Související pořady:

Chat s osobností

Tereza Kostková a Marek Eben
Tereza Kostková a Marek Eben

Jak se již tradiční moderátorská dvojice těšila na další pokračování populární taneční soutěže a jak si užila společný tanec? Zeptejte se Terezy Kostkové a Marka Ebena na vše, co vás zajímá!

Záznam chatu ze čtvrtka 8. listopadu 2012 od 17:00
Marta Čížková: Věřím tomu, že Vás tato akce maximáně naplňuje, ale řeknete mi co je pro Vás největším potěšením. V mládí jsem soutěžně tančila, dnes je mi 65 a tančím o to více ráda.....
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Zdravím všechny, právě jsem dorazil a děkuji za nás oba za spoustu otázek, pokusíme se odpovídat, jak to půjde, Terezka tu bude hned. Takže - nejvíc mě těší pohled na taneční páry, je za tím spousta dřiny, ale pak je radost se dívat. A taky mi dělají radost zprávy na webu, docela rád je čktu, i když se někdy bojím.
ada: Budete ještě tančit? :
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Doufám, že ne, už jsme se vyčerpali. Možná jen pár kroků na začátku každého dílu, ale to bude fakt jen pár vteřin.
Danča: Dobrý večer, mě by zajímalo, kdo je autorem úpravy lidových písní do podoby tanga....
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek:Přiznám se, že to byl můj nápad, pořád se mi zdálo, že by to chtělo trochu nadsázky a Jetelíček to přesně splňoval. Tak jsem udělal takový demosnímek a aranžmá pro kapelu pak udělal báječně Martin Kumžák. Navíc se to fakt dá tančit jako tango, nemyslíte?
Ondra: Dobrý den, váš úvodní tanec byl opravdu úžasný. Jsem rád, že StarDance opět vypuklo. Moc se těším na ty vaše překvapení, o kterých jste se zmínili v 1 dílu. Můžete něco poodhalit? Jak jste se těšili na první kolo? Jak se vám líbí soutěžní páry? A co říkáte na porotce? Jinak jsem moc rád, že tento úspěšný pořad moderujete zrovna vy. Jen tak dál. Díky za odpověď
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den. Tak už jsem se probojovala dopravou a technikou k otázkám, moc Vás zdravím, všechny milé dotazovatele on-line a jdu to.
Děkuji za nás oba za pochvalu. Na novinky jsme sami zvědaví i pro nás je to "přímý přenos". Těšili jsme se a celá ta parta tam nás moc těší.
No a pochopitelně Vás diváků zájem!
Jen tak dál :-D
Katka: Myslíte si, že je kritika paní Morávkové oprávněná?
Tereza Kostková a Marek Eben: Nemyslím. Řekl bych, že tančila výborně a porota to ostatně řekla taky. A hlavně se mi nelíbí forma těch výtek, ti, kdo je píší, nemají ani tušení, kolik námahy do toho musí soutěžící investovat a pak přijde někdo, kdo se pohodlně rozvalí v křesle a pak je velmi nevybíravým způsobem natře. Je jasné, že každý má své favority, ale trocha kultivovanosti by neškodila.
Ivana Bufková: Dobrý den Terezko a Marku, vážím si Vás, Váš šarm a inteligentní humor dotváří tento pořad, který máme velmi rádi. Chtěla jsem se zeptat, jak je možné skloubit nasazení v SD s tolika povinnostmi "na všech frontách" a přitom stále sršet nápady a energií a tzv. "nevyhořet"?
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den,
za sebe mohu jen říci: taky občas doufám, že mám dost "dřeva na zimu". ale nutno říci, že pestrost projektů je dobrým hnacím motorem, nemluvě o podpoře lidí, když děláte projekt tak kvalitní jako je StarDance.
Ale odpočívat je nutné a nevylučuji v lednu zimní spánek.
Tereza
Martin: Vím, že je to otázka spíše na vedení televize, než na Vás, ale neplánuje televize obměnu tohoto pořadu třeba s pořadem Hvězdy na ledě.?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Už aby to bylo, to, jaký jsem tanečník, není ještě nic proti tomu, jaký jsem bruslař!
Martin: Dobrý den - nechtěli by jste se v příští řadě zúčastnit StarDance jako soutěžící ?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Já rozhodně ne, ale řekl bych, že Terezce by to šlo skvěle.
Ramka: Dobrý den,
minulou sobotu jste zatančili naprosto krásné tango. Jak dlouho jste ho nacvičovali?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Moc děkujeme, měli jsme na to tak deset zkoušek, tedy s Terezkou, já jsem to ještě předzkušoval s Petrem Čadkem u nás na chalupě, ale vždycky až po setmění, nerad bych přišel do řečí.
Josef: Jsme nadšení že star dance opět jsou na tv. obrazovce. Čekali jsme loni ale díky že je máme nyní. Je to pořad který kultivuje lidi a navíc přivádí do světa kouzel tance. Nebudu se rozepisovat jistě ohlasů podobných máte hodně. Tak ať se vám daří a děkujeme za kultůru i zábavu.
Tereza Kostková a Marek Eben: Jsme moc rádi, že podobných krásných ohlasů je více.
To ovšem neznamená, že nestojí za zveřejnění, ač jsou bez dotazu. Naopak. Moc děkujeme, je to pro nás /ono známé a doufám, že ještě ne zprofanované/ pohlazení.
Jana: Nezdá se vám, že je letos ten přímý přenos urychlený?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: To je ten první díl vždycky. Musí se říct mnoho informací, představit všechny páry, porotu, kapelu atd. Až bude soutěžících méně, na což se tedy moc netěším, ale nedá se nic dělat, bude to tempo trochu volnější.
Anna Suchánková: Tereza Kostková:Jak zvládáte momentální velké pracovní vytížení?
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den.
no...:-D...nejnáročnější byl poněkud nečekaně srpen, září a říjen. Teď už je provoz v podstatě stabilizovaný a normální. Takže šlo spíš o to, do 3. listopadu přežít :-D.
Karel: Uveřejníte v Kolem dokola první setkání našich párů? Mimochodem výborný pořad.
Tereza Kostková a Marek Eben: Myslím, že už to tam bylo, nebo bude. Komentář jsem k tomu už natáčela, ale nemám přehled o pořadí dílů. ale bude tam opravdu ledacos - nebojte.
Mějte se heky.¨
Tereza
Lenka: Krásný dobrý den vážení moderátoři, chtěla bych se zeptat, kde se odehrává přímý přenos této taneční soutěže a zda může běžný divák navštívit tuto soutěž živě? děkuji
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den, vysílá se z Barrandova a pokud mám správné informace, tak lístky se dají vyhrát v nějaké SD soutěži. Předpokládám, že o té by mohlo být něco více na webu.
Tereza
milda: Dobrý den Chci se jenom optat pana Ebena zda kdyby dostal znova nabidku uvádět soutěž O poklad Anežky České zda by to vzal a co vám dala ta soutěž a co vam naopak vzala děkuju hezký den vám obou!!!!
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Na Anežku vzpomínám moc rád, to bylo krásných deset let života a taky skvělá parta při natáčení. Rozhodně jsem si doplnil znalosti dějepisu, škoda, že mi toho v hlavě nezůstalo víc. Co mi zůstalo, je podmíněbý reflex na památky, jak je vidím, je mi zima. Já i když se dívám na Tři mušketýry, tak trpím za ty herce v košilkách, protože vím jak mrzli. Fakt, větší kosu, než na Anežce, jsem v televizi snad nezažil.Nicméně, pořad to byl krásný. Ale znovu už bych do toho nešel, vždycky se bojím lézt dvakrát do stejné řeky a tohle je taková krásně uzavřená kapitola.
Martin: Slyšeli jste o reality show, kde celebrity skáčou skoky do vody. Myslíte, že by to v Čechách mělo úspěch ?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Myslím, že by v Čechách měl úspěch pořad, kde by politici skákali do vypuštěného bazénu.
Martin: Po tolika řadách už musíte být odborník na tanec. Je to tak ?
Tereza Kostková a Marek Eben: Jen teoretický, něco malinko jsem se přiučil, ale nic bych nedokázal realizovat.
Martin: Velice mě zklamala scéna SD. Nezdá se Vám poněkud staromódní ve srovnání třeba s BBC ?
Tereza Kostková a Marek Eben: Tak já nevím, neviděl jsem poslední řadu v BBC, ale ve všech modifikacích tohohle pořadu po světě, je ta scéna téměř stejná, schody, místo pro kapelu, stůl poroty, to se téměř nemění. A přiznám se, že mi lesk starých časů přijde pro tenhle typ pořadu slušivý. A taky se to celé nádherně svítí, všimněte si, že se občas podaří sladit barva celého parketu i s oblečením páru.
Julie: Jak jste si užili Váš tanec?
Kde jste se seznámili?
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den.
Snad mohu směle promluvit za oba, že jsme si tréninky i tanec v sobotu užili moc, samozřejmě s patřičnou nervozitou a trémou, co k tomu patří, ale užili. No a známe se už...dlouho, viď Marku?
Byla jsem kdysi dávno v posledním kole při castingu na pořad "O poklad Anežky české"...tak tam jsme se asi viděli osobně poprvé.
Tereza
Michal: Šlo by tancovat pod vodou ?

nadechnout se, potopit se do 3 hloubky, stát na dně, držet se partnera a tančit dokud budou stačit plíce ?

Padla při přípravě StarDance tato "vodní" varianta pro oživení ?

Tančit ve studiu, považuji za "nezajímavé" a plýtvání příjmy z kocesionářských pioplatků.
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Máte pravdu, že vodní variantu, byste si za své poplatky zasloužil. Napusťte si obývák a hezky si to užijte!
Marie: Baví vás stále moderovat STARDANCE, nelezete si občas na nervy?
Tereza Kostková a Marek Eben: Mě to tedy baví moc a na nervy si nelezu :-D
...a troufám si odpovědět i v plurálu :-)
Tereza
Ondřej: Dobrý den pane Ebene, vím že to není otázka k Stardance, ale chci se zeptet jestli skupina bratři Ebenové vydá v dohledné době nějaké CD. Ta minulá jsou skvělá. Zdravím i paní Kostkovou
Tereza Kostková a Marek Eben: dobrý den, Ondřeji, díky za dotaz i za přízeň, v dohledné době to asi nebude, ale tak do dvou let bychom rádi. V každém případě už na tom dělám i makám, pokud přijdete na náš koncert, už tam pár nových věcí uslyšíte.
Bětka: Je těžké se naučit různé tipy tanců?
Tereza Kostková a Marek Eben: To si pište :-)
Všichni mají náš obdiv.
A jsme rádi, že i Váš!
Tereza
Jituš: Moc ráda Vás oba zase vidím,jste oba moc milí a příjemní ,moc děkuji za zpestření sobotního večeru a skvělé taneční číslo,vaše fanynka stardance celých 5 řad zdravím všechny tanečníky a porotce
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Díky, děláte nám radost!
Ondra: Jsou všechny vaše vtipné poznámky předem připravené nebo vás napadnou v přímém přenosu? A vůbec kam na to chodíte? Díky za odpověď
PS: A jsou opravdu dobré :-D
Tereza Kostková a Marek Eben: Je to jak kdy. Něco je připravené ale taky je tam spousta prostoru pro improvizaci, protože netuším ani co řekne porota, ani jak odpoví soutěžící. Paradoxně, to co člověk plácne jen tak, mívá u publika často větší odezvu, než něco, co si doma pečlivě chystáte. Tak jsem rád, že Vás to baví!
bob: pěkný večer pane Marku a paní Terezo
chtěl bych se Vás zeptat,
kam pak chodíte na
úžasné nápady,
aby nějako jste se (ne)opakovali z Společně oba,
co děláte za dobu,
po čtyřech a pěti dílů,
toho-to se nacházejícího ze
pořadu: StarDance.
předem děkuji
Tereza Kostková a Marek Eben: Pěkný večer, Bobe, to víte, opakovat se člověk občas může, někdy si nejsem jistý, jestli jsem něco už někde neřekl, takže to vrazím do počítače a čekám, zda to někde nenajde. Nicméně, tím, že každá řada má jiné soutěžící, se ten program vlastně přirozeně obnovuje, nové osobnosti přinášejí nová témata, takže tu takové riziko stereotypu nehrozí.
Klára: Dobrý večer, ráda bych se vás obou zeptala, jestli už ve Star Dance někdy zazněla nějaká vaše oblíbená písnička, popřípadě jakou hudbu máte rádi (kromě písní pana Ebena, ty musíte mít oba určitě rádi :)? Star Dance sleduju už od první řady a líbí se mi pořád stjeně, oba vás obdivuju jak skvěle moderujete, je to asi můj nejoblíbenější pořad, děkji za něj :)
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Díky moc!Ve Stardance už zazněla spousta mých oblíbených písní, naposled třeba krásná "Come Away With Me" od Norah Jones. Vůbec, to považuji za velkou kvalitu tohohle programu - slyšíte tam celou řadu nádherné muziky, která se jinak v televizi prakticky neobjeví. A to vše v senzačním provedení kapely Martina Kumžáka a těch skvělých čtyř solistů!
Johanka: Dobrý večer,
jen bych Vás oba chtěla pozdravit a říct, že jste úžasní moderátoři a je radost se na Vás dívat, protože dokážete bavit lidi, aniž by to bylo sprostou či vulgární mluvou, což se dnes málokdy vidí, jste skutečně profíci.

A velmi oceňuji nápad tančit tango na Co jste hasiči a Proč ten jetelíček.. :-) V první chvíli se mi vůbec nechtělo věřit, že tomu tak je, ale upřímně jsem se zasmála.

A dotaz na paní Kostkovou - je velká změna mít na sobě večerní róbu, která je většinou až na zemoproti tanečním šatům, které jsou jen ke kotníkům? Navrhla jste si barvy sama nebo jste už takto dostala?

Děkuji a těším se na nadcházejících 7 večerů!!
Tereza Kostková a Marek Eben: Tak nejprve za nás oba děkuji.
a teď k šatům: máme skvělou stylistku Hanku Kopeckou, která má dozor i nad tím, jak ke každým šatům budeme učesaní a nalíčení a ovlivňuje jejich výrobu. Konzultuje samozřejmě, ptá se a nenutí, ale zároveň je zkušená ve své profesi a inspiruje nebo přesvědčí. Barvu vybírala ona a já s ní velmi souhlasila, protože mám šedozelené oči, tak jsem si říkala, že to nejspíš bude ladit :-D.
To přes kamery jistě poznat nešlo, ale já se v nich dobře cítila. Rozdíl s moderátorskými je už v té délce i střihu zcela jasný. Od teďka už budou šaty na moderaci tedy v různých délkách a barvách a stylech. Opět s dílny Hanky.
Mějte se hezky.
Tereza
Alka: Dobrý den, čtete diskuzi?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Čteme, občas se nam najdou skutečné perly.
Mirka Pokorná: Dobrý den, zaujalo mne v tomto díle, že jste přešli z vykání na tytání. Zajímavý moment. Proč jste se tak rozhodli? Děkuji za odpověď a těším se na další díly. :-)
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Vlastně mě na to přivedly názory diváků právě v diskusi, někdo se pozastavoval nad tím, proč si stále vykáme, když v mimo obrazovku to tak není. Uvažoval jsem o tom a řekl jsem si, že je to vlastně pravda, tak jsem to Terezce navrhl. Ona je sice dáma, ale já jsem zase starší, tak to šlo.
krater e: Kdy jste se oba poprvé o sobě dověděli?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Terezku jsem poprvé viděl, když přišla na konkurs do "Anežky". Už je to pár let a je pořád hezčí, co myslíte?
Lenka: Dobrý den Terezko a Marku, jsem nesmírně potěšena, že se vrátila na televizní obrazovky tato taneční soutěž. Každý rok netrpělivě očekávám vysílání. Směla bych se zeptat, jestli bude mít Star Dance ještě dlouholeté pokračování? zdravím a děkuji
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Dobrý den, Lenko, jsme potěšeni, že jste potěšena! To víte, pokračování nezáleží na nás, ale spíš na vás divácích. Pokud se vás na Stardance bude dívat stále tolik, jako na první díl, koledujete si o další řadu. My v každém případě děkujeme za ten zájem!
Alka: Může vás ve SD ještě něco překvapit?
Tereza Kostková a Marek Eben: To si pište, že ano. U tohohle programu skoro z překvapení nevyjdu. Kdo by třeba čekal, že bude Martin Procházka takhle tančit?
Tomáš: Opravdu by mě zajímalo, koho budete volit za prezidenta.
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek:No a to bych taky rád věděl.
Ondra: Dobrý den,

Pane Ebene proč nekandidujete na prezidenta? :)

A teď vážně - myslím si, že kdybyste nebyl tak skromný, tak máte velkou šanci stát se lidovým mudrcem a etikem jakým byl třeba pan Werich..

přeji vše dobré

Ondra

Ps.: Zdravím i půvabnou paní Kostkovou. :)
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý den, Ondřeji, děkuji moc za přízeň i důvěru, ale politika opravdu není nic pro mne, to byste ostatně zjistil i Vy, ale to už by bylo pozdě. Na to musí přijít někdo s pořádným rejžákem, ne já s kartáčkem na zuby. Mějte se hezky!
Jíťa: Dobrý den, ovlivňujete nějak výběr písní a podobné věci?
Tereza Kostková a Marek Eben: Kdepak, to je společná práce Martina Kumžáka, Honzy Potměšila a Petra Čadka a velmi často si taky soutěžící řeknou, co by rádi.
Lenka: Směla bych se vás zeptat, jakým způsobem dáváte dohromady soutěžní páry do Star Dance, pokud je to ovšem vaše práce, podle jakého kritéria oslovujete celebrity, které by se měly účastnit a zda už vám někdo účast odmítl?
Tereza Kostková a Marek Eben: To je spíš otázka na Honzu Potměšila i když se o tom občas společně bavíme. Hledáme lidi, kteří budou taky dobří do party, přece jenom spolu trávíme moc dlouhou dobu a tam by to s celebritou, která by byla protivná, skřípalo. Pokud jde o odmítnutí, těch se nám dostalo nepočítaně. Oni ti oslovení často zavolají někomu, kdo už touhle soutěží prošel a když jim řekne, co je to za pekelnou dřinu, prchají.
Jiří: Dobrý večer,
myslíte si, že by vás oba stále bavilo moderovat, dejme tomu, desátou řadu StarDance?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Já nevím, myslíte, že by Vás stále bavilo se na nás dívat?
Ramka: Možná to není otázka přímo na vás, ale chystáte opět na web "pexeso", kdy se budou přiřazovat fotky celebrity v dětsrví a dospělosti?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Tak to netuším, to byste se musela zeptat někoho z organizačního štábu.
Hynek: Co bude letos za společnou choreografii ?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: To nemůžu říct, to by mi dali!
Pavla, Olomouc: Přeji dobrý den,

ráda bych se zeptala Terezy Kostkové: jak se Vám daří skloubit pracovní vytížení časem pro rodinu a zda si myslíte, že to přináší rodině pozitiva.

Pana Marka Ebena: kolik času věnujete práci, rodině a sám sobě? Zaznamenal jste v průběhu času, že Vás práce zmenila, udělala z Vás jiného člověka a kam si myslíte, že Vás to posunulo? Stalo se Vám v životě, že jste se s někým setkal a to Vás ovlivnilo nebo změnilo. Jaké setkání to případně bylo?

Děkuji za odpovědi a přeji na další ceste hodně štěstí a sil.
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Dobrý den, Pavlo, to víte, rodina trpí. Vždycky když máme Stardance, řekne moje žena: Tak další advent v čudu. A má pravdu. Ale to se nedá nic dělat, kdybych byl montér, budu jezdit na montáž a taky nebudu doma. Že by mě práce změnila, to říct nemůžu, já si vlastně připadám už od takových patnácti let pořád stejný, jen ten můj futrál už je trochu odrbaný, ale co nadělám.
Anička: Krásný podvečer, nejprve malá poklona, jako vždy Vám to oběma slušelo a výkon (taneční i moderátorský) byl famózní :-) Chtěla bych se zeptat, jak se Vám ta letošní parta jeví? Mně se všichni zdají velmi sympatičtí a dýchla na mě z televize taková pohodová atmosféra, je tomu tak nebo se mýlím? Zvláště Martin Procházka mi přijde jako velký pohodář. Děkuji za odpověď. S pozdravem Anička
Tereza Kostková a Marek Eben: Dobrý večer, Aničko, máte pravdu, jsou to moc prima lidi, ale to byli vlastně vždycky. Stardance má opravdu zvláštní atmosféru, nikdy jsem nezažil, že by si třeba páry vjely do vlasů, tady si lidi fandí a když někdo vypadne, je to líto všem. Ale tanečně jsou letos fakt moc dobří, tam nenajdete nikoho, komu by to vyloveně nešlo.
Jan: Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, koho si v porotě nejvíce vážíte?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek: Tam je jeden odborník vedle druhého, obdivuji všechny, protože oni mají strašně málo času, aby se rozhodli, tance vidí až při přenosu a za minutu a půl k tomu musí říct něco, co bude mít jednak nějakou váhu a odbornost, ale taky by to tu a tam mělo pobavit. To fakt není legrace.
Hana Kochová: Dobrý den,chodili jste do tanečních?
Tereza Kostková a Marek Eben: Marek:Já jo, vždycky mě fascinovalo, že když jsme se s holkama navzájem představili, už za minutu si nikdo to jméno nepamatoval. Jednou udělal Dušan Konečný takový test, zeptal se po chvíli, kdo ví, jak se jmenuje jeho partnerka a věděli jsme to asi tři. Byl jsem jeden z nich, ale já s ní tehdy chodil, tak to bylo trochu nesportovní.

Tak děkuji moc všem za milé dotazy i za Vaši přízeň, ani nevíte, jak to potěší. A buďte, prosím, hodní na naše soutěžící, i když se Vám třeba nebudou líbit!
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Marek Eben Marek Eben Tereza Kostková Tereza Kostková