Chat s osobností

Táňa Fischerová
Táňa Fischerová patronka občanského sdružení Máme otevřeno?

Občanské sdružení Máme otevřeno? pomáhá mentálně postiženým lidem v integraci do společnosti. Česká televize je mediálním partnerem osvětové kampaně „Podzimní kafemletí“, kterou sdružení pořádá.

Záznam chatu z pátku 8. září 2006 od 14:00
Petra Kamenickova: Zdravim Vas, drzim palce. Mejte se.
Táňa Fischerová: Dobrý den,
jsem ráda, že vás všechny mohu pozdravit a děkuji vám za vaše otázky a pozdravy.

Petro,
děkuji Vám a doufám, že Vás zase brzy potkám.
Šárks: Jak se žije na světě?
Táňa Fischerová: Střídavě. Někdy je lépe a někdy hůře, ale to už k životu patří.
Gagandévi: Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala, za účast na"Mládežnické mírové konferenci", kterou pořádala Jóga v denním životě, které jste se "zůčastnila" alespoň formou klipů.Všem se konference líbila.Ráda bych se zeptala, co Vás inspirovalo,k tomu, že se věnujete humanitárním aktivitám? Váš syn/dcera? Přeji mnoho štěstí a lásky.
Táňa Fischerová: Humanitárním aktivitám mě vede můj postoj k životu, ale můj syn to samozřejmě umocnil. I já Vám přeji všechno dobré.
Adam: Paní Fischerová, upřímně si Vás vážím a obdovuji Vás. Chtěl jsem se zeptat, jak jste prožila letošní léto? Mějte se moc pěkně!!!
Táňa Fischerová: Děkuji za hezká slova. Léto jsem prožila krásně v přítomnosti svých blízkých a v přírodě, která léčí. I Vy se mějte pěkně.
Ota z Nýrska: Dobrý den,prosím jak se vede združení "Máme otevřeno"?Jinak jak se těšíte na "Adventní koncerty 2006"?
Táňa Fischerová: Sdružení Máme otevřeno se vede naštěstí dobře, také proto, že je tam spousta dobrých a obětavých lidí, kteří dělají svoji práci skvěle. Na Adventní koncerty se těším, je to už součást mého života a neumím si bez nich adventní dobu představit.
Neslyšicí Petr: Dobrý den máte zkušenost se sluchově postiženým lidem?? Umíte znakovou řeč??
Děkuji Petr
Táňa Fischerová: Dobrý den,
znakovou řeč neumím, ale zkušenost se sluchově postiženými mám z adventních koncertů, kdy jsme jim několikrát věnovali pozornost. Dokonce mezi hluchoslepými mám dva přátele, kterých si nesmírně vážím, pana doktora Jakeše a Marii Doležalovou.
Poličák: Dobrý den
Neříká Vám město Polička??? Vím že jste tam byla a jaký je váš pocit z Poličky??
Táňa Fischerová: Dobrý den,
ano na Poličku ráda vzpomínám, měla jsem tam před pár lety koncert renesančních sonetů s Danielem Dobiášem a bylo tam skvělé publikum. S několika lidmi jsem dodnes zůstala ve styku.
pionýr: Jakpak jste jako dítě zlobila??? Jaké jste měla dětství?? Vzpomínáte na to ráda??
Táňa Fischerová: Nevím jestli jsem zlobila rodiče, ale čas od času jsem zlobila svého mladšího bratra, kterého mi občas věšeli na krk. Někdy jsem to řešila tím, že jsem s ním praštila o zem. Doufám, že už mi to odpustil. Dětství jsem měla hezké.
Simonka: Co ted děláte??
Táňa Fischerová: Nabírám sil po své poslanecké zkušenosti, ale protože jsem nepoučitelná, tak spolu s dalšími milými lidmi zakládáme nové politické hnutí a chystám se kandidovat do senátu ve volebním obvodu Prahy 2 a 3. A jinak koukám do nebe na mraky a na ptáky.
Pavlína: jak vzpomínáte na natáčení seriálu Konec velkých prázdnin??
Táňa Fischerová: Moc ráda na to vzpomínám, přestože to nebylo lehké natáčení. Byl to pro herce krásný dárek, taková práce se nenaskytne často. A ještě jsem měla štěstí na režiséra, všechny kolegy a štáb.
Juditule Olomouc, mamina 17 leté autistické slečny: děkuji Vám paní Fišerová za Vaši práci. Obdivuji s jakou silou se vrháte do pomoci lidičkám kteří ostatním připadají naprosto zbyteční na tomto světě, a přitom mají tu nejčistší dušičku.
Táňa Fischerová: I já Vám děkuji za hezká slova, nedovedu si předsatvit, že bych zůstala lhostejná k těm, kdo mají nelehký osud. Člověk má dělat to, co může, aby svět byl místem k životu pro všechny. I Vy přece děláte, všechno, co můžete.
Hana ze Zlína: Paní Taňo, moc si vás vážím a moc Vám fandím. Přeji spoustu energie Vám a Vašemu synovi jen to nejlepší.
Táňa Fischerová: Děkuji paní Hano. Někdy mám pocit, že mne lidé přeceňují. Dělám obyčejné věci, které jsou samozřejmostí. I Vám přeji hodně energie.
Monča: Dobrý den. Dovolte, abych Vám složila poklonu. Jste vážně skvělá herečka ! Jaké je Vaše oblíbené pití? Taky už se Vám někdy stalo, že se Vám chtělo tak hrozně čůrat, že jste potom nemohla přestat?
Táňa Fischerová: Dobrý den. Děkuji za poklonu. Moje oblíbené pítí je červené víno. Musím se přiznat, že jsem dvakrát i počůrala na jevišti smíchy. To je situace, kterou nikomu nepřeji. Přesto se na tyto okamžiky docela vesele vzpomíná.
Ondra P., Nový Bor: Dobrý den paní Fischerová, přeju Vám pevné zdraví, hodně sil, elánu a optimismu. Jezdíte do Kytlic za N. Borem. Mám pocit, že jsem Vás tam několikrát viděl. Mějte se fajn :o))
Táňa Fischerová: Dobrý den, Ondro,
nemýlíte se, byla jsem to já. Považuji to místo za svůj druhý domov. I Vy se mějte fajn.
ema brozova: mate psa
Táňa Fischerová: Nemám, mám kočku Sáru.
Marek z Banskej Bystrice: Ako si spomínate na natáčanie seriálu Koniec velkých prázdnin?
Táňa Fischerová: Děkuji, už jsem odpověděla dříve. Zdravím Vás.
Lenka: Dobrý den,
plánujete i na letošek sérii adventních koncertů? A budou opěts Janem Kačerem a s vámi?
Táňa Fischerová: Dobrý den.
ano, témata pro letošní adventní koncerty už jsou vybrána a budeme opět tři moderátoři, Marta Kubišová, Jan Kačer a já.
domics: kdo je vaším vzorem?
Táňa Fischerová: Žádné konkrétní vzory nemám, ale je mnoho lidí, kterých si vážím a kteří jsou mi inspirací.
Dawid ze Ślónska: Kdysi jsem mel s 'bytí s postizenými' zabrany.
Je bytí patronkou spojeno s nejakym praktickým počinem? ...jak to snasite?
dik za odp. ;)
Táňa Fischerová: Potíže tohoto druhu mívá téměř každý, kdo se poprvé setká s lidmi s postižením. Jakmile se ale podíváte do hloubky, začnete si jich vážit a zábrany odpadají. Pokud jde od sdružení Máme otevřeno?, spolupracuji s nimi již několik let, prakticky od jejich začátků, zúčasňuji se jejich akcí, přispívám do jejich diáře, dokud jsem nebyla ve sněmovně účastnila jsem se práce jejich poradního sboru.
Alka: Paní Táňo, nemám otázku, jenom vás chci moc pozdravit a popřát vše dobré.Jste opravdu odbivuhodná žena,moc mě dojímá vaše ochota a cit pro potřebné lidi.Každý rok se těším na adventní koncerty a především na to vaše převelké a dobré srdce, pochopení a účast s postiženými,starými a nemocnými lidmi.Moc se o tuto problematiku zajímám a vy jste mým vzorem.Děkuji vám za všechny, kterým pomáháte.
Táňa Fischerová: Paní Alko, děkuji Vám.
janagab@seznam.cz: Paní Fischerová, považuji Vás za inteligentní ženu znalou parametrů vysílání České televize. Chtěla bych se Vás proto zeptat - Jak se Vám líbí nový seriál Horákovi? - vysílá ČT 1 (skoro bych chtěla dodat, že odmítám platit koncesionářské poplatky na to, aby veřejnoprávní televize natáčela něco takového. Seriál "pokleslé" TV NOVA Ulice má očividně mnohonásobně vyšší úroveň a koncesionářské poplatky NOVA za toto nechce. Jak se na toto díváte Vy?
Táňa Fischerová: Viděla jsem pouze část prvního dílu a přiznám se Vám, že mne neokouzlil, takže jsem televizi vypnula. Já ale nepatřím ke ctitelům tohoto typu seriálů, takže se nedívám ani na Novu. Koncesionářské poplatky se platí za nezávislost ČT na politicích, alespoň teoreticky. A také proto, aby mohla vytvářet umělecké programy a programy pro menšiny, a ty v televizi také najdete, zejména na ČT2. Vysílání televize Nova platíte v cenách zboží, a to i v případě, že ani nemáte televizní přístroj.
Michal: Je to normální,že pomáháme postiženým lidem a na druhé straně zdravé lidi zabíjíme a mrzačíme ?
A to v zájmu šíření demokracie a svobody.
Táňa Fischerová: Ne, normální to není.
Marcela 33let: Vážená paní Fischerová, jste pro mě vzorem lidskosti, obdivuji Vás. Přeji mnoho sil.
Táňa Fischerová: Paní Marcelo, děkuji. I já Vám přeji hodně sil.
A.Hančíková: Vážená a milá paní Fischerová, moc Vás zdravím z Brna. Vaše inteligentní vystupování v médiích i v politice mnoha lidem politiku zlidštilo. Kéž by více lidí Vašeho zaměření vstoupilo do politiky, ukázala jste nám, že to jde bez ztráty "květinky". Sdělte nám, jak je možné pomáhat tam, kam jste se zapojila.
Táňa Fischerová: Vážená a milá paní Hančíková,
i já Vás moc zdravím a děkuji. Souhlasím s Vámi v tom, že by do politiky mělo vstoupit co nejvíce lidí kvalitních a mravních. Pokud chcete pomáhat sdružení Máme otevřeno? mají také dobrovolnické programy a jistě uvítají jakoukoliv formu pomoci. Více informací najdete na jejich webu: www.mameotevreno.cz. Pokud máte na mysli politiku, program nového Klíčového hnutí, které práve vzniká, bude do konce měsíce také na webu: www.klicove-hnuti.cz.
Makisajrv: Dobrý den chtela bych s ezeptat jestli je to jenom dočasne nebo napořad to postížení a jestli je nak podporovan penezi jfvguhrbz dcčýt a byva ufýfuzbu hlavne gczfbttbt dekujivv
Táňa Fischerová: Odpusťte, ale bohužel nejsem schopna rozluštit Váš vzkaz.
pavel: ahoj
Táňa Fischerová: ahoj
františek Tůma: je pravda že má byt čt v novém kabátě?
Táňa Fischerová: O tom nic nevím, nejsem zaměstnancem.
Honza: Máte otevřeno?
Táňa Fischerová: Ano.
marky: moc si se mi líbila v seriálu konec velkých prázdnin.Moc tě zdravím
Táňa Fischerová: Děkuji, i já zdravím.
Martin: Jak hodnotíte současné politické vystupování expremiéra Jiřího Paroubka? Díky za odpověď a hezký den!
Táňa Fischerová: Mám výhrady k mocenskému pojetí politické práce i vystupování všech aktérů současných politických velkých prázdnin.
Alena: Dobrý den, Táňo. Předem chci sdělit svůj dobrý pocit z toho, že takové sdružení vzniklo. Ale chtěla bych se zeptat, jestli OS Máme otevřeno? spolupracuje i s jinými sdruženími a hlavně také jestli spolupracuje s dalšími institucemi pro mentálně postižené klienty. Mám dojem, že takové aktivity, které vaše sdružení pořádá, se konají jen v rámci Prahy nebo jiných velkých měst, ale téměř vůbec nejsou vidět tam, kde by to bylo nejvíce potřeba a to právě v menších městech, kde lidé bývají méně podněcování ke kladnému přístupu k jakkoliv postiženým občanům.
Táňa Fischerová: Dobrý den,
ano sdružení spolupracuje i s jinými organizacemi, ale nemá celostátní působnost. Vždy záleží na aktivitě lidí v jednotlivých místech. Různá sdružení existují i v menších městech, ale máte pravdu, že tam to mají ještě komplikovanější.
M.Kubíčková: Milá Táňo, nevím, jestli si vzpomínáš ještě na Základní školu a na naše společné zpívání v hudebce ve Voršilské ulici. A na krásnou paní profesorku Branislavovou? Moje nynější kamarádka prožívá krásnou lásku s jejím synem. Jak je ten svět malý. Moc Tě zdravím a obdivuji Tvou práci. Přeju Ti hodně zdraví.Majka Neumayerová
Táňa Fischerová: Milá Majko,
i já Tě moc zdravím. Ano, svět je opravdu malý, zvláště ten náš. Paní profesorka Branislavová určitě v nás dětech rozvinula lásku k hudbě a já jsem jí za to moc vděčná. Přeji Ti všechno dobré a třeba se někdy potkáme.
Jirka z F-M: Paní Fischerová myslíte si,že Petr Štěpánek bude lepším ministrem než pan Jandák?V obvodu kolem pasu vede Jandák,ale slušnější vypadá P.Štěpánek.Je mi 59 let a stále Vás obdivují a přeji Vám hodně Božích milostí a zdraví.Jirka .
Táňa Fischerová: Musím říct, že oba dva znám z minulosti jako kolegy a s oběma jsem mívala dobré vztahy. Takovéto funkce lidi mění. Měla jsem určité spory se S.Jandákem jako ministrem a teď s napětím očekávám, jak se ukáže Martin Štěpánek.
Kristýna Šťastná: Vážená paní Fischerová, moc Vám fandím a držím Vám palce do Senátu. Měla bych takovou otázku. Ve Vašich vystoupeních jste zmiňovala, že zakládáte Klíčové hnutí. Můžete o tom říci něco bližšího? A co Vás vlastně vedlo k založení nového politického hnutí? Děkuji. S pozdravem
Táňa Fischerová: Vážená paní Šťastná,
děkuji vám. Již jsem zmínila, že do konce měsíce se na webu objeví politický program nového hnutí, které zakládáme spolu s Rut Kolínskou a Yvonou Kreuzmannovou. Musím však podotknout, že se nejedná o ženské hnutí. Náš program vytváří prostor pro lidskou tvořivost, posiluje samosprávu a místní ekonomiku a staví na mravních principech. Vycházíme z toho, že každý má v sobě touhu být lepší a realizovat své nejlepší schopnosti. K jeho založení mě přivedla zkušenost z Poslanecké sněmovny a poznání toho, co v naší společnosti nefunguje.
Karel: 1.- Kde berou církve drzost mluvit za svého boha ? přeci veškeré rituály které provádějí jsou v podstatě pouze jejich profit a upevnění psychologické pozice u jejich obětí tedy věřících

2.- Proč stát dnes podporuje církve, přestože jejich činnost stojí za většinou konfliktů válek ,mučení,upalování atd. . Po celá staletí . Naše společnost nerespektuje komunismus,fašizmus a podobné extrémy. Ovšem církve platí přímo z daní a mají zřejmě vše odpuštěno .!! I přes svojí nespornou spolupráci například s fašisty Pokud se stát hlásí k demokracii musí přece respektován každý názor a ne jen to co se momentálně hodí !! Jestliže se skupina lidí schází protože je jim spolu dobře je pochopitelné, ovšem jejich záliba nemůže být přece kryta státní pokladnou ? Demokracie v Čechách holt funguje jenom odsaď . Podsaď.
Táňa Fischerová: Vážený pane Karle,
problém odluky církve od státu je složitý a určitě ho nevyřešíme jednou větou ani za jednu hodinu. Tak jako v každém společenství najdete příklady dobré a špatné a v církvích bylo a je spousta výjimečných lidí.
jarda: Je dobře, že se vůbec mentálně postižení narodí? Nemělo by jejich narození nějak zabránit (genetické testy rodičů nebo embrya)? Přeci před narozením se nejedná o člověka ale jen o plod.
Táňa Fischerová: Milý Jaroslave,
opakujete názor, který například nacisté realizovali v praxi. Lidský život zasluhuje úctu v jakékoliv formě. Asi jste se dosud s nikým takovým nesetkal, protože pak byste třeba poznal lásku, kterou Vám mnoho tzv. zdravých nikdy nedá. Právě tito lidé nám umožňují zůstat lidmi a nacházet v sobě ty nejcenější vlastnosti jako je soucit, porozumění... Sama mám dítě s postižením a je to pro mě ten nejcenější člověk na světě. A nejenom pro mě.
Chvojková Ludmila: Paní Fischerová ,chtěla bych Vás jen pozdravit a popřát Vám hodně zdravíčka a říci Vám , že jste takové sluníčko ! Ať se Vám vše dobře daří !
Pěkný den !
Táňa Fischerová: Paní Chvojková,
děkuji i ji Vám přeji, ať Vám svítí sluníčko. Hezký den.
Aneta: dobry den ja sem akorat chtela podekovat ze pomahate mentalne postizenym lidem.je to moc dobra vec...a moc vas pozdravuju naschledanou
Táňa Fischerová: Paní Aneto, dobrý den. Děkuji a také pozdravuji.
Tomáš Janata: Děkuji za veškeré dobro, jež ve Vás cítím. Otázka: Jak se cítíte na světě?
Táňa Fischerová: Vážený pane Janato,
děkuji Vám. Přiznám se Vám, že někdy je mi na světě těžko a právě to mě nutí s tím něco dělat. Je to obrana proti pocitu zmaru, pak se člověk cítí líp. Ale je mi dobře, protože v tom nejsem sama. Dobrých lidí je na světě dost.
Anička: Paní Fischerová, vy budete také na kafemletí na Míráku? A víte, kdo tam ještě ze známých lidí bude?
Táňa Fischerová: Dobrý den.
Ano, budu tam v pondělí od 18 asi do 19 hodin. Na webu: www.mameotevreno.cz je podrobný program.
Marie: Jak mohu pomoct při Podzimním kafemletí nebo jak vůbec můžu pomoct Máme otevřeno...
Táňa Fischerová: Určitě Vás rádi uvítají, dobrovolníků není nikdy dost, obraťte se na paní Hanu Müllerovou, manažerku sdružení, která bude přítomna na kafemletí. Děkuji Vám, že se zajímáte a chcete pomáhat.
Karolína z Plzně: hrajete teď v něčem novém, v divadle, v tv
Táňa Fischerová: Bohužel teď v ničem novém nehraji. Poslední roli jsem měla v německém filmu o Boženě Němcové, který se teď promítá v klubových kinech. Jinak občas jednorázově vystupuji ve scénických čteních.
Lenka: Paní Fischerová, chtěla bych Vás jen pozdravit. Viděla jsem Vaši Třináctou komnatu, moc se mi líbila.
Táňa Fischerová: Děkuji, paní Lenko, také Vás zdravím.
Ivo z Opavy: Milá paní Fischerová, moc Vám fandím ve volbách do senátu (Bohužel však budu volit v jiném obvodu)! Takových lidí, jako jste Vy, bychom tam potřebovali mnohem více! Jinak bych se Vás chtěl zeptat, jestli nemáte nějaký tip na dobrou knihu-věřím, že vkus máme podobný!
Táňa Fischerová: Děkuji Vám. Vážím si vašeho ocenění. Pokud jde o knihu, asi Vás zklamu, protože poslední dobou čtu pouze duchovní a odbornou ekonomickou a sociologickou literaturu. Zkuste například F.Capru - Bod obratu.
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Táňa Fischerová Táňa Fischerová Táňa Fischerová