Chat s osobností

Ljuba Krbová
Ljuba Krbová herečka

Herečka Ljuba Krbová ztvárnila roli paní ředitelky Loučné v seriálu Náměstíčko a roli jedné z pěti dcer doktora Hanzelína ve filmu Helimadoe, který uvádíme 9.9. ve 20.00 na ČT1.

Záznam chatu ze čtvrtka 9. září 2004 od 13:00
Tomáš V. Brno 34 let.: Včera začal nový seriál Náměstíčko v němž hrajete řiditelku mateřské školky jak se vám tato role zamlouvala?Já osobně vás mám rád jako herečku a přál bych vám více televizních rolí!!Kdy se ukážete z divadlem v Brně?
Ljuba Krbová: Zdravím Vás a děkuji za dotaz. Musím se přiznat, že jsem se v pondělí částečně na Náměstíčko měla možnost podívat a docela mě polekalo, jak je má postava záporná. Mám zkušenost, že překvapivý počet lidí herce spojuje s jejich rolemi, a tak se vždy trochu obávám reakcí diváků. Zatím to nebylo tak strašné a pořád se spoléhám na druhý díl, kdy se má postava aspoň částečně rehabilituje. Do Brna jezdím hrát divadlo ráda, jsou tam skvělí diváci, tak doufám, že nám pan principál zase brzy nějaký zájezd do Brna naplánuje.
martin adamec: Vážená paní Krbová, moc Vás zdravím. Jste moc milá a sympatická herečka. Chtěl bych se Vás zeptat, jak se Vám natáčely seriály Místo nahoře a Náměstíčko. Předem Vám děkuji za odpověď. Mějte se fajn.
Ljuba Krbová: Děkuji za kompliment. Na oba seriály vzpomínám moc ráda, byla na nich dobrá atmosféra, na Náměstíčku až rodinného typu. Točili jsme totiž mimo Prahu a všechny rodinné i divadelní povinnosti zůstaly daleko. Po práci byla legrace. Já věřím, že se ta atmosféra vždycky nějakým způsobem odrazí i ve výsledku a byla bych ráda, kdyby ohlasy ně Náměstíčko byly stejně dobré jako na Místo nahoře.
evasvackova@centrum.cz: Milá paní Ljubo Krbová,
píší Vám protože Vás mám ráda a nesmírně si Vás vážím. V poslední době jste velmi vytížená nedávno skončil seriál Místo nahoře, kde jste hrála jestli se nemýlím paní Veselou, teď hrajete ředitelku paní Loučnou? Chtěla jsem se Vás zeptat jak vzpomínáte na tyto a nejen tyto role a která hrdinka je Vám nejblíž.A existuje nějaká role či kolega s kterým byste si ráda zahrála? Chtěla jsem se Vás zeptat jak to děláte, že vypadáte tak skvěle vím že se věnujete nějakému bojovému umění. Ale to určitě není jenom tím čím si udržujete formu. Chtěla bych Vám popřát i nadále vše nej... nejen v práci ale i v soukromí a ať nikdy nepoznáte samotu a odloučení. To a mnohem víc přeji i Vaši rodině a blízkým. Chtěla bych Vás prosím vás požádat o nějakou Vaši fotku s podpisem a případným věnováním dopředu za vše děkuji. Vaše divačka a fanynka Eva. Má adresa kdybyste tedy měla čas a chuť a chtěla mi poslat tu fotku je
EVA SVÁČKOVÁ
ROKYTNICE 222
VSETÍN 75501
PS: Mějte se fajn protože jste fajn. Vaše Eva
Ljuba Krbová: Milá paní Evo, zkusím to postupně: Ani jedna z hrdinek zmíněných seriálů mi moc blízká nebyla, ale my herci jsme taková zvláštní cháska, že máme rádi, když je tzv. co hrát. Takže ta potvora z Náměstíčka byla prostě zábavnější. Co se týče přání, těch mají herci vždycky dost. Miluji historické postavy s trochu pohnutým osudem, protože je tam vždycky co hrát. Takže za každou takovou roli jsem vždycky vděčná. Mám kamarády kolegy, se kterými se mi vždycky dobře hraje, ale když potkáte někoho nového, může vám to setkání zase objevit něco nového v sobě. A to je vždycky dobře. Bojová umění nejsou užitečná jen na udržení kondice, ale mně pomohla hodně v době, kdy mi v soukromí nastaly nemalé problémy. Děkuji za Vaše přání.
RIGHT FOR LIFE: Jak vzpominate na roli ucitelky materske skoly Magdy v tv serialu Zivot na zamku? Co pro Vas znamenal serial Ivo Pelanta Treti patro?
Ljuba Krbová: Život na zámku točil stejný režisér jako Náměstíčko - Jarda Hanuš. Bylo to naše první setkání a musím se přiznat, že pro mě bylo na začátku těžké při některých scénách odhodit stud nebo rozpaky. On je totiž muž velmi přímočarý a já jsem možná měla zpočátku trochu zábrany. O to lepší ale byla spolupráce teď. Třetí patro, to jsou především vzpomínky na Honzu Potměšila, který mi tehdy hrál partnera. Dělal právě zkoušky na FTVS a byl to nádhernej mladej chlap s křehkou duší. Nedávno jsme se potkali v jednom dětském domově, tak jsem si ověřila teorii, že žádnej vozejček duši nemění.
RIGHT FOR LIFE: Zahrala jste si ve ilmove satire Hop a je tu lidoop, jak vzpominate na herectvi s Jirim Somrem?
Ljuba Krbová: To byla má první filmová zkušenost. Byla jsem takový jelimánek, který asi pořádně ani nevěděl, co se děje kolem, protože v té době jsem žila jediným problémem - co nejrychleji najít nějaké angažmá a samostatně bydlet. Pan Josef Somr pro mne byl a dodnes je Pan Herec s velkým Pé. Dnes vlastně běží film, kde mi hrál tatínka - HELIMADOE - doufám, že se budu mít možnost s Pepíčkem ještě mockrát setkat.
RIGHT FOR LIFE: Hrala jste roli Stani v trochu pronormalizacnich Zkouskach z dospelosti. Tady jste se setkala s Ladislavem Peskem, jaka je Vase reflexe? Hrala jste roli angazovane mlade komunistky - svazacky, vadi Vam to ted?
Ljuba Krbová: Pan Pešek pro mě jako tehdejší konzervatoristku byl Pan Někdo, hrál v Národním divadle, byl slavný a dobrý herec, a tak ta největší zkušenost z tohoto setkání je: Velcí lidé se nevytahují. Byl milý a laskavý i k nám kandrdasům. Co se té angažovanosti týče, ne že by mě to dnes těšilo, ale zároveň se snažím dívat se na tu věc s jistým neemocionálním nadhledem. Ta doba byla opravdu taková. A když jsem chtěla hrát a pracovat, tak mě mohla potkat i takováhle práce. Co s tím teď nadělám.
Miroslav Umlauf: Co si myslíte o naší staronové vládě a bilboardech našeho historicky nejpitomej...promiňte nejmladšího premiéra?
Ljuba Krbová: To byl ale nešťastný nápad. Už dlouho jsem neslyšela tolik vtipných narážek na politickou záležitost! Myslím, že ta reklamní agentura udělala panu Grossovi opravdu medvědí službu. Nejsem expert na politiku, ale protože mám dítě, tak mě postupné zadlužování státu pěkně štve.
Syslík: Dobrý den, snad se neurazíte za tuhle otázku. Zeptám se na seriál Přítelkyně z domu smutku. Překvapily mě svlékací scény. Bylo pro vás těžké svléknout se před kamerou ?? Neobjevíte se brzy v nějakém filmu, nebo dalším seriálu. Patříte totiž mezi mé oblíbené herečky, takže mě potěšilo Místo na hoře i Náměstíčko. Děkuji
Ljuba Krbová: Neznám herečku, které by tzv. svlékací scény dělaly obzvláštní potěšení. Záleží na tom, jak ohleduplný je režisér a dokáže udělat aspoň zdání komornosti celé záležitosti. Přiznám se, že v Přítelkyních jsem si nechala poslat asistenta pro jeden fernet. Pak ještě pro jeden. To trochu pomáhá.
Alena: Dobrý den, jste skvělá herečka, kam si mohu napsat o Vaší fotku s podpisem? Děkuji, Alena.
Ljuba Krbová: Přiznám se, že v posílání autogramů a fotek jsem pěkný lajdák. Vždycky počkám, až se ta hromádka začně kácet, já se začnu stydět, že tak dlouho neodpovídám, a pak sednu a jeden večer to všechno vyřídím. Asi mě občas někdo prokleje. Máte možnost napsat mi na moje jméno na adresu České televize, ten dopis pak dostanu.
Pavel: Co mate vsechno na sobe?
Ljuba Krbová: Vzhledem k teplému počasí takřka letní oblečení.
Alena: Jo a herec (v součastnosti ale nevím, co dělá) Martin Krb, je Váš syn, nebo nějak jinak příbuzný? Hrál v seriálu My všichni školou povinní - Jindru Jokla. Nemáte na něj kontakt? Děkuji.
Ljuba Krbová: Martin Krb je nejstarší z mých tří bratrů. Herectví pověsil na hřebíček a má solidní občanské povolání, které mu skýtá jakéstakés existenční jistoty. To mu chválím, může na stará kolena podporovat sestřičku - umělkyni.
Frady: Vždycky jsem obdivoval Vaše bujné poprsí.
Ljuba Krbová: Díky za kompliment.
Alča: V poslední době Vás na obrazovce nebylo příliš vidět. Teď přichází Náměstíčko. Zasáhle práce na televizním seriálu nějak výrazně Váš pracovní a soukromý život? Jste připravena na to, že budete mnohem viditelnější a populárnější?
Ljuba Krbová: Já se v soukromí pohybuji sportovně oblečená, nenamalovaná a jsem mnohem menší a drobnější, než jak si mě lidé představují z obrazovky, takže mě stejně většinou nikdo nepozná. Možná se to po odyvsílání seriálu na chvíli trochu změní, ale za dva měsíce... je zase všechno při starém. Nepřikládám tomu valný význam, Kidmanovou a Sandru Bullock v české kotlině nemáme.
Láďa: Jste nádherná žena, jaký je váš vztah k sexu?
Ljuba Krbová: Děkuji.
Květa: Moc Vás zdravím,pamatuji si vás ze seriálu ,, Zkoušky dospělosti" a obdivuji jak jste od té doby zhubla.Máte recept.Děkuji
Ljuba Krbová: Když mi někdo říká, že jsem zase zhubla, tak se směju a říkám: To víš, život si mě zase trochu požvejkal a vyplivl zas menší kousíček.
zuzi: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat s jakým hercem či herečkou nejraději hrajete a je-li někdo, s kým byste si chtěla zahrát (třeba i ze zahraničí).Děkuji a přeji hezký den.
Ljuba Krbová: Setkání s kterýmkoli patrnerem je výzva, nikdy nevíte, jak to dopadne, to je na tom to hezký. A kdybych si něco vysnila, mohlo by mě potkat zklamání. Tak nesním a beru to tak, jak to přichází. Marně přemýšlím, jestli bych našla mezi svými hereckými partnery někoho, koho bych už opravdu nechtěla potkat znovu.
Urban: Kdy jste poprvé hrála v nějakém filmu ?
Ljuba Krbová: Jestli se jedná o film a ne televizní inscenaci, tak to byl již zmiňovaný Hop, a je tu lidoop.
Ivan: Proč hrajete divadlo tak málo? Jste k vidění pouze u Heřmánků a to představení už se hraje hodně dlouho. Nechystáte se zkoušet něco nového?
Ljuba Krbová: ještě jsme nazkoušeli dramatizaci Meyrinkova románu Golem a hrajeme ho tak jednou do měsíce v ROXY - nahoře v NoDu. Mám to představení moc ráda, přijďte se podívat. Jinak tuto sezonu bude otvírat Strašnické divadlo, které mě oslovilo s dvěma projekty. Moc bych si přála, aby aspoň jeden vyšel. Těší mě být u toho, když vzniká něco nového. Lidi jsou plní nadšení a dávají ze sebe to nejlepší. Snad to vyjde. To víte peníze, peníze, peníze...
bbb: jak jste mohla vzit roli v tak blbem serialu jako je Namesticko?
Ljuba Krbová: Vy už po prvním díle víte, že je to blbý?
Ivan: Kdysi jsem viděl seriál Přítelkyně z domu smutku a trochu mě zaskočila scéna, ve které jste se ukázala zcela nahá. Zaskočilo mě to, protože právě u Vás tohle zrovna samozřejmé není. Je pro Vás těžké se před kamerou svléknout?
Ljuba Krbová: Myslím, že na podobnou otázku jsem už odpovídala. Je.
Petra: Když jsem Vás viděla v pondělí v televizi, tak se mi zdálo, že jste nějak zhubla... Poraďte jak to děláte, že tak skvěle vypadáte.
Ljuba Krbová: Když jsme točili, právě jsem prožívala dost nešťastné životní období, takže já spíš vidím kruhy pod očima a únavu po probdělých a proplakaných nocích. Jestli je ten pocit subjektivní, tak zaplaťpánbůh.
Standa: Dívate se na "své" filmy v televizi? Budete sledovat třeba Helimadoe?
Ljuba Krbová: Jak kdy, většinou hraju nebo mám nějakou jinou práci. Dnes večer mám volno a docela ráda se na HELIMADOE zase podívám. Navíc ten film má ráda moje dcera, takže se budeme dívat rodinně.
Inéz: Jste mi moc sympatická a vypadáte stále moc dobře.Jak to děláte?
Ljuba Krbová: Děkuju, Inéz.
Dagmar Michálková: Jak to děláte, že vypadáte stále lépe?
Ljuba Krbová: Děkuju i Vám, Dagmar.
ETERNAL.: Uz Vam nekdy nekdo rekl, ze patrite k nejvetsim kraskam ceskeho filmu, zvlaste jste zarila sex-appealem v Zivotu na zamku a v Tretim patre!
Ljuba Krbová: Já se dneska večer při čištění zubů podívám pečlivě do zrcadla. Že by to bylo fakt o mě?
Jitka z Hr. Králové: Dobrý den,paní Ljubo.Ráda jsem Vás opět viděla v ČTV.Těším se na pokračování Vašeho příběhu v Náměstíčku.Velmi sympatický je mně i p.Neff a jeho názory na život a svět, bavím se příběhy Barta i Iris.Nazývá Vás Sněhovou Vločkou proto, že jste se seznámili v zimě? Děkuji.
Ljuba Krbová: Nazývá mě Sněhovou vločkou podle filmu Hrdina. Jeho hlavní představitelka je bojovnice Kung-fu a já se bojovým uměním hodně zabývám. Je to od něho samozřejmě laskavá nadsázka.
Maelmord: Dobrý den, jste jedna z nejpřitažlivějších českých hereček. Chci Vám jen popřát hodně štěstí. a... nehubněte už :-)
Ljuba Krbová: Z chatu půjdu do cukrárny a dám si dva větrníky, jahodový pohár se šlehačkou, žloutkové věnečky... To by mi asi bylo zle, navíc celé rodině slibuju, že budu babička - suchá švestička.
Honza: Dobrý den, rád bych se zeptal, která Vaše filmová role či divadelní se Vám nejvíce utkvěla v paměti a nejraději na ní vzpomínate?
Děkuji.
Ljuba Krbová: Co se divadla týče, tak asi Mimi v Loupežníkovi, Agnes v Krysaři a teď všechny moje ženské role v Golemovi. Asi největší moje filmová role byla v českém filmu Holčičky na život a na smrt. Ale pro mě je vždycky ještě důležitá celková atmosféra při natáčení a přátelství, která si z různých filmů odnáším. Proto na ně vždycky pak ráda vzpomínám.
Jiřina z Jablonce: Milá paní Ljubo,patříte mezi mé oblíbené herečky a to pro Vaši přirozenost a schopnost zahrát jak potvoru ,tak tzv.hodnou holku. Máte nějaký herecký sen ,který byste chtěla
jednou uskutečnit ?
Ljuba Krbová: Mám sen, který je asi nesplnitelný. Miluji postavu české královny Elišky Rejčky a od holčičích dob mě její osud vždycky dojímá. Takže zahrát si Rejčku... ale zůstane to asi snem, taková hra ještě nebyla ani napsána.
Velmi občasný divák ČT1: To už jste na tom tak špatně, že přijímáte role v takových ubohostech, vyráběných ČT s IQ hromady písku?
Ljuba Krbová: Já bych ráda věděla, čeho jste pravidelným divákem, ono by se mi pak odpovídalo lépe.
Honza: Zdravím vás!hrála jste někdy v zahraničí? jestli ano, kolik filmů jste natočila?
Ljuba Krbová: Často točím s německými produkcemi, protože jsem jako dítě žila čtyři roky v Německu a ve školce se naučíte cizí řeč úplně bezbolestně. Horší to bylo v létě, poprvé jsem točila v angličtině, kterou příliš neovládám. Utěšovala jsem se, že se určitě bude jednat o tzv. pomocný zvuk a budu pak nadabována rodilou Angličankou. Opak se ukázal pravdou. Vyfasovala jsem "dialog-kouče" a ten se se mnou trápil až do zblbnutí. Chudák, přijde do nebe.
Honza: Dobrý den!Říkalo se,že před rokem 1989,se točilo na Barandově porno.Padala různá jména.Nevím jestli je to pravda,nebo ne? Vy jste se ho nikdy nezůčatnila,natáčení?
Ljuba Krbová: Vím o tom asi tolik jako vy. Občas se něco povídá i dnes, ale já jsem nikdy žádnou nabídku nedostala.
...kacenka...: Ahojky!!!! Ráda bych se vás zeptala jaký byl váš největší trapas na který jen tak nezapomenete.
Ljuba Krbová: Milá kačenko, kdykoliv jdu s mou dcerou na nákup, k lékaři, na nebo jen na procházku se psem, slyším aspoň jednou za hodinu: Mami, to je trapas, to je ale šílenej trapas! A přitom mně osobně nepřipadá, že bych dělala něco nepatřičného...
Matťulka: ´Dobrý den, jaká byla spolupráce s Barborkou Staindlerovou a Jirkou Stachem ve filmu Lotrando a zubejda? Máte s nimi dobrý vztah nebo jte se spíše hádali??? Děkuji za odpověď,
Ljuba Krbová: Maťulko, Bára Seidlová a Jirka Strach jsou sympatičtí mlaďoši, kteří přinášejí při natáčení do života spoustu legrace a srandy. Já jsem se s nimi radši smála, než hádala.
Miška: Bolo ťažké stať sa herečkou?Ste s tým povolaním spokojná?Ďakujem
Ljuba Krbová: Milá Miško, bohužel umím slovensky jen mluvit, ale ne psát, tak česky: Stát se herečkou není ani tak těžké, ale být s tím povoláním spokojená celý život je už hodně těžké. Ale možná je to takhle ve všech povoláních. Několikrát jsem už měla chuť to vzdát a věnovat se "něčemu smysluplnějšímu", ale nakonec jsem vždycky zjistila, že vlastně nic jiného dobře neumím.
Martina: Dobrý den, mohu zeptat na poněkud soukromou otázku? - jak jste se seznámila s Ondřejem Neffem? Děkuji
Ljuba Krbová: Nemám ráda, když herci mluví příliš o svém soukromí, ale protože Ondřej o mě mluví velmi otevřeně jako o své přítelkyni, tak ho nechci zatajovat. Považuju to za velké štěstí, že jsme se potkali. Seznámili jsme se v jedné divadelní kavárně, kde on četl svou povídku a já Karla Čapka. A jsem ráda, že u toho byla i moje dcera Aný.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že na mne tady bude čekat tolik otázek. Moc Vám všem za ně děkuju a omlouvám se, že na všechny nestačím odpovědět, ale nerada chodím pozdě a už musím vyrazit do práce. A taky se těším, že se budu moci večer pochlubit své neustále chatující dceři, že jsem dnes byla DVĚ A ČTVRT HODINY NA CHATU!!!
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Ljuba Krbová Ljuba Krbová Ljuba Krbová