Chat s osobností

Roman Pistorius
Roman Pistorius moderátor zpravodajství ČT

Roman Pistorius je jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace České televize Události.

Záznam chatu z pondělí 29. listopadu 2004 od 12:00
Pepa z Brna: Pane Pistoriusi,
přeju hezký den a chtěl bych se zeptat, jak se Vám pracuje v tandemu s paní Marcelou A. Docela Vám závidím podílet se na společné práci s ní.
Hodně společných úspěchů Vám oběma přeje Pepa
Roman Pistorius: Přeju dobrý den všem, vítám vás na chatu a slibuju, že se pokusím odpovědět na všechny otázky. S Marcelou se mi dělá dobře, svou práci umí a já se tak od ní můžu lecčemus přiučit. Díky za přání.
David: Romane, co říkáte na situaci v Izraeli?
Roman Pistorius: Davide díky, čekal jsem tuto otázku, spíš by mě překvapilo, kdyby nepřišla. Co konkrétně vás zajímá - líbí se mi třeba, že do armády chodí i ženy.
Wasz: rád bych vás pozdravil a zeptal se na to jak moc sledujete denní tisk a který je váš nejoblíbenější...jak hodnotíte objektivitu českého tisku? Děkuji
Roman Pistorius: Taky zdravím, denní tisk musím sledovat i kdybych nechtěl, včetně agentur. Poslouchám ČRo, čtu nejraději LN a dívám se hlavně na ČT:-)
anonym: Přineslo Vám moderování hlavní zpravodajské relace nějaká významná pozitiva?
Roman Pistorius: Jasně, hlavně v mezilidských vztazích. Ukázalo se, kdo je skutečný kámoš a kdo se tak jen tvářil.
Pavel Procházka: Máte nějaké oblíbené místo,kam jezdíte rád na dovolenou?
Roman Pistorius: Je místo, kam jezdím rád a nemusí to být zrovna dovolená.Třeba prodloužený víkend. To místo je na Vysočině, nedaleko Humpolce.
K. Velanová: Toto není ani tak otázka, spíše vzkaz: Vím, že moderátor televizních zpráv má být člověk serozní, ale Vám by neškodilo se občas více usmívat, budete vypadat přátelštěji :-)
Roman Pistorius: Paní Velanová, já se snažím seč můžu, rozhodně nechci být nepřátelský. Divák mi nic neudělal. Třeba se to ještě zlepší. Sledujte pozorně Události.
Wasz: něco podobného jsem čekla..:) jsem také čtenářem LN, jen mne občas zarmoutí to, že když vláda udělá něco zle je to na první straně když dobře je to na 4 straně:( nepřijde vám že veškerý český tisk se pomalu začíná chovat jako zpravodajství tv nova?
Roman Pistorius: Myslím, že ne. Je to spíš tím, že dobrou práci vlády i jiných úřadů a institucí považujeme za samozřejmost a nepřikládáme jí takovou důležitost. Proto se dostane až na stranu čtyři. Horší je to v případě, že pracuje špatně. Pak je třeba na to upozornit a to většinou na straně jedna. Tisk se nechová jako zpravodajství TV NOVA, tisk pochopil, co vede ke stabilitě nákladu a k výdělku pro majitele.
anonym: jak sevam libi paleni destilatu v chorvacku
Roman Pistorius: Nevím přesně jak to myslíte, mám raději chorvatské víno.
Alois Krtecek: Chtel bych se zeptat zeptat, jestli hrajete obcas Mafii nebo tak neco. S pozdravem Alois Blbecek
Roman Pistorius: Nejsem typ na počítačové hry, ale syn ano. Pokud mu chcete nějakou poslat, bude rád.
13-ti letý divák: Máte nějakou historku z vysílání?
Roman Pistorius: 13-ti letý diváku, v různých televizích a studiích pracuju tak dlouho, jako ty jsi na světě. Těch historek je spousta, některé vtipné, jiné trapné. Myslím, že vtipná byla ta ze začátku mého moderování v ČT, kdy se mi v nočních zprávách podařilo slepit dva papíry k sobě a přeskočil jsem tak jednu zprávu. Obrázky se pak hodně lišily od toho, co jsem četl. Dost jsem se divil a přišlo mi to vtipné. Někomu třeba trapné.
denis mičel: jak se ti vede? máš už chlapa?
Roman Pistorius: Chceš odpověď aby ses přihlásil, nebo kladeš stejnou otázku každému.
Petr-Boskovice: JAk dlouho pracujete v TV a pracoval jste ještě někde v TV ??
Roman Pistorius: Už jsem trochu odpověděl výše. V televizích a televizních studiích jsem od roku 1991. Nějdřív regionální v Plzni, pak TV NOVA, pak regionální v Plzni, Praze a teď ČT.
Wasz: stihl jste včerejší Olympijské příběhy na ČT1? Jestli ano, co si myslíte o povídce Lukáše Pollerta? Máte pocit že to opradvu zobrazovalo tvář naší společnosti? Bylo až smutně komické jak se lidskost, obchod a politika spojila v jedno, aby se na konci tohoto příběhu zase hezky po česku rozdělili:-))) je to ale spíše smutné nemyslíte?
Roman Pistorius: Nestihl. Podle rozpisu služeb jsem měl včra i noční zprávy, takže ve chvíli, kdy se Olympijské příběhy vysílaly. Připravoval jsem si studia ke zprávám. Neumím proto odpovědět.
Petr-Boskovice: Proč jste odešel z novy ??? Bylo to v souvislosti s panem Železným ??
Roman Pistorius: Skončil jsem tam v roce 1999, všechno tam v té době bylo v souvislosti s panem Železným - spíš s lidmi kolem něj. Ne všemi. Myslím, že tam i dál zůstali lidé, kterých si vážím, protože něco umí, chovali a chovají se slušně.
Wasz: sledujete sport? jaký....
Roman Pistorius: Mám raději vrcholné soutěže. Pak jsem schopný dívat se na hokej, fotbal, ale třeba i na lyžování. V žádném z těchto sportů ovšem nejsem přeborník a ani odborník.
Wasz: jaká je váš vztah k Pavlu Zunovi?
Roman Pistorius: Waszi, kladete otázky, jako by jste nás znal. Už jsme se velmi dlouho neviděli. Naposledy asi v roce 2000. Vím, že moderuje v TV NOVA.
Petr-Boskovice: Jaký máte názor na pane Železného ? Ať už na politika či bývalého ředitele TV NOVA ? Je seriózní,poctivý ?
Roman Pistorius: Jako ředitel dokázal postavit ve své době komerčně nejúspěšnější a divácky nejsledovanější televizi. Jako politik mě nezaujal. Víc nic.
Matěj: Co si myslíte o současné úrovni novinářské češtiny? A jak byste v tomto směru srovnal ČT a komerční stanice?
Roman Pistorius: Co je to novinářská čeština? Čeština je jenom jedna. Někdo ji umí používat lip a někdo hůř. Nemám rád vyjadřování redaktorů, kteří mluví jak policejní mluvčí. Mám rád redaktory, kteří mluví jazykem srozumitelným, jednoduchým a přitom pestrým. Nevím jak to je teď v komerčních stanicích, v ČT ale máme i jazykové korektory, kteří nás učí jak se co nejlíp vyjádřit. Myslím, že se jim to daří.
Plzeňačka: dobrý den pane Pistoriusi, moc se mi líbí, jak pohotově odpovídáte. Zdravím Vás a přeji úspěch !
Roman Pistorius: Taky zdravím, nejen proto, že jste z Plzně. Dík.
Petr-Boskovice: Co říkáte na pořad-soutěž Česko hledá Superstar ? Zaujal Vás, jaký na to máte názor ? Předem díky za odpověď.
Roman Pistorius: Je to rozhodně zajímavý projekt, jen je mi líto těch dětí, které nic neumí a maminky se rozhodly, že je přesto prosadí. Sledovanost pořadu byla asi vysoká, že?
Matěj: Kde jste získával moderátorské "ostruhy"?
Roman Pistorius: Učil jsem se v regionálním studiu v Plzni a taky v TV NOVA.
značka N.L.: Pane Romane jste v příbuzenském poměru k paní Jitce Pistoriusové-řežiserce?Rozhodně jste s paní Hoffmanovou naprosto profesionálně zřejmě nedostižní pro snažící se dvojice TV NOVA!
Roman Pistorius: S Paní režisérkou Pistoriusovou v příbuzenském poměru nejsme, nevíme o tom a nikdy jsme se neviděli. Jinak Vaše hodnocení naší práce je super a moc dík.
David: V jaké nejvzdálenější zemi jste byl při svých reportážích, když jste ještě neuváděl hlavní zpravodajský pořad?
Roman Pistorius: Nebyl jsem zahraniční reportér, ale regionální. Takže při reportážích jsem byl nejdál na Moravě. A i to už bylo mimo náš region.
Basketbalistka: jak vás nepadlo vrátit se zpět k hlásání zpráv???
Roman Pistorius: Mě to ani tak nenapadlo, spíš vedení televize.Jsem ale rád.
Wasz: nemyslím si že výroky typu Grosstapo či Tupolánek svědčí o tvořivosti našich politiků, jako spíše o jejich povrchnosti, aroganci a jejich nahraditelnosti někým, kdo má zájem pracovat pro stát v prospěch nás všech a ne se jen zviditelňovat a dělat ze seriózní záležisotsti, kterou politika určitě je, divadlo a šou. Neměli by lidé spíše reagovat na stoupající reference komunistů, či na stoupající ochotu určitých politických stran ke spolupráci s komunistickou stranou? Jaký je váš názor?
Roman Pistorius: Ale oni přece reagují - při volbách dávají najevo, jestli se jim to šou místo politiky líbí, či ne. A že stoupají preference nějaké straně? - vždycky platilo, že člověk se učí vlastními chybami. Stejně tak ale platilo, že člověk je nepoučitelný. To je kolotoč.
David: Jak se Vám spolupracuje s vaší parťačkou v hlavním zpravodajském pořadu ČT?
Roman Pistorius: Už jsem odpovídal, zopakuji - DOBŘE. Doufám, že jí se mnou taky.
Basketbalistka: Nechtěl byste třeba někdy změnit partnerku se kterou hlásíte zprávy???
Roman Pistorius: NE.
Basketbalistka: proč mluvíte tak divně???
Roman Pistorius: Co myslíte tím divně?
Standa: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda i ČT chystá inovaci svých studií pro vysílání zpráv, podobně jako to provedla TV PRIMA. Děkuji za případnou odpověď a mějte se.
Roman Pistorius: Zatím jsem o tom neslyšel, ale to ještě neznamená, že nechystá. Nevím o tom.
já: jaký moderujete pořad????????
Roman Pistorius: Myslím, že to bylo už v poutáku na chat, ale zopakuji - Zprávy ve 12,14,16,18, Události a nočky.
Nikola Havlíčková: Nezajímáš mě ale chci psát
Roman Pistorius: Nikolo, to je přece škoda času.
XRadim J. StechovskyX(t): Mate ambice jit vyse v CT?
Roman Pistorius: Zatím ne.
M. Paroubková: Dobrý den, líbí se mi vaše moderování i celkový projev. Procházíte nějakou jazykovou přípravou? Spolupracujete také například s vizážisty? Díky za odpověď.
Roman Pistorius: Už jsem psal, že máme jazykového lektora, který nám s jazykem pomáhá, ale každý moderátor, stejně jako redaktor a reportér, se snaží mluvit podle svého. On je spíš poradce pro případ chyb a hloupostí. Vizážistky máme, jinak bychom ani nemohli na obrazovku:-). Dík za otázku.
CLANDESTINE: Jinak prominte mi trochu zvlastni pripominku, myslim, ze Vasi vizazi by prospelo uplne vyholeni hlavy, diky za pochopeni! Co myslite Vy?
Roman Pistorius: Dočkáte se, ono se to k tomu vyvíjí samo od sebe. Já mnyslím, že ale pak budu jak přerostlé mimino.
CLANDESTINE: Co znamena slovo Pistorius? Nemel jste pribuzne v Ceskych Budejovicich ci v Rusku?
Roman Pistorius: Ani v Budějovicích, ani v Rusku. Jak vás napadla taková spojitost?
Neloušek: Bylo by pro naprostého laika moderovat zpravodajství z "fleku" velmi složité?
Roman Pistorius: Pro laika s talentem by to asi bylo složité, ale ne velmi. Pro laika bez talentu určitě velmi.
Markéta 13: Dobrý den,musím říct,že jste se skvěle zhostil moderátora místo pana Janečka hodně úspěchu!!!
Roman Pistorius: Markéto, dík.
kriplik: moderator?(moderato)ze te neznam a to jse na novyny divam kazdy den,vis co sejdem se dnes vecer ve 21:00 ve snu?
Roman Pistorius: Co to je?
CLANDESTINE: Pracoval byste pro komercni televizi? Jste spokojen v CT? Co podle Vas chybi zpravodajstvi v CT? Vas nejvetsi kiks - prebrept, neortoepicka vyslovnost?
Roman Pistorius: Postupně - komerční televize - v budoucnu - proč ne?
- spokojenost v ČT - ano
- co chybí - někdy rychlost
- kiks - na začátku každé třetí slovo, těžko vybírat.
Vojtěch Jakab: Uvádíte zprávy na čt rád?
Roman Pistorius: Ano.
CLANDESTINE: Podilite se na podobe zprav v Udalostech tez autorsky?
Roman Pistorius: V rámci své pravomoce ano.
Simona: Můžete prozradit něco ze svého soukromí - věk, stav, děti, koníčky. Díky
Roman Pistorius: 39, ženatý, dvě, koníčky - teď zrovna malta, beton, skelná vata, cihly a jiné stavebniny.
CLANDESTINE: Nemate pocit, ze se zpravy na CT bulvarizuji?
Roman Pistorius: Myslím, že ne. Jenom možná vysíláme i trochu jiné zprávy než dřív. Jejich zpracování ale snad není bulvární, rozhodně to není naším cílem.
CLANDESTINE: Jak se Vam spolupracuje s Marcelou Augustovou-Hofmanovou a nemate vyhrady k jeji predlistopadove minulosti?
Roman Pistorius: O spolupráci už jsem psal. Otázka - jaká je její předlistopadová minulost.Konkrétně, prosím.
CLANDESTINE: Moderatorsky vzor?
Roman Pistorius: Nemám, jinak bych se mu snažil přiblížit a to by byla směšná napodobenina.
CLANDESTINE: Kde jste pusobil pred "angazma" v CT?
Roman Pistorius: TV Pro Plzeň, regionální televize.
martin adamec: Dobrý den, moc Vás zdravím. Jste moc milý a sympatický. Chtěl bych se Vám zeptat, jak dlouho už pracujete jako moderátor. Předem Vám moc děkuji za odpověď. Mějte se fajn.
Roman Pistorius: Moderátor - 1995 -1999, 2003 - dál. Dík za pochvalu. Těch není nikdy dost.
David: Dobrý den Romane,působíte v televizi sympaticky a profesionálně.Já bych měl 2 dotyzy,ten 1 zní-z jaké země pocházíte,nebo z jaké země pochází vaše příjmení?
A ten 2 dotaz,co se stane,když mluvíte a přepadne vás kašel,nebo se vám chce kýchnout co se dá s tím dělat? Děkuji za o:
Roman Pistorius: 1. Já osobně pocházím z Čech, včetně všech dědečků, které pamatuji. Ale jinak, jakýsi Pistorius byl osobním lékařem Rudolfa II. a toho sem poslala kdysi dávno církev. 2. nezbyde než zakašlat nebo kýchnout. podle toho jak to dopadne, se buď omluvit divákovi, nebo utéct. Zatím se mi to nestalo, ale myslím, že moderátor s tím neumí udělat nic jiného než třeba kominík.
Lafy: Neunavují vás už otázky CLANDESTINE ? :o)) Ne, jinak vám fandím a řekla bych že zprávy na čt jsou mnohem lepší než-li na nově. Jen tak dál. Hezký den
Roman Pistorius: Slíbil jsem, že odpovím na všechno, tak se snažím. Taky přeju hezký den.
BP: Co Vás naplňuje na Vašem zaměstnání? Co je pro Vás rozhodující v tomto zaměstnání (např. peníze, publicita, politika)?
Roman Pistorius: Baví mě být tím, kdo divákovi říká, co se stalo, někdy proč se to stalo. A zároveň být tím, kdo může rozhodovat i formě toho sdělení. Rozhodující je to, že to chci dělat. Aspoň zatím.
GUGA: Dobrý den. Jste SPAVISTA a nebo ty druhý skorumpovaný (myslím spartu)
Roman Pistorius: Ani jedno.
Honza z Mladé Boleslavi: Jste dobrý moderátor,kdyby Vám přišla nabídka z Novy,přijal byste jí.Díky
Roman Pistorius: Pochvala mě těší, jako každého, na otázku ale neumím odpovědět. Ne že bych nechtěl, ale fakt nevím jak. Nejdřív přece musí být nabídka a pak teprve odpověď na ní.
Lafy: Blíží se vánoce, dodržujete s rodinou nějaké zvyky?;o)
Roman Pistorius: Úklid, cesta pro Betlémské světlo, kapr, salát, Stromeček, dárky..... cesta k rodičům.
Eva: Jaké máte koníčky a máte vůbec na nějaké čas?
Roman Pistorius: Mám rád stará auta a když je čas, tak se v nějakém hrabu.
mmiwe: LAFY je asi vase zastankyne mate hodne fanosku zenskeho pohlavi?
Roman Pistorius: No jejda.
BP: Úplně na všechny otázky neodpovídáte, že ne?
Roman Pistorius: Na kterou zatím ne?
CTA3: Dobrý den, asi se nedočkám konkrétní odpovědi, tak alespoň přibližně nám prozraďte váš roční příjem jako moderátor hlavních zpráv ... díky
Roman Pistorius: To přece nejde.
Iva: Ahoj Romane. Náhodou jsem Tě našla na chatu, tak chci alespoň pozdravit. Na posledním srazu TVD jsem neměla ani moc času říct Ti, že moderování Událostí Ti prostě sluší. Nicméně, i na postu vedoucího vydání se ve dvojici s Tebou pracovalo skvěle. Díky moc a hodně štěstí.Snad se zas na nějakém srazíku uvidíme.
Roman Pistorius: Ivo díky, na to nepotřebujeme chat, máme telefon. Taky tě zdravím.
CTA3: Když máte rád ty auta ... jaká auto vám stojí v garáži?
Roman Pistorius: V garáži teď stojí VW brouk z roku 1964. Kde je garáž, něřeknu.
mmiwe: Jak se dneska citite?
Roman Pistorius: V poho.
Lenka Kokrmentová z Milevska: ahoooooooj Josefe mám na tebe jednu otázku ale nevim jstli mi ji zodpovíš v tom filmu jsk hraješ se mi mos líbíš ale i teď semi líbíš a chci se tě zeptat na to jestli máš mejl jestli mi ho nechceš dát strašně moc tě prosím buď tak hodný a odepiš mi díky budu na to čekat
Roman Pistorius: škoda, že nemám na Josefa spojení, přeposlal bych dál.
Chudoba: ty ženo
Roman Pistorius: Ty chudobo.
BilejPes: Dobrý den. Máte transplantované vlasy?
Roman Pistorius: Jako, že mi je někdo sebral - jo. Bere mi je postupně už pár let.
mmiwe: To byla velice strucna odpoved:-(A nemate chut moderovat neco jako pericko,trni, ci jine porady
Roman Pistorius: Ne. Takový bavič fakt nejsem.
Ondra: Jak se těšíte na Vánoce?
Roman Pistorius: Moc.
pepINa: Co jste studoval za školu a co všechno musí člověk umět a znát, aby se mohl stát moderátorem nebo aby vůbec mohl pracovat v televizi nebo aby mohl moderovat nějaký pořad. Děkuji.
Roman Pistorius: Fakulta žurnalistiky, dnes FSV UK Praha. Podobná škola rozhodně není podmínka pro moderování. Kdo chce moderovat, měl by mít přehled o dění, umět zformulovat text, netrpět trémou... a další. A pak to třeba stejně nevyjde.
mmiwe: Co jste dela drive za praci?
Roman Pistorius: mmiwe - už jsem odpovídal. Před tím jsem studoval.
CTA3: Chodíte i ve svém volnu na chat?
Roman Pistorius: Ne.
Lafy: mmiwe,však tady pan Roman je kus chlapa tak co se divíš ;o) Styděl byste se styděl v pežíčku?
Roman Pistorius: jako divák v sedmé řadě nahoře - NE.
BP: Funguje nějaká cenzura v ČT? V případě kladné odpovědi, proč a kdo má na ni vliv? Děkuji za odpověď a hodně štěstí.
Roman Pistorius: Existuje Kodex ČT, není to cenzura v pravém slova smyslu, ale jakýsi návod k práci. V tom dobrém slova smyslu.
mmiwe: Lafy,ja bych pana romana taky brala.On by chodil do prace a ja s tebou chatovala.Jste pro pane Romane?
Roman Pistorius: Jasně,já budu dál chodit do práce a vy - obě - klidně chatujte.
Pepino: Jake pocasi mate na Kavcich Horach?? :o)
Roman Pistorius: jestli dobře vidím přes žaluzie, tak oblačno, asi tak 6 stupňů venku. Vevnitř taky oblačno, asi 21 stupňů.
CTA3: Je možné ten Kodex ČT někde sehnat?
Roman Pistorius: Myslím, že je dokonce na stránkách ČT
CTA3: Není občas horko ve studiu? Jak politicky tak tepelně?
Roman Pistorius: Jo.
Lafy: Pijete alkohol?Nebo nemáte nějakou zajímavou příhodu co se vám stala? Hi,.. nemusí to bejt v podroušeným stavu.Prásknete něco na sebe? ;o)
Roman Pistorius: To nejde, děti se dívaj.
mmiwe: Jak se naucit spravne cesky cist zpravy,chce to cvik,trenujete a jak???
Roman Pistorius: Trénuju, čtu si nahlas a konzultuju s lidmi, kteří o tom něco vědí.
mmiwe: Je to tezke naucit se cist spravne zpravy?Trenujete a koloikrat dene?
Roman Pistorius: O jednu odpověď výš.
baník pičooo: naser si
Roman Pistorius: Ty budeš asi fajn chlap.
Pepino: Jsem věrný?? Já jen, že bych o Vás měla zájem. Co Vy na to?
Roman Pistorius: Odpověď o několik pater výš. Jsem ženatý se závazky.
Jirka: Jka jste se vlastně dostal k práci v TV?
Roman Pistorius: Kdysi dávno náhodou, přes natáčení v Krátkém filmu. Už ani přesně nevím podrobnosti. Fakt je to dávno.
Kateřina: Dobrý den pane redaktore, chtěla jsem Vám jen říct, že Vaše zpravodajství má stále nejlepší úroveň, ale mám pocit, že začínáte trochu napodobovat NOVU a tím ztrácíte. Není to osobní na Vás, ale na celý tým ČT1. Nechte si vlastní tvář a získáte tím. Nova je na tom jako naše vláda, jde dolů.....
Zdravím, Kateřina
Roman Pistorius: taky zdravím, už jsem odpovídal na podobnou věc, nemyslím si to. Není to ani naším cílem.
Mája: Dobrý den, Romane! Zajímalo by mě, jak dlouho se musíte připravovat na jednu hlavní zpravodajskou relaci Události a jak jste se vlastně k událostem dostal? Jak se Vám pracuje s Marcelou Augustovou? Působíte na mě jako pohodová dvojka!:-) Přeju hodně dobrých zpráv a hezký den!
Roman Pistorius: Vyberu jen část - jak dlouho - to má každý moderátor jiné, ale třeba na Události jsem v práci už odpoledne, pročítám si noviny a agentury a tak po čtvrté začínám s prací na úvodních studiích.
Lafy: Paaan Romaan.. pošoupněte ty závazky dál a řekněte nám nějakou tu historkuu ;o)
Roman Pistorius: Vidím, že asi nedodržím slib a neodpovím na všechno.
mmiwe: Vy o sobe mluvite jak kdyby vam bylo 100let.Kde se da dozvedet o konkurzech na moderatory?
Roman Pistorius: V ČT, volat pře ústřednu a chtít předsedu konkurzní komise.
Jirka: Když pan Janeček odcházel do vedení ČT, myslel jste si, že byste mohl být jeho nástupce v křesle moderátora právě vy, nebo jste spíš favorizoval některého ze svých kolegů?
Roman Pistorius: Nejdřív jsem ani nevěděl, že už se vybírá, pak byl konkurz a pak rozhodnutí. V několika málo dnech. Nebyl čas někoho favorizovat.
M. Paroubková: Mají vaše děti radost, že jste "tváří z obrazovky" nebo spíš obráceně?
Roman Pistorius: Ondrovi je to dost jedno, Sabina má radost.
-encore-: Kolik volnýho času vám poskytuje Vaše zaměstnání a co v něm děláte....v tom volném čase?Rybaříte třeba?
Roman Pistorius: Už jsem odpovídal. Dík.
Freud: Dobrý den! Zpravodajství na ČT má rozhodně úroveň, ale nemohu se vás nezeptat na otázku z jiného soudku: Myslíte si, že rozum a chtíč mohou být v opozici natrvalo?
Roman Pistorius: S určitými přestávkami určitě.
Jirka: Co jste vlastně delal v tom hektickém období před 15 lety?
Roman Pistorius: Ze svatební cesty jsem jel na fakultu stávkovat.
baník pičooo: máš doma zrcadlo?? podívej se sem tam do něj
Roman Pistorius: Nemám. Přines.
Lafy: :o)) a kakra.. a tak relaxujete nějak? Tady furt samý dotazy ohledně práce a tak ... bavíte se nějak? Nebo opravdu pořád jen pracujete?
Roman Pistorius: Bavím. Třeba teď.
Jiří: Jaký máte názor na to, že z ČT se úplně vytratila lidová hudba. Není to škoda i pro mladou generavci?
Roman Pistorius: Jo, já si toho nevšiml, ale to proto, že to není můj žánr. Mladá generace přece nechce lidovku. Má svoje idoly.
baník pičooo: nepřinesu...jsi moc daleko krávo :-)
Roman Pistorius: Máš výdrž.
Ondra P. N. Bor: Dobrý den Romane! Musím konstatovat, že zpravodajství ČT je nejlepší a nejobjektivnější, za Vámi je hned TV Prima. No a Nova je Nova. Je škoda, že Pavel Zuna není v ČT. Držím Vám všem palce! Máte někdy trému nebo třeba pocit, že "vybouchnete" smíchy? I když situace doma i ve světe je k pláči. Díky za odpověď. Ondra P. Nový Bor
Roman Pistorius: Tréma asi není to pravé slovo, je to napětí. Přijde vždycky při živém vysílání. Kdo říká, že ne, kecá.
mmiwe: Navadi vam ze se tady do vas lidi navazeji nebo to neresite?
Roman Pistorius: Mohlo to být podstatně horší. Když jsem řekl, že tady budu, tak jsem s tím i počítal. Děkuju za otázky, protože tato byla poslední, loučím se všemi. Mějte se. Roman
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Roman Pistorius