Chat s osobností

Tomáš Hanák
Tomáš Hanák herec a moderátor pořadu POMOZTE DĚTEM

Záznam chatu z pátku 8. března 2002 od 14:00
PUELAS: zdravim Tomaše Hanaka a přeji mu příjemně prožity den.Jak jste se dostal k moderovani pořadu Pomozte dětem??
Tomáš Hanák: Byl jsem vybrán vyhledávači ČT a nadace NROS. V té chvíli jsem netušil, co tak gigantická akce všechno obnáší...
ANONYM: Akce POMOZTE DĚTEM je velmi záslužný čin. Mohl by jste mi popsat, jaká byla vaše reakce, když jste dostal nabídku ji moderovat? Děkuji.
Tomáš Hanák: Hodně jsem váhal a posléze i kličkoval, posílal zbabělé SMS, že to dělat nechci - ne proto, že bych nechtěl Pomozt Dětem, ale protože mám strach z velkých velmi zábavných pořadů, připomínajících často fabriku.
ANONYM: Uskutecnite taky nekdy cestu z mesta?
Tomáš Hanák: Už pět let bydlím "z města" - na křivoklátsku. Bohužel příliš často musím z existenčních důvodů uskutečňovat cestu opačným směrem...
SANDRA: jak dlouho jste hercem, a mae deti
Tomáš Hanák: Hercem? Nevím, jestli vůbec "herec" jsem - spíš se hodí formulace "ve filmu účinkuje".
Ale někdy, s přáteli, mě to i baví. A děti mám 3 kusy: dvé dívek 11 a 13, a jedoho mužíka,mladého 2,3 roku.
čECHMANEK: Jakou hru jste měl nejradší jako dítě
Tomáš Hanák: Neměli jsme až tak velký výběr - ze stolních Člověče a žulíky, z prostorových to bylo natahování nití po dvoře cik-cak. Pak se zabušilo na kurník, slepice vyletěly a pak už jen padaly o106 na zobák.
ZBYNěK: Nazdárek, mohl by jste mi poradit, jak se vypořádat ze závislosti na alkoholu? Řekl bych, že na to musíte mít skvělý recept ... Ahoj Zbyněk - BOHUMÍN
Tomáš Hanák: Pijte ještě víc, aby Vás rodina vypudila a už jste neměl nic, ani střechu nad hlavou. Pak už se to vyřeší samo - buďto Vás někdo přejede autem (a po ohledání oběti bez výčitek opdjede), anebo zabušíte na vrata léčebny - to druhé doporučuji. A jděte na film Rok ďábla. A přečtěte si Démon alkohol ad Jacka Londona!!!
MAGGIE: Doholový sestřich Vám moc moc slušel... Nechtěl byste dobrovolně tuto operaci podstoupit ještě jednou???
Tomáš Hanák: Chtěl! Vážně - je to praktické a vzdušné. Ale musím se živit a hololebec má krapet omezenější možnosti. Stará kolena to sama vyřeší výpadkem vlasů.
LUBOS: Točíš něco nového a jak bylo na Rabštejně ???
Tomáš Hanák: Teď se řítím do spárů mého prvního seriálu "Místo nahoře" - to bude až do října s Karlem Smyczkem. To by pro letošek mohlo stačit. Ale jako na Rabštejně to, bohužel, asi nebude.
PAMELA: Jak se cítíte jako moderátor tohoto pořadu?
Tomáš Hanák: Jako součástka stroje, kterému příliš nerozumím. Ale snažím se, aby lidi u obrazovky alespoň neusnuli, protože pak by nemohli posílat peníze.
PAMELA: Kdo vymyslel logo pro děti?
Tomáš Hanák: Prý jistý Ondřej Samohel, student výtvarné školy - maloval zvířata a různou havěť - a kuře se zdálo dobré, leč holé - tak přimaloval ten kruh - a bylo.
ANONYM: Pomáhate dětem i vy??
Tomáš Hanák: Přes upřímnou snahu je někdy - ty své - i napomenu zařváním, případně usměrním ztlučením. Ale dosud se na žádnou krizovou linku neobrátily, už proto ne, že zamykám telefon.
ANONYM: Ahoj Tomáąi, máą rád kuřata?
Tomáš Hanák: Nejsem vegetarián. Ale mám podezření, že kromě masa obsahují i masu chemikálií - proč by jinak měla má dcerka nohu 42 ? A Kuře charitativní mám nejraději na Velikonoční pondělí kolem půlnoci, když už je po všem.
ANONYM: Dobrý den, trochu odbočím od projektu Pomozte dětem, jako herec: co říkáte vyhlašování Českých lvů? Přijde Vám tato "anketa" potřebná?
Tomáš Hanák: Vzhledem k tomu, že já sám zatím žádného lva nemám, považuji ji za naprosto zbytečnou!!!
Více si přečtěte v příštím PÁTKU LN.
ANONYM: Přijde mi, že projekt Pomoztě dětem je v mnohem menší míře uskuečnován na Moravě... Což je rozhodně škoda, protože bych se ráda nějaké akce zúčastnila, ale nic se nepořádá. Kdo rozhoduje o místech konání??? Je možno někde získat kontakty na organizátory?
Tomáš Hanák: Tak se do toho dejte, opravdu. Koukněte na pomoztedetske internetove stranky, případně kontaktujte ČT 6113 1111 - a vzhůru do akce. Předem díky a hodně kuráže.
ANONYM: Proč vlastně moderujete?
Tomáš Hanák: Protože moderátoři jsou vždycky prima chlapíci a nezkazí pražádnou legraci. Všichni je mají rádi a chtěli by je mít alespoň jeden jediný večer doma.
JOKLOK: kolik vám je
Tomáš Hanák: Poválečnej ročník, sedmapadesátej.
MILLIE: Přeji krásný den !!! Chci se zeptat, jak se vám natáčel film s panem Donutilem - Pasti, pasti, pastičky a jak vzpomínáte na hru Mlýny. Oba tyto projekty zbožňuju. Mlýny jsou super!!!!! :--) Vaše postava Horáčka nemá chybu. Děkuji za opdověď. :--) Millie - A.
Tomáš Hanák: Mlýny milujeme všichni - a ačkoli se hrají už 10 let, všichni se už už třesou, aby mohli na jeviště. To bude nadosmrti. Amen.
S Mirkem se hraje dobře, protože v těch chvílích musí říkat jen text. Když ale nehraje, tak vypráví, a to se časem zají.
VENDULKA: Byla jiľ napsána nějaká divadelní role, po které opravdu touľíte nebo nějaká, kterou byste okamľitě s díky odmítl?
Tomáš Hanák: Ano, jmenuje se "Muž, který je doma a nemoderuje". Bohužel mi zatím nebyla nabídnuta...
VENDULKA: Je těľąí hrát role "ąité na míru" nebo se vcítit do hrdiny úplně odliąného charakteru a naprosto jiného smýąlení?
Tomáš Hanák: Určitě - a pro mně (bez falešné skromnosti, fakt!) takřka nerealizovatelné. Proto mám nejraději, když si roli můžu napsat sám - nejlépe ve Sklepě.
ANONYM: Čeho si na lidech ceníte nejvíce? (Uznávám, otravná otázka, ale opravdu mě to zajímá. Děkuju za pochopení. :o)) )
Tomáš Hanák: Asi skromnosti. Pracovitosti. Schopnosti chápat ostatní...
ANONYM: Tomasi, myslis ze v ceske republice je opravdova DEMOKRACIE,kterou vede ceska zpropanovana vlada?Neuvazoval jsi nekdy ze odejdes z CESKE republiky zit nekam jinam?
Tomáš Hanák: Demokracie je - ale neuvěřitelným paradoxem je, že právě díky ní máme takovou vládu! Někdy je to jako nějaké absurdní sci-fi. Ale jinde bych chtěl někdy žít i bez přičinění vlády či lidu ČR. Jde o tzv. "volání dálek".
ANONYM: jak jste se dostalk herectví?
Tomáš Hanák: Zalíbil jsem se - jaký div? - Zdeňku Troškovi.
ANONYM: Chat bude od 14.00. Ale jak dlouho bude Tomáą ON-LINE? Respektive, jak dlouho budete pane Hanák ON-LINE.
Tomáš Hanák: Do 16.00, takže honem, honem!
ANONYM: Kolik peněz celkem jste dohromady za celý svůj ľivot odhadem dal na charitativní účely?
Tomáš Hanák: Hodně, ale máma mě prosila, abych to moc neroztruboval, že po ní pak řemeslníci chtějí nekřesťanské peníze. Ale vážně dost, protože mě to baví - protože se pak za ty peníze nenakoupěji BLBOSTI, který pak člověku jen zabírají prostor a porouchávají se.
ANONYM: Jaký vztah máte k internetu, potaľmo k jeho moľnostem vyuľití právě v těchto oblastech. Nepřipadá Vám návątěvnost webů nadací, sbírek apod. nízká?
Tomáš Hanák: O internetu vím prakticky www.prd.cz. Je mi www. lito.cz.
JENNIFER LO.: Ahoj Tome! Jak jde Limonádový Joe?
Tomáš Hanák: Konec. Na té frenkvenci už je rádio EXPRES Těžkých Pokondroidů a už to jen dělá tuc-tuc-tuc-tuc...
ANONYM: Dobry den,
prominte, ze se Vas nezeptam na neco ohledne Vaseho zivota ci prace (i kdyz s ni to lehce souvisi ;-), ale po shlednuti filmu Cesta z mesta sem byl mimo jine okouzlen Barou Nimcovou.Ponevadz nemam moznost asi ji poznat osobne ;-), rad bych se vas zeptal, jak moc se lisi postava Marketky od realne Bary ?
diky moc za odpoved. S pozdravem a pranim zivota v poho ... Frankie
PS: Mel jste nekdy v zivote lysohlavky ?
Tomáš Hanák: Bara se v době, kdy byla s Tomasem Vorlem, Marketce asi hodně blížila. Teď už ji - snad jen na čas - spolkl Hauptstadt. Lysohlávky jsem měl - pod dohledem lékaře, jako přípravu na film. Nebyla to rozhodně nudná příprava!
ANONYM: Hanáku, miluji tě!!!!! Chci se s tebou vyspat!!!!!
Tomáš Hanák: Tady kolem jsou bohužel lidi...sakra!...ale ve čtyři jdou domů, tak navrhuji 16.01 hod.
ANONYM: Slyšel jsem, že je David Vávra gay. Je to pravda? A jaký vůbec je v soukromí? Děkuji za odpověď.
Tomáš Hanák: David je naším otcem i matkou, takže těžko říct, zda je gay, či lesbický muž. Je v tom prostě maglaiss. Ale máme se rádi, to je fakt. Ale nejvíc v lese, při západu slunce, když po horizontu jeden comboy.
ANONYM: Jseš kocour.
Tomáš Hanák: That´s truth! (to je trus!)
MILLIE: Dodatečně vám přeji všechno nejlepší k vašemu včerejšímu svátku. Hlavně hodně štěstí a zdraví a taky, aby se vám dařilo v práci!!!! :-) A.
Tomáš Hanák: Děkuji a returnuji!
ANONYM: Nedal by jsi mi na sebe, kocoure, svůj mobil???????
Tomáš Hanák: Já tomu nerozumím...kam ho mám dát? Nebo myslíš jako položit? Na sebe? Můj mobil? Proč? Eh, asi už jsem starý...
MILLIE: Je od vás moc krásné, že moderujete pořad - Pomozte dětem. Děláte to s láskou?
Tomáš Hanák: Snažím se. A zároveň mobilizuji pud sebezáchovy.
ANONYM: Kdyby se u nás točila nějaká rize česká telenovela, zahrál byste si rád hlavní roli, pokud by vám ji někdo nabídli? Jaký je váš vztah k telenovelám? Díky.
Tomáš Hanák: Zahlédnu je pohříchu jen občas - a jsou neskutečně úžasné! Po roli bych skočil!!!
ANONYM: Nedávno jsem shlédl hru Mlýny, kde jste hrál poručíka. Prý to napsal prezident. Člověk by ale řekl že to musel napsat někdo vzdělaný. Co vy na to?
Tomáš Hanák: Co já na to? Že mám strach z toho, kdo přijde po něm, byť by měl své jméno obložené tituly jako hamburger.
ANONYM: Miluji vás, Tomáši!!!!
Tomáš Hanák: Chápu Vás...
KRISTýNA: Nevím, jak bych začala, nejspíš bych měla použít obyčejný monolog fanynky, že Vás zbožňuji a že jste ten nejskvělejší herec, kterého naše česká filmová a divadelní tvorba vlastní. Jsem studentkou 3.ročníku Obchodní školy, ale od mala jsem toužila stát se zdravotní sestrou. Jenže v poslední době mi učarovalo herectvi jako takové a to díky Vám!!Ráda bych aby jste i nadále hostoval v tak výborných českých filmech a pořadech jako je:"Pomozte dětem." Velice si Vás vážím. S pozdravem se prozatím ze studijních důvodů loučí
Kristýna(19)z Tábora
Tomáš Hanák: Díky mě??? Jak můžete studovat Obchodní školu s tak vážnou vadou zraku? Newbo je to nějaká zvláštní škola? Ale ať je jakákoli, je zřejmě v Táboře, a ten je - nemluvím o hotelu-zrůdě Palcátu - krásný, hmmm, dole u řeky, na Parkánech...
ANONYM: bude letos uvadet porad POMOZTE DETEM?O co se vsadite letos?
Tomáš Hanák: Pokud si mě Nejvyšší nepovolá, budu. Sázku ještě nevím - bude-li vůbec. Chtěl jsem se vsadit, že bych celý jeden rok moderoval Tah sportky.
ANONYM: Nedal by se pořad POMOZTE DĚTEM prodloužit na delší časový úsek, než je teď?
Tomáš Hanák: Má dvě a půl hodiny! Pokud chcete víc, chcete tedy i mou smrt! Jste zlý člověk!
Začněte jíst nějaké byliny...
ANONYM: Miluju Vase sloupky v priloze LN. Jak stimulujete sve mysleni, ze to dokaze napsat?
Tomáš Hanák: Termínem odevzdání. Jsou to často dramatické noci a svítání přichází vždy nezvykle rychle!
ANDULUS: O co se hodláte letos v pořadu vsadit? Loňská sázka o ostřáhání vlasů byla opravdu povedená.
Tomáš Hanák: Milý Andalusi, vzhledem k tomu, že Tvá otázka je poslední, mohu se směle rozepsat. Jenže na podobnou otázku už jsem se široce rozhovořil dříve, takže nic.
SEDMIKRASKA: Mily pane Hanaku/(mame vas moc rady)/uvedete v programku/ i Sklepo-kamarady?/Skladejte dal pisne, basne/a mejte se sedmikrasne!!!!!!
Tomáš Hanák: Ano, něco jsme sesmolili, mělo by se to snad rýmovat a budeme přitom používat mimiku ve větší míře, než je běžný standart ČT.
ANONYM: Preji pekny den,
Vase odpovedi sou ftipne, to je v dobry ... Jestli se muzu zeptat, jak vypada struktura takove normalniho (jestli tedy takovej vubec je ;-) dne ? Jak si myslite, ze tento chat pomuze projektu Pomozte detem ?
diky a zdravim Vas ... Frank
Tomáš Hanák: Máte pravdu: prosím, opravdu - uždibněte si alespoň pár mincí či bankovek a dejte je dětem - bolet to nebude a někoho třeba něco bolet přestane. Díky.
A normální den? Ten je většinou úplně nenormální, protože jen málokdy dělám to, co bych opravdu chtěl. Život v sshowbbussinnessu
je zábavný jen na fotkách v prima magazínech.
ANONYM: Jeste jeden dotazek-pronasleduji vas fanynky po predstaveni?Jsem jedna z nich,tak abych vedela....Jste zly?Kousete?
Tomáš Hanák: Většinou ne, šatny nejsou dobře větrané. Jsem jeden z nejhodnějších lidí vůbec!
ANONYM: Bohužel tu už v 16.01 hod. nebudu. Takže z toho sexu asi nic nebude. Kontakt na sebe tu nechci zveřejňovat!!!!! Mě je to tak líto!!!!!!!!!!!!! :--((((
Tomáš Hanák: S láááskou je trááápení...
MILLIE: Kam bych si mohla napsat o autogram?
Tomáš Hanák: Divadlo Sklep,Dobeška, Jasná ulice, Praha 4 Braník
MILLIE: Už budu za chvíli končit. Tak Vám přeji z celého srdce, ať se Vám stále jen daří a doufám, že se někdy zase sejdeme na nějakém chatu a pochopitelně na TV obrazovce, ale to si vychutnám pouze já!!!! :-))))) Mějte se co nejlépe. Millie - Alena. PS: Na jeden dotaz jste tu odpovídal, že byste si zahrál v telenovela? Myslíte to vážně? To je super!!!! A jakou herečku byste si přál po svém boku???? Díky a mějte se sluníčkově :-)
Tomáš Hanák: Herečku v prvních dílech nemocnou a otrhanou, postupně stále krásnější a zdravější. Musí velmi rychle střídat pocity štěstí s pocity beznaděje, smích a pláč, sníh a pláž...atd.
ANONYM: Dobrý den, Tomáąi? Točíte jeątě reklamy? Ta "vrtačková" byla dobrá!
Tomáš Hanák: Utočil bych se k smrti! Ale Volkswagenu vadí, že hraju i pro Peugeot a Mattela...ach jo.
ANONYM: Ahoj Tomáąi! Chci se zeptat, jak se na moderování tak dlouhého pořadu připravujeą? Je to vąechno opravdu ľivě? Díky
Tomáš Hanák: Ta živost je vlastně dobrá, a vůbec nejlepší je, když se něco po.... - pak začne vzrušující zábava! Vážně, to mám rád.
AGATA: Dobry den, mela jsem Vas za muze vtipneho a pohledneho, v knize D. Vavry jsem se docetla, ze jste navic jeste veru odvazny muz. Mate Vy vubec nejake zaporne stranky?:o) Zdravim, A.
Tomáš Hanák: Ne, ale věřte mi, že to není žádný med! Někdy je mi z celé té mé primovitosti blbě.
ANONYM: Dobry den, Tomasi, mate predstavu, kam skutecne jsou penize z tohoto projektu a zda to je opravdu "potrebnym"?
Tomáš Hanák: Uklidňuje mě, že jednání o tom, kam peníze jdou, jsou veřejná - a samozřejmě na internetu. A sám jsem se byl na pár místech podívat. S režií nadace NROS finančně pomáha, tuším, EU, takže sbírka by měla opravdu "nedotčeně" zůstat dětem! A hodně by mě znechutilo, kdyby se provalily nějaké lobby či "tunneling". Věřím.
ANONYM: Na co se nejvice tesite, az budete moderovat 1.dubna Pomozte detem?
Tomáš Hanák: Na rozhovor s Věrou Bílou v romštině a na pana Dana Bártu - a taky na ty vybrané peníze!
ANONYM: Dobrý den! Slavíte Velikonoce jeątě jinak neľ prací?
Tomáš Hanák: Skoro ne,mě se moc nelíbí, když z auta vyběhnou děti z pomlázkami a pak zase odjedou o barák dál. Z téhož komercionalizačně-resuscitačního důvodu jsem trochu nedůvěřivý k Vánocům.
ANONYM: Haló! Tomáąi, jsi tam jeątě?
Tomáš Hanák: Yeah.
ANONYM: Ahoj Tomáąi! Jaké to je pomáhat dětem? Máą z toho radost? Drľím palce!
Tomáš Hanák: Často nadávám, ale samozřejmě, že to dělám rád - já fakt nevím, k čemu jinému by všechny ty prachy vůkol měly být, než k pomáhání někomu jinému.
ANONYM: Nemyslela jsem to zle, pokud to tak vypadalo...:o( A.
Tomáš Hanák: Už o tom nehovořme - aha, to vlastně ani nejde...
ANONYM: Ahoooj. Chtěl bych se zeptat, kolik při natáčení Cesty z města hupslo do rybníka telefonů..., nebo se scéna povedla na poprvé?
Tomáš Hanák: Je jich tam v tom rybníčku plné dno! Zorganizujte výpravu, potápěče! Vylovte všechny ty drahocenné plastové atrapy! Kapři je pohříchu ignorují - nechápu proč? Vždxť je to tak skvělá věc! A navíc - volat se vyplatí!
ANONYM: A muzu jeste neco napsat? A.
Tomáš Hanák: Sem s tím! Neduste to v sobě!
ANONYM: No, ja vlastne uz nic nechci, jen jsem chtela vedet, jestli smim. To vedomi je dulezite :o)
A.
Tomáš Hanák: Váš život teď tak nějak dostal smysl, že? Rozumím tomu dobře?
ANONYM: Ano, zit s vedomim, ze nemohu napsat otazku, asi bych se citila jaksi ... perzekuovana:o)
Tomáš Hanák: Ano, život je krásný. A s touto moudrostí se s Vámi všemi loučím. Díky za Vaše četné dotazy - p. Mrzena zrady ČT, pardon z Rady ČT jich měl prý jen pár...hehe.
Hledej pořad:
...více