Chat s osobností

Aleš Cibulka
Aleš Cibulka moderátor Dobrého rána s ČT

Záznam chatu z úterý 23. prosince 2003 od 15:00
Monique: Dobrý den, usmíváte se vždy tak hezky i v soukromí? :)
Aleš Cibulka: Dobrý den Vám, Monique, i Vám všem, kteří jste si dnes, den před Štědrým dnem, udělali čas a přišli sem, na chat České televize. Nechte na hodinku uklízení a bláznění, já jsem to udělal taky tak. Co se týče toho úsměvu, držím se hesla: "S úsměvem jde všechno líp". Ale nejde to vždycky...
Jindřiška: Ahoj Aleši, jak se Ti moderoval s Vláďou Hronem pořad "Legendy televizní zábavy?" :-) A jak se chystáš na Vánoce? Měj se moc hezky a přeji Ti krásné Vánoce :-)
Aleš Cibulka: Měl jsem velkou radost, když mě pan režisér František Polák k téhle práci oslovil. Vláďa Hron je profík se vším všudy, mám se od něj pořád co učit. Dovede zpívat, tancovat, je vtipný, prostě "bavič" jak má být. A jak se to podařilo se můžete podívat tuhle sobotu ve 20.00 na ČT1... K tomu chystání se na Vánoce jen tolik, že se snažím tenhle čas co nejvíc vychutnávat, takže rabování obchodních center a šílení v supermarketech se cíleně neúčastním. I Tobě hezké Vánoce, Jindřiško.
urbi@centrum.cz: Ahoj Alesi, nedavno tady byla Vendulka a chvalila si Te. Docela Ti zavidim (trosku) :) je to fakt pekna holka. Jaka je mimo kameru a jak se ti s ni pracuje? A posledni dotaz: vypada po ranu jako vetsina holek:))? Diky za odpoved. Urbi
Aleš Cibulka: Nevím, jak vypadá po ránu většina holek, ale Vendulka má tu výhodu, že vypadá pořád stejně - tedy skvěle. Nám se podařilo, že ač jsme byli původně uměle vytvořená moderátorská dvojice, stali se z nás skvělí přátelé. Jsme spolu takřka denně a pořád si máme co povídat. Tedy je co závidět, Urbi.
v.sprincl@post.cz: Vážený pane Cibulka, děkuji, že ještě existují lidé jako vy, váš projev v televizi člověka zahřeje; vážím si vaší práce a přeji mnoho úspěchá do dalších let. S úctou Vl.Šprincl
Aleš Cibulka: Díky, udělal jste mi radost, ať se daří i Vám.
hana.jandelova@volny.cz: Vážený pane Cibulko, chtěla bych Vám poslat e-mailem vánoční pozdravy z vděčnosti za všechno, co děláte pro posluchače a diváky. Poskytl byste mi svou e-mailovou adresu? Přeji mnoho štěstí, úspěchů, lásky a pevného zdravíčka v novém roce, krásné a požehnané Vánoce.
Prosím, tuto zprávu nezveřejňujte, berte to jako osobní vyznání (skoro jako od maminky).
Srdečně -
Hana Jandelová z Brna
Aleš Cibulka: Milá paní Hano, totéž přeji i Vám. Pokud byste chtěla napsat víc, můj televizní mail je ales.cibulka@ceskatelevize.cz. A jinak Vám moc děkuju...
Lenka: ahoj aleši,
moc se mi líbí Váš kultivovaný projev na obrazovce. Budeš i letos uvádět ceny Tý Tý? Jak jste si rozumněl s paní Jiráskovou?
Aleš Cibulka: Na konci loňského TýTý jsme divákům slíbili, že v únoru 2004 bude předávání cen moderovat někdo vtipnější a lepší než my - podívejte se za dva měsíce, jak to dopadlo. Nechte se překvapit... Popsat, jak úžasné byly dva měsíce příprav po boku paní Jiráskové by trvalo dlouho. Tedy stručně - je báječná a mám ji rád.
Zdenka Davidová: Přeji krásný den,

dovolte, prosím, pár skromných dotazů.
- byl jste se letos podívat na místě posledního odpočinku Natašky Gollové?
- chystáte se pracovně v brzké době do Olomouce? (např. nějaká beseda...)
- co Vás dokáže vyvést z míry a co naopak uklidnit :-)?

Předem děkuji za odpovědi, přeji krásné prožití svátků Vánočních, veselého Silvestra a úspěšný Nový rok.

S pozdravem a přáním pěkných dnů
Zdenka
Aleš Cibulka: To je otázek - ano, samozřejmě byl * zatím nechystám * blbec kdekoli a kdykoli * becherovka * Hezké Vánoce i Vám, díky za hezká slova.
Evicka: proc jste odesel z Novy?
Aleš Cibulka: Neodešel jsem, byl jsem odejit.
Pavla: Jsi už zadaný Aleši????
Aleš Cibulka: Ano, už tři roky. A šťastně, Pavlo!
Roman: Jak mate ve svem zivote serazene priority?
Aleš Cibulka: Když je člověk zdravý, potom už je všechno brnkačka...
JANA K.: Zajímalo by mě, proč se zpodobňujete s francouzským dadaistou TRISTANEM TZAROU? Myslíte si, že máte něco společného? Já osobně jsem o něm neslyšela, co významného napsal?
Aleš Cibulka: Tristanem Tzarou jsem byl ve svém předchozím životě. Narodil jsem se v Rumunsku, byl jsem zakladatelem dadaismu. Až budete v Paříži, zajděte na můj hrob. Ležím v Montrarnasse...
Stifmaister: Veselé Vánove!!!
Líbí se vám vaše kolegyně Vendula Muchová ???
Aleš Cibulka: Viz má předchozí odpověď... Ano! A navíc je i chytrá (a nezadaná - pánové!)
Štěpán E. z Plzně: Vadilo vím nosit barevné vlasy v pořadu Baťoh?
Budete znovu moderovava týtý loni to nebylo tak špatný.
Aleš Cibulka: Nevadilo, byla to docela legrace. V osobním životě bych ale tolik odvahy neměl. Co se TýTý týče, jak už jsem napsal, bude to překvapení. Jsem rád, že to "nebylo tak špatný".
Peťula: Otázku nemám žádnou, ale chci Ti (jsi myslim stejně starý jako já - tak ti můžu snad tykat - mě je 20) příjemné prožití vánočních svátků a krásný VLUP do nového roku 2004 Peťula
Aleš Cibulka: Peťulo, dala jsi mi ten nejkrásnější vánoční dárek - myslíš si, že je mi 20! Děkuju... I tobě hezké Vánoce a krásný KHZGFRDV do nového roku 2004!
Lenka V.: Co pro Vás znamenají Vánoce? Co si nejvíce přejete najít pod stromečkem? Kde budete trávit vánoční svátky? Děkuji za odpovědi.

Světlo a požehnání vánoční ať prozáří Váš život a zůstává s Vámi po celý rok.
Aleš Cibulka: Vánoce miluju už od dětství, i když to, co od nich očekávám se přirozeně mění. Jsem rád, že se všichni sejdeme doma, což se častokrát během roku nepoštěstí. I Vám krásné Vánoce!
Pavla k.: Jak se vede???
Aleš Cibulka: Skvěle, jako vždycky.
Roman: Myslite si, ze mate tezkou praci, zazivate v praci casto velky stres?
Aleš Cibulka: Těžkou? To je relativní. Každá poctivá práce je těžká. Neříkal bych tomu ale stres, spíš občas tréma, nebo tak...
Roman: Jak se lisi Vase soucasne predstavy o zivote od tech co jste mel v detstvi?
Aleš Cibulka: A víte, že se celkem shodují?
Roman: Mate predstavu o toleranci Cechu ke gayum a lesbickam? Znate osobne nejake? Patrite sam k nejake minorite?
Aleš Cibulka: Mám radost, že s tou tolerancí je to čím dál lepší. Veřím, že každý inteligentní člověk je tolerantní k ostatním lidem, ať už jsou takoví nebo makoví - s ostatními se nemá cenu o tom bavit. Samozřejmě znám.
Olí: Dobrý den, Aleši,
mám na Vás, docela konkrétní, doufám, že ne moc osobní otázku, týká se "Vaší školy". Mám v úmyslu podat přihlášku na Vyší odbornou školu hereckou a moderátorskou (s tímto názvem mi byla zaslána do podvědomí:o)) doneslo se ke mně, že i Vy jste ji studoval. Nuže tedy :o) Co všechno jste tam dělali? A zda studenty ke konci studia informují o místech, která jsou případně k dispozici? A na konec, zda se toto studium vyrovná bakalářskému, nemýlím-li se je jen na 3 roky.
Aleš Cibulka: Olí, kontaktujte ředitelku a zakladatelku naší školy Věru Kmochovou, adresa je Michelská 6/24, Praha 4. Pokud budete mít zájem, můžete se přijít podívat na vyučovací hodiny a potom se rozhodnout, jestli tam budete chtít studovat. Držím palce!
student Martin Fila: Jaký je Váš vztah k mobilním telefonům? :-)
Aleš Cibulka: Až příliš kladný...
Michal: Ahoj Aleši.Jak ses dostal do televize?
Aleš Cibulka: Hlavní vrátnicí! Je to nejsnazší cesta.
Aja: Ahojky!Chtěla jsem se jen zeptat, jak (a jestli vůbec) vzpomínaš na SOKOLOVSKÝ GYMPL?My jsme (tehdy jako primáni) díky vašemu ročníku zažili skvělé přivítání - pasování bažantů:o)
Aleš Cibulka: Na pasování bažantů vzpomínám rád stejně jako na celé 4 roky na Šenvertě! Je smutné, že to Vaše pasování už je nějakých ... počítám-li dobře... 8 let? Zdravím všechny ze sokolovského gymplu!
Robin: Ahoj Aleši nešel byjsu na kafe?Muj mail robina@seznam.cz
Aleš Cibulka: Právě u kafe sedím... Ale díky za pozvání.
Lenka z Jílového: V kolik hodin ráno musíte vstávat,když máte vysílání Dobrého rána(přiznám se,že skoro vždy sleduji reprízu :-)nedělá Vám to problémy? a kolik dní v měsíci máte"službu"?
Aleš Cibulka: Služeb do měsíce je 7, i když od Nového roku se dočkáte změny. Čeká Vás Dobré ráno v novém!!! Co se ale nezmění je čas, kdy budu vstávat, tedy ve "sladkých" 3:30.
Libor Dušek, Cheb: Vážený pane Cibulka. Také mě velmi okouzlila úžasná herečka Nataša Gollová, a proto si přeji Vaše knihy k Vánocům. Bohužel ale vnímám, jak spoustu lidí z mé generace (je mi teprve 16 let) nemá vůbec ponětí, kdo byla tato osobnost. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li neuvažujete o nějakých internetových stránkách věnovaných Nataše Gollové a jejím filmům a jaké máte plány v tomto směru do budoucna? Přeji Vám mnoho úspěchů!
Aleš Cibulka: Nataša Gollová by si své internetové stránky bezesporu zasloužila. Bohužel co se internetu týče, jsem blb. Ale najde-li se někdo, kdo do toho bude mít chuť, rád poskytnu informace, fotografie... I Vám hodně úspěchů!
Petra: Chtěla bych se zeptat, zda ČT nabízí možnost pracovat v komparsu.
Aleš Cibulka: Určitě, kontaktujte Herecké oddělení ČT. Volejte 2 61 13 1111. Půjdu se na Vás podívat do kina!
V7s: V kolik hodin ráno vstáváte, když chcete stinhout vysílání DOBRÉHO RÁNO ???
Aleš Cibulka: Jak jsem říkal, v půl čtvrté.
Honza: Baví vás moderovat Dobré Ráno?
Proč nedáváte regiony delší nežli jsou teď?
Děkuji s pozdravem Honza
Aleš Cibulka: Kdyby mě to nabavilo, tak to nedělám. V rámci novinek v Dobrém ránu se od 5. ledna dočkáte rozšířeného regionálního zpravodajství.
Honza: MÁŠ TAKY RÁD VENDULU MUCHOVOU?
Aleš Cibulka: Opakuji to už po několikáté - ano, ano, ano.
ana: Dobrý den,pane Cibulko.Letos jste moderoval s paní Jiráskovou TýTý.Budete ji moderovat zase?
Aleš Cibulka: Pusťte si v sobotu 21. února Českou televizi a uvidíte...
Markéta: Milý Aleši, nemáte problémy s ženami-myslím kvůli tomu, že jste dle mého názoru "zblázněný" do Nataši Golové. Nepožadujete po partnerce, aby ji jaksi kopírovala?
Aleš Cibulka: Myslím, že mé "zbláznění" do paní Gollové má stále zdravé rozměry, tedy ne... I když také někdy tropí hlouposti...
ALŽBĚTA: proč jste opustil novu ?
proč jste si vybral moderování snídaní?
proč brýle bez obroučky?
proč si nenecháte narůst dlouhé vlasy?
máte psa?
žijete sám?
kde bydlíte jak je to daleko do práce?
v kolik vstáváte?
napadlo vás někdy,že bombardujete svými těžko spracovanými informacemi člověka napůl probuzeného se snídaní v puse v pravé ruce čaj na levé noze nohavici na hlavě učes zvaný "vstanu a jdu" takový jako máte vy?

Aleš Cibulka: Nejste vy novinářka? Jdu na to: vyhodili mě * tak nějak to přišlo samo * protože je nosí i pan prezident Klaus * vždyť je mám až moc dlouhé * ne, dva kocoury * ne * v Praze, 10,5 km * 3:30 * nenapadlo. Stačí???
hudryhudry: kolik je vam let
Aleš Cibulka: 26
Petr: Ahoj!Jak se vám spolupracovalo s Jiřinkou Jiráskovou?
Aleš Cibulka: Už jsem na to odpovídal ale rád zopakuju, že každé setkání s ní je moc milé a obohacující. Moc si jí vážím.
Petr: Jaký byl váš vztah s Natašou Gol.(byl jste její velký obdivovatel)?
Aleš Cibulka: S paní Gollovou jsem se bohužel nikdy osobně nesešel. Když v roce 1988 zemřela, mně bylo 11 a žil na západě Čech.
XRadim Jiri StechovskyX(t): Dobry den a odpoledne preji, zdravim Vas! Mam nejake dotazy, prosim o zodpovezeni, diky dopredu! Zaobiral jste se pri Vasi tvorbe o Natase Gollove jejim dedeckem vedcem Jaroslavem Gollem? Nemate dojem, ze Vase prvni kniha o Gollove postrada - pokud se nemylim - jeji filmografii? Vite o tom, ze Gollova hrala malou rolicku v inscenaci Vajicko s V. Voskou? Chci se Vas jeste zeptat, Vase ucinkovani ve vanocni estrade 2003 Vam nepripada komercni a upadajici? Diky za pozornost a jsem s pozdravem, hezky, prijemny a uspesny den...
Aleš Cibulka: Tak to se mýlíte, první kniha nepostrádá kompletní filmografii, druhý díl potom i seznam inscenací a divadelních her. Vajíčko v něm samozřejmě nechybí, i když to byla malá roztomilá čurda. Jak víte, že je to "komerční a upadlá estráda", když ji dávají až v sobotu? Za svým účinkováním v ní si stojím, jsou věci, ke kterým bych se nepropůjčil, ale tohle byla radost.
XRadim Jiri StechovskyX(t): + jeste... Jaky mate vztah ke gayum a lesbickam, pokud se mohu takto indiskretne zeptat a jaky k negativum - alkoholu a drogam a cigaretam?... dik...
Aleš Cibulka: Na první otázku už jsem odpovídal, co se týče té druhé - nekouřím, drogy neberu, ale skleničku si občas dám.
Šáša Šíšová: Jak jsi trávil sobotní večer? Mám pocit, že jsem tě zahlédla v hotelu Sen. O čem sníš?
Aleš Cibulka: Milá Vendulko, to dnešní kafe nám bohužel nevyšlo, ale jsem rád, že ses ozvala. Pusu a buď hodná!
A pro Vás ostatní: Vendulka dostala roli v novém 10dílném seriálu režiséra Karla Smyczka "Dobrá čtvrť" - máte se na co těšit. Právě v sobotu jsme tam natáčeli...
Martin Zlámal: Aleši do té doby dokud jsem vás neviděl v Týtý s J.Jiráskovou jsem vás vysloveně nesnášel, od té doby patříte k moderátorům, jejichž společnost je mi příjemná. Zajímá mě zda se i v tomto ročníku ujmete moderování Týtý a čím pro vás tato zkušenost byla. Vše nejlepší do nového roku a krásné vánoce !
Aleš Cibulka: Jsem rád, že jsem si u Vás polepšil. I Vám vše dobré do nového roku a pěkné svátky...
will11-denisa e: dobrý den,je to složité moderovat?
Aleš Cibulka: Hrozně...
Uličnice: Dobrý den, byla jsem se svojí kamarádkou na festivalu filmů N. Gollové a chtěla bych se zeptat, zda byl pan režisér O. Vávra nepříjemný jen na moji kamarádku a na mě, nebo měl špatnou náladu po celou dobu?
Touto cestou bych Vám chtěla ještě poděkovat, že jste vůbec uskutečnil Festival ..., jen bych možná využila i jiných, méně známých Natašiných filmů, které nemá normální smrtelník možnost vidět. A jak se Vám líbila Nataša v Kantoru Ideálu?
Díky za odpověď Uličnice
Aleš Cibulka: Paní Gollová byla v Kantorovi roztomilá jako všude, něco dalšího přichystáme. A pan režisér Vávra? Je to prostě osobnost se vším všudy, tedy i se svými rozmary. Za pár let mu bude 100, tak buďme shovívaví.
Martin: Alesi, kdo vam dela uces? Nema chybu :)
Aleš Cibulka: Stříhá mě Blanka Hašková, češu se sám. A díky!
Andrejka: cau Alesi,se mi zdá že máš o moc krásnější postavy,než si míval,jak s eti to povedlo.
Aleš Cibulka: Tak to děkuju, je vidět, že máš ráda cvalíky.
DELCOP: Pěkný předvánoční den! Jsme zhruba stejně staří, tak se omlouvám za tykání! Působíš jako docela energický muž! Pociťuješ vůbec někdy únavu? Neříkáš si někdy "ach jo, mě se dnes do té práce tak nechce"?
Aleš Cibulka: Říkám. Denně.
Miroslav Pechánek: Zlí jazykové tvrdí, že svým nažehleným "svazackým" vzhledem se snažíte zakrýt určité podivné skutečnosti. Prý pojídáte zdechliny drobných hlodavců... Je to pravda, nebo si to někdo při pohledu do vaší pozitivní tváře vyfantazíroval? Děkuji za stručnou odpověď.
Aleš Cibulka: Odhalil jste mě, Miroslave. Nejraději mám rejsky na víně a sviště po provensálsku. Byl jsem dostatečně stručný?
Petr: Umíte rozdávat dobrou náladu všem lidem.Kdo nebo co dobíjí dobrou náladu Vám?
Aleš Cibulka: Nechám si to pro sebe, vy byste se tam pak chodili dobíjet taky...
Martin Krška: Aleši, rád bych se Vás zeptal co, nebo kdo Vás přivedl na spisovatelskou dráhu a konkrétně jak jste přišel na nápad napsat knížky právě o Nataše Gollové. Druhý díl jsem nedávno koupil babičce k Vánocům a jen tak mimoděk jsem si knížku začal prolistovávat. Kdybych ji nemusel zabalit, tak bych si ji snad četl doteď. Nádherné fotky, čtivé vyprávění jejích hereckých kolegů... Je mi 23 let a N. Gollovou jsem vždy obdivoval a rád se podívám na každý film, který s ní v televizi dávají. Připravujete do budoucna nějaké další knížky? Předem díky za odpověď a jsem s pozdravem.
Aleš Cibulka: Martine, nadělte si k Vánocům první díl mé knížky, tam se dozvíte, proč právě Nataša Gollová. A co se další knížky týče, něco se možná chystá...
Olí: Dobrý den, Aleši,
posílala jsem Vám otázku (nevěděla jsem, zda budu mít dnes čas) a nevím, zda došla, nebo se mám opakovat. Týkala se herecké školy:o))
Aleš Cibulka: Hledejte, už jsem odpověděl...
Roman Porteš, pedagog v. v.: Dobrý den, jste chtrý čilý nadějný moderátor - novinář. Co mi jen snad trochu vadí, je Váš někdy až příliš exaltovaný projev. Nepřehrávejte tolik.Jinak přeju hodně štěstí a krásné svátky!
Aleš Cibulka: Budu se snažit, děkuju. Hezké Vánoce i Vám!
Petr: Ahoj Aleši,díky vašemu jemnému humoru,věčnému úsměvu a šarmu se mi už 2 rokymnohem lépe vstává(a nejen mně).Chodím na gymnázium a vím,že mí spolužáci Vás mají rádi stejně jako já(i spolužačky,které nustále řeší, jestli jste už zadaný nebo jaké je vaše oblíbené jídlo.Díky Vám za to a Hezké Vánoce.

P.S.Pošlete mi svou fotku s podpisem?
Aleš Cibulka: Zadaný jsem, jak už jsem psal a jsem polévkovo-omáčkový typ. Takže třeba svíčková. Mňam. Díky za hezká slova, pozdravujte "holky z gymplu".
Petr: Jste všestranně nadaný-spisovatel i moderátor.Uvažoval jsi už o hraní v nějakém filmu?
Aleš Cibulka: Já ano, bohužel filmoví režiséři ne.
Olí: To už není otázka,ale poděkování za odpověď. A přeju Krásné Vánoce, hodně dárečků (hlavně těch nemateriálních (jako je štěstí,láska a pohoda) pod stromečkem a v novém roce jen to nej, nej, nej a život kouzelnej. A zkuste si odejít z ČT!!!:o))
Aleš Cibulka: Děkuju moc, i Vám krásné Vánoce. Zkoušet to raději nebudu...
Miloš: Chcete otázku opravdu na tělo?
Aleš Cibulka: Ano, sem s ní!
Petr: Co budete dělat,až tento chat skončí?

Aleš Cibulka: Pojedu do Tesca pro řízky. Jak neromantické...
Zdenka Davidová: Krásný den ještě jednou. :-) Aleši, smím se zeptat ještě na jeden soukromý dotaz? Stále máte schovaný "dopis pro Natašu"? :-) Děkuji za odpověď. Krásné svátky. Zdenka
Aleš Cibulka: To víte, že ho mám. I Vám krásné svátky, Zdenko a díky za všechny Vaše maily!
Markytka: ahoj Alesi.Zacina lyzarska sezona.Jak jsi na tom s lyzovanim ty?
Aleš Cibulka: Co jsou to lyže?
Miška: Vidim, ze odpovedi uz se mozna nedockam, muzete mi prosim v tomto pripade odpovedet na mail michelle7@centrum.cz ?
Dekuji moc a preji Vam, Vendulce a vubec vsem v Dobrem ranu krasne Vanoce, bohateho jeziska a nejstastnejsi novy rok:o)
Aleš Cibulka: Ale dočkáte, na co jste se ptala? Odpověděl jsem poctivě na všechno...
Petr: Opakuji otázku:Pošlete mi svou fotku s podpisem?Adresa:Petr Čechák,
Rožňavská 15,
Olomouc,
779 00
Aleš Cibulka: Pošlu, ale neslibuju kdy...
Honza: Ahoj Aleši, už máš všechny dárky,.. nebo ještě poběžíš do víru města?
Aleš Cibulka: Většinu už mám, večer mě čeká balení. Dárků a řízků.
Obchodní dum Tesco: Pojeďte si pro ty řízky, už docházejí!
Aleš Cibulka: Nechte mi jich tam 40, zítra se totiž u nás doma sejde celá rodina! Už jedu... Vám všem děkuji, že jste mi věnovali předvánoční hodinu a přeji opravdu klidné Vánoce a co nejúspěšnější rok 2004. Mějte se moc hezky, Aleš Cibulka.
Hledej pořad:
...více