Chat s osobností

 Robert Záruba, Petr Vichnar, Michal Dusík, Martin Hosták, Jaromír Látal a Robert Kysela
Robert Záruba, Petr Vichnar, Michal Dusík, Martin Hosták, Jaromír Látal a Robert Kysela sportovní redaktoři a komentátoři a hokejoví experti

Sportovní redaktoři a komentátoři redakce sportu ČT Robert Záruba, Petr Vichnar a Michal Dusík a experti Martin Hosták a Jaromír Látal budou odpovídat na vaše dotazy ohledně Mistrovství světa v ledním hokeji 2005 (www.mshokej.cz).

Záznam chatu z pondělí 25. dubna 2005 od 12:30
Pavel Š.: Zdravím pány komentátory, pana Dusíka zvlášť, vyřiďte pozdrav panu otci (MuDr.) od přátel ze Staré Huti.
Michal Dusík: Díky a vyřídím
Eva: Vážím si vaší práce a děkuju, že v drtivých případech (na rozdíl od konkurenčních stanic) jste profesionálové. Od 11 let miluju Roberta Zárubu a manžel se teď na oplátku zamiloval do Světlanky Zárobové. Tvrdí mi, že je to v rodině...Můžu vědět, jestli jste příbuzní? OK, dotaz má souviset s MS...takže bude se na přenosech podílet i nějaký příbuzný princezny Světlany Zárubové? :-) Děkuji Eva
R.Záruba: Dobrý den. Jsme tu všichni včetně expertů a pouštíme se do chatu. Se Světlanou jsme manželé. Na MS se Světlana podílet nebude.
007: Bude na mshokej.cz nejaka soutez jako minule roky?
R.Záruba: Organizujeme sms soutěž "Nejlepší hráč", dozvíte se o ní ve Studiu MS.
mario: ajké je to být sportovním redaktorem nebo komentátorem?
Martin Hosták: Nejsem sice prvý komentátor, ale obdivuju kluky profesionály, jak se v tom fofru orientují. Práce spolukomentátora mě moc baví, člověk se neustále pohybuje v hokejovém prostředí, i když sám nehraje. a doufám, že i pro diváky my spolukom. přinášíme něco zajímavého.
Martina z Lovosic: Všechny bych vás chtěla pozdravit.Mám jedno vyčinění na pana Dusíka jakým způsobem komentoval utkání v kterých hrál Zlín.Z komentování bylo cítit,že jste fanda Zlína,není to pouze můj názor.Myslím si,že to bylo neprofesionální.
Také mám dotaz na vaší vizáž?Nechcete v budoucnosti něco udělat se svojí váhou?Mám ráda sportovní přenosy a ráda se na ně dívám ale na vás se už nedá koukat.Myslím to upřímně.S pozdravem Martina
Michal Dusík: Jestli se Vám zdálo, že fandím Zlínu, tak mě to mrzí, ale věřte mi, že fanoušek Zlína nejsem. Co se týká váhy, máte pravdu a zkusím se polepšit :-).
Honza: Koho tipujete na letošního šampióna?
Kysela a Látal: My tipujeme Českou repulibku, nebo Rusko.
Prátos: Jak bude letos vypadat hokejové studio? Bude stejně tragické jako loni? Jinak neni co vytknout. Ať vyhrajem.
R.Záruba: Loňské studio MS se mi náhodou moc líbilo. Bylo dáno možnostmi, které jsme v Sazka aréně měli. Letos ho přiblížíme těsně k hřišti Wiener Stadthalle.
Jindřich Kunc, 24 let, Karlovy Vary: Vážení pánové, je-li něco z těch několika mála věcí, na které můžeme být právem hrdí, pak jsou to právě Vaše výkony při komentování akce zvané MS v ledním hokeji. Přesvědčil jsem se o tom (určitě nejen já) již v minulých letech (i minulého století). Za diváky ČT Vám děkuji a držím palce, aby Vám taková vysoká úroveň zůstala i nadále. A otázka na všechny - kdo z Vás Vaši výpravu "vede" a jak se do Vídně resp. Innsbrucku těšíte? Srdečně zdravím, do Rakouska přeji šťastnou cestu a pěkný den. Díky za případnou odpověď, Roberte, Petře, Michale, Martine a Jaromíre.
Vichnar: Děkujeme za Vaše hodnocení.Do Rakouska se těšíme, já sám už tam jedu komentovat MS v hokeji potřetí. A pokaždé to dopadlo dobře. V roce 1987 jsme byli třetí, v roce 1996 mistři, tak by bylofajn, kdyby to vyšlo i potřetí ? A kdo nás vede? Asi Robert, který má na starosti dramaturgii celého seriálu.
Dave: Pardubice ole Mistři!!!!!!!!!!
Michal Dusík: Doufám, že si stejně zapějete "Češi ole Mistři!!!!!"
vatik02: Nemyslíte si, že by prestiži MS (zejména z pohledu NHL) prospělo, kdyby se hrálo pouze jednou za 2 nebo za 4 roky? Co je to za MS, když na něm zpravidla nehrají ti nejlepší hokejisté. Děkuji.
R.Záruba: Tak letos to náhodou neplatí, tohle MS bude unikátní. Ale jinak bych to taky udělal vzácnější - ale IIHF bude z ekonomických důvodů proti.
Lukáš Gavran: Nemáte trocho obavy z výkonů brankáře Vokouna? Mě osobně v této sezoně moc nepřesvědčil.
Kysela a Látal: Je to zkušený gólman a určitě se se svou výkonností vyrovná.
Márinka: Myslíte si, že máme šanci na titul MS? Zamlouvá se vám sestava našeho týmu? Kdo vám tam chybí a naopak, koho byste vyřadili? Jaký je váš typ na naše umístění a umístění jiných mužstev? je Jaromír Jágr to nejlepší pro naše družstvo? Jinak přeji krásný den a pohodový průběh MS.
R.Záruba: Máme šanci. Chybí mi tam Kotalík,Bulis,Martin Erat, ale netroufám si hráče vyřazovat... zásadně netipuju ... Jágr bude dobrý,pokud nepodlehneme Jágrmánii ... Díky
Lucik: Dobrý den. Mám takový dotaz, sice je divný, ale co. Snad odpovíte. Těšíte se na MS 2005? Co si myslíte o tom, že Vokoun bude jednička? Měl celkem nepovedenou sezonu. Děkuju, přeju všecko nej.
Vichnar: Těším, i když je to už moje 16-té MS. |Poprvé jsem komentoval MS 1985 a rovnou jsme vyhráli. Nebylo by špatné to zažít znovu...V případě Tomáše Vokouna doufám, že mu forma přijde v pravý čas. Jinak souhlasím, že jeho sezóna nebyla zrovna povedená.
RADEK: ZAŘADILI BY JSTE DO TÝMU J.ČALOUNA?JAKÉHO JINÉHO STŘELCE TRENÉR HLEDA?
Kysela a Látal: Je to určitě zkušený hráč a dobrý střelec, ale v národním týmu jsou hráči minimálně stejné úrovně. Výběr hráčů je vždycky na trenérovi.
Dexter: Co ta elektronická tužka! Ty trenéři s ní vůbec neumí (Pavel Bejbl ve studiu fotbal), to nemáte nějaké učitele co by je to naučili nebo nějak vysvětlili?
Martin Hosták: Tužka má svoje úskalí, musíte nejen situaci správně vidět a vyhodnotit, ale připravit si rozbor.Při něm je důležité současně ovládat posun obrazu, ovládání nástrojů tužky, malovat situaci a ještě myšlenku z hlavy dostat ven. Navíc by rozbor měl něco dát odborníkům i lidem, kteří hokej sledují jen okrajově.
S tužkou je lépe pracovat častokrát, opakování je matka moudrosti.To je asi úskalí kolegů u fotbalu, protože se střídají, namají dostatek času si to vyzkoušet.
Dexter: Ahoj sporťáci, velice se mi libí jak komentujete sport. Lepší než na Nově! Chtěl jsem se zeptat, jestli se dívá te na fotbal nebo hokej ve volným čase? A jaký je váš favorit na vítěze Ligy Mistrů tento ročník?
Vichnar: Na sport se díváme skoro pořád, občas nám za to doma nadávají. Ligu mistrů vyhraje podle mého AC Milán, ale kvůli Čechýnovi fandím Chelsea.
lukas: Zdravím Vás všechny.Chtěl bych položit otázku Michalovi Dusíkovi , která se ne příliš týká hokeje.Chtěl bych se v budoucnu stát sportovním komentátorem a chtěl bych se Vás zeptat co je vše k tomu zapotřebí aby člověk dostal tuto práci a jaká je k tomu nejlepší střední škola kromě gymplu?Děkuji.S pozdravem Lukáš Fajkus.
Michal Dusík: Asi nejvíc je zapotřebí štěstí, ale určitě neuškodí zkušenosti ze sportu.
Ravic: Co říkáte na to, že Jaromír Jágr bude hrát centra?
Robert Kysela: Domnívám se, že Jágr je hráč takových kvalit, že obstojí na jakémkoliv ofenzivním postu.
CZechForever: Zdravím a přeji hezký den. Jste nejlepší komentátoři u nás např. Martin Hosták, Robert Záruba chováte se hodně přirozeně a to se lidem líbí. Někdy se hodně zasmějem nad komentováním Václava Pytelbacha (Titelbach Tv nova) co řekne tak to chyba a ještě se neopraví a nerozezná hráče. Teď konečně k mé otázce. Jak jste osobně spokojeni s výběrem Českého týmu a koho byjste eventuelně donominovali, mě tam například chybí Tomáš Vlasák a jak si myslíte, že letos skončíme? Děkuji za odpovědi a Good Luck všem sportovním komentátorům České televize včetně fotbalových komentátorů. CZechForever
R.Záruba: Děkujeme za pochvalu. Sedíme s Martinem teď vedle sebe a zapředli jsme krátkou diskusi na téma teorie komentování. Výběr nebude tak důležitý jako nálada těch vyvolených lidí... Tomáš by se tam hodil, ale těžko říct... Skončíme později než loni, tomu věřím.
Eva: Co ty Michale jak ti jde hokej?
Michal Dusík: No mým klukům to už jde pomalu líp ;-)
leova anna: ahoj jak se mate???
Martin Hosták: Už mám větší klávesnici, tak mnohem líp, děkuji.
Michaela: Dobrý den

V čem myslíte že budou největší přednosti a slabiny českého týmu?
R.Záruba: Přednosti v útoku, slabiny v obraně a v podbřišku.
max: Uz umite na zpamet sestavy???
Robert Kysela: ještě neznám nazpaměť ani naši sestavu. Všechny soupisky budou ostatně uzavřeny až těsně před MS.
Jan Čákora: Jak vysoké šance dáváte českému národnímu týmu na tomto MS? Jak se vám komentují zápasy českého týmu kde jde už o medaile a zápas je velmi vyrovnaný. Děkuji za odpověď.
Vichnar: Máme velkou šanci, věřím, že forma českého týmu poroste. Komentovat zápasy českého týmu je náročné, člověk musí i přes dlouhá léta praxe vyvinout maximální úsilí, aby zůstal trochu nad věcí, zkrátka zachoval si profesionální nadhled.
MIREK FIALA S TRUTNOVA: TAKŽE CHTĚL BYCH SE ZEPTAL KDY BY NEDEJ BOŽE NAHLE ONEMOCNĚL A MĚLI BYS TE VY HLASOVAT KDO BY MOHL URČITÉHO KOMENTATORA NAHRADIT KDO BY TO BYL KDO BY TO ZVLADL
A JEŠTĚ CHTĚL BYCH SE ZEPTAT KDYŽ BYCH MĚL VYUČENÍ SPORTOVNÍHO NOVINAŘE A MEDIA MOHLY BYSTE MNĚ PŘÍJMOUT PROTOŽE MÍM SNEM JE PRACOVAT V ČESKÉ TELEVIZI ODĚLENÍ SPORTOVNÍ REDAKCE

P.S PROMINTE ZA MOŽNÉ CHYBY PÍŠU V RYCHLOST.
R.Záruba: Tak hodí se obvyklý postup ve vzdělání s koncem na nějaké příhodné VŠ... Jištění komentátorů, kteří jsou "v dějišti" bude při letošnímMS shodou okolností trochu jiné, než obvykle. Stručně: budeme z Vídně i z Innsbrucku jistit sami sebe. Pokud vypadne trasa, třeba budeme komentovat chvíli po telefonu.
vinnie: Dobrý den! Chtěl bych se zeptat pana Dusíka jestli už přenesl přes srdce finálový výbuch jeho milovaných Hamíků. Děkuji za odpověď
Michal Dusík: Určitě, vyhrály totiž Pardubice, které mám úplně stejně rád, konec konců jako i další hokejové týmy u nás.
Hanička " Abby Lockhartová": Co si myslíte, nebo čím to je, že jsme už 3 roky nedosáhli na stupně vítězů (hlavně v Praze). Co jste si mysleli v tu chvíli, když minulý rok ve čtvrtfinále s USA neproměnil samostatný nájezd Jíří Dopita nebo respektive, když jsme to prostě prohráli (já byla před samostatnými nájezdy i při nich tak nervozní, jako celá ČR i s hokejistama dohromady a po tom smutným koncí jsem probrečela skoro celou noc). A nakonec mého dotazu bych si chtěla šplhnout u Martina Hostáka, nejvíc se mi totiž líběj jeho rozbory mezi třetinama s tou jeho tužtičkou. Nikdo to totiž neumí tak dobře jako on. A nejlepší jsou ty jeho " Hostákovský specialitky". Díky za odpověd a vyřidte mu to.
Martin Hosták: Díky, jsem rád, že vás potěší i věcicky, které třeba nemají souvislost s taktikou, ale k hokejovému zážitku patří.
Nájezdy jsou vždycky loterií, my měli v loškém čf smůlu (třeba Jágrova tyčka). Ale je to sport a vidíte rok se s rokem sešel a je tu další šance tu medaili vybojovat.
Petr-Most: jaké % tvořílo v nominačním kritériu riziko
možného obnovení chronických zdravotních
problémů exmistrů světa a Jágra?
R.Záruba: Otázka spíš pro trenéry. Můj odhad: Martin Ručinský a Marek Židlický 10%, Jaromír Jágr 0%, o jiných problémech nevím.
Honza: Dobry den, chci se zeptat, zda si myslite, ze je dobre slozen narodni tym pro MS? Prece jenom nekteri hraci neprokazuji vykonost behem sezony... dekuji za odpoved.
Robert Kysela: Nad seatvou lze určitě polemizovat, ale za výkony a sestavení mužstva odpovídají trenáři a myslím, že Vláďa Růžička už několikrát prokázal, že má pro výběr hráčů velký cit.
Saša Poduškin, Vsetín: Pane Dusíku, nemrzelo vás, že letos nepostoupil do play off Vsetín? Prý to tam máte rád.
Michal Dusík: :-) ve Vsetíně je hezky, ale to platí vlastně o všech místech u nás.
Matěj: Kdy přesně začne MS?
Robert Kysela: V sobotu.
Smolka Michal: Pánové Zárubo,Vichnare,Dusíku,Hostáku a Látale, děkuji za prerfektní komentování letošního play off jsem ze Znojma takže jsem hokej sledoval každý hrací den a musím říct klobouk dolů.
Vichnar: Děkujeme za slova uznání, letošní play off bylo hodně dlouhé a náročné.
Lucka_H.: pane Záruba,mám vás moc ráda,kdysi jste byl na naší škole na nějaké besedě.Chtěla jsem vám popřát mnoho štěstí v životě a zeptat se jak se vám daří?:-)
R.Záruba: Děkuju, Lucko (ta hezká černovláska s dlouhýma nohama v první řadě?), užjsem si tak nějak zvykl na to, že se mi ne všechnodaří.
mejla: Dobrý den pane Dusíku, chtěl bych si jen tipnout komu fandíte v extralize. Tipuji Zlín, poněvadž podle stylu Vašeho komentování je to více než zřejmé. Jestli se pletu, tak se omlouvám, ale myslím, že bohužel ne.....
Michal Dusík: Nemusíte se omlouvat, spíš bych měl já, pokud to vypadalo, že někomu fandím, věřte nebo ne, ale v extralize vážně nemám favorita.
Katarína: Myslíte si, že máme šanci na tomto mistrovství získat zlato?
Robert Kysela: Šanci určitě máme, ale dnešní hokej je tak vyrovnaný, že záleží na momentální formě a také na štěstí.
Šumavský medvěd: Já Vás zdravím ze šumavských hvozdů,chci se zeptat jestli si někdy zajdete zasportovat a jakému sportu jste propadly,mimo to máte také jiné zájmy?
Martin Hosták: Určitě všichni mají ke sportu blízko. Já si chodím pravidelně zahrát fotbal, s dcerunkou se pokoušíme o golf a doufám, že letos v létě opráším tenisovou raketu. Občas mě nemine i nějaký hokejíček....
Eva: Pro Michala Dusíka: Viděla jsem vás během letošního play-off několikrát ve studiu Buly a připadá mi, že jste poměrně znatelně zhubnul. Prozradíte, jakou držíte dietu? Díky
Michal Dusík: Díky, ale potřeboval bych mnohem víc, snad se to povede během letní příravy.
Michal Š:: Chtěl bych se zeptat někoho z odborníků, zda se myslí, že čeští hokejisté vyhrají svou základní skupinu.
Díky za odpověď.
Robert Kysela: Myslím, že základní skupinu vyhrajeme a doufám, že vyhrajeme i celé mistrovství.
Thomas, Wien: Dusíku, jak se těšíš do innsbruckých lázní, ty parchante?
Michal Dusík: Celkem jo, a ty se Jílčus připrav na ruské kolo ve Vídni. :-)
Smajlik: Jak je
Michal Dusík: Zatím dobře.
K: zdravím :-)
Michal Dusík: Díky, já taky
Bugs: Co si myslíte o V. Růžičkovi? Na mě zatím jako trenér národního mužstva moc dobrý dojem neudělal...
Robert Kysela: Myslím, že Láďa Růžička je hodně impulzivní trenér, ale určitě má autoritu a cit pro výběr hráčů a ve své krátce trenérské kariéře na Slávii prokázal, že umí sestavit vítěžný tým.
Dofi: Dobrý den pánové,
Chtěla bych se zeptat, kterou školu jste vystudovali ,nebo lépe řečeno jakou školu bych měla vystudovat, pokud bych chtěla dělat sportovní redaktorku?Díky
Vichnar: Televizní sporťáci mají vesměs vysokoškolské vzdělání. Nejvíc je tělocvikářů (Vichnar, Bartůšek, Bednaříková, Rejman) a novinářů (Záruba, Holzel,Jílek, Bažant, Drbohlav). Ale máme i ekonomy (Svěcený,Čapek) a dokonce absolventa matematicko-fyzikální fakulty (Dusík). Jde hlavně o to neustále sport sledovat a pracovat na sobě.
michal.provaznik@seznam.cz: Pane Zárubo, pana Šulce jste se ptal, zda udělal,ze své pozice dost pro propagaci hokeje v sezoně ozdobené hráči z NHL.
Chtěl bych se zeptat Vás, zda ČT, konkrétně redakce sportu udělala dost?
Proč byl v takto ojedinělé sezoně vysílán pouze sobotní přenos zápasu (Galaxie sport měla zájem vysílat úterní zápasy a až po odmítnutí ze strany ČT zakoupila finskou ligu)?Je opravdu vysílací schema ČT natolik "svaté",že ani při takto ojedinělé sezoně nelze změnit?
Je pro tak kvalitní magazín, jakým je Dohráno důstojný vysílací čas ve 22.30,příp. déle?
R.Záruba: Zatím nejlepší otázka. Tady je odpověď: ČT odvysílala 280 hodin hokejového programu v této sezoně, nejvíc ze všech evropských televizí. Sledovanost nebyla nějak dramaticky vyšší než loni, předloni ... v play off byla dokonce nejnižší za poslední roky.... K nabídce Galaxie: ČT koupila vysílací práva za mnoho milionů a měla je častečně přepustit Galaxii za sumu v řádu desetitisíců. Neví, který hospodář by (navíc při předpokládaném snížení sledovanosti) takový obchod uzavřel... Dohráno: čas určuje ředitelství programu, ale 22.30 ja na hranici výroby. Až fotbalové a hokejové kluby vybaví své stadiony trasovacími body, budeme moci vysílat třeba ve 20 hodin.
Francesko: Komu více věříte v brance??? Tomáši Vokounovi nebo Hnildovi???
Robert Kysela: Více bych věřil Hnildovi.
***: Proč jste tak zaujatí proti Hc Moller Pardubice?????????
Na Ms2005 měly vybrat Mikesku a Bulise místo Ručinského a místo Vokouna Svobodu! A proč Průcha nehraje s Hemským? Vždyť jsou dobře sehraná dvojka. Proč musí být jen na střídačce?? Děkuji předem za odpověď
Martin Hosták: Rozhodně nejsme zaujatí proti žádnému týmu, stejně jako žádnému nefandíme, nebo se o to aspoň snažíme.
Nominační otázky patří trenérům, těžko hodnotit jejich záměry. Jejich úkolem je vytvořit tým, který bude mít šanci na velký úspěch. Naším pak komentovat dění na MS :-)
Majda: Roberte a Martine přejeme hezký den a držíme Vám palce stejně jako našim hokejistům. Možná si nás pamatujete z Vltavy, ptám se za celou třídu IV.A Zdravotní škola Plzeň: "Pojedete opět na vodu ?" My ano, tentokrát máme namířeno od 13.června na Ohři.
Stejně jako holky z "Peďáku" a z liberecké "Textilky"
R.Záruba: Letos pojedeme zřejmě Ohři nebo Vltavu a to proto, že vedoucí kampaně "Ohře 2005" je neskutečný packal, mazal, lepil a imbecil. nějaký Pucholt.
HOnya: Myslite ze J. Dopita na repre nema ? imho bude v tymu chybet...
Robert Kysela: myslím, že v současné nominaci jsou hráči mladší a výkonnější.
medvedobijec: Chtěl bych se zeptat, jak máte dohodnuto kdo komentuje např. Japonsko-Tádžikistán a kdo finále?
Vichnar: Nasazení komentátorů na jednotlivé zápasy má na starosti šéfkomentátor Robert Záruba.
evik: Pane Záruba, od čeho máte tu "novou" jizvu na bradě, že by hokej?
R.Záruba: Doufám, že je to porucha pigmentace.
tchi-tchi: Komu jste nejvic fadili v letosni ELH? Kdo byl vasim favoritem?
Robert Kysela: Nejvíce jsem fandil Kladnu, mým favoritem byla Slávie.
Dáša: Zdravím pánové, šikovníí......jak odměňujete trpělivé čekající, chápavé manželky?
Michal Dusík: Musím přiznat, že naše manželky častěji odměňují nás.
Broskvička: Ahoj kluci, jak to jde?:))
Robert Kysela: Je to dřina.
Biggos: taky u vas prsi??
Michal Dusík: Tady ne, jsme v salónku ČT a střecha naštěstí drží.
Jiří Cieciwa: Dobrý den. Zdrávím redakci sportu. Už se moc těším na vysílání ČT2 z MS. Mám otázku, zřejmě na celé osazenstvo. Co říkáte na nenominování velmi úspěšných hráčů ze severských soutěží? Viz. Tenkrát. Není to dlouhodobě demotivující? Jinak, hodně štěstí a díky za odpověď. Jiří Cieciwa z Plzně
R.Záruba: Těch hráčů vychom opravdu měli na tři týmy. Petr Tenkrát měl zatím vždycky v nominaci smůlu. Jaké to je, nevím, ale zrovna Petr už se s tím asi naučil žít.
Vita Ciganek: Muzu se zeptat na jednu vec proc tam do te reprezentace cpou starou generaci ktera ma uz hodne za sebou treba takovy rucinsky tam nema co delat a myslim si ze i vybrani brankaru nebylo stasnte.
Robert Kysela: Myslím, že trenéři vybírají nejlepší hráče podle svého svědomí a Růča je špičkoví útočník, který držel půl sezony Litvínov nad vodou.
zuzi: Dobrý den,dovedete si představit jako hokejového komentátora ženu? Je vůbec nějaká taková? Děkuji moc.
R.Záruba: Dovedu, ve Švédsku to zkoušejí, ale tam jsou trochu dál v dělení "komentátor - expert". U nás zatímtakový typ nemáme. Ale už se rýsují v jiných sportech.
Lenka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda plánujete psát dojmy každého dne během MS tak, jako jste psali vloni. Skvěle jsem si početla, díky:o)
Martin Hosták: Ano, chystá se na těchto stránkách deníčky jako loni. jsme rádi, že se vám líbily.
Broskvička: Chatování nebo připrava na MS?:)
Robert Kysela: Chatování.
nevim, asi já: Zdravim... už se moc těšim na MS a taky na Vaše komentátorské umění. Musím říct že sem se jednou koukala na jednu nejmenovanou televizi (novu:o))) a ve srovnání s Vámi byli komentátoři dosti chabí. Na Vás nikdo nemá, máte u mě 1*:o) mějte se
Vichnar: Děkujeme Vám za příjemná slova uznání.
DISMEMBER-SWEDEN: Jak se odpovida, kdyz je Vas na chatu tolik, snadneji, ze?
Michal Dusík: Určitě snadněji, ale Vás je pořád víc.
Bull: Co říkáte na slovenský hokej? Podle mě v současnosti oplývá dravostí, "akčností", o které si může náš tým nechat jenom zdát...
Robert Kysela: Myslím, že slovenský hokej se vypracoval na světovou úroveň, ale domnívám se, že náš hokej má trochu širší základnu, lepší brankáře a celkově je o trochu na vyšší úrovni.
puk: Otázka pro každého a postupně!
,,Jak si vedete?"
Martin Hosták: teď si vedeme zhruba takto: Petr vybírá dotazy pro něho, i Robert a Michal píšou velmi svižně všemi deseti. Robert Kysela má k ruce pomocnici a já si musel poručit větší klávesnici.
Petr: Dobrý den,
při pohledu na Ms v televizi jsem marně hledal každodenní studia které se vysílala vždy po skončení polsedního zápasu a mapovala celý den na šampionátu,jak to bude letos?
Michal Dusík: Letos se stejně jako v předchozích letech nebude vysílat samostatné studio, které by večer shrnovao dění na MS, ale všechny informace Vám nabídneme už ve studiu, které bude rámovat každý přímý přenos.
Franta: Myslíte si, že mohou Kanaďané pomýšlet na titul, když se nehrálo NHL a většina kanďanů vůbec nehrály???
Robert Kysela: Myslím, že na titul může pomýšlet až pět mužstev.
Mates: Panove odkud ted nam pisete?
Robert Kysela: Z budovy ČT na Kavčích horách.
Peter Sokol: Som zo Slovenska, a českí hokejoví fanúšikovia môžu byť veľmi spokojní s úrovnou Vás - českých komentátorov a spolukomentátorov. U nás je to úbohé, a preto vždy ak dávate v priamom prenose Slovákov, vždy sa pozerám na ČT. Držím Vám palce, vydržte a buďte stále taký dobrý. A ešte jedno želanie: česko-slovenské finále.
Michal Dusík: Díky za přání a kdyby takové finále vyšlo, měl bych také radost.
Jana: Dobrý den pánové. Mám otázku pro P.Vichnara - vzpomínáte si ještě na poslední minutu finále 1996? Byla to pro mě tehdy krásná neděle - ze samé radosti jsem pak večer porodila svou první dceru a stále mi znělo v uších: "To snad není pravda!" :) Díky Jana
Vichnar: Dobrý den, to je zatím nejkrásnější vzkaz, který jsem dostal. Na finále z roku 1996 si pamatuji velmi dobře. Když dal Martin Procházka gól na 3:2, řekl jsem: "Dotkli jsme se hokejového nebe!" Vy jste se pak večer do toho nebe dostala. Doufám, že Vaše dcera je zdravá, krásná a šťastná.
Broskvička: To má být spíš zábava, ne?:) Vždyť je vás na to dost... Zdravím Dusíka...:)))
Michal Dusík: Ahojky, je nás dost, ale dotazů je pořád víc :-).
Milan Reiss: pro Martina Hostáka: Martine, myslíte si, že bylo šťastné udělat tak dlouho dopředu brankářskou jedničkou Tomáše Vokouna?? A dále, nemyslíte si, že někteří hráči, co jsou v nominaci na MS mají reprezentační dres už tzv. za "zásluhy"? Nebylo by lépe povolat mladé "dravější" hráče, kteří se chtějí ukázat a něco dokázat??
Martin Hosták: Je rozhodně rozumné hráčům dostatečně včas oznámit situaci kolem brankářů. nejen kvůli nim samotným, ale přinese to i celkový klid do mužstva. otázky nominace jsou v kompetenci trenérů, každý má jinou filosofii a jiné představy. Já bych více dravců přivítal.
alex: koho mame ve skupine???
Vichnar: Vse o MS najdete na strankach www.mshokej.cz. Jinak v naší skupině máme Švýcarsko, Německo a Kazachstán.
Mates: ?
Michal Dusík: !
klukjakobuk: jaký je Ota šéf ? po pravdě, třeba to nebude číst :)
R.Záruba: Bude to číst. Je to šéf. Jiný než Míra Bosák. Ota reaguje prudčeji,
někdy je to ku prospěchu věci, někdy ne. Získal jsem za těch pár let pevný dojem, že nepracuje a nejedná ve svůj prospěch, ale s přesvědčením pro Českou televizi. A to tu také vždycky na tomto postu nebývalo zvykem.
JOSEF: MYSLÍTE,ŽE SE MÁ STÁT JEDNIČKOU ČESKÉHO TÝMU T.VOKOUN I PO TOM JAKOU MĚL ŠPATNOU SEZONU?
R.Záruba: Myslím, že to ještě stojí za pokus.
Pavel V.: Moc na sport nejsem ale mistrovství sleduji a vždy je to na ČT skvěle připravené. Jen tak dál.
Vichnar: Děkujeme za Vaše slova uznání.
Vita Ciganek: Pro Roberta Kyselu mi se zda ze us na to nemaji litvinov dostal podle me do play off hlavne Jan Caloun a Slegr. Ja vim ze hokej je kolektivni sport ale litvinov dokazal vice bez nej nez s nim. .-)
Robert Kysela: Čaloun a Šlégr Litvínovu pomohli hodně, ale před zraněním hrál Růča taky výborně. Byl hodně nebezpečnej, třikrát jsem proti němu hrál.
Leos: Dobry den pane Zaruba,zajimalo by me kolik poradu Buly budete pristi rok vysilat a jestli to budou opet soboty.Jinak jsem velice rad,ze se bude MS 2005 vysilat na CT a ne na Nove,protoze vase profesionalni uroven je mnohem lepsi.Diky hezky den
R.Záruba: Nevím ani to, ani ono. Skončila nám vysílací smlouva, novou zatím nemáme.
Jirka: Kdo z natupujících talentů vás nejvíce zaujal
Robert Kysela: V poslední době Průcha.
radek: chci poděkovat,že MS budete komentovat právě vy,nova se nedá poslouchat!
Vichnar: Děkujeme, Vaše slova nás těší a zavazují.
Vladimír: Kdy se pan dusík naučí rozumět hokeji, a přestane vymýšlet neexistující hjokejové poučky, které používá při komenování zápasů ?
Michal Dusík: Třeba to časem přijde.
Tim kutil: Máte své hokejové oblíbence?
R.Záruba: Velká válka u stolu: kromě Michala Dusíka jsme všichni soudní hokejoví pozorovatelé přesvědčeni o historické nadvládě Montrealu Canadiens. Michal zabředl do beznadějné víry v Toronto Maple Leafs.
Stachybotrys Atra: Dobrý den! Sice jsou tyto www stránky super, ale přece jenom mi tu neco chybí: fanshop se suvenýry z MS nebo aspoň odkaz. Vím, že se předpokládá, že budete odpovídat na otázky o hokeji, ale myslím si, že suvenýry k šampionátu neodmyslitelně patří a tak Vás tímto prosím o pomoc. Asi mi odpovíte, že se obracím na špatné adrese, ale když jste ti "sportovní redaktoři a komentátoři a hokejoví experti", tak možná budu mít štěstí a poradíte mi :) Děkuji! StachybotrysAtra@seznam.cz
R.Záruba: Na stránkách by se mohly objevit se začátkem MS. Ale bez záruky, opravdu o tom moc nevíme.
Broskvička: To zmákneš, jsi přece šikovný kluk...:) Musíš odepisovat všema deseti...:)))
Michal Dusík: Když já píšu jako blesk, ten taky dvakrát neuhodí na stejné místo. Přijď mi pomoct.
Staňa: Zajímalo by mě, jaký máte názor na naši současnou hru, když v podstatě s týmem pro MS máme takové problémy s Rakouskem a s Finskem (kterému odmítlo hrát na šampionátu až 15 vynikajích hráčů-viz komentář z pátku)? Co si mám myslet o hráčích, kteří jsou na hraně nominace, že tak odfláknou poslední zápas ve Finsku? Nemyslím si, že i současná forma Vokouna nutí ke klidu jak trenéry, tak i příznivce.
Martin Hosták: Vůbec není důležitá hra před šampionátem. Bylo by určitě lepší pro pohodu týmu všechny soupeře smést, ale i to může mít svá úskalí. Vzpomeňte na loňské čtvrtfinále. Takže rozhodující bude forma týmu 12.5.
Lucky Luke: Dekuji vsem za dobrou práci kterou odvadite, a chtel bych se zeptat zda CT vlastní práva na vysilani MS i pro dalsi roky? Pokud ano pripadne do kdy?
Vichnar: Děkujeme za slova chvály. Práva na MS máme podle mých informací do roku 2011.
Vita Ciganek: Pro pana kyselu ja sleduji hokej od 14 let a nadavam i na kubinu za to co si dovolil rict a to jsem ostravak. ale myslim si ze vetsina "borcu" z nhl si prijde a ostatni delaji tak jak piskaji. Myslim si ze martin straka v uvodnim zapase proti zlinu spadl sam a rozhodci mikula dostal zbytecne pokutu mam pocit ze si to straka vymodlil
Robert Kysela: K hokeji patří i spousta zlozvyků a kluci z NHL jsou mnohdy sebevědomější a drzejší vůči rozhodčím, protože vědí, že příští rok už tady třeba nebudou. Jinak já zastávám názor, že i rozhodčí je jenom člověk a vůči nadávkám proti rozhodčím bych postupoval tvrdě.
ronnie: Měl bych jeden dotaz na pány Zárubu a Vichnara.Kdo z vás křičel v Naganu "Přepište dějiny"
Vichnar: Přepište dějiny křičel Robert.
Dýtr Švadlenka: Budete při finále MS zase tak servilní vůči Václavu Klausovi stejně jako kdysi, když ještě dělal premiéra? A bude se mu v šatně zase zpívat "Vašku ty si príma chlap"? (vím že to nebylo na něj, ale Klaus měl určitě radost) :o))
R.Záruba: Pokud považujete za servilní komentář "V čestní lóži sedí premiér Václav Klaus" , pak asi ano. OD roku 1996 jsem s ním žádný rozhovor nevedl, ten tehdejší nebyl rozhodně servilní - a hlavně od té doby přes různé tlaky nebyl žádný jiný. Vašku ty jsi príma chlap zpíval nároďák maséru Václavu Šaškovi - bylo to tak po každém zápase, takže i po finále, kdy se do kabiny nechal uvést poněkud zmatený premiér.
Leoš: Roberto Kyselo, kdo Ti dneska poradil tu košili??
Inženýr a podnikatel v jedné osobě, hokejista taky trochu,by mohl mít lepší vkus.....
Robert Kysela: To je tajemství, ve Vídni to vylepším, jo?
Kuku: Hrozně se mi líbí jak komentujete sportovní přenosy.
Budete komentovat i další MS v Hokeji?
R.Záruba: TV práva máme až do roku 2011. Kdo z nás tu tou dobou bude je otázka.
Michalch: Pro Roberta Kyselu:Snad te Ruza nakonec napise na tu nominacku, vzdyt kdo jinej by mel jet na najezd nez ty! Ale jen pod podminkou ze predvedes paradu ala Briza..jsi pro?
Robert Kysela: Jsem, až budeš chatovat s Růžou, tak mu to napiš, jsi pro?
Vašek Scheiner: Dotaz pro pana Vichnara. Vím, že je to mimo téma, ale nevíte jestli budete vysílat alespoň něco z víkendového mistrovství ČR v zápase? Mějte se.
Vichnar: Bohužel nebudeme.
Honza: Dobrý den,chtěl bych se zeptat komu fandíte v naší EXTRALIZE,a co říkate že zase bude chytat Tomáš Vokoun?Tato sezona semu vůbec nepovedla.Předem děkuji za odpověd
R.Záruba: V ELH nefandí nikdo z nás nikomu. Pokud bude Vokoun chytat a ne pouštět, bude to dobré ne?
Ku8ba: Reaguji na fotky z chatu - vypadáte jak na sjezdu ÚV KSČ :-))) Pěkná tiskovka! Hodně štěstí a pevných nervů na MS!
Vichnar: A to ještě nevíte, že tady byl s námi Milouš...
Ivan Urva: Bude možno sledovat příme přenosy i prostřednictvím webových stránek ČT vysílání on-line ?
R.Záruba: Máme právo použít pouze ukázky. Celé zápasy nejsou od IIHF povoleny přenášet na internetu. A my nejsme piráti.
dejvidek: Chtel bych se zaptat vsech panu:
1) zda umite nemecky, pripadne kdo nejlepe
2) zda budete bydlet ve stejnem hotelu jako reprezentace
3) zda navstivite Pratr
4) jak se podle vas muze na hre Kanady a USA projevit fakt, ze temer polovina hracu obou tymu nehrala tuto sezonu vubec hokej.
Diky
Michal Dusík: Petr Vichnar v mládí němčinu studoval, já se taky domluvím a Robert je sice silnější v angličtině, ale pasivně alespoň rozumí. Bydlíme v jiném hotelu a na návštěvu Prátru v nabitém programu asi nedojde (tedy u mě v Innsbrucku určitě ne :-) ), o Kanadě a USA těžko soudit, ale rozhodně hráče přivezou kvalitní.
Misa: musim vystudovat zurnalistiku,abych se dostala do sportovni redakce CT?
Vichnar: Měla byste vystudovat vysokou školu, ale žurnalistika není podmínkou.
Vita Ciganek: pro pana Ing.kyselu Ja chci rict ze vas uznavam jako hrace a ze vy asi urcite vite vice kdyz jste na tom lede ale stejne sklada se tym to musi byt slozeni vhodneho typu hracu a on mi tam nepasuje. Ja si myslim ze vice je tam treba Caloun co si myslite o Honzovi Calounovi jako o hraci.
Robert Kysela: Necháme se překvapit, já mu věřím. Honzovi bych místo v sestavě dal taky, protože to je hráč, který je schopen rozhodnout kterýkoliv zápas.
Roman: Dobrý den, jaký je Váš názor na současnou podobu MS? Každý rok to samé, asi šest nudných zápasů o ničem, a potom jeden důležitý zápas, který rozhodne o všem. Myslím, že kupř. utkání s Rakouskem, Lotyšskem, Švýcarskem nemůže nikoho nadchnout. MS se stává docela nudnou podívanou, myslím, že je to dlouhodobě neudržitelné. Jaký je Váš názor? Děkuji.
Martin Hosták: Systém MS je trošku poplatný tomu, že ekonomicky silné hokejové země jsou herně kolem desátého místa pomyslného žebříčku. IIHF si ale pochopitelně přeje, aby zájem o hokej v těchto zemích rostl. Souhlasím s vámi, že řada zápasů není pro našeho fanouška tak atraktivní, ale těžko s tím něco uděláme. A systém play-off je sice krutý, ale obrovsky atraktivní. Tam bych se přimlouval, aby to zůstalo jak je.
Broskvička: Ráda bych přišla pomoci, ale má práce mi v současné době neumožňuje, abych se "flákala" na chatu jako vy...:)))
Robert Kysela: Jo, a co děláš?
Ravic: Kdo z Vás zná nejlépe hokejová pravidla? Čtete s v nich občas po večerech?
Vichnar: Je to moje nejoblíbenější čtení...
Dvořák: Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik přímých přenosů bude komentovat pan Záruba,kolik pan Vichnar a kolik pan Dusík a podle čeho se to rozděluje.Děkuji
R.Záruba: Michal bude komentovat všechny zápasy z Innsbrucku, kromě našeho případného čtvrtfinále. My dva s Petrem jsme ve Vídni, o přesném počtu zápasů zatím nelze nic napsat, ale bude to tak zhruba půl na půl.
max: fandite nekdo MOTORKAM??proc ČT2 nevisila motorky??troufli byste si na to??
Michal Dusík: Já jsem dokonce už dvakrát MS motorek komentoval, když na ně ČT měla vysílací práva, a taky jsem se podílel na přenosech z ploché dráhy. Jinak vysílání je otázkou financí a letos nabídneme alespoň přenosy z GP Brno.
max: kolik bude zivych prenosu?? bude to vic jak vloni??
Vichnar: Živých přenosů bude 25, záznamů 5. Je to nový rekord, vloni jsme vysílali 29 zápasů.
Petr..Most: pánové, proč se při jakékoliv zmínce o sestavě vymlouváte na Růžičku? Vy nemáte nikdo vlastní názor? Já ho mám, rád bych se mýlil, ale s takto postaveným mančaftem nepřejdem opět přes čtvrtfinále! Je tam nejméně polovina hráčů z formy, např. Vokoun Špaček Hlaváč a nejsou tam nadupaný kluci jako Erat Bulis Čaloun(nejlepší střelec ligy v poměru k počtu zápasů) To zas bude vostuda, ale ať, aspoň možná Růža vyletí!!!
Robert Kysela: Máš pravdu, já bych mužstvo taky postavil trochu jinak a Čaliho Bulise bych určitě vzal.
Chatař: Pro všechny, chatujete nebo paříte po síti nejakou hru?
Michal Dusík: NHL 2005, ale teď je tam zrovna stávka :-)
Matěj Pluhař: Dobrý den, jste asi Ti nejlepší komentátoři, které mohli pro MS vybrat a "experti" to samé, ale otázka: Jak bude zhruba vypadat letošní Studio MS? Každý rok to blo zařilejší a zdařilejší a tak jsme zvědavý na letošek :-). Matěj
R.Záruba: Bude v levém vzdálenějším rohu od hlavní kamery, pár metrů od hřiště s výhledem do interiéru Wiener Stadthalle. Vybojovat to místo na obhlídce zhruba před půl rokem bylo docela zajímavé, ale díky toleranci slovenských kolegů a jiným nárokům švédských a finských kolegů se to povedlo.
Radek: Pro R.Kyselu: Vzpomnel jsem si ted na vas super najezd na Břízku Litvínov-Sparta jak jste mel na lopatě jeho příjmění. Asi jste si hodně věřil že?
Robert Kysela: Jo, hodně, věděl jsem, že dám gól.
LuLu: Prosím vás, nemáte v záloze kraťoulinký scénář, který by jste mohl uveřejnit na webových stránkách ČT? Děkuji i když to neumožníte... HEZKÝ DEN
R.Záruba: Předzápasový program bude podobný jako v Buly. V přestávkách bude analýza a aktuální reportáž z "protizápasu". V 1.přestávce další aktuální zpravodajství z turnaje, ve druhé velká anketa o českém hokeji.
Pavel: Pane Zarubo, jaka beznadejna vira v Maple Leafs? Vzdyt to je nejlepsi tym NHL!! GO LEAFS GO!!
Michal Dusík: Díky, já to taky říkám. Příští rok jdeme na pohár (pokud budou hrát:-) )
Vita Ciganek: Opet pro pana Ing.Kyselu. No ale nezda se mi to moc fer ja nemam rad takove hrace. Jak vy jste to sledoval ze jste nebyl tak vytizen.
Robert Kysela: Nerozumím vaší otázce.
Karel, Praha: Pro pana Dusíka, prý máte ve sportu na starosti i přípravu smluv. Jak to všechno, proboha, stíháte.
Michal Dusík: Špatně :-), doufám, že mi pořád jde komentování líp než smlouvy.
Broskvička: Pomáhám s přípravou zpráv, které poběží ve 14 hodin...:))
Michal Dusík: Tak potom :-)
Michalch: Sem.Az si budes oblikat dres a pojedes na ten najezd,vzpomenes si na me...Jsi pro?Ukazovacek do kamery a pak jen zvedni palec.Za to ti pak koupim pivko.Pokud nepohrdnes
Robert Kysela: OK - beru.
Petr Vrána: Kde sedíte pane Látale, na fotografii na internetu Vás na celkovém záběru není videt?
Michal Dusík: Jarda už bohužel sedí v autě, ještě musí sehnat hráče pro ČB.
Libor: Dobrý den. Nemyslíte si, že se u nás dělá z MS v hokeji až příliš velká událost, která ovšem tak zásadní význam nemá. Hokej zajímá v Evropě asi deset národů a v zámoří američany a kanaďany, jinak nikoho jiného na světě. A my z toho děláme "světovou" událost. Jo třeba MS ve fotbale, to je jiná, ale hokejové MS ... občas mi ten kolotoč okolo něj přijde směšný. Díky za odpověď.
Martin Hosták: Máte pravdu, ale u nás je hokej skutečně národní sport a spolu s fotbalem ho sleduje nejvíce diváků, takže se mu logicky věnují i média. a nějvětší událost v hokejovém světě je každoročně MS. Těch zemí, které se věnují není moc. A ty USA si škrtněte, tam je hokej na okraji zájmu, patří na šestý sedmý stupínek mezi sporty.
Broskvička: Japa to vypadá s hokejovou hymnou? Oslovíte opět Michala Davida nebo dáte přednost talentované skupině RET?:)))))
Michal Dusík: Skupina RET určitě ráda něco připraví, jenom, aby to vydržel led.
DISMEMBER-SWEDEN: Ve Vidni cesky hokejovy tym vyhral v roce 1977 MS, vzpomina si na to treba Petr Vichnar?
Vichnar: Jistě, že si na to vzpomínám. Tohle MS jsem ještě sledoval jako divák, další dvě už jako komentátor. Zvlášť to v roce 1996 se povedlo... V roce 1987 jsme zase z úsporných důvodů bydleli v Bratislavě a každý den jezdili do vídně a zpět.
Robert Plant: Jakou muziku si berete sebou na MS???
Michal Dusík: Určitě i něco od Tebe, jinak docela pestrou směs, od Green Day a Foo Fighters až po Blues Brothers či Nohavicu.
Broskvička: Bohužel tu jsem na všechno sama, protože jedna musí být trvale dole...:(( Tak snad příště...
Michal Dusík: Ale zase je výhoda, že jedna je tím pádem stále nahoře ;-)
Roman: Pane Dusiku, jak jste se dostal od kvantove fyziky k hokeji do CT1?
Michal Dusík: Docela složitě, ale pokud bych to měl napsat stručně, tak přes počítače. Ale ona to byla spíš cesta od hokeje přes fyziku zpět k hokeji :-)
Sarka: Dobry den, moje otazka se jeste tyka skonceneho Play off extraligy - Proc nemuzete komentovat zapasy nezaujate a vzdy "nadrzujete" prazskym tymum! Pane Zarubo - po skonceni 4.finale jste ve studiu delal dlouhy rozhovor s panem Bokrosem a naopak pana Martince jste ani nenechal odpovedet na 4 otazky, skocil jste mu do reci a vylozene ho vyhodil a ukoncil vysilani!!! Tohle nebyl profesionalni vykon! Proc jste zaujaty proti Pardubicim??? Jediny, kdo dokazal hokejova utkani skvele okomentovat byl pan Hostak - za to mu dekuji. A ma otazka ohledne MS - cim si vysvetlujete, ze z mistrovskych Pardubic ve vyberu na MS chybi hraci jako Mikeska, Bulis... misto nich byli nominovai hraci naprosto bez formy nebo kteri celou sezonu nic nepredvedli - viz. Havlat,Cajanek atd. ??? Ve vyberu pana Ruzicky jsou jen radoby hvezdy. Kdyby titul vyhrala Slavia nebo Sparta, tak z techto tymu mame v kadru na MS aspon po 5hracich, ze vyhraly Pardubice - trestem ma byt, ze nejlepsi hraci ligy nepojedou na MS. Pan Ruzicka uz letos predvedl sve trenerske schopnosti, kdyz skoncil se Slavii na 6.miste, nema na postu trenera narodniho tymu co delat!!! Dekuji za odpoved.
R.Záruba: Špatně jsme odkliknul, tak pro jistotu ještě jednou. Vladimíra Martince jsme doslova tahali z ledu, s Ernestem Bokrošem jsme při tom čekání opravdu natahovali čas. Dostal jsem jasný příkaz končit do 20.00, Martinec přišel pár minut před osmou, proto zbyl čas jen na pár otázek. Neprofesionální by bylo, kdybych svévolně natahoval náš program. Až se hráči a trenéři naučí, že na stadionu mávají tisícům, zatímco v televizi se na ně dívají miliony, budeme určitě solupracovat na našem společném díle lépe... Proti Pardubicícm nejsem zaujatý, nevím proč bych měl být,je to pro mne klub jako každý jiný. Vlastně ne, do Pardubic jezdíme hrát s týmem ČT přátelské zápasy, takovou družbu s jiným klubem nemáme. Mimo to jsou Pardubice nejvysílanějším týmem posledních 5 let. Tak s tou zaujatostí to asi nebude tak horké, co říkáte? Zbytek Vašeho vzkazu patří na ČSLH.
Josef: Jak bude vypadat sportovní spravodajetví na ČT24.
Michal Dusík: Doufáme, že dobře. Havně chceme nabídnut pravidelné a aktualizované zpravodajství a doufáme, že si diváky najde. K tomu se můžete těšit i na pravidelné sportovní besedy.
Jana: Zdravím Vás pánové a přeji hezký den.Miluju hokej,velký a křivý nosi a tím pádem Roberta Zárubu!Moc Vám všem držím palce v další kariéře komentátorů,protože jste skvělý a při českém úspěchu s Vaším hlasem na obrazovce,mám husí kůži a tachykardii.Prosím,pozdravujte Míru Bosáka,ten je taky úžasnej.Děkuji a pořádně křičte góóólAhoj.
R.Záruba: Nevím,jak se to mohlo s tímnosem stát. Ještě v 17 jsem měl rovný nos. To ostatní (komentování) přišlo taky až pak, takže to spolu možná opravdu nějak tajemně sousvisí.
Falcon: Chcem sa spýťať pána Hostáka, koho považuje za favoritov jednotlivých skupín na MS?
Martin Hosták: Favoriti jako obvykle. Češi mají asi nejsnazší cestu, ostatní velmoci mají lepší soupeře. Slováci proženou Rusko, USA Kanadu a Finové mě teď mile překvapili, takže se ŚVÉDOVÉ MAJÍ NA CO TĚŠIT.
Michal: Chtěl bych se zeptat pana Dusíka v kolik hodin budou začínat zápasy.
Michal Dusík: Pravidelně v 16 a ve 20 hodin.
Petr Lexa: Proc CT nema v hokeji schopneho a jedinecneho komentatora jako je ve fotbale p. Bosak? Pan Vichnar, Dusik nemaji v redakci co delat. Dekuji za Vasi odpoved .
R.Záruba: Souhlasím, Míra je výjimečný. Ujišťuji Vás ovšem, že na rozdíl od něj budou mít Petr Vichnar a Michal Dusík v příštích dnech opravdu moc co dělat. Jsou to oba dobří komentátoři, bez nich bychom vysílání z MS v hokeji dohromady dávali jen velmi těžko.
V.Scheiner: Včera byl Váš štáb natáčet na mistrovství ČR v zápase v Praze, tak jsem chtěl vědět, jestli se bude alespoň něco z toho vysílat a kdy? Jinak zdravím hlavně pana Vichnara. Přijďte se na nás zase někdy podívat.
Vichnar: Ahoj, na MČR točili naši zpravodajci. Včera se to nevešlo do BBV a tak se to vysílalo dnes ve 12:00. Někdy přijdu. Zdravím tátu!
SETE: ahojky ... ta tuzka te fakt dobra. budete ji pouzivat i na MS ???
Martin Hosták: Díky, budeme ji mít ve studiu ve Vídni.
Peťa: Proč letos nebude Česká televize vysílat Studio MS? Alespoň v programu o něm není ani zmínka. Zřejmě máte v úmyslu vše podstatné vměstnat do přestávek mezi třetinami , že? Jinak přeji hodně zdaru v práci a jako moderátor a zprávař jednoho jihomoravského rádia moc zdravím Roberta Zárubu a oceňuji jeho poctivou práci a 110% výkony při komentování, skutečně radost poslouchat. Jenom škoda, že tak živé komentování nepodává stálice ČT Petr Vichnar, který už je na moderní hokej asi až příliš umírněný, ale kraso mu sedí, možná tudy vede cesta.........Doufejme, že si vychutnáme letos opět nějakou jak já říkám Zárubovu lahůdku po zisku zlata :-)))) "Vítej zlatý hattricku" či naganské "Přepiště dějiny"....na to se nezapomíná
R.Záruba: Studio MS budeme vysílat stejně jako loni... Petr komentuje trochu jinak, ale spoustě lidí to určitě vyhovuje víc, než ten můj uřvaný styl.
šárka: Dobrý den jak se máte?prosím odepište mi!já se strašně nudím....kolik vám je let?mě je 10 let
Michal Dusík: A neměla by ses nudit ve škole? Jinak se máme docela dobře a dohromady je nám 158, ale už jsme tady jenom 4.
Jirka: Zkusili by jste si třeba komentování Ligy mistrů?
Vichnar: Zkusil bych si to rád, ale na fotbal máme v redakci výtečné kolegy. A s hokejem a dalšími sporty je práce dost a dost...
Ravic: Otázka pro Roberta Zárubu: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak hodnotíte hrací systém MS?
R.Záruba: Dal bych přednost systému z MS 1997: 6 nejlepšíchtýmů každý s každým, třeba dvakrát.
DISMEMBER-SWEDEN: Usadil se definitivne Martin Hostak v HK, nebo se jeste vrati do Svedskeho kralovstvi?
Martin Hosták: Máloco je definitivní, ale zatím s tím tak počítáme. Do Švédska se ale budeme vždycky rádi vracet, bylo tam báječně.
Igor, Tábor: Otázka pro všechny: Budete mít na MS studio pouze ve Vídni, nebo i ve druhé skupině? Jestli třeba uvidíme něco ze zákulisí skupin v Innsbrucku. Třeba o vaší práci - jak komentátoři tráví volné chvíle a tak.
Vichnar: Studio bude pouze ve Vídni. V zákulisí bude natáčet štáb pořadu Adresát ČT, který bude vysílat pořad ze zákulisí MS v neděli 8.5.
Broskvička: A jak to vidíte s letošním MS? Myslíte si, že naši hoši budou stejně tak úspěšní jako naposled ve Vídni? Minulé MS ve Vídni bylo pro mě tím nejkrásnějším hokejovým zážitkem...Kéž by se to znovu podařilo...Mrzí mě, že se nezúčastní Albi, byl nám vždy výborným kapitánem...Ještě, že zůstavají skvělí komentátoři!!!!
Michal Dusík: Doufám, že jo a že ti nějaký další hezký zážitek přidají a třeba i komentátoři. :-)
Pavel z Ostravy: Bude při mistrovství v televizi take elek. tužka?
Martin Hosták: Ano, ve studiu ve Vídni
Martin K.: Kolik přenosů budete celkem vysílat s komentářem a v jaké časové relaci ??
Vichnar: Celkem budeme vysílat 25 přenosů a 5 záznamů.
Novas: dobrý den, chtěl bych se zeptat Roberta Záruby, proč používal při komentování výraz centroval před bránu...dyť žádný takový výraz v hokejové terminologii nenajdeme, si to pletete s fotbalem!!!
R.Záruba: Původní princip toho termínu je stejný: přihrát do středu hřiště. V anglicky psané žurnalistice se v hokejových referátech objevuje dodnes. Ona to nemusí být nutně přihrávka vzduchem.
DISMEMBER-SWEDEN: Umi Martin Hostak svedsky?
Martin Hosták: Ano, trošku se to vytrácí, ale nikdy nezapomene
Broskvička: To víš... Jednou jsi dole....Jednou nahoře...:)))
Michal Dusík: Hlavně aby to nebylo jednou vzadu a jednou vepředu.
Radek: co si myslíte že stojí za neůspěchem našich hokejistů v turnaji
R.Záruba: Ještě jsme nezačali. Třeba to bude ůspěch s velkým Ů.
Broskvička: Budete muset nejdříve zajistit "HLOUBKOVÉ MĚŘENÍ" ledu...:)))
Michal Dusík: Třeba se projdeme o New Yorku.
Pavel: jaka je rivalita mezi hokejem a fotbalem na CT1?
R.Záruba: Je to divné, ale žádná.
Ravic: Zdravim Martina Hosták, který se snad s elektronickou tužkou narodil. Neuvažuješ o tom, že by jsi se stal komentátorem? Jedna malá výtka: že fandíš Pardubicím?
Martin Hosták: Nefandím nikomu, snažím se komentovat nestranně. Někdy to sice může vypadat jinak, ale není. Komentování je úplně jiná kategorie, nachám to kluků, odvádějí fakt super výkony.
Patrik: Roberte, jak jste se dostal k moderování a jakou školu jste studoval??
R.Záruba: Fakultu žurnalistiky UK. Na tuhle profesi žádná škola není, jen pár příbuzných oborů.
šárka: já jsem nemocná víte?jo pozdravujte tam každého jo kdo si tady píše
Michal Dusík: Díky a vyřídím. A brzy se uzdrav.
kristýnka: Kluci, ja vas mam tak rada... porad premyslim, kteryho vic... posilam pusu!
Vichnar: Děkujeme,posíláme také. Navíc máte krásné jméno.
Leonardo: Jaká kritéria rozhodují o přímém přenosu, když se dva zápasy na MS hrají souběžně?
R.Záruba: Rozhoduje člověk.
Tomáš: Ctěl jsem se vás všech zeptat,jestli komentování hokejových zápasů je vaše jediná práce? Co v létě,kdy se hokej nehraje?
Michal Dusík: Není, každý má další sporty, třeba já komentuji atletiku a navíc se všichni podílíme i na dalších pořadech redakce sportu ČT a také na zpravodajství.
Mates: Chtel jsem se zeptat pana Hostaka jak dela ze umi takovy skvely rozbory mezi tretinama?
Martin Hosták: To by měl odpovědět někdo jinej, ale dělat rozbory rozborů...děkuji
Broskvička: Také by mě zajímalo, jestli si všechno vymýšlíte opravdu sami...:))) Stejně jako dvojice B+S:))))
Michal Dusík: My si všechno vymýšlíme sami.
Petr Vrána: Pane Hostáku, mohli by ste mi říci 3 nejužitečnejší hráče letošního play-off?
Martin Hosták: Podle mého Petr Čajánek, Jan Bulis a Ján Lašák
Mates: Komu jste fandil v Play off? Pane Dusíku?
Michal Dusík: Torontu, ale bohužel naposledy loni.
Ravic: Jak moc se těšíte na nadcházející digitalizaci televize, která by mohla dle Oty Černého přinést jen a pouze sportovní kanál?
Vichnar: Na digitaizaci se těšíme a doufáme, že sportovní kanál vyjde. Jde o to, kdy to bude a kdo to zaplatí...
Benito: Dobrý den. Především Vám chci poděkovat za skvěle odváněnou komentátorskou práci. Vás je radost poslouchat =o)) Chtěl jsem se zeptat kdo z Vás bude komentovat finale MS 05. Mimochodem ty cukrovinky na stole vypadaji chutne =o))
Vichnar: Děkujeme za slova chvály. Nasazení na finále ještě není, ale dovolím si tipovat: Robert Záruba a Martin Hosták. A ty cukrovinky jsou skutečně dobré...
Bull: Máte nějaké komentátorské zlozvyky, kterých byste se rádi zbavili?:)
Martin Hosták: Jen co nějaký odstraním dostaví se další. Často je to "oblíbené" slůvko, grimasa apod.
Jirka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč jste až na jedno utkání ve skupině nevysílali tak velkou akci jakou je MS,,18,, děkuji
R.Záruba: Protože do hokejového programu dáváme už tak opravdu dost peněz. Na rozdíl od většiny evropských zemí tady neexistuje obvyklá dělba sportů mezi jednotlivé televize, takže kdykoliv se cokoliv hraje, každý se obrací na nás. Ale my letos odvysíláme více než 90 TV-utkání, suverénně nejvíc z celé Evropy. Ptáte se Novy a Primy, proč kromě jedné výjimky za posledních pět let, vůbec nevysílají hokej ?
Jaromír Ekl: Trochu mě zklamal přístup ČT k probíhajícímu MS18 v Plzni a ČB. Minimálně zápasům českého týmu jste mohli dát větší prostor, nějaký ty přímý přenosy a tak. Čeští kluci si svými výkony zasloužili, aby je mohla větší část veřejnosti a taky jste tím mohli ukázat, že MS18 je také atraktivní a že se vyplatí koukat i na juniorský hokej.
Michal Dusík: Snažili jsme se ukázat alespoň zápas se Slovenskem, připraveno bylo i případné finále, bohužel je to otázka vysílacího čsu a peněz a jak jistě uznáte, hokeje je na obrazovkách hodně a prosadit další zápasy je problém.
Michal: Budete vysílat každý zápas ČR?
Vichnar: Samozřejmě až do finále !
Mates: Dobry den panove prozradite mi jestli bude Milan Hnilička brankarska 1? A doufam ze dudete vysilat vsechny zapasy!?
R.Záruba: Budeme vysílat 30 zápasů, nejvíc od roku 1956 , kdy se u nás velké turnaje vysílají... Na Hniličku si počkejte.
Broskvička: Opravdu?:))
R.Záruba: Jsem zádumčivý.
Ku8ba: Kdo z Vás tam píše nejrychleji?
Vichnar: Robert Kysela, protože má písařku...
Stana: Myslite ze Jagr ma formu??
R.Záruba: Bábovky peče paní Jágrová.
max: neboli vas uz prsty???
Vichnar: Docela bolí...
jarda: dobry den kolik prímích přenosů bude vysílat česká televize
Vichnar: 25 přímých přenosů a 5 záznamů.
Honza: Nechystáte přenosy ze serialu MS F1?
R.Záruba: Mně by se to líbilo, ale práva má jiná televize. Asi na dlouho.
Mates: Změní se studio Buly? :-)
R.Záruba: Je to možné, ale jen trochu.
jarda: chtel bych se zeptat pana Vichnara kdo je favorit naší skupiny a celého MS
Vichnar: Česko - v obou případech!
jura: Chci Vás jen pozdravit, zvláště Martina Hostáka, který mě velice příjemně překvapuje úrovní svého spolukomentování. Vidím, jak se tím sám výborně baví (viz. jeho "specialitky" - to zní jako by byl kuchař :o) ). Chci se ho zeptat, jestli někdy v životě byl aspoň trochu trémista. Díky za odpověď a ať se vám daří (o hokejistech nemluvě)
Martin Hosták: Trémista, jak kde. Když si vypomenu na moje tenisové začátky, to byly nerváky. Třeba turnaj deblů s bráchou. I jako kuchař bych nějakou specialitku zvládnul - co takhle bramboráky? Beru přenos jako zábavu a to jak pro diváky, tak pro sebe.
Vlastimil: Jistě chápete, že Vám jako komentátorům nemohu věřit, když tvrdíte, že nemáte v extralize svůj klub, který je Vám bližší než ostatní. Já zase chápu, že z profesionálních důvodů to není možné zveřejnit. Kdybyste, Roberte Zárubo, komentoval NHL, jistě byste nehlásal, že fandíte Montrealu, že? Díky, fandím Vám všem.
R.Záruba: Já to budu opakovat tak dlouho, dokud to opravdu nepochopí všichni. Já opravdu nikomu nefandím, mě baví ta hra samotná. Že fandím Montrealu se vědělo i při finále Stanley Cupu 1993, kdy Canadiens hráli proti LA Kings. Ale ani tak nebyl problém zůstat nad věcí.
NORD: Pane Vichnar, kdy bude na ČT česká fotbalová liga???????????
Vichnar: Zatím má fotbal smlouvu s NOVOU, ale nemusí to být věčně...
Miq12: Chtěl bych se zeptat jak se Robertovi Zárubovi spolupracovalo s Robertem Kyselou?! Vzhledem k jeho přezdívce Kyslík by byla určiě zajímavá dvojice pro MS s Michalem Dusíkem...
Michal Dusík: Já mám jenom obavu, že by z toho byl rajský plyn.
Obermajor: Dobrý den, je někde k dispozici vysílací plán čt pro MS?
R.Záruba: Bude na www.mshokej.cz, jestli už tam není.
Plavajz: Zdravim,
pane Vichnar, date mi jeden ten kolacek, co mate pred sebou. Mam hroznej hlad :-(
Vichnar: Klidně, pojďte si pro něj.
Lucka: Dobry den, pisu z Anglie a jelikoz tu hokeji moc nefandi tak se v mistni televizi vubec davat nebudou. Tudiz by me zajimalo, jestli budete vysilat prenosy hokeje primo on/line. Dekuji
Michal Dusík: Bohužel nám to práva ani neumožní.
hezoun: Do kdy bude chat trvat?
Martin Hosták: Asi to bude individuální, já musím za půl hodiny zmizet, ale Robert je známý svými dlouhými chaty...
Třešnička: Kdo z Vás už přispěl do Družstva fanoušků Bohemians?
Michal Dusík: Nejvc Lukáš Přibyl, to je největší klokan v redakci.
Broskvička: Málo přesvědčuješ... B+S to zdůřazňují několikrát... Takže si stále nejsem jistá...:)
Michal Dusík: Tak znova, jo ;-)
Evička: Pro pana Zárubu: Přeji krásný den, platí i u vás pořekadlo: jaký nos, takový kos? Vaše oddaná divačka Evička
R.Záruba: Krásný den. Kos je můj syn Viktor, na toho nic neplatí a můj nos už vůbec ne.
Třešnička: Když je broskvička nahoře, může být třešička dole.
Michal Dusík: A kdo bude uprostřed?
Bláža: Ahoj vsichni komentatori proc neodepidujete ja se vas ptal jesli bude M. Hnilicka brankarska 1? Tak co?? vite nebo nevite dik za odpved, jestli mi teda naka prijde:-)
Martin Hosták: Ale Blážo, čti chat pozorně. Že začne jako 1 Vokoun, už probíráme delší dobu :-)
Roman: Pane Vychnare, to bylo preso s mlekem nebo kapucino? A propos, kdo je nejvetsi outsider MS?
Vichnar: Preso s mlekem a dobrý. Za největšího outsidera považuji Dánsko.
Ravic: Opravdu nešlo zařadit do programu páteční semifinále z MS U-18?
Michal Dusík: Bohužel hokejový svaz si prohodil pořadatelství s Finskem a tak jsme vysílali ČR - Finsko a další hokej už se opravdu zařadit nedal.
Zbyněk: Pane Zárubo, chci se zeptat jaký je průměrný plat hokejového komentátora. Kolik vyděláte za jeden zápas na Mistrovství světa? Jinak si Vás velmi vážím a jste opravdu nejlepší český komentátor.
R.Záruba: Průměrný plat je asi tak 20 tisíc, ale ten průměr hodně zvedá můj plat. Taky je to jen můj odhad. Ale nevyděláváme si za každý zápas, to by se Česká televize nedoplatila.
NORD: P. Vichnar : A do kdy má nova s primou smlouvu na český fotbal ?? ČT by to slušelo víc !!!
Vichnar: Podrobnosti smlouvy bohužel neznám.
Bláža: Jak dlouho tady jeste budete?
Michal Dusík: Dokud nás smrt nerozdělí.
Krisee: Otazka pro Martina: Co vas primelo se svedsky naucit? Ja se ted hlasim na filozofii obor svedstina... tak uvidime.. Treba nekdy pokecame:)
Martin Hosták: To, že jsem ve Švédsku hrál hokej. První dvě sezóny jsem vystačil s angl., ale pak začaly dcerky mluvit švédsky a nám nezbylo, než se to učit, abychom jim rozuměli. Držím vám palce, švédština není těžká, zato hezká.
Ravic: Otázka pro Roberta Zárubu, je opravdu nezbytně nutné, aby zápasy v play off musely začínat v tak neatraktivní čast jako je v 17.hod. Myslím, že to je jeden z důvodů nízké sledovanosti.
R.Záruba: V minulosti začínaly také v 17 hodin a sledovanost byla lepší. Pokud máme vysílat play off každý den, musíme vyjít vstříc také dalším programům. Televize není jen sport a sport není jen hokej.
Michal: Pan Hosták:Jak dlouho komentujete hokejové zápasy.
Martin Hosták: Začal jsem v sezóně 2000-2001, kdy jsem musel kvůli zranění přestat s aktivním hraním.
max: kdy jste naposledy hraly hokej ??
Michal Dusík: Já před dvěma týdny, ale raději už v poslední době jenom trénuju.
Bláža: Dobry den pane Dusiku dneska jsem vas videl v Dobrem ranu. Byl jste tam nebo se mi to jenom zdalo?
Michal Dusík: Tak takový sen bych Vám nepřál.
George9: Jestli se ptáme Novy a Primy, proč kromě jedné výjimky za posledních pět let, vůbec nevysílají hokej? NEPTÁME SE!!! Protože už nikdy nechci zažít aby Tittelbach, Poulíček a podobný neumětelové ještě někdy komentovali hokej!!! K tomu se hodí jeden dotaz: Na jakou dobu ma ČT zajištěna prava na TV přenosy z MS a ELH? Děkuji!
Vichnar: Dobrý den, na MS máme práva do roku 2011, na extraligu se tvroří nová smlouva.
Mulcahy: Prozradíte co si to tam vždy říkate když už běží závěrečné titulky v pořadu dohráno. Jak reagovalo vedení redakce, Roberte, když jste tam jednou (při úterním vydání) dělali, že usínáte?
R.Záruba: Vedení redakce neříkalo nic. Vy se na to díváte doma, ale my jsme tehdy v práci přetáhli půl noc. Jinak si říkáme něco v tom smyslu: "Tak dělej něco, teď se na nás dívají...Tak já třeba jako shrnu papíry."
Bláža: Panove jaky je vas nej hrac z play off?
Martin Hosták: Mě se nejvíc líbil Petr Čajánek
Sudden: Budete při MS používat stejné vymoženosti jako v play off myslím třeba el.tužku? pokud ano tak jestli ve všech zápasech nebo pouze v zápase Čechů? Držím Vám palce jste nejlepší komentátoři
Vichnar: Při MS budeme používat tužku při každém přenosu. A děkujeme za přání.
Broskvička: Jééé, setřička Třešnička dorazila mezi nás!!! Je to stejně neuvěřitelné jako proměna Petra Sýkory z image Brada Pitta na Bezdomovce...:)))
Michal Dusík: Každopádně Vás zdravíme obě, ale Třešničko pozor na kosa.
Jadran: Ahoj všichni!
Jaký hit bude letos frčet v české šatně_
Doufám že až budeme slavit zlato nebude se
na podiu zase motat ten přiblblý David !
Držím palce a Hrrrr na ně!
R.Záruba: V české šatně to vypadá jako obvykle na Kabáty. Kdyby zůstal Kotalík v týmu, vsadil bych si na změnu.
Ivan: Dobrý deň. Píšem zo Slovenska, z Dolného Kubína. Len aby ste vedeli, že v priebehu majstrovstiev zvykneme aj my tu sledovať prenosy Českej televízie. Ste všetci velmi šikovní frajeri - dúfam, že sa tento rok stretneme vo finále!
Vichnar: Děkujeme na Slovensko. Finále Česko-Slovensko by bylo naozaj fajn!
max: divate se na rodinu SIMSNOVYCH???
Michal Dusík: Na ty se dívám pokaždé, když to stihnu, bohužel v poslední době se to moc nepovedlo.
Josef ze Stráže n/O: Poslal jsem otázku panu Zárubovi a ještě jsem nedostal odpověď, máte hodně dotazů, že se na můj nedostalo ?
Martin Hosták: tenhle má číslo 384, asi jste u Roberta v pořadí...
Michalch: Pro vsechny:Jen takovy prani,davejte do toho veskery emoce,rvěte do tech mikrofonu za kazdy situace,v tomhle ste byli vzdycky napred pred ostatnima TV,tam koukat na sport,to aby si clovek rovnou ustlal.Vy ste dokazali vtahnout divaka.Spoliham na vas. A na Roberta Zarubu:Ty kamaradis s mikeskou,vid?Uz ste se spolu ozrali?
R.Záruba: No, já to budu raději jako vždycky trochu dávkovat, abych neodradil ostatní diváky. Ale emoce tam samozřejmě budou, komentujeme přece hokej a ne Ein Kessel buntes... Michal Mikeska bude jednou komentovat hokej s námi, to si myslím. Ale ještě jsme si spolu nedali ani minerálku.
Bláža: umite hrat hokej pane Zarubo?
R.Záruba: Tak jako Bláža z Pardubic rozhodně ne. Jsem dost špatný hokejista, ale hraju příležitostně a moc rád.
Peter Sokol: Ako veľmi vás prekvapila prehra Slovenka s Dánkom 1:2 v príprave?
Vichnar: Nedělal bych z toho tragédii, Slovensko bylo nekompletní a šlo jen o přípravu. na MS budete tradičně silní.
Ku8ba: Odkud berete informace na komentování zápasu? Četl jsem, že si např. R. Záruba informace o týmech a hráčích střádá a archivuje? Během zápasu sdělíte mnoho detailních informací, máte snad kolem sebe hromadu papírů nebo hledáte i něco na internetu? Díky a hodně štěstí a silných sportovních (i soukromých) zážitků do budoucna!
R.Záruba: Kluci to mají na dvou, jádokonce na jednom papíře, s počítačem manipulejem při komentování minimálně. Já dost dbám na dlouhodobou přípravu, zrovna v těchto dnech v tom ležím.
Broskvička: Copak na kosa... Bacha na Kosí bratry, Třešničko...:)
Michal Dusík: Kosí bratři s banánem?
Akina: Víte jak to bude s vysíláním LM v den kdy hraje Česko vs. Německo?
Vichnar: LM půjde ze záznamu po skončení hokeje.
NORD: Koukali jste v neděli na FI - souboj Alonso/Schumacher ?
To bylo něco jako finále na hokejovém MS .......
Vichnar: Souhlasím, byl to krásný souboj.
stipi: pane Zárubo, máte ve své pravomoci dramaturga přnosů právo rozhodnout, zda budete komentovat všechny zápasy českého týmu třeba právě Vy? Bylo by to možná trochu absolutistické rozhodnutí, ale jste přeci jen špička mezi svými kolegy a časově vzhledem k termínové listině by se to dalo zvládnout. Díky, vděčný fanoušek
R.Záruba: Dělám sice nasazení, pravda je, že budu komentovat víc zápasů českého týmu než Petr Vichnar, ale všechny rozhodně ne. Taková špička zase nejsem.
Třešnička: Třešnička teď chvilku psát nebude, máme poradu k ČT24.
Michal Dusík: My jí budeme mít za chvilku.
max: umite bruslit??
Martin Hosták: Člověk za ta léta sem tam něco pochytí....
Mulcahy: Roberte ja to tedy nepochopil :-) A komu si fandil když Ti bylo třeba 12 a ještě si nevěděl že budeš komentátor a tvou "povinností" bude neutralita. Není to trochu nuda když nikdo z Vás "nikomu" nefandí to se pak nemůžete špičkovat.
R.Záruba: Tak jeden takový klub jsem míval. Až do dorostu jsem byl členem Bohemians.
twister: Myslím, že Roman Hamrlík měl dobrou formu ke konci play-off, nemyslíte že je chyba, že ho trenér nenominoval ?
Vichnar: Roman sám požádal trenéra Růžičku, aby ho nenominoval. Má totiž rodinu v USA a chtěl se jí po skončení extraligové sezóny věnovat.
Broskvička: No jasně, možná přijde i kouzelník, možná dorazí i bratr Banán....Co myslíš?:))
Michal Dusík: No jo, jsou hvězdy které nehasnou.
Bláža: Spravne pane Hostaku me taky a koho naopak moc nemusite?
Martin Hosták: Nemusím diváky, kteří při sebemenším problému házejí předměty na led, je to fakt dost nebezpečné
venca: Panové už víte kdo z vás bude komentovat uvodní 3 zápasy naší reprezentace na MS. A jaké dvojce komentátorů a spolukomentátorů vytvoříte???Jinak hodně štěstí a nápadů!!!
Vichnar: Švýcarsko a kazachstán Robert, Německo vichnar. V roli spolukomentátorů se budou střídat Hosták a Kysela.
Pavel: Dobrý den. Bude mít ČT ve Vídni také svoji tv techniku.
Michal Dusík: Ano, budeme mít ve Vídni dva přenosové vozy a také vlastní kamery na snímání studia.
Broskvička: Snad všichni neprcháte na poradu? Broskvička má zrovna čas...:))
Michal Dusík: Tak to je jiná :-)
Peter Sokol: Pro M. Hostáka: Na ktoré svoje švédske pôsobisko spomínate najradšej?
Martin Hosták: Asi na působení v MoDo, ale všude nám bylo dobře. Lidsky pak nejvíc Lulea.
Novas: JEŠTĚ JEDNOU K TOMU CENTROVÁNÍ PANE ZÁRUBO: Vy jste o jakékoliv přihrávcve před bránu říkal centrování, takový výraz v hokeji nemá co dělat!!! jste novinář, ale trenérské vzdělání asi nemáte, zeptejte se Vašich spolukomentátorů, nikdy se takové slůvko nepoužívalo a ani nepoužíva, doku jste ho Vy neřekl! Nikdo kromě Vás tento termín v hokeji nepoužívá,jen Vy, ale Vy strašně moc přes Tv působíte na lidi, tak je prosím Vás nemystifikujte novými výrazi, které se u nás vůbec nevyskytují!!! děkuji za odpověď.
R.Záruba: Já to zase tak moc nepoužívám, ale ten termín opravdu sedí jazykově a obsahově. Podívejte do Slovníku českého jazyka pro školu a veřejnost a k tomu třeba na trenérské listy s časopisu Hokej z 90.let. Nejsem rozhodně první ani poslední, kdo ten termín- jako desáté synonymum - použil.
jag21: jak se tesite na ms ve vidni 2005
Martin Hosták: Já moc.
arci: Martin Hosták: a co Poperle?
Martin Hosták: Co, co Popperle?
Bláža: Bude pan Kysela hrat na MS?
Vichnar: Možná šachy, jinak bude s námi komentovat.
NORD: Řekněte nám něco k ČT24 - bude tam nějaký sport?

Michal Dusík: Bude tam pravidelné zpravodajství samozřejmě se sportovním přehledem, také mžete sledovat pravidelé sportovní magazíny a nové pravidelné sportovní talkshow. S přenosy se zatím nepočítá, ale uvidíme, jak to bue dál.
arci: všecny vás moc zdravím,doufám,že si opět zažiji přivítání našich zlatých hochů ve službě na hasičském autě na Staroměstském náměstí. Jak to vidíte vy?
Vichnar: My doufáme taky!
Libor: Proč jste nevysilali zapasy české repre do 18 let? Teda vyjma zápasu se Slovenskem?
Michal Dusík: Už jsme odpovídali.
Akina: Čauky kluci, jen vám chci poděkovat za sportovní přenosy. Politika nestojí za nic, na počasí se nemůžete spolehnout a tak nám zbývá pouze sport. Pozdravujte Vojtu a Petra.
Vichnar: Děkujeme, vyřídíme.
Pavel V.: Děláte tohle z vlastní iniciativy nebo to vymyslelo vedení ČT?
Vichnar: To druhé platí.
Vita Ciganek: Nic preji vam vsem co nejlespi proziti spatnych chvil hodne uspesnych zapasu a pristi rok se s vami v buly snad uvidime. Musim na prednasku matematicka analyza vola.
Michal Dusík: Díky, volání matalýzy si ještě pamatuji.
Petr..Most: Pane Zárubo to s tím ČSLH jste trošku přehnal vždyť je to pravda s tím naším týmem, že tam nejsou nejlepší hráči a vy to musíte vědět, jinak byste nemohl hokeji rozumět ani za mák, jak vás to komentování bude bavit, když budem muset kvůli ČSLH a Růžičkovi koukat na jeho pražský oblíbence, to už by tam mohl hrát kdokoliv třeba i Kysela a bylo by to jedno. Vyřiďte to teda na ČSLH určitě tam máte kontakty a neberte ty lidi co vám píšou o vašem fandění a chtěj od vás slyšet komentáře k sestavě(který snad ze strachu nikdy nedáte) na lehkou váhu, nebo vám klesne sledovanost takovým způsobem, že příjdete o flek!
R.Záruba: Tak v tom případě se vzdávám. Podle Vaší teorie tedy opravdu hokeji nerozumím. Já jsem viděl skoro všechny tréninky národního týmu v minulém týdnu, více než 70 zápasů v této sezoně a tvrdím, že rozdíly mezi hráči jsou opravdu malé... Jinak nevím, kam podle Vás sahá Praha, ale pokud vím, z Pražáků jsou v konečné sestavě pouze Hejda a Hlaváč... Jinak mi dovolte, abych nesmyls nazval kulantně nesmyslem. O sledovanost ani o místo strach nemám.
HOnya: otazka pro pana Zarubu: je pravdou, ze zapas, ktery komentujete, si nahrajete a pote si ho poustite jeste jednou , bez zvuku + komentujete ho jeste jednou jen pro sebe ???
R.Záruba: Ne, takový úchyl nejsem.
Vlastimil: Nevíte, pánové, co dnes dělají Ján Slepička, Ján Lacko a Ivan Niňaj? Díky.
Vichnar: Ivan pokud vím píše knížky a přispívá do Športu, Ján Lacko je v radiu TWIST a Slepička mimo jiné komentuje na Eurosportu.
Bláža: Co jsou nejcastejsi otazky?
Vichnar: Jak dopadneme a jestli je Vokoun lepší než Hnilička...
Jaromír Ekl: Pane Zárubo, to s tim máváním pouze tisícům na stdioně a milionům v TV jste jako myslel vážně? Jestli ano, tak jste mě docela zklamal. Na stadion vždy chodí ti, co maj o daný klub největší zájem, chtěj ho podpořit skandováním, zakoupili si na něj vstupenku a tudíž mají mít samozřejmě přednost. Zároveň jsou tyto děkovačky třeba u nás v Plzni nesmírně populární a rozhovor do televize může počkat. :))
R.Záruba: Rozlišme dvě věci: pokud se chce klub prezentovat v médiích, musí jim jít naproti. Jinak souhlasím, atmosféru na stadionu dělají skuteční fandové. Já zase dělám program a musím odpovídat na otázku, proč jsme si s Vladimírem Martincem nemohli povídat déle.
.....: Ahoj. Máte rádi kravaty ? Jaké si vážete uzly ?? :-))
Vichnar: Máme. Klasický dvojitý Windsor.
Peter Sokol: P. Vichnarovi. Na minuloročných MS ste vyslovovali mena slovenského hokejistu Jozefa Stupmela ako Štympl, ale správne je Štympel. Mali by ste predsa vyslovavať mená hokejistov v ich rodnom jazyku a nie ich počešťovať.
Vichnar: Děkuji vám za připomínku, nechal jsem se unést výslovností německých jmen. Ve Vídni to napravím!
žena: Pro Roberta Z.
nezapomeň na rodičák v 16.15! S.
R.Záruba: Uvažuju o to, že Viktora nakonec nikam nepošleme. Bude se mi po něm stýskat.
Bláža: Je to pro vas nuda? Nekomu takhle odepisovat me by to teda moc nebavilo.
Martin Hosták: Tím, že tu sedíme společně a vzájemně si čteme vtipné dotazy je to docela zábava...
kristýnka: Az ja jednou budu sportovni komentatorkou... az ze budu! Co ja asi budu komentovat..? Ze by to byly lyze? Vezmes me sebou, Miso? Nebo ze by to byl hokej, co myslite pane Zarubo? Jak by reagoval narod, kdyby hokej komentovala zena.. Upovidane lyzare uz mame, tak treba by se mi podarilo rozpovidat nektere malomluvne hrace.. vzdyt staci mily usmev, no ne:)
Michal Dusík: Budeme se těšit
Ondra Š.: Baví vás ještě odpovídat na všechny ty otázky?Nezajdem radši na pivo?Třeba Na půl cesty nebo na Pekařku.
Michal Dusík: Cž o to, nápad to není špatný
venca: Věříte českému týmu na MS???Co považujete za úspěch???
Vichnar: Věříme. A úspěchem bude postup do semifinále.
riki: Pane Zárubo, souhlasím s Novasem, poněvadž pojem centrováni se opravdu v hokeji nikdo nepoužívá, jen Vy!
Jinak studuji FTVS, specializaci hokej a každý čtvrtek rozebíráme sobotní TV zápasy, jak komentář, tak i hokej. A musíme Vás upozornit, že vy z každé akce děláte nádhernou akci a kařdý zápas je podle Vás báječný! není to zas taková pravda, a až na nějteré vyjímky, by měli být komentátoři objektivnější a více znalí hokejové terminologie.
jinak Vám fandíte a doufáme, že hokeje bude v TV více a více, hlavně na ČT!!!!!
R.Záruba: Úkolem komentátora je udělat i ze špatného zápasu snesitelnou zábavu. Je to vždycky balancování na hraně a někdy se to nemusí povést... to centrování už jsem vysvětlil. Myslím, že mám ve slovníkuasi víc výrazů pro hokej, které se obvykle mezi trenéry nebo studenty nepoužívají. Víte, v tom tak trochu spočívá profese komentátora. Jako trenér bych asi mluvil jinak.
Broskvička: No a kdo je lepší? Hnilička nebo Vokoun? Nejlepší je přeci Róóóman Tůůůrek...:)))
Michal Dusík: To by ocenil Jarda Látal, ten ho přemlouvá, aby zůstal v ČB.
Bláža: Petr Čajánek je nejlepší!!! že jo?
Vichnar: Petr je fakt dobrej!
vaklaf: zatim jsem nikde necetl, ani neslysel, ze by CT pripravovala nejake denni sumery. Bude neco takoveho. nebo to bude stejne jako loni?
Michal Dusík: Bude to stejné, jako v loňském roce.
aa:-///: Pro R. Zárubu: Nemyslíte si, že jste se choval na TÝTÝ jako debil ?! ....promiňte mi to slovo, ale podle mého to byl docela trapas... :-//
R.Záruba: Generální ředitel mi při předání ceny řekl: "drž se!" . Já se snažím poslouchat nadřízeného, tak jsem to držel, co to dalo. Jinak jsem si připadal jako všechno, jen ten debil mi v tom chyběl. Teď už mám tedy sbírku kompletní, aspoň někdo se tak cítil za mě.
max: co poslouchate za hudbu????=)
Martin Hosták: Podle nálady, v autě teď mám Dana Landu, ale jinak prakticky cokoliv.
Misa: dobry den,jak se tesite na nasledujici sampionat v hokeji a jak vidite nase sance?dekuji
Vichnar: Těšíme se. Doufám, že postoupíme minimálně do semifinále.
Broskvička: Turek byl výborný na MS 96, ovšem Světový pohár o rok později, tam už to byla katastrofa...
Michal Dusík: Tam to byla obecně katastrofa ;-)
Bláža: ???milan hnilicka vs. tomas vokoun???
Martin Hosták: To je jinak Hnilička + Vokoun....
stipi: Roberte Z., jak porovnáváte své myslím jednoroční působení v Nově a svou dráhu v ČT, není Nova pro Vaše komentátorské záměry a plány víc akčnější, a Čt spíše lehce zkostnatělý moloch?
R.Záruba: Na Nově jsme byl půl roku. Akčnější to bylo určitě při pohledu na výplatní pásku, jinak jsme tam ale neměl co dělat. Ale aspoň vím, že Nova má dost peněz na to, aby mohla dávat dlouhé peníze za dobrou leč řídkou práci. Třeba se Nova někdy dá na sport a všechno bude jinak.
BOHUMIL: NEMÁ BÝT TRENÉR REPREZENTACE OPRAVDU JEN U NÁRODNÍHO TÝMU,JAKO JE TO NAPŘÍKLAD VE FOTBALE.CO PANOVÉ MOHOU VIDĚT ZA UTKANÍ KDYŽ MAJÍ POVINOSTI VE VLASTNÍCH KLUBECH.PODLE TOHO TAKY VYPADÁ NOMINACE,Z POLOVINY ŠPATNÁ!
Michal Dusík: Berte to z té lepší stránky, takže je z poloviny výtečná a to jde, ne?
Michal Š.: Je vidět, že jste všichni dobře naložení. Baví Vás chatovat s vašimi diváky.
Vichnar: Baví, ale je vás strašně moc! Už skoro 500.
Broskvička: Hlavně ať Světlana nezapomene na zprávy v 16 hodin... Nevysílalo by se a byla by to škoda...:((
R.Záruba: Světlana nezapomíná.
Martin: Dobrý den, rád bych se vás zeptal na dojmy ze hry našeho mužstva v přípravných zápasech. Myslíte, že můžeme uspět na MS?
Vichnar: Příprava je úplně něco jiného. Na MS budeme určitě lepší!
Radek: Pro fšechny - budete mít možnost získat dojmy hráčů už během zápasů (třeba o přestávkách?
Vichnar: Ano, každou přestávku se budeme snažit získat dojmy našich hráčů.
Mulcahy: Neplánuje Robert Záruba další spoluautorský čin s některým z našich hokejistů (takový Vladimír Růžička by byl určitě slušný materiál). "Chytám svůj život" byla podle mého názoru jeda z nejlepších sportovních autobiografií. Ale neopustim si jeden dotaz, nelitujete Vy nebo Dominik, že její vydání nepříšlo později, vždyť přeci jeho kariéra ještě pokračuje a bylo by určitě o čem psát.
R.Záruba: nelitujeme, bylo to úmorné a svým způsobem neopakovatelné a zajímavé pro mě i pro Dominika. S Vladimírem Růžičkou chystal knihu Ivan Hamšík a k mému zklamání z nadějného projektu sešlo. Myslím si, že by to bylo ještě lepší čtení než "Chytám svůj život."
Pavel: Chtel bych se zeptat jak dlouho hral Martin Hostak hokej?
Martin Hosták: Od šesti let, tedy roku 1973 do sezóny 2000-2001.
Michalch: Martin Hostak:Doufam,ze te necha Robert komentovat co nejvic,protoze ty ses zvire a umis to nejlip.Jen tak dal.Kdes nabral tolik zkusenosti?Vzdyt ty ses pred kamerou,jako bys to delal odmala.
R.Záruba: Nenechám ho ani odpovědět. Bude komentovat a kreslit. Je opravdu výborný. Ale šachy budu vyhrávat já.
z.: Dobrý den, otázka přímo na žaludek. Kdo Vám bude na mistrovství vařit? P. Jágrová? Či to vidíte každý den na místní Wiener Schnitzel?
Vichnar: Spíš ten Schnitzel...
Michalch: Robert Zaruba: Vzpominas na Manfreda Cocota?Tuhle historku mi rikal kdysi tata.Predvedl jsi ji paradne.Pral bych vam podobny jmena i na MS, aspon pro pobaveni,treba se nekdo objevi.
R.Záruba: Vzpomínám, ale neřekl jsem tu historku správně, musel jsem to zkrátit. ZDravím Karola Poláka.
max: proč sváma neni Vojta Bernatsky a petr Svedceny??
Michal Dusík: Nelámeme rekordy
honzaccc: Myslíte si pane Zárubo, že je dobře, když byl z nominace vyřazen Martin Havlát??? Děkuji
R.Záruba: Jak jsem napsal: nechtěl bych tuhle nominaci skládat ani za dva platy. Ale Martin měl špatnou sezonu.
Michalch: Petr Vichnar: Nejsilnejsi zazitek co se komentovani tyka. A pak nejsilnejsi zazitek z komentovani jen MS v hokeji
Vichnar: Nagano. A MS ve Vídni 1996!
Ku8ba: Co jste měli k obědu?
Martin Hosták: NIC, ale jsou tady koláčky a mattonka:-)
Petr..Most: Poznámka pro Josefa ze Stráže-pan Záruba moc neodpovídá, asi nemá rád nepříjemné otázky
R.Záruba: Omyl, vybírám si všechny nepříjemné. Nevadí mi to, když na ně můžu odpovědět a vyvrátit třeba nějaký omyl nebo vysvětlit něco ze zákulisí a nebo si upřesnit nepřesný názor.
Pavel: Mate tam jeste co jist a pit? Kolacky uz musi byt tvrde.
Vichnar: Už došly!
Broskvička: Ale na MS 97 jsme to pod novým vedením I. Hlinky opět otočili... Nebýt té šílené rvačky s Kanadou, kdy nám zranili klíčového hráče Vůjtka, jistě bychom mistrovství vyhráli... Od té doby Kanadu nenávidím a docela mě štve, jak se jich teď drží štěstí... Snad se zas hokejový bůh vrátí z Kanady do ČR...:)))
Michal Dusík: No jo, ale oni nás nenáviděli při zlaté sérii ještě mnohem víc :-)
max: pojedou svama na MS Bernatsky ze Svedcenym??
Vichnar: Bohužel ne...
Fíííííha: Udělejte nějaké foto jak to zrovna u Vás vypadá. Mohlo by to pro nás všechny být celkem zajímavé.
Martin Hosták: Foto asi někde bude, už jsme dostali reakce
petr: pane zaruba, víte kolik českých fotbalistů hraje v týmech Liverpoolu a Chelsea dohromady? Včera jsze v dohránu říkal tři-je tomu skutečně tak?
R.Záruba: Texty k fotbalové části pořadu píše fotbalový redaktor, v tomto případě Petr Svěcený. Měl jsem starosti s hokejovou částí a ničeho si nevšiml.
Bláža: Bry den panove mam jednu otazky pro pana Hostaka: Myslite si ze Milan Hnilicka bude na MS brankarska jednicka?
Martin Hosták: Už jsme to řešili, Milan jede jako dvojka
ZedAge: Zdravím Vás všechny. Co Robert Záruba a baseball - drží Vás ještě, poznal jsem Vás jako prvního komentátora tohoto sportu v ČR, tehdy ještě hokej nic. Co Michal Dusík a HC Sparta? - z Vašich komentářů jsem nabývával silných dojmů, že je to klub Vašeho srdce. Jinak jsem přesvědčen, že MS ve Vaši sestavě bude hodně v pohodě. Díky za to.
Michal Dusík: Díky za důvěru, jinak vážně nikomu nefandím a snažím se být nad věcí, navíc ve Spartě sice trénuju děti, ale jako hráč jsem byl kromě Příbrami také ve Slávii a tak se to asi navzájem vyrušilo. Navíc kamarády mám vlastně v každém týmu.
Michalch: Robert Vichnar: Shanim kazetu, z MS 97, bitka nasi kanada,treba celej zapas,nemate to nekde v archivu,nikde sem to nesehnal,nepomuzete my
Vichnar: Bohužel, kazeta z MS 97 se nevyráběla.
Broskvička: Jenže oni vyhrávají tvrdou a nefér hrou... A není to spravedlivé...
Michal Dusík: My zase umíme samostatné nájezdy ;-)
Chatař: Pro R.Zárubu: Mužu se vás zeptat proč jste Přešel z ČT do Tv Nova a potom zase zpět?? dík
R.Záruba: Tehdejší šéf redakce sportu ČT mě v prosinci 1999 vyřadil z nasazení, neměl jsem práci -a Nova měla o mou práci už delší dobu zájem. Na půl roku. Pak se v ČT změnilo všechnood ředitele až po vedení redakce. Chtěli mě zpátky a tak jsme se dohodli.
Peťa Indra: Pro Mistra Zárubu. Roberte, chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li si stále vedete ony hokejové deníky, které jsem měl možnost vidět na vlastní oči ještě v době, kdy byla Pragobanka Cup ve Zlíně a já v té době měl možnost díky tehdejší tribuně na stání zřít vaše ručně vedené kroniky. Tak by mě zajímalo, jestli ještě něco podobného vedete. Jinak přeji hodně zdaru ve Vaší práci, mezi všemi kolegy jste vy ten Jedinečný a moc si vaší profeisonality vážím, klobouk dolů.
R.Záruba: Po Naganu jsem začal dělat přípravu na počítači. Ale do těch starých sešitů se někdy musím doma vracet.
Radek: Robert Kysela uz usnul?
R.Záruba: Ještě před tím odešel.
Broskvička: Pro Petra: V Liverpoolu a Chelsea hrají dohromady opravdu tři čeští hráči... Za Liverpool je to Baroš a Šmíca, za Chelsea je to Petr Čech...
Michal Dusík: Chytrá holka :-)
: Pro Martina Hostaka.Kolik sis nasetril behem hokejove kariery,jak ses dostal do CT a co mas za skolu?Kdys si hral hokej aktivne premejslels nekdy co budes delat az skoncis?
Martin Hosták: Něco ano, do ČT mě přivedl Robert Záruba. Nedokončil jsem ČVUT fak. elektro. Po třetím ročníku jsem odešel do NHL.
Ondra Š.: To že jste neopověděli na otázku jestli vás to chatování baví přehlídnu a položim otázku ješte jednu.Ještě si docela živě pamatuju ,když pan Záruba oznámil 1. rozhovor Kyslíka s Dusíkem ,protože jsem smíchy málem spadnul z gauče.(ne kvůli tomu rozhovoru ,ale kvůli te brilatní formulaci.)Bude k této chemické reakci docházet i během MS?A co očekáváte ,že z této reakce vznikne :-)?Jinak na to pivo můžem fakt zajít mám to k televizi co by Balász pukem dohodil :-).
R.Záruba: Držíme je od sebe- "Kyslík" ve Vídni, Dusík v Innsbrucku.
Honza: Pane Zarubo, jaka znacka auta se Vam libi?
R.Záruba: Teď asi Renault.
ota: Je spolukomentátor při hokeji také zaplacen? dá se na tom vydělat pane Hostáku
Martin Hosták: Ano, dostáváme honorář. Chtělo by to, aby se hrálo častěji :-)
Broskvička: Pro Maxe: Asi nejspíš nesledujete sport, když nevíte, že B+Š se věnují jiným sportovním přenosům... A navíc nemají čas, natáčí CD!!!
Michal Dusík: Právě že netočí, kvůli MS v hokeji nemají čas :-)
kristýnka: co myslite pane Zarubo? Jak by reagoval narod, kdyby hokej komentovala zena.. treba by se mi podarilo rozpovidat nektere malomluvne hrace.. vzdyt staci mily usmev, no ne:)
R.Záruba: Hokejovou reportérku užv redakci skoro máme, komentátorku zatím ne. Myslím, že to tak ještě pár let zůstane.
vita: kolik vas tam jeste je a jak dlouho tam jeste budete.
Vichnar: 4 stateční a už budeme končit.
vita: Pane vichnar musim reagovat na to s tou kazetou z roku 97 vy jste meli v televizi porad s nazvem nejcenejsi bronz.
Vichnar: Ano, ten pořad jsme dělali, ale ne na kazetu.
Broskvička: To víš, je veliká škoda, že tak málo chlapů věnuje pozornost takovému turnaji, jakým je Liga mistrů...:))) Asi jsem přeci jen měla dorazit a odpovídat na některé dotazy...:))) A Třešnička je na poradě a já tu opuštěná...:)
Michal Dusík: Chudinko malá.
Mulcahy: Otázka pro Roberta? Chystáte v doprovodném programu nějaké výpovědi hráčů o důležitých okamžicích minulých MS (obdoba MPO=momenty play off)?
R.Záruba: Chystáme velkou anketu o hokeji. 20 předních hráčů vybírá nejlepšího spoluhráče v 16 kategoriích.
Jan: pro pana Vichnara.Nezdá se vám,že někdy zápasy komentujete příliš nudně,monotónně a bez emocí.Souhlasím,že kvalita zápasu není vždy výborná,ale váš styl komentování mě pak přímo vybízí abych usnul.Doufám,že se trochu zlepšíte.
Vichnar: Budu se snažit , abyste neusnul...
Josef: Roberte přeji hezký den. Jaký je Váš tip na umístění hokejistů ČR a nechtěl byste 15.června přijet s fotbalovým týmem ČT do Stráže nad Ohří k přátelskému utkání ? Připravíme selátko, zábavu s kapelou a zpětně tak oslavíme úspěch našich hokejistů.
R.Záruba: Do Stráže nad Lužnicí nebo nad Vltavou přijedeme určitě. Ohři nemá v naší redakci až na pár úchylů nikdo rád.
Broskvička: Počkej... Tohle budou B+S odpovídat, až se jich zas někdo zeptá, kdy jim vyjde CD... Maj to dobře vymyšlené...:)))
Michal Dusík: To je náhodou dobrý, MS je každý rok
vita: Tak posledni a zaroven prvni muj dotaz co si myslite o nhl zacne nebo nezacne?
Martin Hosták: Začne...
radek: Roberte jaký máte oblíbený film?Vsadili jsme se s přítelkyní.Díky
R.Záruba: Váhám mezi Všichni dobří rodáci a Až přijde kocour.
žena: Robert Z.
Nebude mu to zas líto, když už se rozhod?
R.Záruba: A tatínka se nikdo nezeptá.
Franta: Pane Zárubo mohl byste ni poslat vaši podepsanou fotku. Na mém mailu bych vám dal moji poštovní adresu. Můj mail: kombajn.j@seznam.cz
R.Záruba: napište na majka.mrazkova@ceskatelevize.cz
NORD: Jste všichni sporťáci, nemyslím pouze v ČT, přátelé, kteří se spolu scházejí ??
R.Záruba: Docela jo. Hlavně v létě se kamarádíme dost. Díky za otázky, přejeme Vám příjemný hokejový program z MS ve Vídni a Innsbrucku.
Ku8ba: Chlapi, vy máte ale výdrž!!!
Robert Záruba, Petr Vichnar, Michal Dusík, Martin Hosták, Jaromír Látal a Robert Kysela: Díky, ale už musíme vážně končit, takže děkujeme za dotazy, omlouváme se, že jsme nestačili odpovědět úplně na všechno a doufáme, že se budete při MS dobře bavit.
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Sportovní redaktoři a komentátoři a hokejoví experti Sportovní redaktoři a komentátoři a hokejoví experti Michal Dusík Jaromír Látal Robert Kysela Robert Záruba Martin Hosták Petr Vichnar