?

Umíte plavat pod vodou bez zacpaného nosu a s otevřenýma očima bez pomůcek (plavecké brýle, potápěčská maska, kolíček pro akvabely)?
Kolik metrů uplavete pod vodou? Dokážete uplavat pod vodou celý 50m bazén ?

Jak jste se plavat naučila? Kdo Vás plavat naučil (rodiče, na plaveckém kurzu ve školce, na základní škole, ...) ? Kolik Vám bylo let, když jste se naučila plavat ?

Už jste někdy někoho učila plavat ? Jakou jste zvolila metodu (hození do vody, pak koukat na samovýuku dotyčné/dotyčného a skočit tam v nejhorším) ? Koho jste učila plavat ?

Jak v životě využíváte této "zvláštní" dovednosti, že plavat umíte ? Měla jste někde kvůli této zvláštní dovednosti, že umíte plavat nějaké výhody proti ostatním ? Závidí Vám někdo že dokážete ve vodě plavat nebo to dokonce někomu vadí, že plavat umíte ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, no to je otázek,... umím plavat, určitě dělám chyby, nevím, prsa, nevím, ano, nevím, rodiče, 6 let, ano, držela jsem ho a pak jsem ho pustila a plaval sám, synovce, nijak, ne, ne.
jm81: Jaký je váš vztah ke sportu? Sportuje nebo jste sportovala více než na rekreační úrovní? Jaké jsou vaše 2 nejoblíbenější sporty?
Daniela Písařovicová: Hezký den, velmi kladný. Dřív jsem hrávala závodně volejbal, dneska už jen rekreačně. Takže volejbal a lyže.
Olda: Danielo,
jste roztomile šíhlá a vysoká. Možná by Vám neuškodilo pár kilogramů ve správných partiích. Neuvažovala jste třeba o nějakém sportu?
Daniela Písařovicová: Hezký den, roztomile štíhlá?:-) to si musím zapamatovat. Díky, třeba se někdy zadaří:-)
Miroslav Majer Plzen: Jste nejkrásnější moderátorka,která kdy vstoupila před kamery,jak to děláte,že tak nádherně vypadáte?
Daniela Písařovicová: Hezký den, moc děkuju. To byste mě měl vidět teď, bez líčidel. Možná bych se Vám musela představit:-)
Mike: Dobrý den,

Jak pak se Vám moderují Události ?
Další otázka co na to říká manžel ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, moderují se mi dobře. Manžel mlčí:-)
Wolfms: Dobrý den. Dříve moderátor Událostí seděl, nebo to větší pohodlí? Mě se více zamlouvá sedící moderátor.

Sledujete zprávy i na jiné TV? Je něco co se vám líbí a ráda uvítáte i v ČT?
Daniela Písařovicová: Hezký den, moc zprávy na jiných televizích nesleduji. Líbily se mi Soukromé pasti, ty vysílala TV Nova a tento formát se už na obrazovky ČT dostal.
malda: Jolana Voldánová Události moderovala 20 let. Jak dlouho byste chtěla Události moderovat vy? Také 20 let jako někdo z vašich kolegů?
Daniela Písařovicová: Hezký den, víte, že jsem nad tím vůbec nepřemýšlela? Tak dlouho, jak mě tady budou chtít a já budu chtít:-)
Míša: Měla jste poradu s kolegy naco si dát pozor během vysílání?
Koho považujete za opravdového profesionála v ČT kromě sebe?.-) Máte "své"koně? Je pravda, že někteří redaktoři nemají ani vysokou školu, přesněji nejsou vystudovanými novináři?
Daniela Písařovicová: Hezký den, já jsem třeba příklad nevystudovaného novináře. Studovala jsem VŠE. A co se týče profesionálů - je jich tady spousta - opravdu.
mimoň: Byla jste před vysíláním na zkoušce a zkoušelo se takzvaně do zdi? Nebo to bylo hned naostro bez žádné zkoušky?
Daniela Písařovicová: Zkusila jsem dvakrát vysílat tzv.do zdi, pak už jsme šla "naostro".
Loorinka: Máte za sebou už pár relací. Jaké jsou názory od diváků? Jde to vyjádřit v jakém poměru je chvála a v jakém kritika?
Daniela Písařovicová: Kladné. Já doposud na svoje vystupování v Událostech nedostala žádnou negativní reakci. Vlastně ano, jedna byla negativní - od tazatele přímo zde na chatu...
Ondra: Zdravím, kdo vybírá hosty do Událostí? Moderátor nebo někdo jiný? Kdo vymýšlý dotazy na hosty? Moderátor nebo někdo jiný? Občas s někým pořizuje rozhovor redaktor v terénu, víte o čem bude řeč v reportáži, aby se moderátor ve studiu neopakoval?
Daniela Písařovicová: Hezký den, hosty do Událostí vybírá editor, případně se radí s šéfy rubrik. Moderátor většinou vymýšlí otázky, ale i ty se mohou měnit po poradě s editorem.
Jana: Jste nevyšší moderátorka. Nemáte problémy s tím, že se ve studiu stojí? Je to výhoda nebo nevýhoda? Nebolí z toho někdy nohy nebo záda?
Daniela Písařovicová: Hezký den Jano, jsem, to je pravda. Je to cca 50 minut - to se dá ustát. Záda nebolí...
John: Dobrý den Danielo, mám na Vás tři otázky.

1.Měla jste někdy nabídku i z jiné TV nebo nikdy?
2.Jak jste se dostala do ČT?
3.Hodně kolegů se "pyšní" různými nepříjemnostmi ve vysílání. Např.Sandra Parmová ve vysílání telefonovala a poté se dala na útěk, David Borek byl zase vizážistkami upravován v době, kdy hlásil zprávy. Pavlína Kvapilová v Hydeparku zase má památku na jednoho diváka, který řekl, že je špatně ošacená a kdo se na tohle má dívat.
Máte podobnou zkušenost?
Daniela Písařovicová: Hezký den,
1.neměla
2.poslala jsem životopis
3.nemám, já si jen vzpomínám na Antonína Panenku na telefonu a jeho slova na úvod rozhovoru - "ty kr**o"
Marek Pištěcký: Jakou úlohu plní moderátor Událostí během dne? Večer zprávy hlásí a během dne se připravuje jak? Kolegové jsou v terénu, ale co v tuto chvíli dělá moderátor? Jde popsat denní režim?
Daniela Písařovicová: hezký den, už jsem ho popisovala před chvílí. Připravujete si rozhovory, některé texty, jiné texty upravuju...
rick: Dobrý den.
Nedávno hostem Událostí byla Alena Gajdůšková, která nechtěla odpovědět na otázku moderátora. Co si o tom myslíte? Co v tuto chvíli se honí hlavou moderátorovi? Zvažovala jste jestli máte vstoupit do monologu poslankyni nebo vůbec? Jak moc je tohle nepříjemná pozice ve chvíli, kdy host neodpovídá na dotaz redaktora navíc v době, kdy vysílá jednu z prvních relací?
Daniela Písařovicová: Hezký den, diváci jsou někdy velmi naštvaní, když vstupujeme hostům do jejich odpovědí. Ale ono to bohužel někdy jinak nejde. Pokud neodpovídají na položený dotaz, musíte zakročit. Speciálně v případě, kdy máte na rozhovor třeba jenom dvě minuty.
sven: Pokud by jste moderovala Události během povodní, v čem by to bylo jiné? Měla by jste větší strach, ať něco nepokazíte? Byla jste ráda, že tohle období ještě vyšlo na jiné kolegy?
Daniela Písařovicová: Já o povodních vysílala taky, jen na ČT 24. Ale je pravda, že když stojíte u řeky, bez čtecího zařízení, a moderujete hlavní zpravodajskou relaci, je to hodně náročné. A jak Marcela Augustová, tak Jakub Železný to zvládli skvěle. Určitě bych byla nervózní...
Denis: Hezké dopoledne.
Sledoval jsem první Vaše Události. Oproti jiným moderátorům jste netrpěla trémou. Žádný přeřek a nebylo poznat, že stojíte "poprvé" před kamerou v Událostech. Měla jste z něčeho strach?
Daniela Písařovicová: hezký den,
to víte, že jsem se bála... prakticky všeho... ale naštěstí nejvíc cca hodinu před Událostmi, pak už strach zmizel.
Gooryk: Dobrý den.
1.Kdy jste se dozvěděla, že budete moderovat Události? Měla jste na vybranou nebo Vás postavili před hotovou věc?
2. Bylo více kandidátů nebo oslovili jen Vás? Popřípadě kdo s touto informací přišel?
Daniela Písařovicová: hezký den, dozvěděla jsem se to někdy na konci května. není to nabídka, která se odmítá. Alespoň pro mě ne. A zda bylo víc kandidátů, opravdu nevím.
Viki: Dobrý den paní Písařovicová,
nechtěla byste si se mnou trochu zasprechtit? Vy umíte vídeňský dialekt a já zase švábský (Baden/Würtenberg). Tak by to bylo takové "Sprachenbereicherung".
A taky si pořád lámu hlavu, proč jsou holky z Moravy mnohem krásnější než u nás v Čechách. Ať se Vám daří, držím palce.
Zdraví Viki
Daniela Písařovicová: Hezký den Viki, na klar, habe zwar viel vergessen, aber das kriegen wir schon hin... a děkuju, moc zdravím...
Jaroslav z Přerova: Ještě jeden postřeh. Při pročítání webových stránek televize jsem zatím nenašel váš profil. Kolegině Aneta jako jedna z mladších moderátorek jej už má zveřejněný.
Chystáte se to v brzké době napravit ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, určitě napravím, slibuju.
Jaroslav z Přerova: Moderátoři zpravodajství jsou těmi nejviditelnějšími zaměstnanci televize, a téměř patří do rodin diváků. Proto jsou změny moderátorů velmi významným milníkem ve vysílání televize. Poslední dobou jsme svědky obměn - omlazování týmu. Jak se bude, či nebude vyvíjet personální složení týmu, zůstane prozatím už bezezměn ? "Nežárlí" na vás starší kolegině ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, starší kolegyně určitě nežárlí, to jsem si jistá. A jaké budou změny, to se ptáte špatného člověka. Já o žádných změnách nerozhoduji a nevím... :-)
tomík: si krásná
Daniela Písařovicová: děkuji
Kamil S.: Jak často tě zvou muži na rande? :)
Daniela Písařovicová: moc často ne
Alexander Žižka: Dobrý den milá paní Písařovicová,
dovolte mi tři otázky. Co Vás více baví? Nově moderování "Událostí" v 19.00 hodin na ČT 1 nebo dřívější "zpovídání" politiků v programech ČT 24 v 18.35, 20.00 a 22.00 hodin. Jaký je Váš názor na tzv. "skákání" do řeči politikům ze strany moderátorů? Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.
Daniela Písařovicová: Hezký den, každý pořad má něco, nedá se říct, že jeden je lepší, jiný horší. A skákat do řeči se občas musí - i když nás za to diváci nemají rádi:-)
dan: Dobry den Danielo!!!! Moc Vam to slusi a ste moc simpaticka a prijemni zena,vyzaruje z Vas pozitivni energie a sexapeal,moc rad Vas sleduju a CT24 a preji vse nej v zivote cmuk kiss
Daniela Písařovicová: Hezký den, moc děkuju!
Dan: Dobrý den, ještě pořád máte sny o tom, že moderujete nahá? Nebo ty časy už jsou pryč?
Daniela Písařovicová: :-) dobrý den, naštěstí se mi už něco podobného dlouho nezdálo:-))))
Adika: Dobrý den, zajímal by mě onen přechod mezi vysokou školou a prací v České televizi. Šlo o náhodu nebo jste šla cíleně na nějaký konkurz? Měla jste nějaké předchozí zkušenosti? Předem moc děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů. Adika
Daniela Písařovicová: Hezký den, na vysoké škole jsem pracovala jako zprávařka v rádiu, proto mě napadlo poslat životopis do televize, ale zkušeností jsem měla pramálo, nebylo prakticky na čem stavět...
Patrik Šebeš: Krásný den, je mi jen 15 let, ale chci se živit jako televizní a rozhlasový moderátor. Vždy jsem se díval na pořady, které jste uváděla a to jak už to bylo Studio ČT24, Ekonomika ČT24, Interview ČT24, předávání cen Magnesia Litera nebo nyní Události. Jsem rád, že se tak skvělá moderátorka jako Vy dostala do hlavní zpravodajské relace. I když je pravdou, že mi Jolana Voldánová bude chybět. Když se ve škole zmíním, že sleduji jen veřejnoprávní televizi a nebo když se jen tak bavíme o televizi a zmíním jméno Daniela Písařovicová, Barbora Kroužková, Daniel Takáč nebo snad pana Borka všichni na mě koukají jako na blázna. I proto jsem rád, že jste v Událostech a i mladí si všimnou, že i na ČT24 jsou skvělí moderátoři. Já vám přeji vše nej, nej, nejlepší a spousty dalších úspěchů. Mimochodem když čtu články na internetu a čtu tam, že by jste už MISS být nemohla, že jste přibrala. Bože! Jak by jste chtěla být štíhlejší? Vypadáte skvěle, jen tak dál. Pěkný den. :-D
Daniela Písařovicová: Hezký den, moc Vám děkuji a přeju, ať se sen stane skutečností!
Petr Lopuchovský: Také vás chválím za příjemné vystupování hezký úsměv a jako i celek jako žena na mně působíte velice příjemným dojmem)))
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc!
Josefína: Dobrý den, zajímalo by mě jaké sporty máte ráda a jak to děláte, že máte tak úžasnou postavu? :-)
Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.
Daniela Písařovicová: Hezký den, občas běh, občas kolo, občas nic... A hlavně geny po mamince:-)
David Roth: Hezký den paní Danielo! Nemám žádnou otázku, jen Vám přeji hodně štěstí!!! Moc rád se na Vás koukám. Držím palce do další práce. Klidné dny. David R.
Daniela Písařovicová: Hezký den, Davide, moc děkuju! Užijte si léto!
Olda: Dobrý den Danielo, rád bych věděl co děláte pro to, že jste tak krásná?
Daniela Písařovicová: Hezký den, nic zásadního... Ale asi bych měla poděkovat rodičům:-))))
Petr Lopuchovský: Dobrý den slečno Danielo Písařovicová,chtěl bych se vás zeptat co vás baví kromě práce???Ajaké ráda jíte jídlo???Skvěle vypadáte a vyzařuje z vás neskutečná energie plná úsměvů jentak dál přeji vám moc zdraví váš divák z pardubického kraje
Daniela Písařovicová: Hezký den, baví mě číst, sportovat... A ráda jím skoro všechno. Až tedy na zelí, ale to už jsem tady psala. Mám ráda sushi, například.
kuba: Dobrý den,vy jste se nabídla za náhradu za Jolany Voldánové nebo vás oslovila jestli by jste za ní nemohla moderovat?
Daniela Písařovicová: Hezký den, nene, já se nikomu nenabízela. Události mi byly nabídnuty.
Karel: Odkud berete stále dobré rozpoložení ? Je to velmi vzácné ...
Daniela Písařovicová: snažím se...:-)
Grainsofs: Jste aktivně věřící - nábožensky?
Daniela Písařovicová: Neřeknu
Tazatel: Zdravím, proč je nyní na ČT taková averze vůči kalhotovým kostýmům u moderátorek? Přitom několik let zpátky to byl takřka dominantní oděv u moderátorek ČT. Vaší postavě by určitě seknul více než ty šaty po babičce, co pořád nosíte (a nejen vy) :-) Nebo se snad šaty / sukně nosí kvůli snadnějšímu nošení krabičky od mikroportu na stehně?

A nestává se vám občas, že má někdo problém vám uvěřit to, že jste ročník 1978 a ne (třeba) 1986? :-)
Daniela Písařovicová: Hezký den, šaty jsou ženské:-) a na kalhotové kostýmky třeba ještě dojde. Občas se mi to stane, ale mohlo by to být častěji:-)))
Jirka Stanislav: Vy jste asi jediný důvod, kvůli kterému bych sledoval Události. Samozřejmě bez zvuku. Zajímalo by mě, zda si dle Vašeho názoru může člověk vůbec uchovat optimismus a zdravý rozum při takové náloži negativních zpráv, které se každodenně v českém zpravodajství vyskytují?
Daniela Písařovicová: Samozřejmě, že to lze:-)
kammil1203: Hezký den, Danielo, mám takový polodotaz. Jak to děláte, že jste tak bezprostřední a na obrazovce velmi přirozená. Viděl jsem vás v pořadech Kufr a Zázračná planeta, kde jste svým vystoupením zářila. Do hlavní zpravodajské relace také vnášite klid a pohodu. Koukám i na zahraniční zprávy, ale těžko bych někde hledal někoho, z koho vyzařuje tak milý projev. Jak se to stane, že člověk zůstane i na obrazovce velmi přirozený a koukatelný, mnoho Vašich kolegů ve zprávách je hodně odměřených, skoro křečovitých.
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc, nevím, prostě taková jsem. Není v tom žádný nácvik... čistě jen já.
Karel: Si kočka.
Daniela Písařovicová: díky
Sonax: Chtěla byste učit na VŠ - na žurnalistice?
Daniela Písařovicová: Ještě nemám dost zkušeností na to je předávat dál...
Sonax: Jste v televizních odborech?
Daniela Písařovicová: ne
JAN : dobrý den danielko jste krásná příjemná žena kdo je podle vás ze slavných femme fatale pro mě třeba zlata damovská meryl streep nebo monika absolonová prosím váš autogram kam o něj napsat díky hodně zdraví a štěstí v životě :))
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc, mějte se krásně!!!!
Roman švarc : ahoj Danielo kdy přijedete do Jaroměřice nad/Rokytnou zvu vas narozeninovou parti ktery se kona 11.8.2013
Daniela Písařovicová: ahoj, to tam asi zrovna nebudu, ale díky:-)
Michal Lang: Dobrý den, už dlouhou dobu jsem si přál, abyste se stala moderátorkou Událostí, tak jsem velmi přivítal, když se mi mé přání vyplnilo! Myslím, že Vám měla být dána tato příležitost již dávno, na ČT24 jste byla snad nejlepší moderátorkou! Můj dotaz se ale bude týkat jiného pořadu ČT: přijala byste nabídku stát se jednou ze soutěžících v taneční soutěži Stardance?
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc. Kdo ví,... ale moc vysokých holek tančit neumí:-)
Petra: Dobrý den,

jaká byla vůbec vaše práce, když jste poprvé nastoupila do ČT, to by mne velice zajímalo.

Moc dík za odpověď.

Zdraví Petra
Daniela Písařovicová: Hezký den Petro, žádná, je to moje první vážná práce.
IGRi: Vaše příjmení znamená, že Vaši předkové byli písaři?
Daniela Písařovicová: Je to možné...
IGRi: Nosíte kontaktní čočky, nebo to nepotřebujete?
Daniela Písařovicová: nenosím, zatím nepotřebuju
IGRi: Máte doma televizor, tedy ve Vašem soukromí?
Daniela Písařovicová: Ano, mám
IGRi: Máte nějaký vzor novinářský, či vzory?
Daniela Písařovicová: Nějaké mám, ale s dovolením si je nechám pro sebe...
IGRi: Váš nejzajímavější přebrept?
Daniela Písařovicová: finistr minancí, namísto ministr financí:-)
dm: Ublížil Vám už někdy bulvár?
Daniela Písařovicová: Ano, ale už jsem mu odpustila:-)
dm: Jste v médiích, měla byste být nezávislá, ale chodíte volit a máte svoji oblíbenou politic. stranu?
Daniela Písařovicová: Jen o svém politickém smýšlení nikde nemluvím....
dm: Měla jste nějaké úspěchy, když jste soutěžila v MISS?
Daniela Písařovicová: No jéje, ndostala jsem se ani do finále. A v žádném z předchozím kol jsem se neumístila na jednom ze třech prvních míst.
dm: Lanařili Vás v době působení v ČT i jinam - do jiných sdělovacích prostředků?
Daniela Písařovicová: nene, nelanařili
dm: Před působením v ČT jste působila ještě v nějakých médiích, médiu?
Daniela Písařovicová: Nebyla, ČT je první.
Dotaz: V jakých všech kapelách jste působila?
Daniela Písařovicová: Jakoby nic, Zanthia, Alef Zero
Dotaz: Spočítala byste počet Vašich Interview na ČT 24?
Daniela Písařovicová: Nespočítala, bohužel, bylo jich celkem dost...
Dotaz: Vystudovala jste VŠE, jste tedy ING?
Daniela Písařovicová: Ano, velmi správně:-)
Michal: Dobrý den. Gratuluju vám že jste se do Událostí nakonec dostala.
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju Vám moc!
Jan Crhonek: Dobrý den,
mohu se Vás zeptat jak dlouho před vysíláním Událostí musíte v redakci na Kavčích horách a jak Vám dlouho trvá celá příprava a co je vše s tím spojeno.Mimochodem Vám gratuluji k pozici moderátorky Událostí podle mého jste nejlepší ze všech televizí u nás
Daniela Písařovicová: Hezký den, musím tady být nejpozději ve dvě odpoledne, kdy je porada, ale jsem tu většinou dříve. Po poradě už se pomalu začínám připravovat, ale nejvíc práce je mezi 16:00 - 19:00. Musíte si upravit texty, připravit rozhovor (rozhovory)...
Vítězslav: Dobrý den, konečně mám možnost zeptat se vás, jestli jste svobodná? Pokud ano, nevyšla byste si někdy někam? :) Předem díky za odpověď a přeji pěkný den!
Daniela Písařovicová: Hezký den, jsem svobodná,... a kam by to bylo?:-)
N. Pelikánová: Dobrý den, moc Vám a celému týmu Čt24 chci poděkovat....povětšinou v televizi nic zajímavého není a vy mě vždy zachráníte :)
Jste velmi pěsťěná žena, a chtěla bych se zeptat...pokud to nebude vadit...jste od přírody tak tmavý typ? Moc se mi líbí to Vaše obočí, takové pěkně výrazné...přesně o takovém jsem vždycky toužila :)
Děkuji a přeji mnoho úspěchů nejen v televizi.
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju moc. Ano, jsem takový tmavý typ od přírody, a obočí je moje, nepřibarvované a nepřimalovávané:-)
peta: máte děti?
Daniela Písařovicová: Zatím ne
adela: Dobrý den,chci se Vás zeptat jestli je to stres když moderujte
Daniela Písařovicová: Hezký den, většinou ano, ale zvyknete si a ten stres už Vás pak pozitivně motivuje...
Martin : Dobrý den, zajímalo by mě, co je pro Vás na živém vysílání nejsložitější?
Daniela Písařovicová: Hezký den, to, že je živé. Víte, že můžete udělat chybu, kterou pak nebudete moct vzít zpět:-)
peta: chtěla bys te časem děti??
Daniela Písařovicová: Jasně.
Petr: Ahoj Danielko, jsem velmi rád, že tě zase vidím, alespoň v Tv, chodili jsme spolu na ZŠ, vzpomínáš? Pozdravuje tě i Anička :) . S pozdravem Petr :)
Daniela Písařovicová: Ahoj Péťo, děkuju za pozdravy, a zdravím na oplátku, i Aničku:-)
David: Dobrý den, jaký máte názor na pana prezidenta Zemana ?
Daniela Písařovicová: Hezký den, názor na něj mám:-)
peta: líbí se vám v televizi?
Daniela Písařovicová: Líbí
Stefi: Mě je Karel Schwarzenberg velice sympatický.
Daniela Písařovicová: Díky za odpověď:-)
Pavel: Dobrý den, kam si mám napsat o Vaší fotku s autogramem? Díky :-)
Daniela Písařovicová: Hezký den, na moji mailovu adresu, najdete ji na internetu
Kristián: Dobrý den, ještě jeden dotaz, koho byste volila, kdyby byly na podzim volby do Poslanecké sněmovny? :) je Vám někdo z politiků sympatický? Jak moc Vaše rozhodnutí například ovlivňují rozhovory, které s politiky jako moderátorka vedete - například to, jak politik dokáže na Vaše dotazy odpovídat? Děkuji
Daniela Písařovicová: hezký den, ano, i moje rozhovory mě ovlivňují, ale koho budu volit, neprozradím:-)
Adam: Danielo, musím Vám říci, že jste skvělá moderátorka! Mám Vás moc rád a přeji Vám, že jste se dostala až na post moderátorky Událostí, moc Vám to jde! ;) Na druhou stranu mě mrzí, že už Vás tak často nevídám - 45 minut denně je oproti čtyřem hodinám denně dříve dost málo :). Užijte si prázdniny a těším se na Vás v TV ;).
Daniela Písařovicová: Adame, moc děkuju! Držte se a hezké léto!
daniel: Dobry den slecno Danielo delala ste i modeling trochu mi priopominate slovenskou Moderatorku hanku rapantovu taky moc velmi simpatickou a prijemnou slecnu,moc Vas rad sleduju i Ceskou televizi preji vse nejlepsi kiss cmuk ;-)
Daniela Písařovicová: Hezký den, děkuju, mějte se hezky!
Michal : Dobrý den Danielo, jaké rady byste dala studentovi, který má sen jednou také pracovat v ČT24? :-) Je výhodou někam psát (web, časopisy, blog)? Jakou vysokou školu byste doporučila studovat, byla by nejlepší žurnalistika či jiný obor? Díky za odpověď!

PS. Gratuluji k novém místu v Událostech! :-)
Daniela Písařovicová: Hezký den, já pro to do svých 25 let nedělala nic:-) Ale pokud se budete snažit trénovat po všech směrech, je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. A zkuste žurnalistiku, určitě. A děkuju!
Kamča :): Hezké poledne, obdivuji Vás za Vaši práci, jste výborná a jednou bych chtěla být taky jako Vy. Můj velký sen je, stát se právě moderátorkou, ale je mi teprve 16let. Chtěla bych se zeptat, kdy je nejlepší čas zkusit konkurz do televize a jak se o nich mohu dozvědět. Děkuju moc za odpověď. Krásný zbytek dne!!! :))))
Daniela Písařovicová: Hezký den, já ani nevím, jestli nějaké konkurzy probíhají... Zkuste se do TV dostat při studiu, získáte alespoň potřebnou praxi a nebudete pak tak vyděšená, jako jsem ze začátku tady byla já:-)
Jirka: Dobrý den Danielo , chci se zeptat, jaké panují vztahy v České televizi?
Daniela Písařovicová: Hezký den, my tady máme výborné vztahy:-)
Jožko: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak vypadá váš den, kdy nepracujete . Pěkný den Josef
Daniela Písařovicová: Hezký den, je to různé... někdy si čtu, někdy jedu na výlet, nekdy jdu na procházku...
Jožko: ... ještě bych měl takovou otázku, jestli mohu... Jaké jazyky ovládáte ?
Daniela Písařovicová: němčina, angličtina
Jirka: Ted bych, vám nepoložil otázku ale poděkoval za vaší skvělou pracovní morálku:d jen si myslím že je škoda že na jste na 24 skončila, i když toto je pro Vás určitě skvělí posun v kariéře..
Daniela Písařovicová: Jirko, děkuju
Anet: Dobrý den, Danielo. Hned na začátek musím napsat, že Vám přeji hodně pracovních úspěchů a osobního štěstí.. Vždycky se mi líbila Vaše zarputilost, se kterou jste se nenechala odbýt od hostů ČT24. Proto jsem jedna z těch, kteří na jednu stranu vítají Váš přesun do Událostí, ale dle mého už tam na tu Vaši novinářskou dravost není tak velký prostor. Zrovna u Vás se mi to zdá jako škoda, protože máte velmi dobré argumenty a jste pohotová. A to jsem se právě chtěla zeptat - byla jste vždy tak pohotová a vtipná v odpovědích, jako dnes? Nebo je to u Vás spíš důsledek dlouhodobého tréninku?
Daniela Písařovicová: Vůbec ne, je to důsledek dlouhodobého tréninku...
Dušan Pfohl: Dobrý den, bavilo vás moderovani na 24??
Daniela Písařovicová: Jasně, bylo to moc fajn.
Adam: Hezký den, co se vlastně děje mezi jednotlivými vašimi vstupy v Událostech? (jinak řečeno v průběhu reportáže ;))

/řeji vám hodně štěstí a hezký den!
Daniela Písařovicová: hezký den, přesouvám se na jiné pozice v rámci studia a čtu si text, který budu vzápětí říkat divákům:-)
Rallyice: Dobrý den, nechala byste se třeba svézt v závodním speciálu na rally ? Nebo máte strach z adrenalinových sportů.
Daniela Písařovicová: hezký den, ani bych se bála... ale nikdy neříkej nikdy....
Monter: Máte nějaké sourozence ? Jaké je vaše oblíbené jídlo, zpěvák/zpevačka, spisovatel, kniha ? Děkuji :)
Daniela Písařovicová: hezký den - mám - sestru Renatu. Sushi, Dan Bárta, Pink, Irwing, Rudiš, spousta, neumím vybrat...
David: Dobrý den , velmi vám to sluší :) . Chtěl jsem se jen zeptat jestli jste nedostala například nabídku od nějaké Tv stanice.... jinak NOVA je odpad ;) , pěkný den :)
Daniela Písařovicová: Hezký den, nedostala. A děkuji:-)
webosak: Dobrý den, co jste vystudovala?
Daniela Písařovicová: VŠE - mezinárodní politiku a diplomacii
Zuzana: Dobrý den Danielo, na jaké pozici v ČT jste začínala - posílala životopis? Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů Zuzana
Daniela Písařovicová: Hezký den, ve zpravodajské směně... tzv.úplně odspodu:-)
Honza: Dobrý den, kolik měříte centimetrů?
Přeji Vám pohodový den..
Daniela Písařovicová: Hezký den - 182 cm. Díky Vám všem za otázky, moc mě těšilo a užijte si léto. Daniela.
Hledej pořad:
...více