Chat s osobností

Robert Záruba
Robert Záruba komentátor

- více o Robertovi Zárubovi - www.hokej04.cz

Záznam chatu ze čtvrtka 15. dubna 2004 od 15:00
Raddie: Ahoj :) zajímal by mě tvůj názor na Sazka arenu. Jakpak se ti odtamtud vysílalo? Ju a ještě jsem se chtěla zeptat- Sparta nebo Slavie?? Pár plzeňských známých tvrdí, že jsi slávista ale podle tvrzení "spartě se goly nedavaji" bych se odvážila tě odhadnou na Sparťana :)) Tak jakpak to je?? Chodíváš na hokej i ve volném čase??
Robert Záruba: Se svou pověstnou dochvilností se hlásím na on-line a přeju Vám všem dobrý den. Sazka aréna je krásná, vysílalo se z ní velmi špatně. Tento rozpor nelze na malém prostoru vysvětlit... Jiní Plzeňáci zase tvrdí, že fandím Vsetínu, myslím, že ani Sparťani a Slávisti v tom nemají jasno. Pravda je taková: nefandím opravdu nikomu... Na hokej chodím míň než dřív.
Kristýna: Jeden čistě hokejový dotaz! :-) Vidíte čistě teoreticky nějakou možnost, že byste se v budoucnu podílel i na komentování fotbalových přenosů? Lákalo by Vás to?
Robert Záruba: Teoreticky to možné je.
David P: Jsem rád, že je konečně cena TýTý pro sportovního komentátora ve správných rukou. Chci vám poděkovat za práci, kterou odvádíte v redakci sportu ČT. Váš komentář dokáže udělat z podprůměrného hokejového utkání zajímavou podívanou. Přeji hodně štěstí za mikrofonem i kamerou při MS. A když už jsme u něj. Už víte která utkání budete přesně komentovat (jedná se mi zejména o utkání naší reprezentace)?
Robert Záruba: Tohle se čte hezky, děkuju. V základních skupinách budu komentovat 4 zápasy, mezi nimi ČEsko-Lotyšsko a Česko-Německo. Dál to nemáme nasazené.
Monika Hrušková: Bojíte se, že nám Rusko vrátí porážku v Petrohradu?
Robert Záruba: Nebojím. Ale nevím přesně, jakou porážku myslíte.
sup: ako máš
Robert Záruba: Je mi trochu zima na nohy
JANA: ahoj Roberte, jaké týmy tipuješ na semifinále hokejového MS v Praze?
Robert Záruba: Třeba Finsko,Švédsko,Česko, ale já vážně nevím.
sup: ako sa staviaš ku deficitu rozpočtu na japonskom domacom trhu? mam dilemu ci mam kupit yeny alebo curri? potreboval by som vediet co je pravdy na tom ze japonsko chce preinvestovat v strednej europe vyse miliardy dolarov prostrednictvom firmy toschiba.
Robert Záruba: Myslím, že Dvorečáci to ve Sběrači vážně přehnali. Ale víc o tom přinese nový Tam-Tam.
Pavel Jílek Volary - jilekpa@tiscali.cz: Uvažuje ČT o změnu pozice časomíry a skóre při hojekových přenosech? Nyní se nachází v pravém horním rohu a není možné přečíst jednotlivé údaje týkající se skóre a odehraného času. Předem děkuji za odpověď S pozdravem Pavel Jílek Volary
Robert Záruba: Ano, uvažujeme o tom. Ale ta současná pozice se mi nezdá tak špatná.
BERY: CHCI SE OPTAT ¨JESTLY JE MOZNO SEHNAT VIDEO ZAZNAMY Z MS V HOKEJI 85,86,87,88,89,90,91,92,ATD NEBO PO NEJAKY DOMLUVE S VAMI UDELAT TELEVIZNI PORAD MOC DIKY
Robert Záruba: Pořád děláme takový pořad. Každý rok. Ale musím Vás sdělit, že archiv slavných zápasů minulosti nám naši předchůdci nechali v žalostném stavu. neskutečné množství pásků je prostě nenávratně smazáno.
Sportovní fanoušek: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsme mladý je mi 20 let. Co bych měl udělat proto, abych měl alespoň nějakou šanci stát se sportovním komentátorem, v oblasti vzdělání a v čem na sobě pracovat. Děkuji
Robert Záruba: Jsou zhruba tři cesty: fakulta sociálních věd nebo podobný ústav v Brně, fakulta tělesné výchovy a sportu ovšem v kombinaci s českým jazykem anebo cesta náhody.
Tomas Morcinek: Vyhrje negdy Trinec pohar.
Robert Záruba: Někdy asi ano.
Vlastimil Švarc: Dobrý den, chci se zeptat, zda má ČT vysílací práva na Světový pohár v září, jak jsou rozděleny skupiny a kolik zápasů a s kým sehrají naši doma, díky
Robert Záruba: Nemá. Neměli jsme naprosto šanci se finančně ucházet o Světový pohár.
007: Budvar nebo Plzen?
Robert Záruba: Obě mají něco do sebe. Nejvíc v létě, mimo sezonu.
Pitlajos: Ahoj Roberte slyšel jsem že by na letošním mistrovství světa mohl zrodit rekord v celkovém počtu diváků. To je i tak obrovský zájem i o neatraktivní duely?
Robert Záruba: Ano,je.
Michaela,Vlašim.: Jak vám bylo po vítězství našich hochů na OH 1998 v Naganu?
Robert Záruba: Bylo to všecno jako ve snu. Ale poprvé jsem v tom snu kontroloval sám sebe.
bob: Jak dlouho si uháněl Světlanu než šla s tebou poprvý na rande?
Robert Záruba: Asi deset minut.
Pavel: Ahoj Roberte, jednak bych chtěl říct, že Tě považuji za nejlepšího komentátora ČT co se týče hokeje a jednak by me zajímalo, jestli někdy vezmeš syna Viktora sebou na komentátorské stanoviště? :-)
Robert Záruba: Raději ne. Moc mu vadí rámus. Loni byl na semifinále a ve 13.minutě brečel, že chce domů. Ale to byl ještě opravdu hodně malinkej.
Martin: Dobry den,co si myslite o tom, ze panu Pazourkovi pozastavili trenerskou činost.Vždyt obe strany mluvili uplne něco jinyho.Děkuji
Robert Záruba: Nebyl jsem u toho incidentu, ale stojí tam tvrzení proti tvrzení. na druhou stranu, rozhodčí jsou u nás lovnou zvěří, je nutné to zastavit.
JAN: Těšíš se v Liberci na novou arénu?
Robert Záruba: Viděl jsem plány a těším se.
dr.: 1.) Máte velký přehled o hokeji, chodíte si občas vsadit? Kdo je největším "bláznem" do sázení v redakci sportu ČT? 2.) Jaký je Váš tip na vítěze letošního Stanley Cupu?
Robert Záruba: Vsadil jsem jednou za posledních 5 let - a bez úspěchu. Velkým a dorbým sázkařem býval Marek Svačina, dnes se činí David Kozohorský.
Stanley Cup vyhraje Montreal, ale nevím jestli zrovna letos.
Pipidunkin: Kde jsi? Už na tebe čekám s masáží...
Robert Záruba: Ahoj Vojto. Ty víš, kde jsem.
bob: Je Ota Černý přísný šéf? A jak by si ho srovnal s jeho předchůdci, tedy Mírou Bosákem a Jiřím Baumrukem?
Robert Záruba: Někdy ano. Je určitě jiný než Míra Bosák, ale hodnotit je nechci. Jejich předchůdce se sám zařadil do úplně jiné kategorie lidí.
Michal: Do kolika tady bude s tebou chat?
Robert Záruba: Dokud se neprobudí můj syn.
MM: Baví vás každý den komentovat zápasy? A jak poznáte tak rychle, o kterého jde hráče?
Robert Záruba: Zrovna při letošním play off jsem si kladl stejnou otázku. Je to na delší povídání... Identifikace je dost důležitá, tak si ji každý trochu pěstujeme.
Petr \"HABS\" Brabec: "Stanley Cup vyhraje Montreal, ale nevím jestli zrovna letos." - To víže letos!!! ;-) Teď porazí 3x za sebou Boston a pak už to bude spanilá jízda ;-)
Robert Záruba: Let´s go Habs
+Petr+: Hrával jste někdy hokej?
Robert Záruba: Závodně nikdy. Nezávodně a vášnivě často. Ale teď hraju spíš florbal.
David P: Odpovíte na všechny otázky? Nebo zůstanou nejaké bez odezvy?
Robert Záruba: Některé budu muset přeskočit. Je jich hrozně moc.
JAN: Co pro Tebe bylo v týhle sezoně nejpříjemnějším zjištěním?
Robert Záruba: Že odkomentuju zápas i v naprostém srabu.
Lukas: Jak se sám osobně těšíš na mistrovství světa?
Robert Záruba: Ještěb nejsem připraven. Takže moc ještě moc ne.
Lukas: Bude ČT vysilat zitřejší přátelské utkání s Ruskem ?
Robert Záruba: Bohužel ne.
JAN: těší Tě že těch otázek je tolik?
Robert Záruba: Ano, teší.
matzo: Zdravím Roberte! prý hrajete floorbal, snažíte se Ho hrát bezkontaktně,nebo zkoušíte občas nějaké prvky z hokeje? Dík!
Robert Záruba: Hraju hodně rychle a snažím se být nepříjemný. Ale hokejové souboje to nejsou - to by opravdu nešlo.
Honza: včera jsem posílal otázku a nemůžu najít odpověd
Robert Záruba: Já se k ní dostanu.
Erik: Chrakterizuj stav "srab" :)
Robert Záruba: Špatný stav osobnosti.
matzo: Roberte, ještě jeden dotaz.Píšou Ti občas rozhořčení fandové z extraligy- majíci pocit že podle hlasu fandíš soupeři?
Robert Záruba: Mnohem míň než dřív. Hodně z nich snad pochopilo, že opravdu nemám zapotřebí někomu fandit. Těm ostatním to trpělivě vysvětluju.
007: Je Hašan nejlepším brankarem historie LH? Když ne tak kdo?
Robert Záruba: Myslím, že není, ale patří do skupiny těch nějlepších: Když ne on sám, tak spolu s ním Bóža Modrý, Jiří Holeček, Ken Dryden a Patrick Roy.
anonym: Muzete v Sazka arene sledovat treninky nasich?
Robert Záruba: Zatím ne. Ale zítra už to snad půjde.
Věčný soupeř :-): A co STIGA hokej? Nestýská se Ti po něm? Ještě se najde pořád několik jedinců, se kterýma máš totálně negativní bilanci, ne? V rámci MS v Praze asi žádný turnaj nebude, co? :-)
Robert Záruba: Stýská, ale teď hraju se synem. Tipoval bych, že tohle je dotaz od Davida S. Takže totálně negativní bilanci mám s Davidem Soeldnerem.
Petr: Chtěl bych se připojit k již pronesené chvále na Vaši práci v ČT. Překvapuje mne jaký máte přehled a s jakou rychlostí jste schopen obohacovat komentář různými statistikami apod. Ve spojení s p. Hostákem jste neprůstřelná dvojice.

Otázka? Myslíte si že p. Vichnar hokeji rozumí? Neměl by zůstat u krasokorčulování? Někdy je to opravdu hrůza, ješte že ho p. Richter občas srovná...
Robert Záruba: Nesouhlasím. Petr Vichnar hokeji rozumí a komentuje velmi dobře. Jen asi pro jiné publikum - já mám určitě taky své odpůrce.
Martin: Ahoj Roberte, pracoval jsi nekdy v TV NOVA ?
Robert Záruba: Ano, půl roku 2000.
Martin Vojta (Plzeň): Shodneme se v názoru, že Dominik Hašek si svým návratem mohl jen zkazit jméno? Myslím, že se mu to, bohužel povedlo. Klást si otázku, zda bude hrát na Světovém poháru, je podle mně urážkou pro Vokouna a spol. Ale ta knížka o něm je SUPER!!!
Robert Záruba: Myslím, že se shodneme i na tom, že Dominik to takhle nebere. Pojem "zkazit si jméno" je slabší než touha po hře.
matzo: Myslíš si ,že Dominátor má ještě na to aby na vrcholné urovni chytal NHL.Tvoje kniha"Chytám svůj život" byla perfektní!
Robert Záruba: Děkuju. Myslím, že to ještě zkusí. A pokud bude zdravý, půjde to.
Eduard Dekret: Při letošním play-off si hráči stěžovali na velké horko v Sazka areně. To tam nefunguje klimatizace? Jestli tam bude takové horko při MS tak to nám budou mít opravdu co závidět.
Robert Záruba: Já jsem horko necítil, ale hráči na ledě si stěžovali dost. Aréna se však ne původně neplánované zápasy finále musela připravit za pochodu. Ale horko tam asi bude.
Martin: A proc jsi se vratil zpet na CT ?
Robert Záruba: Protože se tam hodně lidí a hodně věcí změnilo.
David P: Proč jste odešel z TV Nova? A proč jste do ní vůbec šel? Bylo to o výši platu?
Robert Záruba: Měl jsem dlouhodbě jiný názor na řízení redakce, způsob práce a některé další věci než lidé, kteří tehjdy Redakce sportu řídili. Takže jsem v roce 1998 odešel na volnou nohu, s exkluzivní smlouvou s Českou televizí. Redakce ji o rok později neprodloužila a v prosinci 99 mě tehdejší šéfredaktor nechal vyškrtnout z veškerého nasazení. Tudíž jsem byl bez práce. Nova o měla dlouho zájem, takže jsem šel pracovat jinam.
PAVEL KRAVČÍK: Věřím tomu,že nikomu nefandíš,snaha o objektivitu je u Tebe při komentování dost velká.A co z druhé strany:je v extralize tým,který nemáš rád?A co Ty osobně říkáš zákazu komentovat výkony rozhodčích v den utkání?Není to nesmysl?Každý by přece měl být odpovědný za své chyby,tak proč zrovna rozhodčí mají být chráněni????
Robert Záruba: Neuznávám kategorii "mám-nemám rád". Pro mě to tak nestojí. Já spíš hůř snáším neochotu některých hráčů směrem k médiím, to považuji za velmi neprofesonální... Zákaz vyjadřování k rozhodčím je špatný. Ale chování hráčů a činovníků k rozhodčím je stejně špatné ne-li horší. U nás je na stadionech zcela nesmyslně živená nálada, že rozhodčí to - snad dokonce záměrně - kazí. Za tohle se pořád někdo neúspěšný schovává. Přijde mi to ubohé.
M. V. (P.): Tak ještě jedna: Pořady z historie českého hokeje, včetně ligových vzpomínek, nemají chybu. I s autentickým komentářem. Proč jste si nevzal příklad z pánů Slepičky, Poláka apod., při jejichž komentářích se dobře usínalo? Bane, ten řev je skvělej!:-)
Robert Záruba: Myslím, že třeba Karol Polák nebo Vladimír Vácha nebo Luděk Brábník to své době komentovali dobře.
Jana Ni: Moc hezke fotky u rozhovoru pro tydenik Televize. Mozna byste se mohl zivit jako model. :o)
Robert Záruba: Jako letecký model?
Jerry: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je Váš osobní názor na nominaci na MS, měli by kostru týmu tvořit spíš hráči z evropských soutěží doplněni o posily z NHL nebo naopak?? Kdybyste měl nominovat jednoho hráče z týmů Plzně, Zlína, Slavie a Pardubic kdo by to byl?
Jinak bych chtěl taky poděkovat za Vaši perfetkní práci!! Vaše komentování je bezkonkurenčně nejlepší.Diky.
Robert Záruba: Můj osobní názor: Vůbec bych se nebál dát víc zodpovědnosti hráčům z Evropy. PLZ: Josef Straka, ZLN: Miroslav Blaťák, SLA: Josef Beránek, PAR: Jiří Dopita. Ale je to hodně nepřesné, protože bych spíš nominoval dvojice a někdy i trojice.
Jiri: Jaky mate nazor na Stepana Skorpila?Byl to dobry a kvalitni sportak nebo jen prisluhovac tehdejsiho rezimu?
Robert Záruba: Já ho nechci soudit ani odsuzovat. Dokud jsme se potkávali v redakci, býval to velmi kvalitní redaktor a komentátor.
JAN: Myslím že kriika rozhodčích je na místě. Znám prezidenta jednoho klubu (velmi dobře) jednou mi diskrétně řekl že byl upozorněm rozhodčími, že byli uplaceni a že jestli chtějí vyhrát tak ať přihodí... Tohle je podle mě to co se musí v hokeji změnit
Robert Záruba: A kdo uplácí? Rozhodčí sami sebe asi těžko. Na důvěrné informace tzv. "zasvěcených" jsem trochu ostražitý. Lidé někdy chtějí vypadat hodně "in". Ale prověřím cokoli, napište na mail jméno toho prezidenta.
Lukas: Zajimalo by mne, proc CT nevysila zitrejsi pratelske utkani s Ruskem. Je to otazka penez ?
Robert Záruba: Peněz a smlouvy. V době,kdy se to mělo domluvit jsme neměli ani jedno.
Raddie: Ještě jednou já. Hraješ florbal? Na jaké pozici? Je možné tě vidět někde hrát?? Hraješ za někoho? Jaktože se z té Sazky špatně vysílalo??
Robert Záruba: Hraju většinou pravé křídlo ve druhém útoku Torza Sorry. V neděli máme poslední kolo 1.pražské ligy, myslím, že v Radlicích... V sazka aréně se na obvyklé požadavky pro televizní vysílání pohlíží jako na problém.
carel: Vy osobně věříte,že naši hokejisté získají titul?,já ne.Díky
Robert Záruba: Beru to tak, že i medaile bude doma obrovský úspěch. Viděl jsem v posledních letech zblízka krachovat skvělá mužstva z jediného důvodu: hrála doma.
Radovan Zíko: Jakou hudbu posloucháte, Roberte.
Pop, rock, classic nebo snad něco jiného?
Robert Záruba: Mike Oldfield, Beatles, Queen, B-52, Doors, Semafor, V+W, Enya, Monika Načeva a v neděli Dvořákovu Novosvětskou.
Raddie: Jaké jsou obvyklé požadavky vysílání?? Jsi levák? Jsem zvědavá :)) Já jsem brankařka, tak by mě zajímalo, jak by se mi proti tobě chytalo. Asi bych dostala hodně moc gólů.
Robert Záruba: Třeba postavení hlavní kamery, před kterou by neměli chodit a vstávat diváci... Hokejově jsme levák a mám dost dlouhé ruce.
pechyn: Dobrý den,nejdříve chci poděkovat za skvělé výkony u mikrofonu a pak se chci zeptat jestli si raději přejete vyřazení Toronta nebo Ottawy z prvního kola(já asi víc Toronta-přeci jen je tam Robert!),díky za odpověď
Robert Záruba: To je těžké. Mám rád oba tyhle kluby. Reichel má jednu z posledních možností a z nějakého důvodu by bylo dobré, kdyby se právě on stal prvním Čechem se zlatou trojkombinací (zlatá olympijská medaile, titul mistra světa, Stanley Cup). Anebo to má být Jágr v Praze ?
Radovan Zíko: Které je vaše nejoblíbenější Oldfieldovo album. Amarok, Tubbular bells nebo snad Five milles out, nebo snad nějaké jiné?
Robert Záruba: Ommadawn
jack: co říkáte na ten Lenerův výstup- převlékání se- při oznamování svého nástupu do sparty? Jsou taková gesta nutná? Sámotnému je mi z toho pána nevolno.
Robert Záruba: Připadá mi to lepší, než kdyby nechal ostatní spekulovat a na přímé dotazy simusel vymýšlet.
Mirek: Dobrý den ,
Oba dva synové (5 , 6let ) hrají hokej .Je to nádherná hra , mám však strach z přibývající tvrdosti až zákeřnosti.Přežije podle Vás tento sport rok 2020 ? A podaří se mu expanze do světa ?
Robert Záruba: Já souhlasím s teorií vzniku velké evropské soutěže. Pak hokej přežije.
Radovan Zíko: Ommadown... velmi dobré. Půlka až závěr druhé části je opravdu výborný. Co říkáte na třetí track (ten zpívaný)?
Robert Záruba: Nejradší mám tu poslední skladbu.
JANA: Ahoj, máš čas sledovat také jiné sportovní přenosy, např. formule?
Robert Záruba: teď zrovna moc ne. JInak se snažím už proto, že v listopadu a prosinci obvykle sedím na pořadu Sport roku.
JetFly: Ještě jedna otázka: Když se ČT zvýší poplatky, myslíte si ,že fanoušci uvidí svoje národní týmy (fotbal, hokej) v ČT? Narážím na neodvysíláné zápasy ve fotbale Itálie - ČR , Irsko - ČR a v hokeji páteční utkání Rusko - ČR a SP? Vím, že to asi není otázka přímo pro vás, ale zajímá mě váš názor. Díky za odpověď.
Robert Záruba: Já bych fotbalu na ČT klidně přidal. Ale my máme povinnosti i k jiným sportům a dokonce i k jiným pořadům. A máme tu taky víc televizí.
Mirek: Odvádíte skvělou práci. Díky za nás za všechny. A k těm rozhodčím. U nás se prostě vytvoří dogma a všichni mu pak věříme. Třeba, že za všechno mohou rozhodčí... Oni nejsou o nic horší než zbytek společnosti. Jsme takoví jací jsme, celý náš národ. Pokud bude mezi rozhodčími aspoň jeden dělat svou práci jako Záruba, bude všechno lepší. Nebo ne?
Robert Záruba: Teď jste mě vykreslil trochu moc růžově. Napadá mne, že tohle je sloh Mirka Langra.
Raddie: Pročpak máš zrovna #14? Koukám teď na vaše florbalové stránky. Máš opravdu zajímavé motto :))
Robert Záruba: Mám to číslo rád. Dostal jsem ho kdysi ve fotbalovém týmu novinářů a už jsem si ho pak vždycky bral. Na hokej si ale beru něco jiného.
jack: je vidět, že jsi diplomat. Přesto si nedokážu představit Hlinku jk chodí očumovat stavby a převléká se v půlce tiskovky.
Robert Záruba: Tak to zase musím připustit: bylo to velmi neobvyklé.
pechyn: Bude dělat spolukomentátora pouze Hosták,nebo ještě někdo jiný?
Robert Záruba: MArtin Hosták a Pavel Richter v Praze, Miloš Holaň, Jirka Králíka a zatím utajovaný expert v Ostravě.
007: Mel bych jeste par otazek, kdyz je neodpovis, muzu Ti je mailnout?
Robert Záruba: Pokusím se odpovědět dneska. Tenhle týden nejsem v práci a měl bych toho pak moc.
Veronika: Dobrý den, doufám, že budete komentovat většinu našich zápasů, jelikož jste pro nás nejlepší komentátor!
Robert Záruba: Děkuju. Respektuju ale i diváky, kteří lépe snášejí někoho z mých neméně dobrých kolegů.
Raddie: Copak si bereš na hokej?? :)
Robert Záruba: Většinou hlad.
Velšanka: Chceme nasazeni na MS ted hned!
Robert Záruba: Takže už i Darina! Navedli Tě, nebo píšeš dobrovolně.
znojmák: chci se zeptat, jestli letos připravujete zase nějaké překvapení na pozici dalšího komentátora,jako tomu bylo loni ve Finsku s Otou Janeckým??? Díky za odpověď
Robert Záruba: Ano. V pondělí na tiskovce to vytáhneme.
stanislav.panschab: Nemyslím si, že utkání s Ruskem (byť není přátelské!), ale o třetí místo v Evropské lize, nutně musíme vidět. Hokeje si užijeme za několik dnů dosytosti. Co Vy na to, pane Zárubo?
Robert Záruba: Kdybychom to měli vysílat -vysílali bychom to.
Jana Ni: Darinu není třeba navádět.
Robert Záruba: Hm. Asi budu muset v sobotu udělat v místnosti externistů pořádek.
Velšanka: To je regulerni otazka z porady externistu.Vazne uz by kluci radi vedeli...
Robert Záruba: Kluci už vědí. A nejen Ti modří.
Lukas: Proc jako spolukomentatora berete porad Matina Hostaka? Podle me hokeji vubec nerozumi.
Robert Záruba: Mám jiný názor. Zatím nikdo nezvládl úlohu experta jako Martin. jedině snad kolegové-experti, kteří komentují volejbal a basketbal.
Raddie: Jak se dá probůh brát hlad na hokej?? :)) Jakou máš dnes náladu?
Robert Záruba: Já ho nosím v žaludku... Dnes takovou divnou.
Pavel Zdeněk: Dobrý den,

vzal byste nabídku Novy komentovat Světový pohár. Já tuším, že se Vám to toho nechce, ale pro nás diváky, byste to mohl vzít ne?
Robert Záruba: Nedovedu si představit, že by mě Česká televize pustila na měsíc do soukromé televize. Navíc já mám na srpen jiný úkol: Olympijské studio. Dohromady by to šlo jen velmi těžko zvládnout.
zvědavec: Vyměnil byste si aspoň na jeden den pracovní místo se svou krasnou paní Světlanou.Ona komentováni -vy redaktor-zpravodaj?
Robert Záruba: Myslím že na den bychom to zvládli oba. Otázka je, co by měl každý z nás za nasazení.
Teija: Cau!
Jsem finka(mam cesko manzel). bytlyme v Finsko a mame radi hokej.Jestli komentujete hokej ms2004 na satellit(viasat,kanal+,Eurosport)?
Vy jste dobry komentator(ja jsem bytlyla v Cesko taky, tak to vim...)
Robert Záruba: Sinula on kaumit silmeet. Anteksi, Muta kietosani on pärkänen.
pechyn: Taky je Vám líto,že nebyl pozván Tomáš Vlasák?
Robert Záruba: Je.
Raddie: Pročpak divnou náladu? V žaludku?? To je fikané :) Jak často má torza tréninky? Proč není žádná hokejová komentátorka? Nemrzí vás to?? :)
Robert Záruba: Torza trénuje 2x týdně. Hokejová komentátorka na obzoru není, ale reportérku bych do redakce moc rád přivedl.
Zlatovláska: Ahoj Roberte,jak se Ti daří?:)
Robert Záruba: Asi jako bych políbil žábu.
David P: Obdivuju vás, že jste tady už tak dlouho a chrlíte jednu odpověď za druhou. Ale mé otázky zaslané včera zůstanou jak tak koukám asi nezodpovězeny...
Robert Záruba: Já to zkusím.
007: Sbiras nebo sbirals nekdy neco?
Robert Záruba: Sportovní knihy díky svému otci, sportovní odznaky, puky, dresy, staré programy a různé hokejové starožitnosti. A býval místopředsedou klubu sběratelů klovatin.
Richard: Upřímně řečeno mi nějak nepadl do oka spolukomentátor Pavel Richter. Právě ten kontrast s Martinem Hostákem je neuvěřitelný. Opravud je nutné pana Richtera "brát" i na MS?
Robert Záruba: Mám spoustu jiných ohlasů od diváků, kteří mají jiný názor. Viz předchozí odpovědi. Respektujte to prosím.
Mirek: Když vypadnou Ďáblové, přijede P.Eliáš? A koho byste ještě pozval do nominace, kdyby to záleželo na Vás?
Robert Záruba: Patrik Eliáš by byl při své nátuře vynikající. Já už bych teď spíš zužoval.
Jana Ni: Darina by prý měla zájem. o tu reportétku
Robert Záruba: Drzá na to je.
Teija: Mistäs opit suomea???Jak vy umite finsky??!!To je neco...
Robert Záruba: Umím zrovna jen pár vět a finskou hymnu. Ta se mi líbí: Laaksola h-- kukolla ... h-- vätäranpa rakampa. Na vodu se to musí všichni kluci naučit.
Miroslav Řehák: Je to už asi 6 let, co i přes neúspěšné sezóny fandím Tampě Bay Lightning v NHL. Myslíte, že by to letos mohli dotáhnout až do finále Stanley Cupu? Za případnou odpověd díky a ať se Vám a České Televizi MS 2004 podaří!
Robert Záruba: Vypadá to s nimi dobře. Ale jak jste si všiml, já ny tyhle odhady moc nejsem.
stanislav.panschab@atlas.cz: Jsem zvědavý na konečnou nominaci našich hokejistů. Vy také?
Robert Záruba: Ano, velmi.
Coffey OHF #213: Zastáváte názor, že: "Hokej je krásný pořád, ženy podle toho jak pijeme." ?
Robert Záruba: Dá se to tak napsat. Na léto docela dobré heslo.
Jojo: Kdo vyhraje fotbalovou ligu? Tvůj názor? Dík
Robert Záruba: Olomouc.
Mirek: Jasně, Eliáš by byl super, ale já spíš chtěl vědět, jestli nevíte, jestli on sám měl chuť přijet, kdyby vypadli.
Robert Záruba: Právě že u něj je ta chuť velmi pravděpodobná.
znojmák: s kým se vám komentuje ze čtveřice Králík, Hosták, Richter, Holaň nejlépe? a podle čeho budou komentátoři nasazováni na zápasy. A je to nějak rozdělené, že třeba vy a p. Dusík budete v Praze a p.Vichnar a někdo další bude v ostravě,nebo budete cestovat??? Díky
Robert Záruba: S každým jinak, ale s MArtinem Hostákem o tom asi nejvíc přemýšlíme. Nasazení budeme dělat podle místa a soupeřů... Petr V a já budeme v Praze, Michal D. a Jirka Hölzel budou v Ostravě. Asi jim tam pojedu na jeden den pomoct, protože ve druhé fázi turnaje budeme tamodtud vysílat asi víc než z Prahy.
Martin: Jak je podle vas nejlepsi golman z reprezentacniho vyberu?V hokeji a jak si myslite ze dopadne mistrak?Dik.
Robert Záruba: V sezoně to byl Roman Málek, a to výrazně. Ty další teprve uvidíme... Nevím jaký mistrák.
Jojo: Váš slovní projev k hokeji je úctyhodný. UŽ SE TĚŠÍM NA VÝKŘIKY GOOOOL - SAMOZŘEJMĚ OD NAŠICH V BRANKÁCH SOUPEŘŮ... Budete komentovat klání z Prahy anebo z Ostravy???
Robert Záruba: Z Prahy. Ale nelze vyloučit krátký výlet do Ostravy.
klara: jste chlupaty na prsou?
Robert Záruba: Klára? Snad Svěcenka ne? Přiměřeně.
Raddie: A co Martin Altrichter? Není občas chvála na Málka přehnaná?
Robert Záruba: Martinovi úspěch moc přeju, známe se trochu víc. Chvála není přehnaná, pokud je podložená fakty, tedy výsledky.
Jojo: Jak vzpomínáte na NAGANO 98. Stále mám z toho famózní dojmy a bojím se myšlenky, že toto se už asi nebude opakovat
Robert Záruba: Vzpomínky už mám trochu mlhavé.
David P: Byl jste někdy divákem na utkání v NHL?
Robert Záruba: Ano, už mohu napsat mnohokrát. A byl jsem jako mnozí vyveden z omylu: některé zápasy jsou tam strašné. Ale s jedním rozdílem: divák to díky péči klubu ani moc nemá čas poznat.
port-artur: Když byste měl vybrat jeden tým,který nám cestu za titulem může nejvíce znepříjemnit,který by to byl?
Robert Záruba: Finsko. Pamatuju si, s jakým klidem nás vyřadili ve Sportovní hale v roce 1992.
Martin: Jaky ma te nazor na floorbal?Myslite ze jeto unas dalsi velmi oblibeny sport?Hral jste ho nekdy?
Robert Záruba: Hraju ho už 4 roky. Myslím, že je to hra budoucnosti.
Raddie: Hm třeba Murín byl statisticky lepší než Málek... Jak víc se znáš s "Alťákem"? :)
Jak se dá stát redaktorkou u vás v redakci?? Budem muset slečna umět také napodobovat Karola Poláka?? :)
Robert Záruba: Otázka padla na Altrichtra. O Murínových kvalitách není sporu. "Karol Polák" není nutný, ale hodně to pomáhá dovnitř.
007: mas rad drstkovku a spenat? Jaka mas oblibena jidla?
Robert Záruba: Bez držek. Špenát může být. Nejraději mám hlávkový salát. A sladkosti.
Hanka: Mám otázku týkající se povinného vykání hráčům, přijde mi to trochu zbytečné. Je mi jasné, že si s nimi normálně tykáte, není to divné jim pak při rozhovoru pro tv vykat? Upozorňujete je na to nějak předem?
Robert Záruba: Upozorňujeme. Na druhé straně je třeba dodržet určitý odstup. Já si netakám se všemi.
Mirek: Nevíte proč Růžička poslal pryč Málka, bylo to takový divný, si myslím. Já vím, že to k hokeji patří, ale musel k tomu být ze strany vedení Slavie nějaký důvod, nevíte, nebo nechcete o tom něco prozradit?
Robert Záruba: Nevím o žádném tajemném důvodu. Ale zdálo se mi to poněkud zbrklé.
Jana Ni: Potkal jsem vás, televizáky, na vodě a vypadali jste tak trochu společensky unaveni... Probíhá ho to tak každý rok?
Robert Záruba: Ano. Ale opravdu jen na té vodě. Nebo skoro jen tam.
znojmák: zajímal by mne váš názor na "slovní přestřelky" mezi Lenerem a Vlasákem!
Robert Záruba: Ještě jsem o tom ani s jedním z nich nemluvil. Pak si udělám svůj názor.
3nec: Také se domnívate ,že je na klubové urovni nutná konfrontace s Evropou? něco jako Champions League ve fotbale?
Robert Záruba: Mám takové nejasné tušení, ale nedávno mi stejný pocit sdělil i muž, který má lepší odhad a zkušenost než já: Ivan Hlinka.
port-artur: Nemyslíte si,že případná nominace Tomáše Vokouna a obecně brankářů chytajících celou sezónu na úzkých kluzištích v zámoří se nám na letišti v sazka aréně může nevyplatit?
Robert Záruba: Včera jsem říkal Málkovi, že bych ho klidně nechal v Praze chytat. Ale totéž může platit i pro ostatní - já myslím,že brankář nebude náš problém.
Jana Ni: Už musíme s Ondrou jít - na operu Nagano. Nechávám vám na stole velikonoční vajíčko.
Robert Záruba: Za své drzé otázky jste vyřazená z konkursu na hokejovou reportérku. A DArina to má pěkně nahnuté.
Raddie: A jaké další kvality bude muset slečna redaktorka mít? :) Myslím, že kdyby měl Atrichter možnost předvést své kvality během sezony, tak by mohl být srovnáván s Málkem mnohem lépe.
Robert Záruba: Jejda. Abychom z toho nedělali jinou debatu. U nás je teď stejně stopstav.
port-artur: Když ne brankář,co tedy bude našim "problémem"? :-)
Robert Záruba: Domácí prostředí.
znojmák: kdyby po vás teď chtěl p. Lener "radu" koho vyřadit ze současného kádru, řekněte tři jména!!!já jak se dívám na soupisku,nechtěl bych být v kůži hlavního kouče. Nejraději bych postavil dvě mužstva! tak prosím, tři jména, dík
Robert Záruba: Na tohle opravdu neumím odpovědět. Ne že bych nechtěl, ale musel bych přemýšlet trochu déle, aby to mělo smysl.
TAU: Dobrý den,
je podle Vás trenér Výborný pro Pardubice dobrá volba? Díky
Robert Záruba: Výborná.
Michaela,Vlašim.: Jak se díváte na operu Nagano?
Robert Záruba: Ještě jsem ji neviděl. Ale po skončení sezony se zajdu podívat.
Zlatovláska: No nevadí,byl to spíš fór...Snad se podívám alespoň do Ostravy...Tak se měj fajn,pa
Robert Záruba: To asi není dopasné.
Barča: Jaké je to být hokejistou?
Robert Záruba: Asi dobré. Zeptám se.
port-artur: Máte už připravený nějaký slogan bezprostředně poté,co získáme titul?
"Přepište dějiny" bylo famózní!!
Robert Záruba: Nemám.
Hanka: Máte obavy z domácích diváků (jako tehdy na SP) nebo spíš z tlaku médií? Jinak mám lístky na semifinále, už se moc těším. Hlavně aby se tam naši dostali :-))
Robert Záruba: Obojí bude těžké. Ale těch věcí je doma ještě víc. Domácí tým je v jakémsi obležení - mezi svými. Hodně hráčů to špatně snáší.
Scott: myslíte si,že v září začne nebo nezačne další ročník slavné NHL???
Robert Záruba: Myslím, že ne.
Michaela,Vlašim.: Kde bych sehnala Vaši knihu "Přepište dějiny"
Robert Záruba: Bohužel nevím. Nenatisklo se jí moc, ale taky tam je spousta tiskových chyb. Asi to budu muset napsat znova.
znojmák: Znám se s Vojtou Bernatským a vím, že vždycky sežene nějaké lístky na hokeje, či fotbaly, jak to máte s lístky vy. Dostává třeba každý komentátor 2lístky na zápas /třeba pro rodinu apod/ díky
Robert Záruba: Na MS jsme nedostali nic, ale jinak to asi není problém. Na finále MS 2001 jsem získal vstupenku pro svého bráchu a to byl jeden z mých nejhezčích zážitků - ten večer potom. Ale rodinu bych na hokej u nás asi nebral. Zatím.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, zkuste si tipnout, kdo by vyhrál letos titul o nejlepší sportovní kolektiv, kdybychom vyhráli titul v hokeji, ve fotbale a basketbalistky na olympiádě?
Robert Záruba: Bylo by asi správné vyhlásit 3 vítěze. Ale fotbalová lobby mezi sportovními novináři to asi vyřeší za nás.
sv. helena: smím se zeptat, kde se teď nacházíte? Doma, v práci,někde na stadioně, v restauraci!!! díky za odpověď
Robert Záruba: Jsem doma. Hlídám nemocného syna.
Barča: Ve studiu "Právě teď"je to jaké?Jsi hezký a bylo by lepší kdyby si hrál v nějakém filmu, co ty na to?
Robert Záruba: JE to napínavé. Myslím, že je lepší, že dělám svou práci.
yarda: Jak se Vám líbi kolegové Bernatský a Svěcený v pořadu o rekordech?Mě to připadá občas trapné...
Robert Záruba: Viděl jsem jen první díl. Myslím, že to chce čas a rozum. Na obou stranách.
Libor N., Olomouc: Vím, že toho máte dnes hodně na odpovídání, ale psal jsem dotaz už včera, za odpověď moc děkuju. Jak dlouho budete on-line?
Robert Záruba: Pokusím se odpovědět na všechny dotazy. Možná se probudí můj syn. Konec bude podle toho, co nastane dřív.
Michaela,Vlašim.: Hrajete hokej na Smallworldu?
Robert Záruba: Nehrál.
Michaela,Vlašim.: Jak na Vás zapůsobil příběh Tomáše Zelenky?Já se s ním znám osobně, a je to bojovník:-)
Robert Záruba: Tomáš je chytrý kluk. Já bych ho pořád chtěl nějak zapojit do naší práce. Je formulačně velmi obratný a pohotový.
port-artur: Sledujete "radši" hokej na širokém nebo úzkém kluzišti?Včerejší zápas NHL Devils-Flyers byla opravdu lahůdka.Každé střídání na doraz v obrovském tempu.
Robert Záruba: Jde mi víc o prostředí než o šířku kluziště. A dobrý zápas lze shlédnout na širokém i na úzkém kluzišti.
znojmák: víte už kdo bude komentovat finále a kdo rozhoduje o zařazování vás komentátorů na jednotlivá utkání!!! díky
Robert Záruba: Nasazení komentátorů dělám já. Zatím jsem rozhodil práci na základní skupiny.
Barča: Odkud dostáváte zprávy do pořadu????Jaké jsou vaše nejoblíbenější seriály???
Robert Záruba: Z mnoha zdrojů... Ty starší. Ale jinak je spíš nesleduju.
Michaela,Vlašim.: Jak se Světlana vyzná v hokeji a Vy ve zpravodajství?
Robert Záruba: To by asi lépe posoudila Světlana.
Raddie: Podle čeho vybíráš dotazy? :) Baví tě víc přednášení nebo komentování? Za chvilku budu muset jít čeká mě trénink (florbal rules). Přeju lepší náladu, ať se ti daří a ať se Viktor brzo uzdraví.
Robert Záruba: Beru to odshora. Z počátku jsem to pocitvě psal od těch nejstarších, ale moc mě zdržovalo to přejíždění. Díky.
Přemek Podlaha: Venku je tak krásně a vy u počítače?Pracujete na zahrádce?
Robert Záruba: Žádnou nemám.
Mirek: Jednou po zápase na Pragabance jsem Vás viděl, jak si do notebooku děláte nějaké poznámky asi 15 min. Co si to tam píšete, vlastní hodnocení každého zápasu, nebo nějakou soukromou statistiku, nebo co? Je pravdou, že nad Vaším přehledem a citem pro češtinu mi zůstává rozum stát. Moc Vám fandím
Robert Záruba: Všechno a ještě mnohem víc. Já mám ke své češtině stále značné výhrady.
Zlatovláska: A viděl jsi už tu operu Nagano?Jaké to bylo?Mě Dušek nepozval..:(
Robert Záruba: Neviděl.
Barča: Potkáváte se někdy z filmovými hvězdami?Jako z TV NOVA.......znal jste Helu Růžičkovou??
Robert Záruba: Asi tak jako člověk pracující v televizi... Neznal.
Raddie: Ještě poslední dotaz: Píšeš všema deseti a koukáš na klávesnici? Na čtenou :)
Robert Záruba: Píšu dvěma. Ale nekoukám.
Lukáš Malý: Kdy pujdem na pivo? Asi máš fofr tak ani neodpovídej jen koukám na web a zdravím tě. Luky
Robert Záruba: Lukáši, asi budeme spolu v jednom klubu. Takže v létě.
Jaro: Dobry den.Som zo Slovenska(asi to vidno)a chcem sa opytat,co si myslite o slovenskom hokeji,ci ako niektori vasi spoluobcania vravite,ze tie tri medaily za 3 roky su len nahoda a stastie.Dakujem a zelam vela uspechov.
Robert Záruba: Myslím, že se rychle dostal z dětských nemocí a získal sebevědomí. Nebyla to náhoda, ale štěstí potřebuje každý. I ten, kdo vyhraje 3x za sebou.
Oldřich Bakus: Co říkáte na postup Dukly Jihlava do extraligy?
Robert Záruba: Vítejte doma.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, jak jste se seznámil se svou ženou Světlanou a čím Vás upoutala?
Robert Záruba: V práci. Upoutala mě konkávním úhlem svých paží.
vysočina: Jak dopadne Jihlava v extralize? Bude p-off? Dík!
Robert Záruba: Dobře. Na odhady je brzy, neznáme ještě ani soupisky.
zuzca: Uz se tak trochu tusi kdo pujde na misto po panu Lenerovi?
Robert Záruba: Asi ano.
Raddie: Jinou debatu? Ono je tu dané téma předem ??? :)) Pročpak je stopstav? Pamatuješ si všechny výsledky zápasů,na kterých jsi byl??
Robert Záruba: Není. Ale také tu není místo na dlouhé úvahy. Nepamatuju.
znojmák: bude na obrazovce zase k vidění nějaký souhrnný pořad, nějaké "studio MS04" a proč třeba nevysíláte MS stejným způsobem jako pořad Buly, tedy komentátor ve studiu? A jaký bude program o přestávkách jednotlivých zápasů! jsem zvýdavý že, promiňte mi to,ale vaše práce mě moc zajímá a když by to jen trochu šlo, rád bych nějak pomáhal,ale nevím jak BOHUŽEL!!!
Robert Záruba: Studio MS bude letos trochu podobné jako Buly při play off. Ale nechte nám nějaké informace na pondělní tiskovku.
Michaela,Vlašim.: Jestli jsem Vás naštvala tou angličtinou....
Robert Záruba: Vůbec ne. Ale otázek je hodně.
Teija: petr tenkrat umii hraat na finsko ve kärpät oulu kdo je mistr byl nejlepsi a machulda taky kdyz vy nevidite sm ligu tak je nechcete do narodni team.myslis ze kdyz odejde z cesko je zapomenuto
Robert Záruba: Tohle řeší trenér, ne novinář.
Mirek: Koho byste si přál jako nového trenéra k reprezentaci?
Robert Záruba: Rozumného trenéra, který představí jasný cíl a pravidla.
Oldřich Bakus: Jaký vztah máte k nejslavnějšímu klubu československé hokejové historie Dukle Jihlava? Jak se těšíte na Horázký zimní stadion? Jihlava se na Vás těší.
Robert Záruba: Dobrý, řekl bych. jako k ostatním klubům. Na HZS jezdím docela rád.
zuzca: A Vy tipujete na misto trenera koho?
Robert Záruba: A já tipuju na místo trenéra nikoho.
otto: Co soudíte o kolegovi Poulíčkovi z Novy?Jak může být člověk ,který během roku komentuje jen tolik zápasu ,že by to šlo spočítat na jedné ruce dlouholetého pracovníka na pile-sportákem roku???
Robert Záruba: Soudím, že je to normální redaktor, kterého televize pověřuje určitým úkolem. Že to není moc přímých přenosů asi není jen jeho problém.
DAN: BUDOU K MANI V SAZKA ARENE K PRODEJI ORIGINAL DREZY CR A JAKA JE CENOVA RELACE
Robert Záruba: Budou, ale cenu si netroufám odhadnout. Pokud tam bude tak draho, jako při finále, pak nám budiž nebe milostivo.
Miroslav Řehák: Existuje něco jako "Asociace hokejových komentátorů"? Znáte se s některými zahraničními "kolegy"?
Robert Záruba: Existuje asociace hokejových komentátorů. V NHL je asociace hokejových komentátorů, předsedou je myslím Paul Steigerwald z Pittsburghu. Znám hodně zahraničních kolegů i jednu kolegyni.
Zlatovláska: Tak se měj fajn,přeji málo práce a málo dotěrných dotazů na tomto chatu,já se jdu najíst...Pa pa
Robert Záruba: Tuhle osobu bych asi měl znát. Ale já opravdu nevím.
Michaela,Vlašim.: Co říkáte letošnímu ročníku extraligy? Překvapil mne Zlín-nečekala jsem, že to dotáhne tak vysoko
Robert Záruba: Zasloužil si vyhrát. Celé to žluté město a okolí.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, kolik dětí si se Světlanou přejete?
Robert Záruba: Moje přání asi není důležité.
R. Navrátil: Dobrý den. Prosím, už jsem se na to jednou ptal, ale odpověď jsem nenašel: už jste nějakým způsobem vyřešili pro přenosy z MS záběry hlavní kamery? Při finále ELH se často stávalo, že nebylo vidět na hřiště...
Robert Záruba: Zatím ne. Bude to asi ještě velký problém, ale provozovatel haly nám nechce povolit zvýšení podstavce pod hlavní kamerou.
Michaela,Vlašim.: Jaké to bylo finále 8.4.? Stálo to za zhlédnutí? Já zrovna byla pryč,takže jsem četla na teletextu jen výsledek.
Robert Záruba: Moc dobrý zápas.
slávek: bude některý z hráčů odpovídat také na otázky on-line na chatu???
Robert Záruba: Pokusíme se o to.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, tak jinak. Kolik dětí byste chtěl mít?
Robert Záruba: Já teď asi opravdu nebudu umět odpovědět. Navíc mi to připadá rochu moc soukromé.
yarda: Jste věřící? Věříte v Boha?
Robert Záruba: Nejsem. Ale asi něco mezi námi a nekonečnem bude. Připadá mi, že je tam hrozně moc místa na to, aby tam bylo prázdno.
Michaela,Vlašim.: Co říkáte tomu, že Alby již nechce hrát za národní tým? Myslím, že jeho parádičky(Finsko-Nagano 1998,Kanada-Nagano 1998...) budou našim chybět. To samé platí o P+P
Robert Záruba: Jednou už to musel říct.
luky: Chtel bych se zeptat, jak se Vam libi webove stranky ceskych hokejovych klubu. Ktere se Vam libi nejvice a jestli si nemyslite, ze firma eSports je dela vsechny na jedno brdo.
Robert Záruba: Hodně se to zlepšilo. Mohu doporučit stránky Plzně, Slavie,Znojma,Pardubic a Sparty.
R. Navrátil: Někde jsem četl, že to Sazka nechce povolit kvůli tomu, že by kvůli kameře nebylo vidět na ledovou plochu ze skyboxu. Je to skutečně pravda?
Robert Záruba: Ano je.
znojmák: už se nějak vyřešil "problém kamer", který vznikl při finále extraligy? Kdy před hlavní kamerou přebíhali lidé a mluvil o tom i p. Kusý!!!
Robert Záruba: Zatím o tom nevím.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, nechtěl jsem se Vás nějak dotknout. Omlouvám se za příliš osobní dotaz. Dovolím si položit dotaz jiný. Kolika jazyky se domluvíte?
Robert Záruba: Není třeba se omlouvat, jen jsem to chtěl ujasnit. Domluvím se anglicky a snad ještě pořád rusky. Hokejový slovník zvládám ještě v dalších jazycích ale nic moc.
spartan...hc Praha: Jakej mate nazor na to jak se zachoval Lener k vinikajicimu hraci Vlasakovi??? Ja osobne jsem se tesil na unikatni kousky tohoto hrace...A zda se mi dost nefer co se to mezi nimy stalo...A neverim tomu ze by se pro nej nenaslo misto...Jakej myslite ze je pravy duvod toho co se stalo???
Robert Záruba: Jak jsem psal. Nejdřív si zjistím, jak se věci mají.
matzo: Líbila by se Vám myšlenka společné česko-slovenské extraligy?
Robert Záruba: Teď už asi ne.
Michaela,Vlašim.: Váš největší nehokejový sportovní zážitek?
Robert Záruba: Debaty se synem.
Hanka: Mám jednoduchou otázku. Nejlepší hráč v historii NHL: Wayne Gretzky, Mario Lemieux... nebo někdo úplně jiný?
Robert Záruba: Někdo jiný: Bobby Orr - revoluce v systému hry.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, jak probíhá Vaše příprava na hokejové utkání, které komentujete v přímém přenosu?
Robert Záruba: Dlouhodobá příprava běží skoro pořád. Dobrá příprava na jeden zápas zabere každému trochu jiný čas. Já jsem to spočítal asi na 18 hodin -ale je jasné, že tolik času prostě nemám.
otto: Jaké je vaše životní motto?(pokud máte)
Robert Záruba: motto, pane otto, zní: Dělat věci pořádně.
stanislav.panschab: Pane Zárubo, můj názor je ten, že jsme vždycky měli štěstí na vynikající gólmany. Je ovšem nesnadné seřadit žebříček nejlepších, neboť každý chytával v jiné době. Souhlasíte se mnou? sJaké pořadí byste seřadil Vy?
Robert Záruba: Dá se to tak napsat. 1.Holeček, 2.Modrý, 3.Hašek, 4.Dzurilla, 5.Králík
Santa Claus: Vas typ na MS...O to bez ohledu na to ze jste Cech... Proste kdo si myslite ze vyhraje??
Robert Záruba: To je hádání z koule. Nemám zatím žádný tip.
Lada Praha: jak se divate na slovenskou Rep. Proc uz s nama nechteji hrat??? Jako to ze jsou jednou Ms..Tak uz jsme pro ne moc spatny?? Nebo jak?? Tak jestli je to tak, doufam ze je dostanem nekde v pozdejsich bojich a poradne je vypraskame..Jakej vy na to mate nazor???
Robert Záruba: Nevidím to tak dramaticky. Nesdílím ani Váš optimismus. Obávám se, že se Slováci budou u nás proti nám cítit velmi dobře.
Michaela,Vlašim.: Kde vlastně hraje David Moravec?
Robert Záruba: V Rusku.
Michaela,Vlašim.: Co si myslíte o Janu Železném?
Robert Záruba: Potenciálně dobrý nadhazovač "relief" pro baseballový tým Krče.
Jakub: Ted sem a Anglii a chtel bych koukat na MS v hokeji-muze te mi poradit kde bych mohl?
Pry to jde nekde na internetu nebo jestli to bude vysilat treba Eurosport?
Dekuji Jakub
Robert Záruba: Na internetu to myslím nepůjde. Nevím přesně. Zkuste se obrátit na kolegu Vladimíra Drbohlava, má dobrý přehled, kdo a kam vysílá.
Jiri Berger: jak casto surfujete na internetu? Ktere servery ctete nejdrive? Ceske nebo zamorske? Sledujete i nejake evropske hokejove servery?
Robert Záruba: Denně. Podle období, ale většinou začínám českými stránkami. Evropské mě teď čekají.
Jirií Berger: Jak se divate na zmeny, kterymi prosel v poslednich mesicich denik Sport? Nezda se Vam, ze se z nej stalo ponekud bulvarni prisprostle medium? Jaky mate nazor na tyto noviny a jejich soucasnou podobu?
Robert Záruba: Nevidím to černobíle. Třeba úpravou faktických údajů a popisem zápasu podle mě předhonili MF Dnes. Ale některé výstřely do tmy a také Sláviofilie kolegy Pavla Procházky bych spíš dal jako odstrašující příklady české sportovní žuřnalistiky.
Michaela,Vlašim.: Víte, že Vlašimsko je také tak říkajíc hokejová líheň? T.Kucharčík,M. a P. Rozsívalové, L.Procházka
Robert Záruba: Ano. Je mi to už skoro jasné. Ještě jednu stopu prosím.
Jakub: Jesne jedou ja-jak se muzu obratit na Vl.Drbohlava?
Robert Záruba: adresu najdete na stránkách www.ceskatelevize.cz
Hanka: Čistě hypoteticky. Pokud Češi skončí na MS předčasně (doufám, že ne!!!), máte nějaký tým, kterému byste Vy osobně přál vítězství?
Robert Záruba: Ani ne.
znojmák: odkud budete zápasy ze Sazka areny komentovat /přibližně - za střídačkou, za trestnou, vysoko, nízko/ a kdo to určuje, vy sami, nebo provozovatel haly?
Robert Záruba: Určuje to majitel haly. Je to na té úplně nejvýše položené delší tribuně, za trestnou lavicí. Zhruba ze stejných pozic jsme komentovali třeba loni v Hartwall Aréně v Helsinkách.
KingJohny: Nevím jestli to otázka přímo na Vás, ale zkusím to - strašně mě mrzí, že se ČT nepokusila získat práva na český fotbal. "Kvalita" přenosů na Nově a Primě je hodně špatná. A hlavně čas přímých přenosů je na hlavu padlý. Takže proč to ČT nezkusila ? Určitě by ČT pomohla pozvednout prestiž naší ligy víc než zmíněné TV doteď. Díky za odpověď.
Robert Záruba: Ale my to průběžně zkoušíme pořád. Já bych fotbalovou ligu bral hned. Na druhou stranu: televizí u nás je víc. A Česká televize má svůj fotbalový program: Studio Fotbal/Liga mistrů. A chystá Euro 2004.
Zlatovláska: Už někdo vymyslel nějakou hokejovou hymnu na MS?
Robert Záruba: Ano. J.K.Tyl a František Škroup. Jmenuje se to "Kde domov můj".
Danny: Kdo myslíš že vyhraje MS?
Robert Záruba: Vážně nevím. Třeba Finsko
zvědavec: Už se někdy stalo,že se Vám během komentováni hrozně chtělo na záchod-a nebylo to možné:-)))
Robert Záruba: Ne. Mám neuvěřitelnou výdrž na zadržování. Ale párkrát už se mi chtělo hodně spát.
Santa Claus: Jak se tesite na ME...A jake podle vas mame sance?? A vy se tam osobne chystate?? Tesite se vice na MS??? A nebo na ME???
Robert Záruba: Na ME. ŽE bych se vypravil? Asi ne. Budu si muse v té době vzít kus dovolené.
Danny: Ty fakt věřím Finsku a né nám ... :-(
Robert Záruba: To jsou dvě odlišné věci: Já našim věřím. Ale pořád ze mně taháte nějaké tipy. Já prostě tipuju nerad. Nemá to pro mě smysl.
stanislav.panschab: Pane Zárubo, když už jsme u těch deníků. Pročítáte denně tisk a co říkáte na názor svých píšících kolegů. Někdy se to nedá brát docela vážně a články beru s rezervou.
Robert Záruba: Beru vážně, co píše většina kolegů. Ta rezerva je ale vždycky užitečná. Jinak se už skoro víc dívám na internet.
Slepysek: Byl jste nekdy na utkani prvni ligy? (druha nejvyssi soutez). Kdy naposledy?
Robert Záruba: 1.liga se mi nevejde do plánu. V sobotu vysíláme Buly, ve středu mám archivaci. TAkže jsem dlouho chyběl.
Zlatovláska: Ty jsi vtipnej...:))Já myslela "hit" na způsob - My jsme ten správnej tým...:))
Robert Záruba: Trochu se bojím, kdo se toho ujme.
Michaela,Vlašim.: Největší zážitek z ZOH 2002 Salt Lake City?
Robert Záruba: Předávání stříbrných medailí americkým hokejistkám. Neuvěřitelná náhoda první den našeho pobytu. A stesk po domově.
Pavel: Co se tyce...ME...Jak si myslite ze se bude vyvijet nase tabulka.?? A jake jsou sance naseho tymu postoupit??? Kdo je vas favoryt ME???
Robert Záruba: Bude se vyvíjet tak,že nejdřív v ní bdou samé nuly, pak dojde na nějaká další čísla. Já opravdu nevím. Tipování mně zjevně nebaví.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, jaký je Váš názor na úroveň evropských lig. Porovnejte německou, ruskou, finskou, švédskou a českou ligu. Jak si stojíme my?
Robert Záruba: To záleží na tom, podle čeho chcete porovnávat. Mně nejvíc zajímá divácký zážitek. Jaký požitek dává divákům hra a také prostředí. podle toho si dovolím seřadit soutěže takto: 1.Finsko, 2.Švédsko, 3.ČEsko, 4.Rusko, 5.Německo. Ale Němci a Rusové se už počtem lepších stadionů hodně zlepšují.
slepysek: Mate nejakeho oblibeneho novinare? V novinach i na internetu... mam na mysli hlavne Cechy.
Robert Záruba: S těmi, co píší o hokeji, se většinou znám osobně a v těch případech vydávat nějaké soudy. Ale mám respekt k novinářům z jiných oborů. Někteří jsou ohromně přesní a v projevu nebo stylu psaní zajímaví: třeba zahraniční žurnalisté Jan Petránek nebo Zdeněk Velíšek. Rád jsem čítaval články Václava PAciny vzhledem k mistrovskému užívání jazyka. Nevím - musel bych psát dlouho, než bych se dopočítal všech.
Tomy: Myslíte si, že pro náš národní tým může být účast Dominika Haška na Světovém poháru ještě něčím užitečná? Řekl bych, že už je příliš starý na vrcholný hokej, což dokázala i letošní sezona v NHL, kterou vyplnil akorát zraněními.
Robert Záruba: Myslím, že to ještě je co dokazovat.
Michaela,Vlašim.: Co si myslíte o baráži o ELH, resp. 1.ligu? Není to tak trochu unfair vůči týmům?
Robert Záruba: Máme určitá podezření, ale nic víc.
matzo: Proč chodí na pražské extraligové kluby tak málo lidí??? v Hušákaréně se fanoušci Slavie ztratí,nemyslíte?
Robert Záruba: Diváci chodí na hokej a na "někoho". Velmi špatná mediální politika klubů - obecně, nejen v Praze. Informační uzavřenost extraligy. Má to netušené rozměry vzhledem k tomu, že novináři tyhle bariéry úspěšně překonávají.
Rex: Vážený pane Zárubo, můžete mi prosím objasnit, jak jte to v Naganu myslel s tím přepisováním dějin?? Nemělo by se spíše do dějin vpisovat, než je přepisovat :-))). V ten moment to ale bylo perfektní ;-)
Robert Záruba: Myslím, že dějiny bylo skutečně třeba přepsat. To nebyla žádná vsuvka do historie, ale nová skutečnost. Sen generací, které měly zlatou olympijskou medaili na dosah, vyplnil skvělý tým při tom největším turnaji v historii.
Pavel: No uz nekolikrat Jste rekl ze nemate rad tipovani, ale jak si myslite ze by cesky narod vzal neuspech v zakladni skupine ME??? Asi by moc chvali na repre. nebylo A nektere ohlasy by byli az moooc hnusne....jaky na to mate vy nazor???
Robert Záruba: Od našeho mužstva se po skvělých výkonech hodně očekává. Zklamání by bylo opravdu velmi silné a máme hodně spoluobčanů, kteří to snášejí hůř.
Sentenced - Swerige: Vas moderatorsky vzor? Nazor na poklesle moderatorstvi na TV NOVA? Mel by byt moderator objektivni a neradovat se treba pokud je Cech z vitezstvi CR? Vas vztah k hokejovym hools?
Robert Záruba: Každý je něčím zajímavý: John Davidsson, Mike Lang, Jens Tolgraven nebo ten skvělý finský komentátor s neuvěřitelnou kadencí, jehož příjemné si pořád nemohu zapamatovat.Od každého se dá něčemu přiučit... nemám rád slovo moderátor/moderátorství - ani nevím, co se tím myslí... Určité souznění s publikem při zápasech národního týmu není nežádoucí, ale má to své hranice ... Hools škodí hokeji. Myslím, že drtivá většina hokejových fanoušků je jiná. Ale vadí mi, jak extraliga strká před hulvátstvím a agresivitou hlavu do písku.
Pavel: jak myslite ze nase fotbalisty poznamena porazka v irsku??? A jaka tomu byla pricina te porazky??? Neuplny kadr??
Robert Záruba: Užitečná porážka. Neúplný kádr ani ne, spíš trochu mdlý výkon.
Michaela,Vlašim.: To, co jste řekl o tom "přepisování dějin" níže Rexovi, bylo tak pěkně vyřčené, až mě vyhrkly slzy. Ne, na Nagano se nezapomíná!!!
Robert Záruba: Ale ani žít se z toho nedá.
Tomy: Ale stejně si myslím, že by měli dostat šanci spíš mladí hráči, kteří se na ledě perou o každý puk, než hvězdy ze zámoří, kteří si někdy pletou hokej s krasobluslením. I když to neplatí samozřejmě o všech. To bych jim zase křivdil.
Robert Záruba: Bez zkušených to taky nepůjde. Ale bylo by dobré najít pro tenhle turnaj "svého Hejduka".
Pavel: no ale to jste mi uplne neodpovedel...jaky duvod toho vykonu??? Myslite si ze nasi nasli dostatecnou motivaci??? nebo jetse jiny duvod??
Robert Záruba: Já jsem ten zápas neviděl než v ukázkách a představách z referátů. TAkže nemůžu dělat chytrého.
Michaela,Vlašim.: Co si myslíte o souč.olympismu?
Robert Záruba: Tak teď nevím. Michal D?
+Petr+: Sledujere spíš ČT nebo TV Nova či Prima??
Robert Záruba: Nemám doma peoplemetr. Snažím se nedívat, když mám práci.
Tomy: Ještě jednu otázku bych vám rád položil, než se vzbudí Váš syn. Co si myslíte o případném hostování J.Jágra v ruské lize, v případě stávky NHL. Proč nechce hrát u nás? myslíte, že je to otázka peněz?
Robert Záruba: Už se dávno vzbudil... nezdá se mi, že půjde jen o peníze. Spíš si to Jaromír v Rusku víc užije.
Martin Divíšek: Dobrý den pane Zárubo? Jak se vám líbí Sazka Arena? a jak hodnotíte organizační problémy, které nastaly, když se novináři chtěli dostat do haly v pruběhu finále play off?Děkuji
Robert Záruba: Sazka Aréna je moc hezká. Problémy hodnotím jako umělé a trochu zbytečné.
Mates: Ještě k tomu Přepište dějiny. Měl jste to předem připravené, či to vyplynulo z emocí v danou chvíli?
Robert Záruba: Tato dvě slova jsem si opravdu rozmyslel předem. Měl jsem připravené dva konce, ale velmi zhruba. Jeden pro případ, že bychom finále prohráli - no a pak tenhle.
Libor N., Olomouc: Kolik myslíte, že ještě zvládnete odpovědí, než vám prasne hlava...?
Robert Záruba: praskne? Viktor je zatím moc hodný. Takže bych to rád dokončil.
Kuba Červenec: Ahoj jakto že nemá ČT zakoupenej Světový Pohar 2004
Robert Záruba: Neměli jsme finančně šanci ani se ucházet o zakoupení práv. Jen přihláška k jednání byla úplně mimo naše možnosti. My si prostě některé věci opravdu nemůžeme dovolit.
slepysek: Odpovite na vsechny dotazy? Na nektere jste zatim neodpovedel...
Robert Záruba: Některé jsem vyřadil. Ale na ty, co zůstanou, zkusím odpovědět.
Pavel: Chtel jsem se zeptat vybirate si odpovedi...A nebo se snazite odpovedet na vse...???
Robert Záruba: U některých jsem už měl pocit, že jsou probrané.
Pavel: Pamatuje te si ty slova v pripade prohry??? A jake tedy byli???
Robert Záruba: Musel bych se podívat na svou přípravu. Nepamatuju.
+Petr+: Co říkate na své krátké působení u TV Nova? POtěšilo vás, když TV Nova dostala vysílací prává na MS a vy jste mohl komentovat?
Robert Záruba: Nova už tehdy práva měla a do toho jsem přišel já. Byl to jeden z mých hlavních úkolů - a byl to během těch tří týdnů v Petrohradě největší zápřah, jaký jsem do té doby zažil. Pak jsme to v ČEské televizi už jen překonávali.
Kuba Červenec: Co si myslíte o Slávovi (Lenerovi). Opravdu trénoval asi tak ve svých 30letech Čínu ?
Robert Záruba: Ano, skutečně tam byl. To si o něm myslím.
Mates: Jakym zpusobem je mozno ziskat zaznamy vybranych utkani OH ci MS v hokeji? Predpoladam, ze cele je vysilat CT uz asi nebude.
Robert Záruba: Většinu znich ani nemáme. Naši předchůdci je nechali smazat.
Honzik: Čas od času se objevují informace o sportovním kanálu České televize. Jak to s ním vypadá? Bude to pak ještě nějaká ČT 3 apod., resp. jak by se tento kanál měl podle Vašeho názoru jmenovat. Díky, H.
Robert Záruba: Těch úvah je víc a některé mi připadají poněkud nečisté. Asi jako by někdo chtěl vytunelovat sport z České televize. Technicky je to ještě hodně daleko. Před třemi lety tvrdili lidé z tehdejšího vedení České televize, že je to otázka dvou let. Já mám trochu jiné počty.
Mates: To jsem cetl v prispevcich nize. Ja myslel poslednich cca 10 let. Napr. utkani z MS 96,.. , OH 94,98,02.
Robert Záruba: Tak to je jiná. Až jednou ten sportovní kanál budeme mít, nasadíme tam v nějakých časech právě tyhle zápasy.
+Petr+: jak prbíhá natáčení začátku magazínu Buly? Mám dojem, že až do přečtení sestav je to záznam....?
Robert Záruba: Ano, valnou část úvodu předtáčíme.
Kuba Červenec: O mě říkají ,že jsem hokejovej fanatik (blázen), protože znám všechny odpovědi přes hokej. Jak ty ses dostal k hokeji. Co si musel dokázat abyses stal komentátorem ?
Robert Záruba: Kvíz: Který slavný čs.hráč minulosti národního týmu změnil číslo dresu z desítky na patnáctku ? ... vyjmenuju vlastnosti: pracovitost, vytrvalost, trpělivost a vzdělání.
ted uz 1.ligova Budejcacka: ani ne dotaz jako pripominka.v minulych letech bylo moc hezke jak komentatori prozivali zapasy a krasne u golu kriceli i munutu:) prozivejte to taky:)Je to moc hezky
Robert Záruba: Myslím, že v určité míře to prožíváme.
slepysek: kdybyste mel porovnat uroven serveru www.hokej.cz a www.fotbal.cz, ktery z nich Vam pripada kvalitnejsi a proc?
Robert Záruba: na www.hokej.cz jsem se setkal s cenzurou. Na www.fotbal.cz tuto zkušenost nemám.
Kuba Červenec: Roberte jak dlouho budeš ještě tak komentovat doufám ,že dlouho moc se ti vážím. Protože jsi udělal pro hokej hodně moc.
Robert Záruba: Teď se mi zdá, že asi ještě dlouho.
Lada Praha: jaky si myslite ze by byl vedsi uspech vyhrat MS??? A nebo ME??? Nadhera by byla oboji, ale ja osobne bych spise bral Stat se ME...Uz jen pro to ze MS Uz jsme vyhrali nekolikrat... Mozna trosku zbytecna otazka, ale presto bych chtel znat vasi odpoved..
Robert Záruba: I medaile z obou bude skvělý úspěch.
+Petr+: jak vypadá váš normalní pracovní den?
Robert Záruba: Někdy je venku ještě světlo, když jdu domů.
anonym: Fandite nekomu?? Unas v ELH?? G lize??? A ve svete co se tyce fotbalu a hokeje???
Robert Záruba: Nefandím. Ve fotbale mám určitý vztah k Bohemians, byljsem dlouho členem toho klubu. Ale i tam si držím odstup. V NHL fandím Montrealu Canadiens. Ve fotbale trochu Liverpoolu.
Michaela,Vlašim.: 3 věci, kterých si vážím na R.Z.:1) nestrannost,2) znalost v oboru, 3)nádherné prožívání zápasů...
Robert Záruba: 0)taky jse asi trochu postižený, svou umanutostí z práce.
Bohuš: piješ?
Robert Záruba: Teď zrovna ne.
Lada Praha: Myslite si ze velka duvera nemcum je na miste a nebo je zbytecne prehnana??? Mam na mysli pruzkum...Ze ktereho vzesla celkem velka procenta pro nase i pro nemce....
Robert Záruba: Je na místě.
Kuba Červenec: Máš vůbec nějakou přezdívku ? jako Reichel (alby) Šlegr (guma) atd....
Robert Záruba: Kluci v práci mi říkají Robine. Jednu starší mám, ale váže se k ní ne tak docela slušná příhoda. Ale to už je dávno.
supino: Byl jste nekdy na osobnich webovych strankach hokejistu? Myslite si, ze ma takovato prezentace smysl? U nas maji stranky Tomas Chlubna, Tomas Plekanec, na Slovensku treba Miro Satan. Znate je?
Robert Záruba: Málokdy, ale někdy zabrousím.
+Petr+: Po našich hokejistech se chce jen zlato? Myslíte, že tak veliky tlak ustojí a skutečně vyhrají titul?
Robert Záruba: Na takové otázky opravdu neumím odpovědět.
Kuba Červenec: Hele jesli to byla na mě otázka. Který sl. hráč změnil desítku na patnácku taky si myslím ,že to je Stanislav Konopásek jesli ne tak mi to napiš
Robert Záruba: Těsně vedle: Vladimír Zábrodský.
Bohuš: kouříš?
Robert Záruba: Ani teď ne.
Michaela,Vlašim.: Jak jste jako fanda Habs prožíval návrat Saku Koiva(jak se to skloňuje,prosím)po rakovině?Já tedy fandím Avalanche,ale mile mne to překvapilo.
Robert Záruba: Byl jsem rád, ale ne kvůli Cnaadiens. Koivu je dobrý hráč.
Roman: cau roberte, s bosakem ses jasne nejlepsi komentator v cechach, tak jen tak dal... dotazy: ze jak bys zhodnotil postup sazky pri prodeji listku? a jak to vypada s florbalem a jeho budoucnosti v CT? dik moc a at ti vyjde MS
Robert Záruba: Prodej nebyl dobře zorganizován. na druhou stranu : zájemců v řádu statisíců, lístků něco přes 10.000 na zápas... Florbal má v české televizi i svou současnost, měsíčník F-magazín. trochu mne mrzí, že jsme nevysílali alespoň něco z finále, ale ani na dva programy se všechno nevejde... Díky.
Shram - F.shram@seznam.cz: Znáte modifikace hry NHL 2004 - ELHgame? Jsem jeden z autorů, tak mě zajímá, jestli o nás ví i hokejový guru.
Robert Záruba: Mrzí mne to, ale nehraju hokej na počítači.
Lada Praha: No ale ja sice chapu ze Nemci jsou velkymi fotbalisty, ale po jejich vykonech zcela nechapu tento nazor..Nezapomina se treba Na Italii, nebo Domaci Portugalce??
Robert Záruba: Nevím. Já neznám důvody stavitelů kurzů.
provi_t: Dobrý podvečer, rád bych se zeptal zda jste onu slavnou větu :"Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje, jsme olympijští vítězové. Přepište dějiny Česká Republika vyhrává zimní olympijské hry v ledním hokeji." Jestli jste tyto slova měl před finále v NAGANU již připravená. Mějte se hezky a povedený komentátorský šampionát.
Robert Záruba: Tu první větu jsem připravenou neměl, až pak "přepište dějiny".
Kuba Červenec: Co si myslíš o nové evropské lize Super Six bude tam hrát Zlín a vůbec budete to vysílat na ČT?
Robert Záruba: Doufám, že Zlín hrát bude, ale nevím, kdo to bude vysílat. My každý z posledních roků překonáváme rekordy v počtu odvysílaných hodin z ledního hokeje. Nejde to nafukovat donekonečna. Myslím, že k hokeji by měly najít vztah také další televize. A ne se k němu hlásit jen teď, kdy se tady hraje MS.
Ondřej Jobánek: Zdravim nejlepsiho komentatora, ktereho jsem kdy poznal a prosim o odpovedi na otazky:
- budete komentovat vsechny zapasy Ceska na MS? Bylo by super, kdyby ANO !
Vas komentar je pro me vzdy zazitkem na ktery se nezapomina !
- jaky je Vas nejoblibenejsi tym v NHL a proc ?
- co se Vam nelibi na dnesnim hokeji tzn. jako hre takove ?
- myslite si, ze je spravne, ze jsou tak mega prisna pravidla vstupu do nove haly ?
Hlavne se mi osobne nelibi to, ze si nemuzu vzit fotak a informovat o stavu zapasu.
Ani v NHL pry nemaji tak prisna pravidla !
Dekuji za odpovedi a tesim se na hezke zazitky s Vami u TV
Robert Záruba: Nebudu, ani by to nešlo a nebylo by to dobré... Mám rád Montreal ... na hře mi vadí vulgarita a hloupé chování některých diváků - víc než cokoli z toho, co se děje na ledě... Jinak souhlasím: opatření Sazky jsem nezažil ani na nejbezpečnější olympiádě v Salt Lake City.
Adam: Dobry vecer, jak se tesite na MS v hokeji a kdo si myslite, ze ho vyhraje.Diky za odpoved.
Robert Záruba: Teď se ještě netěším a nevím, kdo vyhraje.
Santa Claus: No ale psal jste ze je to na miste duvera v Nemce, tak musite na to mit nejaky nazor a neridit se kurzy...
Robert Záruba: Němci málokdy zklamou. Aspoň ve fotbale. Tak proto.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, otázku nejlepšího gólmana jste mi odpověděl. Podle Vás to je "Fakír", jak se přezdívá Jiřímu Holečkovi. Koho byste si tipnul mezi nejlepší pravé a levé obránce a koho mezi pravá a levá křídla a koho mezi středními útočníky? Je to trochu obtížná otázka, protože skvělých hráčů jsme měli a máme hodně, že?
Robert Záruba: Hlavně je to kruté, nominoval bych pět borců na každý post: Ale třeba takhle by to šlo: Suchý-Pospíšil, Bubník-Nový-Martin Procházka. Anebo Konopásek? To je na pět týmů!
Jílek Pavel: Děkuji za odpověď, ale proč se vám umístění skóre a časomíry na obrazovce nezdá špatné, když nelze přečíst
Robert Záruba: Možná je to víc problém písma než umístění.
Kuba Červenec: Budou nějaké změny v příští sezonně myslím v Buly. Mohli by bejt třeba o přestávce co se děje v zahraničním hokeji (NHL, Elitserien, SM-liiga atd.)
Robert Záruba: V televizi je to trochu jinak než v novinách: my potřebujeme obrázky. Vysílací práva na všechny zmíněné soutěže jsou drahé a na přestávkový program by se nám naprosto nevyplatila. To by nás ředitel asi vyhnal.
Kenny: Kdyby naši nepostoupili z skupiny (doufám že se to nestane) komu bys fandil?
Robert Záruba: Nikomu. Asi bychom se jen trochu víc točili kolem Slováků.
Marek: Ahoj Roberte, mám na tebe dvě otázky: Kdo si myslíš že vyhraje Stanley Cup 2004?
A koho bys rád viděl na 1. místě na MS?
Díky za odpovědi.
Robert Záruba: Já nevím: třeba Toronto? Ale ne, ti si ještě počkají na nějaké letecké neštěstí... Rád bych viděl kapitána, který by pod pohárem mistrů světa zařval: "Jooo!"
kuba: Pane Zárubo,
kdo bude komentovat finále MS ČR?
Robert Záruba: Ještě to nemáme nasazené.
Kuba Červenec: Dáš mi ještě nějakou otázku kolem hokeje ?
Robert Záruba: Už ne.
Adam: Diky moc za odpoved, jeste by me zajimalo proc se zatim na MS netesite?
Robert Záruba: Ještě nemám hotovou přípravu a spoustu dalších věcí.
+Petr+: Jste tu bez mála tři a půl hodiny. To vás ještě nebolí ruce?
Robert Záruba: Ne, záda.
Santa Claus: Jak se divate na Jaromira Jagra Jako na cloveka??? A jak dlouho si myslite ze jeste bude povazovan za nejlepsiho cecha?? Myslite ze je dobre ze na MS Bude??? A jak moc pomuze??? Jeste jak se vam libi v posledni dobe Tomas Vokoun...Byla by to jasna jednicka pro MS, ale co kdyz projde dal...ja si nemyslim ze by jednicka mel byt Cechmanek...Koho by jste tam rad videl???
Robert Záruba: Pro mě to vždycky bude trochu rozpustilý kluk. Ale teď přece jen trochu zvážněl. Už to není takový terč pro soupeře jako dřív a to může paradoxně pomoct, zvlášť doma. Vokouna jsem neviděl než v krátkých ukázkách - těžko ho porovnat. Myslím, že jsem to už napsal: Může to být klidně Roman Čecmánek, ale také Roman Málek. Já bych se toho nebál.
Adam: Pane Zarubo, mam dve otazky.Co rikate na momentalni formu na Banik Ostrava? A za druhe:Sledoval jste v nedeli vecer porad Strepiny, o fanouscich baniku.Jaky mate na ne nazor?Diky za odpoved.
Robert Záruba: Na Baník "to" dolehlo. Reportáž jsem viděl - byla hodně zavádějící a nepřesná.
JIHLAVSKA DUKLA: CO RIKAS NA JIHLAVSKOU DUKLU?BUDE TITUL!!!
Doufam ze to radne okomentujes:-)))
Robert Záruba: Reportérem takového finále by ovšem musel být David Lukšů.
Moloko: Z jakou sportovní osobností byste si chtěl zahrát jaký sport?
Robert Záruba: S jakou? Hrál jsem tréninkový zápas s Benešem a Harapátem . A kdysi jsem pálil nadhozy při tréninku čs.reprezantečního mužstva v baseballu. Nevím, co víc bych si mohl přát.
+Petr+: Kdo bude komentovat nedělní zápas s Ruskem?
Robert Záruba: Michal Dusík a Miloš Holaň.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, dobrou sestavu jste zvolil. Já bych (protože jsem brněnský patriot) zvolil hráče, kterého považuji jako nejlepšího při čistotě bránění tělem. A to je Oldřich Machač. Ale jinak je to opravdu hodně těžké. S tím s Vámi souhlasím. A jak byste seřadil pořadí trenérů, pokud to vůvec jde?
Robert Záruba: Machače bych tam klidně dal taky. Já na tyhle dotazy odpovídám pokaždé jinak, protože těch variant jsou mraky. Takže "mistr bodyček" tam byl minule.
klamtra: bylo ti nás budějc aspoň trochu líto,nebo jsi držel palce Jihlavě
Robert Záruba: Bylo. Budějovice patří do extraligy stejně jako Jihlava.
Moloko: Netrápí vás špatní "komentátoři" Novy a Primy?
Robert Záruba: Netrápí.
Kenny: dik za odp. jaké hraješ aktivně sporty? komentuješ si u toho?:))
Robert Záruba: Vůbec ne. Spíš mlčím.
Adam: Mate pravdu, ze ta reportaz byla nepresna, asi jako vsechno na Nove.Ale vite, co me na Nove nejvic s...?Komentatori fotbalu.Hlavne Titelbach.To je kopyto.Ja byz jeho znamym, tak bych se stydel.
Robert Záruba: No tak se tedy stydím.
kuba: Myslíte si, že bude ČR ve finále?
Robert Záruba: Někdy určitě
Kuba Červenec: Jaké byli vaše pocity kdy jste poprvé vešel do Sazka Areny ?
Robert Záruba: Bláto na botách
Lada Praha: Chtel jsem se zeptat..Sazite??? A jestli jo jake souteze a podle ceho ma vyhodu to ze jste sportovni komentator??Diky za odpoved...
Robert Záruba: Nesázím. Přesně: jedině, když někde dostanu čestný tiket. teď mám jeden asi dva roky starý.
Zdenda: Přejete Tomáši Vokounovi aby se dostal dále v play off NHL a nebo aby přijel na MS v Praze?
Robert Záruba: Obojí bude dobré.
Kuba Červenec: Kdo bude komentovat ČR-Kanada ? Doufám že ty ?
Robert Záruba: Petr Vichnar. Já budu uvádět studio.
Marek: Lotyšsko hraje se Slovenskem 3:1 co si o tom myslíš , myslíš že to ještě otočí slováci?
Myslíš že je tým Slovenska letos slabý?
Robert Záruba: Až si přečtu podrobnosti a hlasy po zápase, budu si něco myslet. Slováci budou dobří, ale mají hodně těžkou cestu.
kuba: Jak se Vám líbí SAZKA aréna?
Robert Záruba: Střecha je krásná.
Adam: Uvazujete o tom, ze byste zavdeli sportovni program?napr.ČT3?
Robert Záruba: Já zatím ne.
michalsenk: Pekny vecer.Zajimalo by me kdy, kde jste zacinal s novinarinou a co bylo vase prvni tema (clanek)
Robert Záruba: V roce 1984. První téma: poflakování mládeže.
Kuba Červenec: Říkal si Studio ? A co v něm všechno bude ?
Robert Záruba: Stůl, židle, počítač, monitor, dekorace.
michalsenk: Jakou jste udelal kdy udelal nejvetsi chybu-trapas.
Robert Záruba: Chybu jsem udělal někdy před 20.březnem
Adam: Vy jste fakt jeho znamy, jo?Jak spolu vychazite?(s Titelbachem)
Robert Záruba: Dlouho jsme se neviděli. Jinak normálně. zdravíme se a mluvíme spolu.
Kuba Červenec: To je jasný že stůl, monitor, dekorace , ale já myslím jako osobnosti, reporterství atd. ?
Robert Záruba: V pondělí budu vědět víc.
Kuba Červenec: Co to bylo za chybu v březnu co jste udělal za trapas ?
Robert Záruba: Já zatím přesně nevím. Na trapas si nemůžu vzpomenout.
Zdenda: Už jste slyšel o vimperských trumpeťácích?
Robert Záruba: Vždycky každému vytroubí vítězství. Doufám, že máte lístky na play off.
Lasselsberger: komu ste fandil v play off 04
Robert Záruba: Nikomu.
Kuba Červenec: Jak to prožíváte v ČT ? O ztracených reportérech (Kubal, Klíma a další)
Robert Záruba: Já jsem tento týden nebyl v práci, takže nevím. Přeju si, aby byli v pořádku a vrátili se. To je jasné. Už proto, že bychom za Klímu těžko sháněli brankáře do našeho hokejového týmu.
Roman: jak ti chutna "zarubuv rypacek" ? )
Robert Záruba: teď mám rýmu
kuba: Myslíte si, že bude Ivan Hlinka po MS trenérem české reprezentace?
Robert Záruba: Je to možné - a ne špatné.
Pavel: jaky mate vstah k nejlepsimu fotbalovemu komentatorovi Capkovi??? Berete to ho trosku jako vas vzor?? Dik za odpoved...Jinak vas zase radim stejne k hokeji...
Robert Záruba: Vztah máme dobrý. Od každého se člověk může přiučit.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, o úrovni evropských lig jsme se bavili. Jak by dopadla Česká republika co se týká snímání ledního hokeje ve srovníní s různými evropskými zeměmi?
Robert Záruba: Dobře. V jednom bychom však byli suverénně poslední: Počtem lidí, kteří vytvářejí hokejový program. Navzdory tomu, co o nás nalhala Sazka anebo někteří hokejoví funkcionáři.
michalsenk: Která osobnost s níž jste dělal rozhovor na vás nejvíc zapůsobila
Robert Záruba: Svého času jsem hodně prožil s Dominikem HAškem. Moc zajímavé jsou rozhovory s Petrem Břízou nebo Michalem Mikeskou. Ale nejúžasnější jsou setkání s bývalými hráči a trenéry. Když mi pro Hokej v Srdci/ Srdce v Hokeji vyprávěl Vlastimil Sýkora nebo Josef Černý nebo Luděk Bukač, Jiří Holeček, Ján Starší - to jsem byl jako v jiném světě.
Kuba Červenec: Roberte tak se měj doufám ,že to bude nejlepší mistrovství v historii a zase nás informuj kdy budeš chatovat? Mohl bys odhadnout kdy ?
Robert Záruba: Vůbec ne. Asi teď dlouho ne.
Michal: Kdyz jste pusobil na Nove, tak se stala taková zajímavá vec. V prubehu poradu kotel, bezel zvuk z hokejoveho magazinu, nevite, co se tehdy stalo?
Robert Záruba: Zkoušeli jsme na Barrandově nový pořad "Svět NHL" a nějak se to tam propojilo. Dobrá upoutávka na nový pořad, ne?
Moloko: Zajímalo by mě, kam chodíte na ty perfektní hlášky u komentování?
Robert Záruba: Vznikají jinak než chůzí.
plzen: Roberte nechceš už jít domu?
Robert Záruba: Ale já jsem doma.
Majkl: Berete v létě do redakce brigádníky jako dřív? Já začínám na FSV a redakce sportu ČT je můj cíl, tak chci vědět, jestli mám nějaké šance.
Robert Záruba: Už ne. Máme dost externistů.
+Petr+: Co ríkáte na unesení vašich dvou kolegů ze zpravodajství.Myslíte, že jsou Michal Kubal a Petr Klíma v pořádku?
Robert Záruba: Doufám, že jsou. Ale je to neověřené doufání.
Kuba Červenec: Mohl byste mi dát tip o nejlepších arénách v Evropě ? Jak je to v Anglii
Robert Záruba: Moje pořadí: Globen ve Stockholmu, Köln Arena, Bercy v PAříži.
+Petr+: MYslíte, že se sazka arena zaplní při MS do posledního místa nebo bube zase poloprázdno jako při letošním finále extraligy?
Robert Záruba: Záleží to i na zahrančiních návštěvnících, kteří koupili vstupenky. A taky se ukáže, kolik zabrali překupníci.
+Petr+: Na začátku jste psal, že tu budete tak dlouho, dokud se neprobudí syn. Ještě spí?
Robert Záruba: Už dávno ne. Je po večeři.
klamtra: a pamatuješ si rozhovor s Petrem Čajánkem jestli jsi ho dělal?Jak ten působil?
Robert Záruba: S Petrem jsem musel být vždy ve střehu. On je chytrý na ledě i před kamerou - každou nepřesnost ve formulaci neomylně vrací. Dobrý forčekr.
vak: Kdyz do extraligy patri Budejky i Jihlava, tak kdo tam nepatri?
Robert Záruba: Asi někdo 15. Nevím
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane zárubo, teď zabrousím trochu do řad redakce sportu. Je mezi vámi redaktory jedna žena, která se "točí" v pořadu BBS. Neuvažuje se o ní v souvislosti s komentováním nějakého sportu mimo aerobiku? Co si o tom myslíte?
Robert Záruba: Naše tři "B" (Bednaříková, Bartůšek, Bernatský) má dost práce se zpravodajstvím. Už jsme se rozhodli, že nemůžeme všichni dělat všechno.
michalsenk: Znam vas pouze jako komentátora hokejových přenosů.Zajímalo by mě co všechno je náplní vaší práce v ČT.Popřípadě pracujete ještě někde jinde?
Robert Záruba: Příprava na živé vysílání, Buly, Dohráno, velké projekty typu MS nebo Olympijské studio, Dokumentární pořady (celý podzim jsme pracovali na Hokej v S/ Srdce v H), reportáže, texty pro zpravodajství ... je toho mnohem víc, než je vidět na letmý pohled.
michalsenk: Jste spokojen se současnou úrovní ČT.Co byste si přál změnit?
Robert Záruba: To má smysl říkat uvnitř televize, ne na chatu.
Moloko: Kdyby jste se ocitl na pustém ostrově, které tři věci byste si přál mít po ruce?
Robert Záruba: Ani ne tak věci jako spíš lidi.
+Petr+: Tak děkuju za všechny vaše odpovědi a už se těším na vaše komenování při MS. Ale teď na MS nemyslím, v pondělí příjmačky na střední školu. Nashle
Robert Záruba: Hodně štěstí
Zlatovláska: Tak to je super-rekord...Do kdy tu budeš? Do půlnoci?:)
Robert Záruba: Takže chatování v záběru?
Majkl: Je vůbec nějaká šance, že bych se do redakce sportu dostal? Respektive jaká je šance, že bych vás třeba při vyučování na FSv nějak oslnil a našlo by se místečko?
Robert Záruba: Není to uzavřená sekta. Ale snadné to není. Je tu i otázka možností redakce.
vak: Petr Sveceny kdysi rikal, ze se na zapas Ligy Mistru pripravu 17 hodin. Jak dlouho se obvykle pripravujete na hokejovy zapas???
Robert Záruba: 18 hodin ... a k tomu celý život
Majkl: Co můžu udělat pro to, aby se mi můj cíl - pracovat v redakci sportu - splnil? Jsem cílevědomý - stačí říct co a já to udělám...
Robert Záruba: tak především dokončit vzdělání. A pokusit se někde jinde o začátek novinářské praxe.
Moloko: Pivo nebo víno?
Robert Záruba: Najednou ne. Pěkně postupně. A v létě.
Tittlbach: namyslíte, že by Michal Dusík mohl trochu shodit, aby tolik nefuňel do mikrofonu?
Robert Záruba: Komentuje dobře, to je důležitější.
David P: Jak vznikl název vašeho floorballového týmu TORZA SORRY? Má to spojitost s nějakým sponzorem, nebo je to jen čistě vymyšlený název? Jestli ano, jak vzniknul?
Robert Záruba: Je to vymyšlenina.
fanynka HC: Dobrý večer.Jsem fanynka Jihlavy a pět let jsem nevynechala jediný zápas,vím jak těžký je postup.o si myslíte o přímém postupu a naopak?
Robert Záruba: baráž lidi zajímá. Já bych uplatnil švédský - poněkud ovšem krutý - model. 4 týmy z 1.ligy a 4 týmy z ELH od vánoc spolu až do play off.
Moloko: Jaká bylo vaše postavení na střední škole?
Robert Záruba: Druhá lavice u dvěří.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, děkuji za předchozí odpověď, i když mě moc neuspokojila, ale aspoň se je na co koukat. S tím aspoň souhlasíte? Kdo bude spolu s Vámi komentovat Studio OH? O naší televizi je všeobecně známo, že při malém počtu lidí stíháme neuvěřitelné množství práce. Kolik členů tedy pojede na OH do Řecka?
Robert Záruba: Teď připravuju MS v hokeji. Olympijské studio jsme musel odsunout. Těch hostů bude moc.
tenhleten: Proč máte tak křivý noc :)
Robert Záruba: nos? Nějak mi uhnul, ani nevím kdy přesně.
David P: Kolik hodin denně průměrně naspíte?
Robert Záruba: velmi průměrně 6
Peca: Myslíte si že naše reprazentace vyhraje letošní MS
Robert Záruba: třeba ano. Když ne , noc se nestane.
Roman: znas ten porad vojty bernatskeho a petra sveceneho o guinessovych rekordech? jak se ti to libi?
Robert Záruba: Znám. Nedívám se na něj.
Marek: Dobry den v televizi jsem slyšel upoutávku na vysílání MS na české televizi a říkali o nějaké chipové kameře?Mohl byste mi prosím vysvětlit co to je?
Děkuji za odpověď.
Robert Záruba: kamera velká jako rténka upevněná v brance, ovládaná vysílačkou.
stanislav.panschab@atlas.cz: Jak vzpomínáte na režiséra Pavla Pospíšila? Jaká s ním byla spolupráce?
Robert Záruba: Nikdy jsem s ním nepracoval.
Kuba Červenec: Jakto že nebude při MS 2004 večer (skoro v noci) studio MS proč ?
Robert Záruba: Protože bude hned během utkání. Před- po- a o přestávkách.
Moloko: Vzpomínáte na svůj úplně první komentář pro ČT?Co se ve vás tenkrát dělo?Byl jste nervózní?
Robert Záruba: Byl to zároveň 1.přímý přenos z baseballu. 30.9.1990, dnes už neexistující hřiště v Praze - Nebušicích. Nebyl jsem ani nervózní, protože už jsem před tím dělal živé vysílání.
Roman: Existuje nekde na internetu rozpis vysilani zapasu v TV z MS 2004 v hokeji?
Robert Záruba: ano, www.hokej04.cz
Kuba Červenec: Kdo bude komentovat přípravný zápas proti Kanadě ?
Robert Záruba: Petr Vichnar a expert (Pavel Richter nebo Martin Hosták).
olina: Dobrý den,jste příjemný muž,potěšilo Vás vítězství v anketě TýTý.Děkuji
Robert Záruba: Víc potěšilo asi lidi okolo mě.
Ježek: Vaše komnto vání mám rád ,ale váš spolukomentátor hosták mi nesedí,připadá mi jako by se snažil diváka zhypnotizova a ne zaujmout,je to asi zkušeny bývalý heráč,ale podle mě na moderování nema,co si o tom myslíte?
Robert Záruba: Přesně naopak. Nikdo zatím nedovedl úlohu experta tak daleko jako on. Pardon Jiří Hrdina ještě před ním.
tenhleten: Jak se vám líbila karikatura vás v Zeleném Raoulovi. Pokud jste neviděl - zde: http://www.reflex.cz/images/imgdb/original/phpfwRHfb.jpg
Robert Záruba: Matně si pamatuju. Raoul je sám o sobě skvělý.
Kuba Červenec: Chtěl byste mít ještě v příštích sezonnách kormidelníka za ČR Slávu Lenera ?
Robert Záruba: Proč ne?
michalsenk: S jakym rozpoctem pracuje redakce sportu ČT?
Kolik čítá členů?
Existuje mezi sportovními redakcemi nebo jinými odděleními televizí nějaká mezinárodní spolupráce(nebo je to jen otázka tiskových agentur)Jaká je forma této spolupráce
Robert Záruba: Rozpočet přesně neznám. Pořád se mi zdá, že nás je hrozně málo: 14. Potřebujeme hodně externistů, abychom tu obrovskou dávku vysílání vůbec zvládli... Spolupráce existuje.
Kuba Červenec: Jak to bude o přestávkách MS říkali jste že tam bude nějaký analytik mohl bys to víc popsat co bude o přestávkách ?
Robert Záruba: Ano. Přesně tak to bude.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, vím kdy jste se narodil, ale prozradil byste mi město, kde jste se narodil? Není to moc osobní? Nemáte už hlad ani žízeň?
Robert Záruba: Narodil jsem se v Praze. Mám trochu hlad.
Moloko: Jak si představujete ideální ženu?
Robert Záruba: Jako ženu, kterou jsem si před pěti lety vzal za ženu.
janula: dobrý den, pane Zárubo, velmi Vás obdivuji, jste podle mě velký profesionál, už se těším na MS v hokeji s Vámi. Hezký večer :))
Robert Záruba: Děkuji. Doufám, že se nám to vysílání povede.
Moloko: Co vás v poslední době nejvíc potěšilo?
Robert Záruba: Hláška mého syna: Kočky přece pivo nepijí.
Kuba Červenec: Jak se dlouho znáte se Slávou ?
Robert Záruba: Fetisovem? Zběžně asi 10 let. Lenerem? Asi 15 let. Dosedělem? 0 let.
Kuba Červenec: Líbí se vám znělka MS 2004 ? A jak to bylo ve Švédsku při MS 2002 co to bylo za znělku měla bejt jinak ne ?
Robert Záruba: Líbí. Nevím, v čem byl v roce 2002 problém.
provi_t: Komentoval jste už jako malý??? Možná, že už to zde padlo, ale jakou jste vystudoval školu??
Robert Záruba: Ano, ve čtyřech letech, mám to nahrané... Fakultu žurnalistiky UK.
Ježek: Mslíte si že budeme mít v budoucnu stejně dobré hráče hráče jako maáme teď?
Robert Záruba: Jak říkal Jindra Hojer: "Byli jsme už v horších kaších".
Ježek: Myslíte si že hráči z nhl jsou pro mistrčovství cennější než hráči z extraligy?
Robert Záruba: Na výši pojistného určitě.
Michaela,Vlašim.: Roberte, musím už jít domů. Mějte se krásně, skvěle se mi chatovalo s TAKOVÝM odborníkem jako vy. Pevné nervy při MS!!!
Robert Záruba: Šťastnou cestu.
Kuba Červenec: Ty jo průměrně 6 hodin spát to by bylo pro mě strašný. Já spím 8hodin denně stávám do školy v 6:00 a v kolik vy ?
Robert Záruba: Tak já nevstávám tak brzy. Ale dost ponocuju. V noci udělám hodně práce.
Moloko: Jakou hodnost jste měl na vojně?
Robert Záruba: desátník absolvent. Ale víc jsem byl asistent režie. Vojákoval jsem v armádním filmu.
Kuba Červenec: Máte vůbec doma Galaxii Sport ?
Robert Záruba: Nemám.
Ježek: jak dlouho si myslíte že ještě budete komentovat,je to omezené stářím?Podle mě by jste mohl komentovat hokej dalších 30let.
Robert Záruba: V určitém věku by bylo rozumné přestat. A možná spíš dřív.
Raddie: Tak už jsem tu zase, pěkně po tréninku. To tě to tu ještě baví? Nemáš hlad? :)
Robert Záruba: Zkouším zodpovědět všechny dotazy, ale když se sem někdo vrátí, tak asi nemám šanci.
Kuba Červenec: Byl jste výjmečný i v jiným sportu než v hokeji, florbalu?
Robert Záruba: v šachu. 4.místo v žákovské pionýrské lize v Praze.
David P: V kolonce osobní televizní rekord v profilu členů redakce sportu ČT máte napsaáno 19ti hodinové moderováni studia OH. Chystáte se dneska tento rekord překonat v chytování?
Robert Záruba: Rozhodně ne.
provi_t: Co když k Vám do ČT dorazí mladík, který by chtěl komentovat či moderovat. Má šanci být hned přijmut nebo jak to chodí v takových situacích?
Robert Záruba: Takovým situacím se vyhýbáme. Pokud si mladíka sami vyhlédneme, čeká na svou šanci mezi externími spolupracovníky a pomáhá v zázemí redakce.
tenhleten: 5hodinový chat. To je rekord (co se týče chatů se slavnými osobami), ne?
Robert Záruba: Myslím, že poprvé jsem chatoval ještě déle, ale ten záznam se někde ztratil.
Raddie: Myslím, že pokud se budeš snažit zodpovědět VŠECHNY DOTAZY, tak to budeš mít asi dlouhý večer. Byl jsi ve Zlíně, když vyhráli? Byla jsem tam, tak jsem neviděla Buly. Jaké to je sledovat nestranně rozhodující zápasy??
Robert Záruba: Mám dobrý pocit z pěkného utkání bez závislosti na tom, kdo vyhraje. Byl jsem ve Zlíně a přál to tomu městu. Ale taky jsem byl moc rád, že to skončilo.
Ježek: ve které zemi se vám nejvíce líbilo(kromě USA)?
Robert Záruba: Víc než v USa se mi líbilo v Kanadě. A pak v Norsku. A mám rád Stockholm.
provi_t: Měl jste z češtiny vždycky jedničku? Byl jste třeba ve třídě znám, že se dobře vyjadřujete??
Robert Záruba: Neřekl bych. Měl jsem i dvojku.
Kuba Červenec: Měl jste na vysvědčení vůbec 3 ? A nebo fůrt vyznamenání
Robert Záruba: Byl jsem na hranici vyznamenání. Skoro nejlepší výsledky ze všech ústavů, které jsem navštěvoval, jsme měl na vysoké škole. Tam mě to bavilo nejvíc.
Moloko: Museli vás pro tuhle akci (chat) přemlouvat?
Robert Záruba: Ne. Ale už budu končit.
Tittlbach: co si myslíte o panu Bosákovi - podle mě je to naprosto jednoznačně nejlepší komentátor v repubilce, který nemá absolutně žádnou konkurenci
Robert Záruba: Míra je opravdu velmi dobrý.
Ježek: Líbí se mi přad Dohráno,ale proč jsteho přesunuli do jiného času?
Robert Záruba: redakce s časem nehýbe. O tom rozhoduje ředitelství programu.
Raddie: Zůčastnil jsi se nějak oslav? Nebo tě na oslavy moc neužije?
Robert Záruba: Oslavy už moc nemusím. Ani na ně nemám náladu.
kikina: jak je to s kamerama na MS?Snimaj jen domaci a od nich to vysilaj ostatni televize a zeme?Nebo kazda zeme tam ma svou televizi a moderatory?Doufam ze jsem se vyjadrila dobre :)
Robert Záruba: Česká televize vyrábí signál pro celý svět. Komentátory mákaždá země svoje.
Ježek: Jste pořád přátelé s dominikem haškem?
Robert Záruba: Jak se to vezme. Nemluvili jsme spolu asi rok.
Moloko: Vzkaz pro všechny "chataře":Buďme tolerantní..A vám přeji přijemný zbytek dne.Mějte se
Robert Záruba: Díky. Záchranný kruh.
provi_t: Kdyby jste se podruhé narodil, dělal byste opět do sportu?
Robert Záruba: Asi ano. Nebo bych psal o filmu.
Kuba Červenec: Jak se jmenoval váš bývalý spolukomentátor nebyl to Vichnar, Dusík, Hölzel nějak to bylo v roce 1995
Robert Záruba: Jmenuje se Jiří Lípa.
michalsenk: Vydal jste někdy nějakou knihu?
Robert Záruba: ne. Ale dvě jsem napsal.
Ježek: jak důležité jsou pro komentování důležité styky?
Robert Záruba: Jak které.
Ježek: Jak jste oslavil výhru v naganu,to muselo být ivám do breku.
Robert Záruba: Bylo. Asi půl minuty po závěrečné siréně. Nějaký kolega - tuším z Německa - si mně tam fotil. To musela být fotka! Ale musel jsem to zarazit, museli jsme komentovat dál.
petrus: co si myslis o komentatorech s druhych zemi napr finska,svedska,ruska?mas mezi nimi kamarady?
Robert Záruba: Mám. A je moc poučné sledova jejich způsob komentování. Ne jen emoce, ale používání informací, popis hry apod.
David P: Já ve vás vůbec nechci vyvolat dojem, že si přeju abyste s dnešním chatováním skončil, právě naopak. Ale zajímalo by mě, co vás vede k tak dlouhému setrvání zde v chatu? Jinak moc díky, že jste tak vytrvalý a stále k dispozici odpovídat na všemožné nám zvědavcům...
Robert Záruba: Na začátku jsem slíbil, že se pokusím odpovědět na všechny dotazy. TAk to zkouším.
michalsenk: Pochopil jsem ze jste fanda filmu.Jake filmy mate rad?
Robert Záruba: Hlavně ty české. Filmy 60.let: Ucho je dokonalé. Farářův konec krásný, Formanovy filmy úžasné, ale nade všemi pro mne ční dva skvosty Vojtěcha Jasného: Všichni dobří rodáci a Až přijde kocour. A teď ty současné zajímavé filmy... do zahraničních se raději ani nepouštím.
Kuba Červenec: Jak to že odešel z obrazovky Jiří Lípa ?
Robert Záruba: Minulé vedení české televize na něj a ještě jednoho člena vedení redakce udělalo dost ošklivý podraz.
Kuba Červenec: Jak to vypadá v ČEZ Aréně je tam nějaká změna ?
Robert Záruba: ještě nevím, nebyl jsem tam.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubu, jaká barva je nutná při vysílání ve studiu? Je pravda, že některé barvy působí na kameru určité potíže?
Robert Záruba: Zářivě bílá a v trikovém studiu (např.Buly, teď i Dohráno) i modrá.
petrus: no ja ziji ve finsku a mertaranta je tady superman znate se osobne?
Robert Záruba: Ano, to je on: Mertaranta. Knírek, brejličky a v puse kulomet. Je skvělý. Ano, známe se.
Michaela,Vlašim.: Co jste udělal s tím zrcátkem TýTý? Myslíte, že jich budete mít doma někdy 6 jako P.V.?
Robert Záruba: Dal jsem ho tátovi. Nemyslím, podle počtu hlasů to byla trochu náhoda.
Zlatovláska: Tak do kdy tu budeš? Teď mám čas vymyslet nějakou hezkou otázku..:)
Robert Záruba: Už ne prosím.
Honza: Proč není v TV zítřejší zápas v Rusku? A nevíte jestli bude třeba někde na satelitu? Děkuji za odpověď
Robert Záruba: neměli jsme ani smlouvu ani peníze ani vysílací čas.
Kuba Červenec: Co si myslíte o Matsu Sundinovi je to můj nejlepší hráč ? Jakej je váš názor
Robert Záruba: Už není nejlepší. Ale Torontu může ještě hodně pomoct.
Michaela,Vlašim.: Co říkáte talentu J.Klepiše?Myslíte, že se ještě někdy dočkáme takových hvězd,jako byla kdysi silná litvínovská líheň?
Robert Záruba: Přál bych si ho vidět v konečné nominaci. Je dobrý, nebojí se a není hloupý.
Honza: A nevíte jestli to nebude někde na satelitu?
Robert Záruba: Myslím, že ne.
Pavel: Pamatujes si jeste kdyz si psal knihu Chytam cely svuj zivot Dominik Hasek..Jaky si z toho mel pocit??? Zazil si pri tom nejake zvlastni situace???
Robert Záruba: Byla to v posledních měsících neskutečná dřina. Zvláštních situací bylo dost, trochu jako z jiného světa.
provi_t: Víte, tenhle příspěvek je prakticky o ničem, ale náš učitel hudebky, když nám pouští nějakou vážnou hudbu, tak na konci té skladby se zeptá, zda někomu z nás běhal mráz po zádech. Mě tedy nikdy....zato když slyšim začátek BULY, jak tam jsou ty Vaše a pana Vichnara ty slavné komentáře, tak vždycky ( ale opravdu vždycky) my ten mráz po zádech běhá....jste skvělý komentátor a já Vám a vůbec Čt přeji hodně úspěchů....
Robert Záruba: Díky. Tak jsem ty úryvky přece jen nevybíral zbytečně.
Zlatovláska: Nemyslela jsem to zle,tak sorry,už nebudu obtěžovat,když nemáš náladu a smysl pro humor...Čau
Robert Záruba: Mám smysl pro humor. Ale musím vidět světlo na konci tunelu.
vak: Je vyhodnejsi kdyz z play off NHL vypadne Lang nebo Vokoun???
Robert Záruba: Lang a Fischer nebo Vokoun a Židlický. Tak stojí otázka. Neznám odpověď.
Marek: Je soupiska na webuwww.hokej04.cz jistá?
Robert Záruba: Měla by být.
+Petr+: Pamatujete si, ktrý záoas jste komentoval jako svůj první v životě?
Robert Záruba: Hokejový? Poprad-Zlín v lize. Z Popradu!
Michaela,Vlašim.: Co sportovního redaktora nejvíc potěší?
Robert Záruba: Podpora lidí, kterým věří.
Kuba Červenec: Až budete ve studiu v přípravném zápase proti Kanadě můžete mi na konci přenosu dát autogram? Moc bych si to toho vážil
Robert Záruba: Vidím, že to asi nebude problém.
Hanka: Jak by se Vám líbílo řekněme za osmnáct, dvacet let komentovat zápas finále MS, ve kterém by vítězný gól naší reprezentace dal hráč jménem Viktor Záruba? :-)) Přál byste si vůbec, aby se Viky věnoval nějakému sportu, potažmo hokeji, aktivně?
Robert Záruba: Na takový zápas bych se nenasadil. Nemohl bych ho komentovat.
David P: Tedy nevim jestli je to nějaký úmyslný efekt tvůrce (jak jsem se dozvěděl tak vás), ale já to mravenčení při znělce BULY cítím také...
Robert Záruba: Ja někdy taky.
Kuba Červenec: Tak jo až bude konec zápasu tak na mě počkejte já tam budu fakt.
Robert Záruba: Aha. My ale studio máme jinde než při finále. tak snad to vyjde někdy jindy.
stanislav.panschab@atlas.cz: Pane Zárubo, řekl jste o sobě, že nerad brzy vstáváte. Já mám bohužel opačný problém. Musím denně vstávat v rozmezí od 2.20 do 3.50. To by Vás asi zabilo. Ale bohužel, někdo musí i povolání, které jsem si zvolil (řidič tramvaje) dělat také. Ale fandím Vám a budu fandit dál i celé redakci.
Robert Záruba: Já chtěl být ze všeho nejdřív řidičem tramvaje.
petrus: roberte byla dobra vec vnest do komentovani trosku humoru a nedrzet se ve faktech a tabulkach .mam rad cestinu a vim ze urcite pouziti hovoroveho virazu vezme divak (fanousek) vice .co si o tom myslis mas na tohle nazor?
Robert Záruba: Souhlasím. Ale musíme to dávkovat opatrně.
Kuba Červenec: Jak dlouho mysliš ,že budete spolupracovat s Petrem Vichnarem a jakej je jako kamarád?
Robert Záruba: Vypadá to na dlouho. Vycházíme spolu pořád dost dobře.
Kuba Červenec: Kdyby hrál Eliáš na MS (pravděpodobně) koho byste dal do lajny, Sýkora nejede tak kdo ?
Robert Záruba: Dopita, Průcha napravo. Třeba. Nebo varianta s Jágrem a jiným centrem.
Kuba Červenec: Vy to Studio budete mít v přízemí ? Nebo kde ?
Robert Záruba: Blízko kabiny. Tam se nedostanete.
petrus: jeden z vas to umnel myslim ze jse jmenoval bosak kde je ted?
Robert Záruba: Asi u Brabanta. Ale ne, není pondělí, takže možná doma. Jinak stále v ČEské televizi.
Irena, Brno: Ahoj Roberte, jsem Vase dlouholeta fanynka a tak doufam ze vydrzite moderovat jeste dlouho. Mate nejakeho jineho konicka krome hokeje?
Robert Záruba: Všechno se to pořád nějak točí kolem práce. Mým životním koníkem je můj syn.
David P: Ještě zpátky k té znělce. Takže vy se podílíte i natvorbě různých znělek do pořadů? A jestli nějak ano jak moc? Nebo na tyto věci máte v redakci jiné lidi?
Robert Záruba: Různě. První dvě znělky Buly jsem si stříhal sám. Dneska už dávám námět nebo scénosled. odborníci, kteří se tím skutečně zabývají, tomu říkají storyboard.
Hanka: Poslouchal jste někdy své kolegy z ČRo1 v pořadu S mikrofonem za hokejem? Myslím, že třeba Aleš Procházka je vynikající. A ještě jeden dotaz. Mám pocit, že se "trochu" znáte s Janem Šmídem, je to také můj oblíbený žurnalista, líbí se mi jeho novinářská všestranost. Byli jste spolu na fakultě?
Robert Záruba: Aleš Procházka je ve svém oboru lepší než já ve svém. Do Pořadu "S mikrofonem za hokejem" jsem se kdysi také zapojil, asi půl roku. Jan Šmíd chodil ročník pode mnou.
Bomber: Bylo pro vás velkým překvapením, vyžazení Prdubic Plzní? Já myslím, že po Pardubickém vypuštění závěru základní části a po euforii, která zastihla Plzeň po postupu do PO si to Plzeňáci určitě zasloužili. Jezdíte rád komentovat do Plzně a znáte se s někým z plzeňských hráčů blíže? Děkuji a přeju hodně úspěchů při komentování MS.
Robert Záruba: Bylo to největší překvapení v historii play off. Na 4 vítězné. V Plzni je ze stanoviště dost špatný výhled. Co to je blíž? Spíš si s někým rád popovídám, třeba s Ivo Prorokem nebo Josefem Strakou. Vlastně s Jirkou Kučerou se znám trochu víc.
Kuba Červenec: Jakto že nekomentujete jako v roce 1997 naposled s Petrem Vichnarem spolu, proč teď osobnosti jdyť tam toho moc nenamluví
Robert Záruba: Komentář rozdělený na dvě úlohy se používá všude na světě - a sportovnímu přenosu prostě víc sedí.
petrus: preji moc uspechu tobe a ceskemu hokeji.doufam ze mistr nebude finsko.souhlasis se mnou ze nase zlata era je pryc a ted je rada na nich(FIN)?
Robert Záruba: Myslím, že žádná zlatá éra teď nebude.
Kuba Červenec: Jak dlouho používáte počítač (notebook) ?
Robert Záruba: služební, šedivý, xp.
hokejmaniačka: Někdy by bylo dobrý dát na střídačky a hokejistům na dres mikrofony abychom skyšeli co říkaj,nemyslíte?Samozřejmě by se to muselo odvisílat až po 10:)))))
Robert Záruba: Nedělal bych to. Stačí to, co projde takhle.
David Schlegel: Dobry den, cislo patnact mel podle me rozmitalsky rodak Josef Cerny. Nebo to proslavilo jeste nekoho jineho?
Robert Záruba: ta otázka zněla jinak.
Lada Praha: Myslite si ze z Chealsie vyroste v pristi sezone jeden z nejlepsich klubu sveta??? A jak se divate na prestup nejlepsiho Golmana sveta Cecha:-)) ???
Robert Záruba: Dívám se na něj zelenýma očima. Chelsea bude dobrá.
Kuba Červenec: Tak jak bych vás mohl zastihnout na autogram ? Nějak po zápase ?
Robert Záruba: Já nemůžu nic slíbit. Nechme to náhodě.
Michaela,Vlašim.: Co zrovna teď Viktor dělá? Kouká se taky někdy na hokej?
Robert Záruba: Troubí na skleničku. Moc ne. Vlastně já nevím, já když se vysílá hokej, tak nejsem doma.
Santa Claus: Neboji te se toho co se stalo sborne v petrohradu na MS2000???
Robert Záruba: Dobrá otázka. Ano, ten krach straší všechny okolo.
Santa Claus: Vzal by jste kdyby vam nekdo nabydl komentovat ME??? I kdyz to neni zrovna vase parketa...
Robert Záruba: Nevzal. Nestihl bych se připravit. A nebyl bych lepší než ti, kteří tam opravdu pojedou.
slepysek: Dobry den. Chtel bych se zeptat, co bychom meli vice udelat pro propagaci ledniho hokeje. Co by meli novinari a lidi okolo udelat, aby ledni hokej predehnal fotbal. Kde vidite nejvetsi rezervy.
Robert Záruba: V chování klubů a hráčů směrem k médiím. A prostředí na stadionech.
Michaela,Vlašim.: Jak se díváte na incident D.Haška v in-line hokeji?
Robert Záruba: Nebyl jsem tam. Nějak se mi to nezdá, nikdy jsem si nevšiml, že by Dominik reagoval takhle. Ale vyloučit to také nemohu. Moc jsme o tom nemluvili.
Majkl: Jaké noviny čtete? Máte oblíbené magazíny? Co říkáte třeba na Hattrick.
Robert Záruba: Novin moc není ... Hockey News ... Hattrick je dobrý.
Zlatovláska: Koukám,že tu jsi nějak dlouho...Blahopřeji k rekordu...:)
Robert Záruba: Díky. Mám pocit, že se známe.
Divi: Nejde vám už někdy z toho hokeje hlava kolem? A jak dlouho vám trvá, než se po sezóně zregenerujete a máte opět chuť na nějaký další zápas?:)
Robert Záruba: Ano jde... Asi dva týdny.
Bomber: Jaký máte názor na rozhodnutí hráčů neposkytovat rozhovory? Myslíte, že jim to skutečně může vzít koncentraci, jak někteří tvrdí? Mám na mysli třeba Zlín při finále, fotbalovou reprezentaci při kvalifikaci na MS, nebo konkrétně Jirku Dopitu.
Robert Záruba: Je to velmi neprofesionální. A nesmyslné. Ale respektuju to.
alik: jaky sport nejradsi komentujete?Na jaky sport se nejradsi koukate?
Robert Záruba: Hokej, florbal, baseball ... radši hraju než koukám.
Michaela,Vlašim.: Do kolika let, myslíte, bude Ota Janecký hrát hokej? Nebude to"český Gordie Howe?"
Robert Záruba: Ota nebude jediný blázen. Už je těch maratonců nějak moc. Je obdivuhodné, jak to zvládají.
petrus: skoda ze te neuslisim jak komentujes ms 2004 v hokeji.koupim si asi az videokazetu .pripravujete neco?
Robert Záruba: Něco ano.
Jurist: Jak prožíváte utkání, které sledujete z komentátorského stanoviště a utkání, které si můžete vychutnat v klidu, jako "obyčejný" divák. Je v tom velký rozdíl???
Robert Záruba: Jako divák si vedu zápis. A občas komentuju ani o tom nevím - ale spíš anglicky.
Michaela,Vlašim.: Když jsem viděla hochy v Naganu přebírat historické zlato,byla jsem naměkko (až k slzám). Co Vy? Kéž by se to někdy opakovalo (jako že nebude,bohužel:-()
Robert Záruba: Byl jsem na ty hráče hrdý.
David P: Koupíte si někdy časopis Stadion? Co si o něm myslíte?
Robert Záruba: Už ne. Kdysi každý týden.
Raddie: Jenže hráči Zlína pouze respektovali příkaz trenéra, takže to nelze považovat za neprofesionální od hráčů. Navíc v konečné fázi je to dovelo k titulu, ne?
Robert Záruba: Tohle jim ani nepomohlo ani neuškodilo. Nemělo to podle mne žádný vliv.
Kuba Červenec: Neskončil náhodou Ota Janecký kariéru, jdyť nehrál vůbec playoff za Pardubice ?
Robert Záruba: Zatím ne.
Michaela,Vlašim.: Co Vás přitahuje, nebo přitahovalo na práci sporťáka?
Robert Záruba: Pestrost té profese. Přímý přenos. Omezená touha exhibovat, omezená tím, že pracuju s informací ne s fabulací.
výhybka: Co všechno obnáší příprava na komentování zápasu? (stručně)
Robert Záruba: Stručně to nejde.
Hanka: Dívala jsem se na rozpis MS. Myslela jsem si, že některé zápasy (čtvrtfinále a hlavně semifinále) se budou nasazovat až podle výsledků českého týmu, tak, aby naše zápasy běžely v tv v prime timu... Ale podle těch přesně daných rozpisů to tak nevypadá. Znamená to, že třeba náš případný semifinálový zápas půjde již odpoledne? Není to trochu škoda?
Robert Záruba: To se ještě uvidí. My bychom měli hrát v pevných časech.
Rene: Reknete ctyri pet slov ktere vas okamzite napadnou kdyz se rekne "Bohemka"
Robert Záruba: Panenka, ďolíček, Ivan Skácel, Standa Bort, Robert Hencl.
standa: jaky je podle vas nejvetsi nedostatek ceskeho hokeje? Nedostatek divaku, penez, informaci nebo hracu?
Robert Záruba: nedostatek správného chování.
paajaa: vim o Vas, ze prednasite na fakulte. Docela by me zajimalo jak asi tak vypada obsah hodin. Zda ucite jak moc rvat gol, jak vtahnout divaka do deje a tak...
Robert Záruba: Mám hodinu přednášku a hodinu seminář. Přednáším o žánrech sportovní televizní žurnalistiky v letním a o postupech ve sportovním zpravodajství v zimním zpravodajství. K tomu mají studenti 4 cvičení před kamerou. Na některé "své" studenty jsem docela pyšný.
stanislav.panschab@atlas.cz: Vážený pane Zárubo, jste ženatý a Vaše manželka je také novinářka, i když v jiné oblasti. Jak se vám oběma daří skloubit zaměstnání a rodinný život?
Robert Záruba: Na to máme každý jiný názor. Faktický výsledek je ten, že se nám to asi nepodařilo.
007: Ahoj, komu fandis v hokeji a ve fotbale a nerikej ze nikomu!!!!
Robert Záruba: Budu to vysvětlovat velmi trpělivě, dokud to nepochopí úplně všichni: nefandím nikomu... Pochopil jsem, že tuhle horu už neslezu. Těch dotazů neubývá, spíš naopak. Vzdávám to, omlouvám se všem, na které se nedostalo. Stihl jsem během chatu spoustu dalších věcí, ale teď jdu uspávat. Přeju Vám všem příjemné zážitky při sledování hokejového programu Redakce sportu ČT.
Hledej pořad:
...více