Chat s osobností

Martina Vrbová
Martina Vrbová hlasatelka a moderátorka

Televizní hlasatelka a moderátorka pořadu Sama doma. Šedesátiminutový magazín Sama doma se vysílá od pondělí do čtvrtka od 12.30 hod. na ČT1. Střídavě pořad uvádějí Stanislava Lekešová, Hana Heřmánková, Alena Zárybnická a Martina Vrbová.

Záznam chatu ze středy 27. října 2004 od 14:00
Anna: Ahoj, moderuješ, hlásíš, slýchám tě v rádiu...jak kloubíš pracovní zátěž s přítelem?
Martina Vrbová: Ahoj, dobrý den, zdravím Vás všechny, kteří jste v tuto chvíli na chatu České televize. Jsem tu i já, takže si můžeme začít povídat.
Ptejte se na to, co Vás zajímá a doufám, že se mohu ptát i já Vás.

Ahoj Anno, koukám, že máš o mém životě docela přehled a to mě samozřejmě těší. Určitě to taky znáš, že když s někým chceš být a on s Tebou, tak si vždycky na sebe najdete čas. Občas je to třeba kompikovanější, ale jde to.
Freud: Ahoj Martino! Jsi moje nejoblibenější moderátorka, proto se tě nemohu nezeptat: Myslíš si, že rozum a chtíč mohou být v opozici natrvalo?
Martina Vrbová: Milý Freude, vůbec si nemyslím, že by měly být v opozici, protože když si rozumem zdůvodním nějaký krásný chtíč, tak to potom stojí zato. Můžeš ti to vyzkoušet.
Edita: Jo a ještě mě napadá: kterou ze svých aktivit máš nejraději? (myslím těch pracovních, samozřejmě :o). Co ti například dává hlasatelování? Vždyť to musí být nuda!
Martina Vrbová: Milá Edito, nikdy nedělám nic, co bych považovala za nudu a doufám, že to neděláš ani ty, protože na to, abychom se při práci nudili, je život příliš krátký. Mám ráda všechny aktivity. Magazín pro ženy Sama doma je velkou moderátorskou praxí, vysílá se živě hodinu a člověk v něm zažije všechny možné situace a musí si s nimi umět poradit. Hlasatelna je trochu jiná, je tam méně prostoru, ale o to je to těžší, protože na malé ploše a za krátkou chvíli musíme diváky přesvědčit o tom, že ten a ten film nebo pořad je dobrý a stojí za to se na něj podívat. Zkuste někoho přemluvit během půl minuty, aby s Vámi šel třeba do kina. Sama uvidíte... Rádio je pro mě další dimenzí, tam nemusím kontrolovat jak vypadám, jak se tvářím, ale všechno je jenom v tónu a síle mého hlasu. A to je také zajímavá výzva.
JM: Srdecne zdravim,
na svete je to tak zarizeno, ze pro muze byvaji milejsi hlasatelky a pro zeny hlasatele. I u nas doma je tomu tak. Chci Vam tedy napsat, ze se mi velmi libi Vas styl i zpusob hlasatelovani (na Sama doma se bohuzel nedivam) a jsem vzdy potesen, kdyz Vas vidim na obrazovce. No a preji Vam, aby Vase mile vzevření nebylo jen zvejsku.
Pekny den!
Martina Vrbová: JM, to je hezké přání, je to moje celoživotní náplň, abych nebyla jenom ta "usměvavá blondýna z obrazovky". Moc děkuju za pozdrav a taky přeju všechno dobré.
zuzi: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká hudba vám udělá "dobře na duši".Děkuji a hezký den.
Martina Vrbová: Ahoj Zuzi, každá dobrá hudba a nezáleží na tom, jestli je to klasika, folk, country anebo třeba pop. Když se mi trefí do nálady třeba při řízení auta a nějak mě probudí anebo naopak uklidní, jsem ráda.
david: dobrý den jste pěkná kočka a máte pěkná očka,jste pýcha české televize jen tak dál
Martina Vrbová: A ty zase umíš, Davide, dobře rýmovat, možná by stálo za to se přihlásit do nějaké soutěže.
Pikenin: Ahoj Martino,chtěl bych se Tě zeptat,jak vzpomínáš na spolupráci s Jirkou Brabcem,kdy jste spolu dlouho uváděli Country-express.Strašně mi nějaký podobný pořad o této muzice chybí.
Martina Vrbová: Ahoj Pikenine, na Jirku Brabce i na Country Express vzpomínám. Bylo to šest zajímavých let. Já jsem v té době v televizi začínala a Jiří Brabec mi dal jako první možnost moderovat pořad. Zpočátku jsem nebyla nijak velký odborník ani nadšenec country hudby, ale Jirka mě naučil jak country poslouchat a jak ji mít ráda. A za to mu budu vždycky vděčná. Také mi podobný pořad v České televizi chybí, tak věřme, že se objeví další.
martin adamec: Dobrý den, moc Vás zdravím. Jste skvělá. Chtěů bych se Vás zeptat, jak dlouho už pracujete jako televizní hlasatelka a jaký byl Váš největší přeřek. Předem Vám děkuji za odpověď. Mějte se fajn
Martina Vrbová: Také Vás zdravím, Martine. Jako televizní hlasatelka pracuji už jedenáct let. A můj největší přeřek? Asi když jsem nevěděla, že mě režisér střihl do vysílání. Seděla jsem na židli, potichu si přeříkávala text a různě si upravovala vlasy a oblečení. Až po chvíli jsem zjistila, že "to všechno jde ven". V tu chvíli na mě režisér křikl: "Vrbová, vzpamatujte se a začněte už mluvit!" Ale já najednou všechno zapomněla a zmohla jsem se na jedinou větu z půlstránkového odstavce: "Uvidíte dokument o tenistce Capriatiové." Tak to byl asi jeden z nevětších trapasů. Mějte taky fajn.
paní Alena: Máte přítele a jak jste se dostala k televizi.Neuvažujete o změně vaší podoby.Máte nějaké nabídky k filmu?Co vy a děti plánujete nějáké?
Martina Vrbová: Milá Aleno, do televize jsem přišla "po svejch", absolvovala konkurs a vybrali mě. O změně podoby neuvažuji, proč taky, když jsem s ní spokojená a navíc mě i živí. Nabídky do filmu žádné nemám a děti plánuju.
Anděl Martin ze Žatce: Máte ráda makrobiotickou výživu?
Martina Vrbová: Milý Martine, jak jste přišel na to, že zrovna já bych měla mít ráda makrobiotickou výživu? Ráda jím a tak mně chutná skoro všechno. I ta makrobiotika.
Helena: Dobrý den. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jste někdy trpěla akné. Nemyslím jednou za uherský rok 1 pupínek, ale opravdové akné a pokud ano, co Vám pomohlo.
Děkuji mnohokrát. Nashle.
Martina Vrbová: Dobrý den, Heleno. Teď budeme na chvilku v Sama doma. Nikdy jsem žádné silné akné neměla, ale právě u nás v magazínu Sama doma si o něm zcela jistě budeme povídat. Tak se na nás dívejte. Vysíláme od pondělí do čtvrtka, od 12.30 do 13.30 hod.
Martina: Věděla jste vždy,že chcete být hlasatelka nebo jste taky tápala jako já v 15?
Martina Vrbová: Milá Martino, v patnácti jsem tápala strašně a nevěděla, co chci. Ale ono Vás to vždycky někam dovede. Když se o něco člověk zajímá, něco ho baví, hoří pro to, tak cestu najde. Je jedno jestli je to televize, práce s dětmi anebo třeba lékařství. Záleží na tom, jak moc Vy sama chcete.
viho: Co delas kdyz nedelas?
Martina Vrbová: Ahoj Viho. Já vlastně nikdy nedělám, protože mě to, co dělám, baví, takže vlastně pořád odpočívám.
Lucie: Dobrý den Martino - jistě nebudu jediná, kdo se Vás zeptá jak jste to udělala, že jste za těch několik let, co se objevujete na obrazovce, tak dokonale zhubla?!??Nedávno jsem viděla reprízu country hitparády a nemohla jsem si nevšimnout té skvělé změny. Opravdu srdečně děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.
Martina Vrbová: Ahoj Lucie. Myslím, že co do váhy jsem stále stejná. Ale přece jenom je rozdíl, když se podíváte na své fotky v patnácti nebo ve dvaceti a potom ve třiceti. Jak Vy říkáte, ta skvělá proměna se odehrála díky času, říká se tomu zrání. A mě těší, že jste si toho všimla a líbí se Vám to. Přeji Vám také hodně pohody a úspěchů.
Patrik: Máte i zahraniční televizní zkušenosti?
Martina Vrbová: Ahoj Patriku, zkušenosti se zahraniční televizí mám. Několik let jsem žila ve Španělsku, a protože jsem potřebovala peníze na obživu, přihlásila jsem se na konkurs na moderátorku jednoho zábavného pořadu pro celou rodinu ve španělské státní televizi. Pan režisér mi řekl, abych odvyprávěla milostný příběh mezi slepicí a krokodýlem. Nevím, jestli jsi někdy takový příběh někomu vyprávěl, já ne. A ve španělštině už vůbec ne. Tak jsem se zhluboka nadechla a pustila se do toho - ve španělštině. Pan režisér a jeho asistenti seděli a přísně se na mě dívali, po nějaké chvíli jim začaly cukat koutky, pak brada a pak se snažili nevyprsknout smíchy. Nakonec se smáli na celé kolo a já si připadala absolutně nemožná a trapná. Za další den zazvonil telefon a pan režisér mi řekl: "Bereme tě." A tak se stalo, že jsem se objevila v hlavním vysílacím čase ve španělské televizi. Ráda na to vzpomínám.
Vendula: Nezdá se Vám, že Sama doma je o ničem? Je zkratkovitý, témata neproberete pořádně, skáčete v nich. O veřejnoprávnosti taky hovořit nelze! Myslíte, že může být pro někoho inspirativní!
Martina Vrbová: Milá Vendulo, nezdá se mi, že Sama doma je o ničem. Kdybyste viděla to množství dotazů a reakcí na naše vysílání určitě byste pozměnila názor. Nevím, jestli bydlíte ve městě, ale představte si, že žijete někde na malé vesnici, máte malé dítě a minimální možnosti se dozvědět bližší informace, ať už co se týká různých nemocí, ale třeba i toho, jak si po dítěti zpevnit postavu. A my právě těmto ženám ale i mnoým dalším poskytujeme takový servis. Není to návod na život, ale je to informace, kterou divačka může použít a podle svého ji upotřebit.
HBA: Dobrý den, Martino.
Patříte k mým oblíbeným televizním hlasatelkám (spolu s Klárou Doležalovou), ale když Vás vidím celou, říkám si, že jste hodně malá. Jste větší než Táňa Míková nebo Pavla Charvátová? Kolik vlastně měříte? Díky a mějte se fajn.
Honza
Martina Vrbová: Dobrý den, Honzo. Já si nepřipadám až tak malá. Vedle Táni Míkové ani Pavly Charvátové jsem nikdy nestála, tak Vám nepovím, kdo je větší nebo menší. Jedině, že byste nás všechny svolal a přeměřil. Tak se do toho pusťte!
Martin: Jak vzpomínáte na pořad Volejte učiteli, který jste moderovala společně s Alešem Cibulkou? Nevíte, jestli se nějaký podobný pořad chystá? Moc se mi líbíte jak v pořadu Sama doma (který občas sleduji v ranní repríze) tak jako hlasatelka. Hezký den!
Martina Vrbová: Zdravím Vás, Martine. Pořad Volejte učiteli s Alešem Cibulkou byl moc fajn a hodně jsme se při něm nasmáli. Vzlášť, když jednou celé studio zamořil chlor, který "utekl" ze zkumavky. Jestli se chystá nějaký obdobný pořad nevím, ale poptejte se na divácké lince ČT nebo na e.mailu: info@ceskatelevize.cz
Dan: Nejsou Vaši kolegové Lesák a Doležalová tak trochu jednodušší a povrchní?
Martina Vrbová: Milý Dane, Klára Doležalová a Petr Lesák jsou skvělí kolegové a výborní lidé. Škoda, že je neznáte blíž.
Dan: Jaký smysl mají televizní hlasatelé?
Martina Vrbová: Vy to nevíte, Dane? Když přijdete večer domů a jste sám, určitě Vás potěší, pokud si zapnete televizi, když Vám někdo popřeje pěkný večer a pozve Vás k nějakému dobrému filmu. Anebo pokud sledujete třeba fotbal a ten se najednou přeruší, určitě Vás bude zajímat proč. Proto jsou tu hlasatelky a hlasatelé České televize.
Dan: Vzpomínáte na Jiřího Brabce? Co říkáte na osud Šárky Rezkové. Nechcete jí pomoci?
Martina Vrbová: Na Jiřího Brabce samozřejmě vzpomínám, byl to dobrý kolega a výborný muzikant. Jeho odchod je smutný, ale mně nepřísluší, abych se k němu jakkoliv vyjadřovala.
Maya: Co si myslíš o lásce na první pohled a vůbec o lásce ?
Martina Vrbová: O lásce na první pohled si nic nemyslím, protože jsem ji nezažila. Spíš jsem zažila něco jako sympatie na první pohled. A to je přenádherný pocit, stejně tak jako láska.
Edita: Ahoj Martino,

jsi exhibicionistka? Dělá ti dobře předvádět se před kamerou? A když tě lidi na ulici poznávají? Nemá to náhodou i stinné stránky?
Martina Vrbová: Ahoj Edito, vystupuji před kamerou, před mikrofonem a vypadá to na to, že stydlivá nebudu. Nevím, co myslíš tím "předvádět se před kamerou". Před kamerou většinou stojím nebo sedím a jsem tím, kým jsem. A když mě lidé na ulici poznávají, tak mě to těší. Stejně tak jako pochvala za práci, která se povede.
Alena Veselá: Dobrý den, mám na Vás několik emailových adres a na všechny jsem Vám psala email, ale ani na jeden jste mi zatím neodpověděla? Došly Vám? Myslím si, že ano. Byla bych ráda, kdyby jste mi odpověděla. Děkuji a mějte se pěkně, ALI.
Martina Vrbová: Dobrý den, Aleno. O moji fotografii s podpisem si můžete napsat na adresu: Kontakt s divákem, Kavčí hory, 140 70 Praha 4
Doufám, že Vám fotka udělá radost a zdravím Vás.
Akriti: Co plánujete do budoucna,chtěla byste mít svůj vlastní pořad?
Martina Vrbová: Já budoucnost moc neplánuji, protože když jsem plánovala, tak to bylo pokaždé jinak. Spíš se nechávám překvapit: Možná, že mi jednou zavolají z Hollywoodu a nabídnou mi hlavní roli ve filmu. Anebo mi zavolá pan ředitel Janeček a nabídne mi vlastní pořad v televizi... To by byla milá překvapení!
Patrik: Martino, děkuji za odpověď a přeju hezký den!
Martina Vrbová: Patriku, Vám i ostatním, se kterými jsem si povídala, přeji pěkný zbytek středy a zítra příjemný den volna, pokud jej máte.
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Martina Vrbová Martina Vrbová Martina Vrbová