Chat s osobností

Barbora Kroužková
Barbora Kroužková moderátorka pořadu "21"

Záznam chatu z pátku 3. srpna 2001 od 14:00
ANONYM: 21 byl kdysi skvělý pořad. Myslíte, že jste osobnost, která má na to, aby se na to dalo zase koukat?
Barbora Kroužková: Přeji dobrý den! Co na to odpovědět? Byla jsem vybrána a od té chvíle se snažím dělat svoji práci dobře. Soudit musí diváci a také mí nadřízení. Ještě mi příliš nenadávali. Možná se vám nelíbím já, možná témata, která vybírají dramaturgové, možná nic. Buďte konkrétnější. Pokud se ovšem na moje moderování nedá vůbec koukat.... no, to by mne mrzelo dost. díky za dotaz
ROBERTHART: Kolik redaktorů ČT , podle Vašeho názoru ,
pracuje současně pro mediální agentury tj.pracuje na objednávku.
Nevyrovnanost vysílání ČT a současně pokles sledovanosti ukazuje, že patrně značný počet.
Proč nebyl vysílán pořad o MOTOINVESTU ?
Proč nejsou vysílány pořady o miliardových ztrátách bank a vinících.
Robert Hart

Barbora Kroužková: Asi vás neuspokojím. Podobné informace a spekulace velmi škodí ČT. Přála bych si, aby se vše rychle vyšetřilo a prověřilo. Redaktoři a moderátoři ČT nesmí pracovat pro PR agentury. Pokud by se projevilo, že někdo tzv. pracuje na objednávku - takový člověk nesmí v ČT pracovat. To je můj názor, víc vám k tomu neumím říci.
ROBERTHART: Pan Kotrba způsobil ztrátu ČS v miliardách korun a proto byl vyhozen z představenstva ČS.
Proč o tom ČT neinformovala ?
Robert Hart
Barbora Kroužková: Dobrý den, věřte mi, že tyto otázky musí směřovat na dramaturgy a vedoucí vydání. Já jsem mnohem menší pán :-) navíc se na podobná témata ani nespecializuji, takže bych tuto causu ani sama netočila. Zdrávím Vás, napiště třeba panu šéfredaktorovi.
MíLA: V současné době se na ČT znovu uvádí Hry bez hranic, chtěl bych se zeptat, jak se ji tato soutěž líbila a jestli se nebude opakovat. Děkuji.
Barbora Kroužková: Dobrý den! Hrůůůůůůza, zjistila jsem, že se opět opakují Hry bez hranic. Nemohu se na ně dívat, utíkám před vtipnými poznámkami kolegů... bylo to v roce 1995, dostala jsem se k nim náhodou a zjistila, že podobné soutěže mi moc nesedí. Taky si myslím, že jsem Hry moderovala příšerně :-) Ovšem zážitků mám moc, potkala jsem parádní lidi a také se podívala do několika států. Nevím, zda Hry v Evropě stále pokračují, ČT se ovšem neúčastní. Nashledanou.
MíLA: Báro, kam pojedeš na dovolenou, pokud jsi ještě nebyla a jestli byla, tak kde?
Barbora Kroužková: Ahoj Mílo,
byla jsem 10 dní na Korfu, v jednom zapadlém letovisku. Byla jsem moc spokojená, ale překvapilo mě sluníčko. Dostala jsem šílenou alergii a po celém těle měla ošklivou vyrážku - 3 dny. Už věřím, že by se měl člověk před dovolenou u moře malinko opálit doma.
ROBERTHART: Jak se díváte na naprofesionalitu redaktorů ČT a proč nebyl povolen personální audit v ČT ?
Jak je to s vedlejšími úvazky redaktorů ČT
v mediálních a nátlakových agenturách, které např. neumožnily odvysílat reportáž o MOTOINVESTU ?
Robert Hart
Barbora Kroužková: Dobrý den Roberte,
již jsem trošku, myslím, odpověděla. Věřím, že redaktoři ČT jsou profesionálové, věřím také svým nadřízeným, že ani jiné zaměstnance nechtějí. Opravdu nevím nic přesného o "vedlejších úvazcích" apod. Ať se vše důkladně vyšetří - na to by mělo dbát vedení ČT, zpravodajství i publicistiky. Naznačovaná spojení jsou nepřípustná, pokud se někomu prokáží, ať je dotyčný potrestán. Za sebe mohu řící, že žádné vedlejší úvazky nemám. Hezký víkend!
ROBERTHART: Jaké jsou příjmy moderátora v průměru bez vedlejší činosti ?
A s vedlejší činností ?

Robert Hart
Barbora Kroužková: Dobrý den,
žádné vedlejší příjmy nemám. S tím, co jsem dostala od ČT jsem celkem spokojena. Jak bych ještě své informace doplnila.... bydlím v podnájmu a jediné co vlastním je malé staré autíčko, které mi kamarád prodal za 30 000.
FOLLY: hellloooouuuuu
Barbora Kroužková: Ježiš ahooooooooooooooooj, jak se vede?
ANONYM: Barboro, proč už nejsou hry bez hranic ?
Barbora Kroužková: Zdravím,
myslím, že Hry bez hranic jsou, ale ČT se už několik let nezapojila. Mám pocit, že jsem je loni zahlédla ve francouzské televizi. Je to záležitost evropských veřejnoprávních TV.
BLANKA URBANOVá: Proč už neděláte hry bez hránic, to už skončili nebo co ?
Barbora Kroužková: Blanko, vždyť jsem byla šílená? No, koukněte se, opět je vysíláme. Já moc nadšená z repríz tedy nejsem :-) jo jo, je to už dávno.... byla to docela legrace, ale chtělo to někoho vtipnějšího!
RICHARD JUNG: Jaké máte číslo podprsenky?
Co soudíte o silikonových ňadrech ?
Richard Jung
Barbora Kroužková: Opravdu to chcete vědět? Dobře: 75B, ale někdy 75C! Záleží na tom.....
Silikony nemám, ale neodsuzuji.
P.SCHWARZOVá: Ráda bych spolupracovala s "21".
Je to možné?
Petra
Barbora Kroužková: Petro, já nic nemohu slibovat, ale zpravodajství ČT má jistě zájem o šikovné lidi, takže napište o sobě víc a pošlete informace našemu šéfredaktorovi (Bohumil Klepetko).
JIRKA: Dobrý den.vzhledem k tomu,že nevlastním televizi,nemám vůbec přehled,co se v ČT děje a ani jací jsou tam noví lidé.Mohla byste mi povědět něco bližšího o sobě?Děkuji,Jirka.
Barbora Kroužková: Jirko, ty se máš :-)
To okénko tady na mém monitoru je malinké...
Stručně: 28 let, vystudovala jsem politologii a mezinárodní vztahy, od roku 1992 pracuji v médiích (Český rozhlas + - Radiožurnál, Frekvence 1, TV Prima, Česká televize), svobodná, bezdětná, snad v pohodě.
PERTA SCHWARZOVá: Jak byste si přála zlepšit sledovanost "21"?
Petra Sch.
Barbora Kroužková: Přála, přála. Zlepšovat se dá vše: výkony moderátorů, příprava moderátorů, odívání moderátorů, práce dramaturgů, grafika apod. Snažím se pracovat na sobě.
ANONYM: Pověste mi něco o svých láskách?
Nejste na děvčata?
Přijala byste ode mne pozvání do sauny v zimě?
Richard
Barbora Kroužková: Richarde, v sauně bych se asi udusila. Já ji moc nesnáším :-)
Lásky, lásky... právě jsem zamilovaná a zpátky moc nehledím.
PS - zamilovaná DO KLUKA. Jinak mám homosexuální přátele a je mi jedno "kdo s kým". Já bych jim dopřála i svatbu a adopce.
RICHARD JUNG: Jakou polohu se svou láskou máte nejraději?
Já osobně zezadu.
Richard Jung
Barbora Kroužková: Neprozradím.
ROBERT HART: Líbí se mi, že jste skromná, věcná a sympatická.Držím Vám palce.
Robert
Barbora Kroužková: Roberte, díky. Taky přeji hodně štěstí.
ROBERT HART: Barboro,
mohl bych něco pro Vás udělat?
( pro vyšší sledovanost i osobně ?)

Robert Hart
Barbora Kroužková: Díky za nabídku :-) napište, co se vám na "21" nelíbí.
MICHAL 2001: Dobrý den, máte představu, co byste chtěla dělat dál po pořadu 21. Nebo je to ještě příliš vzdálená perspektiva?
Barbora Kroužková: Michale, dobrý den.
Opravdu nevím. Nastoupila jsem koncem května a je hodně věcí, které bych ještě chtěla zlepšovat. Přiznám se, že mě "21" překvapila svou náročností. Když mám "21", chodím do práce v poledne a odcházím před desátou večer. Připravuji se na rozhovory, často se věci během dne mění, mnoho informací nakonec nepoužiji a nejnáročnější je vlastně konec pracovní doby. Po tom týdnu jsem opravdu zničená :-) Takže se zatím snažím, abych došla k tomu, že mi práce půjde lehčeji. Učím se od svých zkušenějších kolegů Daniely a Honzy. Co potom? Zatím jsem nikdy neutíkala od novinařiny, takže snad nebudu muset. Přiznám se také, že určitě chci rodinu, takže za pár let... fakt nevím, co bude. Záleží mi i na dění v ČT, mám některé morální a profesní hranice, jako snad každý čekám na to, co bude s novým ředitelem apod.
MICHAL 2001: Děkuji za odpověď. Máte nějaké tajné přání ohledně hostů v pořadu 21. S kým byste ráda mluvila, i když je to třeba nereálné. Mám na mysli spíš hosta nadčasového, než toho, který se vyjadřuje k něčemu aktuálnímu.
Barbora Kroužková: Pedro Almodóvar, třeba. Ano, s ním bych chtěla mluvit.
JIRKA: Barboro,jaký máte názor na dnešní komerční média ?
Barbora Kroužková: Zdravím!
Mám svoje názory, které se týkají bulváru, nakládání s informacemi, zpracování fakt apod. Pracovala jsem v komerčních médiích - Frekvence 1, TV Prima - byla jsem spokojená. Na druhou stranu bych nezvládla třeba práci moderátora v hudebním rádiu. Jinak si myslím, že si každý může číst, poslouchat a sledovat co chce, byť já bych některé programy a články raději ani nechtěla vidět. Občas něco nezvládám, aktuálně mne rozčaroval film - 15 minut. Slátanina. Ale Karel Roden, to je paráda.
FOX: Dobrý den, nestýská se Vám po moderování na F1?
Barbora Kroužková: Stýská! Ano, stýská se mi po rádiu. Vše co jsem se v pracovním životě naučila, naučila jsem se v rádiu :-) tedy, většinu. Tam jsem začínala, tam zůstala část mého profesního srdce. Jak v ČRo 1, tak na Frekvenci 1.
BíLOčERNá: Ahoj Báro, tak jak se ti chatí? :o)
Barbora Kroužková: Ahoj, vidím všechno rudě!
MICHAL 2001: O jakém jeho filmu? Myslíte, že by oslovil i posluchače pořadu 21, nebo je to opravdu jen splnění toho tajného přání?
Barbora Kroužková: Já jsem byla mimo z filmu Vše o mé matce. Chtěla bych jen zjistit, co z Almodóvara vyzařuje, protože v tom snímku pokaždé odkrývám další a další detaily, nálady apod. Ten člověk je moc zvláštní...
VANILKOVA: Milá slečno Báro,zajímalo by mne jestli si uděláte v dohledné době čas i na vaše kamarády? nějaké to pivko,by v příjemné zahradní restauraci nemuselo být špatné?:) co vy na to?:))
Barbora Kroužková: Milá Vanilko,
řekni svojí paničce, ať se o tebe pořádně stará :-) Já také pořád lítám sem a tam a stejně musím s Bartíčkem ven!
Kamarádi, mám vás ráda. Laskavě mi sdělte, kdy se chcete sejít. Pořád jste zaneprázdnění VYYYYYY! Příští týden to bude těžké, mám "21". Leda bychom si dali sraz v deset večer, co? Takže dneska? Budu volat Pavle a někam míříme.
PS: omlouvám se nezasvěceným divákům. Kam jsem to dospěli, že si lidé, kteří se mají rádi chatují? Co myslíte?
MICHAL 2001: To už není otázka, jen poděkování za odpovědi. Michal
Barbora Kroužková: Michale, užívej léta, brzy přijde ten odporný podzim :-)
EMIL: Gdo je vanilka?
Barbora Kroužková: Vanilka je skvělý oříšek. Teda asi..., ale je moc hodná a vychovaná. Ani neštěká.
EMIL: Mash tam taky takowy wedro?
Barbora Kroužková: Emile, na Kavkách je dusno dost, ale dá se to vydržet.
RADUNKA: Koukam teda ze asi zas tak oblibena nebudesh moc se neptaj co? No jo no..... co o vikendu? muze se to vubec takle soukrome f CT?
Barbora Kroužková: Je to tak, asi nemam lidem co rict, tak se radeji ani nezapojuji. Snad priste. Ale prece jen se trosku ptali, nemyslis? O vikendu budu tam a tam - muze se to! Nevim, treba se uz potkame na Letne, kam chce zajit PAVLA. Tak ja budu koncit, mam to tady do ctyr, diky za dotaz, Radunko, uz jsem myslela, ze tu pul hodninu ani carku nenapisu :-)
VSEM DIVAKUM CT PREJI HEZKY VIKEND!
RADUNKA: Ty jo a teda tady to poslednni Michalovi 2001 to je slushna servilitka..... :p
Barbora Kroužková: Michale, nenechej se napadat od Radunky.
RADUNKA: Sesh tam eshte? co stim jeeee??
Barbora Kroužková: Ještě tu jsem, neodstavili mě!
RADUNKA: hmm.... fak bezvadny - cau!
Barbora Kroužková: ČT se omlouvá, že nazlobila Radunku.
ANONYM: Báro, proč už nejsou hry bez hranic ?Děkuji za odpověď.
Barbora Kroužková: Hry bez hranic, myslím, jsou, ale ČT se nezúčastňuje. Měla by ale vybrat vtipné moderátory a jít si zas hrát, co myslíte?
Hledej pořad:
...více