Chat s osobností

Lenka Solanská
Lenka Solanská moderátorka pořadu Dobré ráno s ČT

Vzdělání 1985 - 1990 - studium na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně Profesní dráha 2003 moderátorka Dobrého rána 1995 - dosud - moderátorka Jihomoravského večerníku, Toulavé kamery, Regionů 2002 - 2003 - moderátorka Událostí komentářů 2000 - 2002 - moderátorka Zpráv 2000 - 2002 - moderátorka Křesťanského magazínu 1995 - 1999 - redaktorka Jihomoravského večerníku a pořadu Souvislosti 1991 - 1994 - učitelka němčiny na II. st. ZŠ

Záznam chatu ze čtvrtka 4. prosince 2003 od 11:00
jirik: jak se máš???
Lenka Solanská: Ahoj, tak vás všechny vítám. Jsi první, mám se dobře.
hribal@volny.cz: Bravo!!!! konečně příjemná,hezká moderátorka s báječným vystupováním,jak se těšíte na vánoce a Nový rok,a jak je prožijete.
Karel
Lenka Solanská: Dík, doufám, že jste tím pádem pravidelným divákem Dobrého rána. Na Vánoce se těším opravdu moc a z velké části je budu trávit s příbuznými, kteří si mě během roku moc neužijí. Jsem skoro pořád někde pryč.
hribal@volny.cz: Pěkný den,
Jak se Vám žije v Praze,máte své internetové stránky,či mail na který Vám mohu napsat.
Karel
Lenka Solanská: V Praze je to stále dobré (ale pro jistotu to zaťukávám), vždy se cítím dobře tam, kde jsou fajn lidi a to ostatní se už přizpůsobí.
e-mail: lenka.solanska@ceskatelevize.cz
Mentolv: Jak dlouho vás ještě diváci uvidí na obrazovce ???
Lenka Solanská: To Vám teď nedokážu přesně říci, ale můžu se zeptat svých šéfů, co Vy na to?
hribal@volny.cz: Přeji pěkný den,rád bych se zeptal zda jste vdaná,kolik máte dětí a jaké problémy Vám dělá časné vstávání do Dobrého rána.
Láďa
Lenka Solanská: I Vám pěkný den. Vdaná jsem, děti nemám a vstávání je docela náročné. Z nočního ptáka se stalo ranní ptáče, které neumí včas usnout a aspoň trochu se vyspat. Naštěstí mě Dobré ráno hodně baví, tak si to takto vynahradím.
Mentolv: Učinkovala jste někdy na NOVě nebo na PRIMě??
A jestli jo tak v čem.
Lenka Solanská: Nepamatuju si nic takového, tak asi ne. Jen ČT.
jaroslav.strzinek@smoza.cz: Dobry den, chtel bych se zeptat, jakym zpusobem relaxujete. Kombinace brzskeho vstavani a usmevu ve vysilani je jiste narocna. Nebo jste usmevavy typ? Drzim palce, at se vam to stale dobre smeje!
Lenka Solanská: Relaxovat musím, dlouho bych to asi v kombinaci s brzkým vstáváním nevydržela. Je to jak kdy. Občas stačí knížka, něco si namalovat, zajít za kámoškou, do lesa, a někdy se jen tak válím u televize a vychutnávám si nicnedělání. Střídá se mi období, kdy jsem nesmírně aktivní a pak zase neskutečně líná. Díky za ty palce, já se moc ráda směju!!
Pavel "P": Zdravím jednu z nejpohlednějších a zároveň nejsympatičtějších postav české i České televize,
jak to, že již nejste tolik vidět na TV obrazovce, jako ještě před několika málo měsíci? P.S. Udržte si svůj moravský aksent, působí to mile i eroticky...! Díky ze odpověď.
Lenka Solanská: Díky za ten úvodní kompliment. A pokud Vám na obrazovce chybím, zkuste si někdy pustit ČT 1 minutu před šestou a vydržet skoro do půl deváté. S moravským akcentem si to ještě rozmyslím, jak s ním naložit.
rodilý brňák: Jaké je to cestovat mezi Prahou a Brnem? Jak jste reagovala na nabídku od tvůrců Dobrého rána?
Lenka Solanská: Už jsem si tak zvykla na cestování mezi Prahou a Brnem, že mám někdy pocit, že jedu v tramvaji a jedna ze zastávek je Brno a já vystoupím. Spojení je naštěstí dobré. Nabídka na moderování Dobrého rána mě velmi potěšila a mám z ní radost stále.
p.pencak@click.cz): dá se někde na Internetu najít vaše fotogalerie?
Lenka Solanská: Najděte si mé jméno a nějaká fotka na Vás na internetu určitě jukne.
p.pencak@click.cz): Může od Vás obyčejný smrtleník zjistit email?
Lenka Solanská: Jasně, myslela jsem, že není nic jednoduššího. lenka.solanska@ceskatelevize.cz
Markéta: Co se Vám líbilo více na učení němčiny a co se Vám líbí víc teď na moderování? Má jedno zaměstnání něco, co nemá to druhé?
Lenka Solanská: Těžko srovnat. Když potkáte holku, která Vám řekne, že celá studia vycházela ze základů jazyka, které jste jí dala, tak Vás to dojme. V moderování je pro mě možná více prostoru, ale každá zkušenost je dobrá.
hribal@volny.cz: Jak to děláte,že tak báječně vypadáte.
Ps:nešla by jste na kafe?
Lenka Solanská: Asi jsem se uměla narodit. A to kafe - možná, až budu mít někdy víc času. A to jsem sama zvědavá, kdy to bude.
mirajda: Má žena je přece jen o něco hezčí než Vy. Nemrzí Vás to?
Lenka Solanská: Mirajdo, vůbec mě to nemrzí a gratuluju Vám, že máte ženu, která se Vám líbí. Ať Vám to vydrží a ženu pozdravujte!
Jirik: Jste vdana?
Lenka Solanská: Ano.
Petr Michal, Jirkov: Dobrý den, paní Solanská.
Nevím na co bych se zeptal, jen bych Vám chtěl říci, že Vaši sympatickou tvář na obrazovce velice rád vidím a chtěl bych Vám popřát hodně životních i pracovních úspěchů a jen doufám, že také nepřeběhnete na nějakou druhořadou televizní stanici, jako je např. TV Nova. Mějte se moc hezky.
S pozdravem Petr Michal.
Lenka Solanská: Pokud Vám zpříjemním alespoň nějakou chvilku při sledování televize, tak mě to těší a děkuju za hezká přání. Mějte se taky hezky. Zatím se přebíhat nechystám.
Mira: Baví vás moderovat?
Lenka Solanská: Baví, a čím dál víc, protože v tomto směru se má člověk pořád co učit. Tak se taky učím....
Jana: Jak ste se dostala k tehle praci?Bavi Vas to???
Lenka Solanská: Šla jsem na konkurz a ačkoliv jsem už v jeho průběhu chtěla odejít, protože mě docela rozhodil, nakonec vše dobře dopadlo a jestli mě to baví? ANO!!
Pavel z Velké Bíteše: Jak se těšíte na Vánoce?
Lenka Solanská: Moc a nemůžu se dočkat. Ale představovala bych si docela normální klidné Vánoce, bez shonu a nervozity, velkých darů. Ať se Vám ty Vaše vydaří.
Ivan Putna ze Želetic: Dobrý den, Chtěl bych se vás zeptat na pár otázek...

1. Budete někdy o vánocích vysílat pořady zaměřené především pro mládež?

2. Mohli byste prosím někdy o vánocích znovu vysílat ságu Star wars (jen díly které máte, perspektive 1, 3, 4, atd.

3. mohli byste zase vysílat seriál startrek, vesmírná loď Voyager, nebo Enterprise.

Předem díky za odpověď, brzy se zase ozvu, váš Ivo

P.S. Předem se omlouvám za chyby v textu a ůpravě... diktát není má partika.
Lenka Solanská: Můj Ivo! Diktát jsem Vám neopravovala, ale co se týká vysílání konkrétních pořadů, to Vám neporadím. Zavolejte si na ústřednu televize a tam Vás nasměrují dál, kam volat.
Magdaléna: Máte někdy při natáčení trému?
Lenka Solanská: To víte, že jo. A někdy hodně velkou, zvlášť, když začínám něco nového. Ale beru ji, jako stimul je perfektní kdykoliv, ale nesmí být moc velká.
Antoní Dvorský: Dokdy budete moderovat pořady s tak malou sledovaností, jaké produkuje "vaše" ČT?
Lenka Solanská: Už to tak chodí, že některé pořady, obzvlášť ty brzké ranní, nepatří k nejsledovanějším. A to v žádné televizi.
veronika adamcikova: jakdlouho moderatujete v dobrem ranu??
Lenka Solanská: V Dobrém ránu moderátuju od listopadu.
Lejla: ahoj zdravim mášse dobře?
Lenka Solanská: Mám se dobře. Lejlu zdraví Lenka
Mentolv: Jak se vám líbí moderovat pořad Dobré ráno a jestli moderujete ještě něco?
Lenka Solanská: Moc mě to baví a moderuju ještě Toulavou kameru vysílanou z Brna.
Juraj Horňák - Slovensko: Aký máte vzťah k Slovensku ako k takému?
A, čo robíte vo voľnom čase, keď ste mimo televízie?
Lenka Solanská: Ke Slovensku mám téměř důvěrný vztah, často jsem tam jezdila, mám tu čarokrásnou zemi moc ráda. A čo robím vo voľnom čase? Čítam, plávam, maľujem, tancujem a spím. Spaní mě moc baví.
Sanny: Si fakt dobrá bráchové se vždy na tebe těší!
Lenka Solanská: Tak bráchy pozdravuj a ať Ti poděkují, že za ně píšeš dotaz.
tom: myslis ze ste lepsi nez nova?
Lenka Solanská: Proč lepší? Proč horší? Jsme prostě jiní a v tom je taky kouzlo, nemyslíte?
Jindřich Seibert, 5. května 1353, Rožnov pod Radhoštěm. j.seibert@worldonline.cz: Jsem Váš velký fanda a obdivovatel. O to víc mě, jako Rožnováka, potěšila informace, že pocházíte ze Zubří. Jste rodilá Valaška? Jaký máte vztah k Valašsku, přesněji k údolí Rožnovské Bečvy a jak jej naplňujete? Neplánujete nějakou besedu nebo setkání v našem regionu? Rád bych se zúčastnil.
S přáním vidět Vás v TV čatěji a déle srdečně zdravím a držím palce.
Lenka Solanská: Tak to jste mě dostal. K Valašsku a Bečvě mám hodně, hodně srdečný vztah a nedám na ně dopustit. Je tam nádherně a jsem hrdá na to, že jsem se tam narodila. Besedu zatím neplánuje, ale můžete nějakou zorganizovat. Díky a zdravím taky.
HONZA: KDY SIS ŘEKLA, ŽE UTEČEŠ ZE ŠKOLSTVÍ DO TELEVIZE?
Lenka Solanská: Když jsem měla pocit, že chci dělat ještě něco jiného. Média mě vždy přitahovala.
HONZA: JAK SES DOSTALA DO ČT? KONKURSEM?
Lenka Solanská: Ano, do ČT jsem se dostala prostřednictvím konkurzu.
Aleš: Vždycky ráno, vypadáte tak skvěle.Jak to děláte?Vy nemáte žádné problémy se vstáváním?
Lenka Solanská: Problémy vstávat mám docela velké a sama na sebe se ráno netvářím zrovna přívětivě, ale pak to přejde, přepadne mě dobrá nálada a je to! Pak už musíte dobře vypadat, i kdybyste nechtěl.
ewush: preji dobry den pani ucitelko:)jak se dari??chci se zeptat chtela by jsete se vratit k vasi puvodni profesi-ucitele??
Lenka Solanská: Nevím, jestli mi píše bývalý žák, v každém případě zdravím. Zatím se vrátit nechci, dělám to, co mě baví a jsem za to vděčná.
koukola tomas: proc neuvadite pocasi
Lenka Solanská: Protože nejsem vystudovaná meteoroložka.
podzimek oto Liberec: Paní Solanská velmi se mi líbíte jak moderujete i jako žena velice šarmantní.Velice Vám to vždy v Událostech slušelo,jsem rád že jste opět na obrazovce.Neplánujete uvádět nějaký jiný tel.pořad?Neposlala by jste mi Vaši fotografii?Na adresu :Oto Podzimek,Žitná 819,Liberec 6,46006.Děkuji Vám a moc Vám fandím!!!Jste skvělá!
Lenka Solanská: Dík fando, uvidíme, třeba se naskytne příležitost uvádět i nějaký jiný pořad. Fotku zašleme.
Jakub: Působíte na své okolí moc příjemným dojem.A taky vám to moc sluší.Já bych vám to i řekl osobně, ale na tý chodbě mi příjde totálně hloupý.
Lenka Solanská: Tak se nestyďte na té chodbě a třeba jen pozdravte. Myslím, že Vám odpovím.
Jarča: Kde žijete?
Lenka Solanská: Jarčo, žiju v Praze i Brně zároveň, jsem takový kočovník. Ani mi to už nepřijde.
raketak: kdybis ses ptala kolik mi je tak mi je 35
Lenka Solanská: Tak dík, že mi to říkáš.
Michal: V jednom ani ne moc velkém, ani ne moc pěkném městě kdes na jihovýchod od slovutné Prahy, v jedné ani ne moc bohaté, ani ne moc důležité budově, kam přesto vstup jen povolaným a držitelům průkazů občanských popřáván, v jedné místnosti ani ne moc studené, ani ne moc pavučinou zapletené, teď podivně hluboké smutno bez jedné věčně usměvavé, vždy dobře naladěné. Co s tím, paní Solanská? Poraďte, prosím. Děkuji velmi.
Lenka Solanská: Vy jste se snad zapomněl na nějakém opuštěném, starém, studeném hradě. Tak si tam zatopte a občas pusťte televizi.
Mája: Do poradu Dobre rano s CT jste vklouzla jako ryba do vody, ale neodpustila bych si otazku, v kolik musite vstavat, kdyz zrovna moderujete tento porad a jake to pro vas je vstavat tak brzo? Ja totiz desne rada spim:)
Lenka Solanská: Májo, skoro se mi chce říct, že spím ještě radši, než Vy. Spaní a jídlo, to jsou přízemní věci, co? Ale mám je ráda. A vstávám ve 3.30.
Libor K.: Dobrý den přidávám se ke Všem kterým se líbíte a jste jim sympatická.Měl dotaz k Dobrému ránu: Jaký máte jako moderátoři vliv na to co se v Dobrém ránu objeví?A ještě poznámka?:Vidím tady pouze profesní karieru ale z osobních věcí nic např.jestli máte rodinu,záliby atd prozradíte nám něco?Přeji příjemný zbytek dne Libor K.
Lenka Solanská: Moc velký vliv na obsah vysílání jako moderátoři nemáme, o to větší pak ale na formu sdělení. Zkuste pečlivěji hledat na internetu a určitě najdete i nějaké "osobnější" informace.
FANOUŠEK: Hrále jste někdy v Pornu???
Lenka Solanská: V Pornu s velkým P? To máte na mysli asi název nějakého divadla... Ne, porno není můj obor.
Mája: Jak bych se mohla dostat do televize? Nemyslím tím před kamery, protože to bych díky své trémě asi nezvládla:), ale třeba někde "do zákulisí". Musím mít vysokou školu? Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů v Dobrém ránu!
Lenka Solanská: Zavolejte si na osobní oddělení a třeba Vám dají tip, jak se dostat do toho "zákulisí". Hodně úspěchů!
LENKA: DOBRÝ DEN, CO DĚLÁTE PRO TO, ABYSTE BYLA V POHODĚ?
Lenka Solanská: Lenko, tak Lenka se snaží spát, pokud to jde, setkávat se s příjemnými lidmi, občas lehkým cvičením nebo tancem namáhat tělo a pokud možno brát život se vším, co přinese. Někdy je třeba si pobrečet, jindy se doslova řehtat. Zjistila jsem, že zařídit to, abych byla v pohodě, je docela náročné.
Marie: Vážená paní Solanská
srdečně Vás zdravím a přeji vám, abyste zůstala stále týž - v dnešní době vzácně se zjevující bytostí - jemnou a kultivovanou, přeji Vám krásně prožitý čas adventu a vánoc. Přeji Vám zdar a sílu k působení v Dobrém ránu.Myslím, že tento pořad Vám bude příjemnější a budete opěkňovat naše rána a pomalými doušky působit na okoralé duše. Zkuste dát radu takovým, kdo Vás nebyli schopni pochopit a přijmout, jako moderátorku křesťanského vysílání v zpravodajském pořadu: Jak vidíte a vnímáte svět a lidi. A jak si bráníte své teritorium, kam nesmí hrubost a zlo?
Lenka Solanská: Paní Marie, já Vám také přeju krásné Vánoce a vše dobré. Abych dokázala odpovědět na Vaše otázky, chtělo by to větší prostor. Nelíbí se mi některé věci v současném světě a hledám způsob, jak je přijmout nebo se s nimi vyrovnat, eventuálně co s nimi dělat. Své teritorium si určitě chráním, jednak výběrem lidí, se kterými se stýkám a také pracuju sama na sobě. A taky si dávám pozor, abych někomu vědomě neublížila.
LENKA: RÁDA SE DÍVÁM NA DOBRÉ RÁNO S VÁMI, DOUFÁM, ŽE TAM DLOUHO VYDRŽÍTE A PŘEJI VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE!
Lenka Solanská: Krásné Vánoce i Vám! V Dobrém ránu budu do té doby, než se vrátí z mateřské dovolené Patrika Strouhalová.
LENKA: JAK SI UDRŽUJETE ŠTÍHLOU POSTAVU, CHODÍTE DO POSILOVNY?
Lenka Solanská: V posilovně jsem nikdy nebyla, ale někdy tam zajdu. Mám raději přirozenější pohyb - tanec, procházky, plavání. Ale co můžeme vědět, třeba mě někdy uchvátí i ta posilovna. Několik let cvičím jógu a od té doby si váhu vůbec nemusím hlídat a občas si jídlem pěkně "zahřeším".
Náš Staňa: Ahoj Lenko. Nechceš skoro nový rádio nebo kalkulačku?
Lenka Solanská: Náš Staňo, nic z toho nepotřebuju a Ty to okamžitě vrať!
68 (p.pencak@click.cz): Přijala byste pozvání na večeři s vaším věrným divákem?
Lenka Solanská: Je to od Vás milé, ale víc takových večeří a brzy bych byla jako koule a to bych se nevlezla na obrazovku.
Mira: Zdravím vás ,nevím jaký máte vztah k Jižní Moravě, ale protože jsem vás vídával často v reg.vysílání spojil jsem si vás s ní a tak se vás ptám není vám líto odchodu k pragocentralistům ?
Lenka Solanská: Miro, vztah k Jižní Moravě mám hezký, pravidelně jezdím do Brna. Některé změny v životě stejně musíte udělat, abyste nezůstal stát na místě. A oni ti pragocentralisti jsou na mě hodní...
friesz@seznam.cz: Dobrý den Lenko.
Konečně je na obrazovce někdo příjemný.
Lenka Solanská: Líp se dívejte, těch příjemných tam určitě najdete dost. Ale v každém případě dík!
wendel@seznam.cz: Vypadáte skvěle! Vyzkoušela někdy jste modeling? Nebo uvažujete o něm?
Lenka Solanská: Já a modeling? Jo, někdy jsem modelovala s plastelínou a docela mi to šlo. V modelingu by mě nechtěli, nejsem dost vysoká.
ŠÁRKA: SPORTUJETE RÁDA?
MÁTE DĚTI, JAK TRÁVÍTE VOLNÝ ČAS?
Lenka Solanská: Sportuju ráda, ale jen rekreačně a s bandou lidí, kteří mezi sebou nesoutěží. Děti nemám a volný čas nejraději prospím. A když se mi podaří dostat se na čerstvý vzduch, tak řičím radostí.
HONZA: POTKALA JSTE V BRNĚ NĚKDY ZNÁMÉHO FRANTU KOCOURKA S DONUTILOVÝCH VYPRÁVĚNÍ?
Lenka Solanská: Frantu Kocourka jsem bohužel nikdy nepotkala. Škoda, možná bychom si pokecali.
tom: chce se ti tak brzo vstavat?
Lenka Solanská: Nechce. Ale zatím nikdo nepřišel s nápadem Dobré ráno předtočit.
Mentolv: chtěl bych se vás zeptat s kým budete trávit vánoce s rodinou nebo s přáteli?
Lenka Solanská: S rodinou i přáteli. Co se týká návštěv, mám velký dluh, tak ho snad trošku zmenším. Ráda bych viděla všechny známé lidi, to abych si ale vzala půlroku dovolenou.
Mája: Přidávám se ke spoustě ostatních, kteří Vám přejí krásné Vánoce a přeji Vám pořád tak příjemný úsměv na tváři, kterým lákáte ráno lidi z vyhřáté postýlky. Ať se Vám daří i v novém roce!
Lenka Solanská: Přeju Vám vše dobré. A nezapomeňte, že když z té postýlky vstáváte, že je nás víc.
raketak: nechces se mnou chodit
Lenka Solanská: Nechci Rakeťáku, stejně bys mi uletěl! Všem vám děkuju za otázky, mějte se pěkně a přeju stále dobrou náladu.
Hledej pořad:
...více